מערכת COL | יום ח' ניסן ה׳תשס״ח 13.04.2008

נחתם הטקס המסורתי בכותל: הועבר בשידור-חי ב-COL

תגיות: כולל חב"ד
המעמד הגדול והמסורתי של בר ובת-מצווה לאלף ילדים עולים ממדינות חבר-העמים נערך היום (שני) בכותל-המערבי בירושלים והועבר בשידור-חי ב-COL. האירוע השנתי נערך לקראת יום י"א ניסן, יום הולדתו ה-106 של הרבי. כל נערי בר-המצווה קיבלו במהלך האירוע שי אישי: זוג תפילין מהודר ובנות בת-המצווה קיבלו פמוט לשבת עם ספר התנ"ך. באירוע, שאורגן על-ידי "כולל חב"ד", השתתפו רבנים, משפיעים, אדמו"רים ואישי-ציבור בכירים לדיווח מהאירוע הגדול
נחתם הטקס המסורתי בכותל: הועבר בשידור-חי ב-COL

כתב COL בירושלים

האירוע הגדול נפתח בקריאת פרקו של הרבי בתהילים על ידי מזכירו של הרבי הרב בנימין קליין.

לאחר קריאת פרק התהילים, הוצא ספר התורה מארון הקודש, ור' איציק מרטון, ניהל את הטקס, כששני חתני בר מצווה עולים לתורה. הנגיד ר' יוסף יצחק פופאק כובד בהגבה ספר התורה.

בתום הקריאה בתורה, הזמין המנחה הרב יוסף יצחק חיטריק, את רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ לשאת דברי ברכה. הרב רבינוביץ העלה על נס את אירגון כולל חב"ד בראשות הרב שלום דוכמן, על אירגון החגיגה הגדולה, ועודד בדברי ברכה את חתני הבר מצווה.

רב העיר חיפה, הרב שאר ישוב הכהן נשא אף הוא דברי ברכה, בירך את הילדים ב"ברכת כהנים", וקרא לחתני הבר מצווה להפיק את המקסימום מיום נכבד זה.

הרב מרדכי גליקסברג, רב העיר גבעתיים נשא דברים בעניני דיומא, וחג הפסח שבפתח. סגן שר החינוך, ח"כ מגלי והבה נשא דברי ברכה, לצד שר הבינוי והשיכון השר זאב בוים, והשר לאיכות הסביבה השר גדעון עזרא.

הרב שלום דוכמן הביא את ברכת האירגון, והודה לתומכים ולתורמים הרבים. הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, בירך אף הוא את חתני הבר מצווה, ואת הרב דוכמן שזכה לקיים 17,000 ברי מצווה, 1000 ילדים בשנה, ב-17 שנים האחרונות. 

הראשון לציון, הרב משה שלמה עמאר, בירך את חתני הבר מצווה, והזכיר את יום ה'שלושים' לפטירת הגב' ג'וליה כהן ז"ל, שבנה ר' בן ציון כאהן, מסייע רבות לפעילות האירגון.

הרב חיים פינטו רבה של קריית מלאכי נשא אף הוא דברי ברכה על הזכות שנפלה בחלקם של חתני הבר מצווה לחגוג בר מצווה ליד שריד בית מקדשנו.

הראשון לציון הרב מרדכי אליהו נשא דברי ברכה בעניני דיומא. "אף אחד לא יכול לשלוט בנו, רק ה'", אמר. אחריו נשא דברים, שר התחבורה, השר שאול מופז.

"בואו ונחזיק טובה לצעירי-חב"ד שמזכים אותנו כל שנה במעמד הגדול",  קרא הראשון לציון, הרב אליהו בקשי דורון, שאיחל לחתני הבר מצווה שתשמרו על התפלין כל ימי חייכם".

ר' יחיאל אקשטיין, יו"ר הקרן לידידות, בירך את הילדים, שחלקם הגדול הגיעו ממדינות חבר העמים לשעבר, ואיחל להם חג שמח.

דברים לסיום, נשא דברים אב"ד בני ברק, הרב משה יהודה לייב לנדא.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.