מערכת COL | יום י"ב ניסן ה׳תשס״ח 17.04.2008

היסטוריה: פרס הכניס ספר-תורה לחב"ד פולין ● גלריה

את ביקורו הממלכתי בפולין, הנשיא שמעון פרס חתם בית-חב"ד בוורשא. במעמד בני הקהילה היהודית הדלה וכלי תקשורת, הוא רשם את האותיות האחרונות בספר-תורה חדש ■ "כמה סימלי הוא לערוך טקס כזה במדינה כזו, 65 שנה אחרי השואה", הוא אמר לפני שיצא מהארמון הנשיאותי לתהלוכה עם ריקודים ולפידי אש לעבר בית-חב"ד ■ בין המשתתפים: הרב גרשון-מענדל גרליק, השליש הצבאי שמעון חפץ ויו"ר הכנסת לשעבר שבח וייס ואורחים מכפר-חב"ד ■ צלם COL מאיר דהן מביא גלרייה מלאה מהאירוע ההיסטורי  לגלריית תמונות 
היסטוריה: פרס הכניס ספר-תורה לחב
הנשיא פרס כותב אות לצד השליח הרב שלום-בער סטמבלר ● צילום: מאיר דהן, COL

מאת שליח COL לוורשא

נשיא המדינה שמעון פרס חתם את ביקורו הממלכתי בוורשא באירוע בעל מימדים היסטוריים בתולדות המדינה בה נרצחו מרבית אזרחיה היהודיים: הכנסת ספר-תורה לבית-חב"ד המקומי.

קהל מכובד שהורכב מחברי הקהילה היהודית המקומית בפולין ואורחים מישראל נטלו חלק בטקס סיום כתיבת האותיות האחרונות של הספר שנערך בארמון הנשיאותי בפולין.

"ספר התורה ליווה את העם היהודי לכל אורך שנות ההיסטוריה", אמר פרס, שנולד בווישנובה שבפולין (כיום בלרוס) לפני שעלה לישראל והחזיק בתפקידים בכירים בממשלתה. "כמה סימלי הוא לערוך טקס כזה במדינה כזו, 65 שנה אחרי השואה".

פרס הדגיש כי גם אם הנאצים פגעו בגוף היהודי הם לא יכלו לפגוע בנפש היהודית ובתורת ישראל.

שליח חב"ד בוורשא הרב שלום-בער סטמבלר, שהספר החדש ייכנסו למרכז היהודי בהנהלתו, ציין כי הנשיא פרס בחר להתחיל את סיורו הרישמי בבית-כנסת ולסיים אותו בהכנסת ספר-תורה. "זהו מסר ליהדות פולין על הצורך, והאפשרות, לחזק את הזהות היהודית", אמר.

בליווי פמלייה נכבדה וקול צלילי מוסיקה יהודית, הנשיא פרס צעד עם ספר-תורה מחצר הארמון לעבר בית-כנסת חב"ד-ליובאוויטש. לפידים וריקודים קיבלו את פני התורה.

בין המשתתפים: השליח הראשי לאיטליה הרב גרשון-מענדל גרליק, שלישו הצבאי שכל הנשיא האלוף שמעון חפץ, יו"ר הכנסת ושגריר ישראל לפולין לשעבר שבח וייס, אביו של השליח הרב זלמן סטמבלר מכפר-חב"ד ואח השליח הרב מאיר סטמבלר. נרשמה נוכחות נכבדה של עיתונאים מקומיים ועולמיים כמו גם משלחת אנשי תקשורת מישראל.

על ההפקה ניצח כמו תמיד, המפיק החב"די שניאור פליישמן.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.