מערכת COL | יום ט"ו אדר א ה׳תשס״ח 21.02.2008

חרדים מחוץ לתחום

ח"כ הרב משה גפני חשף בפני חברת ועדת החינוך של הכנסת הנחיה של סגנית הממונה על התקציבים באוצר למשרד החינוך הקובעת כי ההסכם החדש שגובש בין משרד החינוך למרצים באוניברסיטאות ובמכללות להוראה לא יחול על המכללות להוראה החרדיות ■ והנימוק? אין נימוק. במסמך קובעת סגנית הממונה על התקציבים כי ההסדר חל על כולם למעט החרדים. כלומר: על כל המכללות להוראה של הזרם החילוני, הדתי לאומי ורק לא על המכללות החרדיות לסיפור המלא
חרדים מחוץ לתחום
תלמידות 'בית חנה' בצפת ● משמאל: המסמך שחשף ח"כ משה גפני
יעקב ריבלין, 'בקהילה'

יציאות רעשניות של ח"כ הרב משה גפני מדיוני ועדה זו או אחרת בכנסת הן מחזה בהחלט לא נדיר של הח"כ הססגוני. אבל לפחות לדרמה של יום שלישי השבוע הייתה הצדקה אמיתית ומלאה. המסמך שחשף ח"כ גפני באופן בלעדי (תתפלאו, גם אצל הח"כים ולא רק בעיתונים החרדים יש נטייה להתהדרות בבלעדיות) בפני חברת ועדת החינוך של הכנסת הוא באמת החוצפה בהתגלמותה.

תוכנו של המסמך הוא הנחיה של סגנית הממונה על התקציבים באוצר למשרד החינוך הקובעת כי ההסכם החדש שגובש בין משרד החינוך למרצים באוניברסיטאות ובמכללות להוראה לא יחול על המכללות להוראה החרדיות.

והנימוק? אין נימוק. במסמך קובעת סגנית הממונה על התקציבים כי ההסדר חל על כולם למעט החרדים. כלומר: על כל המכללות להוראה של הזרם החילוני, הדתי לאומי ורק לא על המכללות החרדיות.

האם יש הבדלי סטטוס חוקיים בין המכללות החרדיות ובין עמיתותיהן במגזר הדתי לאומי? מבדיקה שערך ח"כ גפני, אליה צרפנו גם בדיקה משלנו, עולה כי בניגוד לחינוך היסודי החרדי או התיכוני מעמד המכללות להוראה החרדיות הוא מקביל לחלוטין לכל מכללות ההוראה האחרות בישראל. למעט האוניברסיטאות להן מעמד אקדמי משלהן.

ואכן בדיון שהתפתח בוועדה לא ידעו נציגי משרדי החינוך והאוצר לתת טעם למכתב המוזר. גפני יצא בטריקת דלת מהדיון, אך ל'בקהילה' נודע כי קודם לכן הוא קיבל פנייה מבכירים במשרד האוצר שלא להעלות את המכתב המביך לדיון פומבי תוך הבטחה לדון בו מחדש. גפני החליט אחרת, אך בכל מקרה המכתב יידון מחדש בצמרת האוצר.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.