מערכת COL | יום י"א שבט ה׳תשס״ד 03.02.2004

נכדת הבבא-סאלי שלחה בקבוקי 'משקה' להתוועדות

תגיות: ברינוא
אל ההתוועדות המרכזית בקריות לרגל יו"ד שבט, הרב עמינדב קריספין, רב העיר קרית-ביאליק, הגיע עם בקבוקי 'משקה' משלו ומזג לנוכחים הרבים במקום, בהם ראש העיר קרית-ים, רבנים ושלוחים. לאחר הקרנת סרט וידיאו מהרבי, ודברי פתיחה מהשליח הראשי הרב משה-שמואל אוירכמן, נשא דברים הרב קריספין וסיפר על קשריו עם הרבי מאז תש"י, שליחותו במרוקו ולימודיו בישיבת חב"ד בברינווא, בהנהגת המשפיע הרב ניסן נמינוב ע"ה. בהמשך דבריו המרתקים, הרב קריספין גילה כי בקבוקי ה'משקה' שהוא הביא עימו להתוועדות נשלחה על-ידי רעייתו הרבנית, הבת של רבי מאיר אבוחצירא ונכדת הבבא-סאלי זצ"ל, כהשתתפות אישית בהתוועדות החסידית. הרב קריספין אף גילה חלק מהקשרים הקרובים והנעלמים של הבבא-סאלי עם הרבי.
נכדת הבבא-סאלי שלחה בקבוקי 'משקה' להתוועדות
משמאל: הרב משה שמואל אוירכמן, ראש העיר שמואל סיסו, הרב יוסף יצחק דערען, הרב דוד מאיר דרוקמן, הרב עמינדב מ. קריספין, הרב שלום-בער רייכמאן, הרב נחום יצחק .
ההתוועדות המרכזית נערכה בתום יום פעילות מלא לרגל יום קבלת נשיאותו של הרבי. אנ"ש והתמימים ביקרו בכל בתי-הכנסת בקריות וקיימו התוועדויות עם הקהל הרחב. בהתוועדות המרכזית השתתפות קהל רב מתושבי הקריות, כשעם הציבור מתוועד הרב יוסף-יצחק דערן 'עד השעות הקטנות של הלילה'. את ההתוועדות כיבדו בהשתתפותם: הרב דוד-מאיר דרוקמן, רב העיר קרית מוצקין ורב אנ"ש; שלוחי הרבי בקריות: הרב שמואל ג'רופי - בית-חב"ד קרית-מוצקין, הרב יצחק שרון – בית-חב"ד קרית-ים, הרב נחום יצחק – בית-חב"ד קרית-ביאליק, הרב שמעון אייזנבך – בית-חב"ד מוצקין הצעירה, הרב מנחם פיקארסקי – בית-חב"ד סביוני-ים; הרב יוסף פיזם, מנהל תלמוד-תורה חב"ד קרית-חיים; ראש עיריית קרית-ים, עו"ד שמואל סיסו. משתתף נוסף בהתוועדות היה שחקן הכדורסל הדתי תמיר גודמן שהגיע במיוחד כדי לפגוש את מורו, הרב דערען. את הערב הנעים האורגניסט החסידי, ר' גדי שרייבר.
הוסף תגובה
2 תגובות
1.
תיקון
י"ב שבט ה׳תשס״ד
הרב יוסף יצחק דערען אינו מלוד. הרב דערען הוא שליח של הרבי בעיר פיטסבורג, בארה"ב. הוא נמצא בארץ לרגל שמחה שעורך אחיו השליח ר' ישראל דערען. אחיהם השלישי הוא ר' מענדל דערען המתגורר בלוד אך לא נכח בהתוועדות בקריות.
3.
קהילה של רבנים
י"ב שבט ה׳תשס״ד
שמתם לב שבקריות כולם רבנים? מחוטב עציך ועד שואב מימך. אולי תרגעו? חוץ מרבני הערים, למי מהמשתתפים יש סמיכה לרבנות?
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.