מערכת COL | יום י"ב כסלו ה׳תשס״ח 22.11.2007

הרב אהרונוב: "זו עלילה שקרית ואני אוכיח את חפותי"

מיוחד: "זו עלילה שקרית ואני אוכיח את חפותי למרות כל הניסיונות לשבור את רוחי, ולמרות העובדה שהמשטרה מכסה את עצמה בחומר שהיא מכנה 'סודי', אשר לי ולעורכי דיני אין הזדמנות להתמודד איתו ולהפריכו" – זו הייתה תגובתו של יו"ר אגו"ח בארץ-הקודש ויו"ר 'צעירי-אגודת-חב"ד' הרב יוסף-יצחק אהרונוב באוזני עורך דינו, מר רמי אברמוב, לאחר החלטת בית המשפט להיענות לבקשת המשטרה בדבר הארכת המעצר ■ עם זה, בית-המשפט הורה לשחרר את הרב אהרונוב לחתונת בנו, היום (חמישי) מ-12 בצהרים ועד 2 בלילה  לכל הפרטים
הרב אהרונוב:
הרב יוסף-יצחק אהרונוב, יו"ר צעירי-אגודת-חב"ד ויו"ר אגודת-חסידי-חב"ד בארץ-הקודש
מערכת COL

היום תמו שמונת ימי המעצר שאושרו למשטרה בהחלטת בית-המשפט ביום רביעי שעבר. למרות הבטחות החוקרים כי ישחררו את הרב אהרונוב, החליטו לבקש מבית-המשפט להאריך את המעצר בתשעה ימים נוספים. הדיון נערך בבית-משפט השלום ברמלה, ולאולם הגיעו בני משפחתו של הרב אהרונוב, וקבוצה נכבדה של רבנים, בראשות הרבנים מרדכי-שמואל אשכנזי, יצחק-יהודה ירוסלבסקי, משה הבלין, ועסקנים חב"דים.

בדיון הודו חוקרי המשטרה כי הרב אהרונוב משתף פעולה עם החוקרים ומשיב על השאלות, ואף מבקש לשאול אותו עוד ועוד שאלות, כדי לקדם את החקירה, אך הם התכסו ב"חומר חסוי" לביסוס טענתם ששחרורו של הרב אהרונוב יכול לפגוע בחקירה. עורכי דינו, נתי שמחוני ורמי אברמוב, הביעו מחאה נמרצת על השימוש הזה ב"חומר חסוי", שאינו מאפשר להם להתמודד איתו.

עו"ד שמחוני טען שאין שום עילה אמיתית להמשך החזקתו של הרב אהרונוב במעצר, שכן אילו רצה לשבש את החקירה, היה ביכולתו לעשות זאת לכל אורך השנה שחלפה, כאשר הכול ידעו כי מתקיימת חקירה. לדברי הסניגור, מטרת המעצר, בעיתוי אומלל זה של ערב חתונת בנו, היא אחת ויחידה – ניסיון לשבור את רוחו של הרב אהרונוב, כדי שיודה בדברים שלא עשה.

הרב מרדכי-שמואל אשכנזי, רבו של כפר-חב"ד, דיבר בהתרגשות רבה על ההכרח לשחרר את הרב אהרונוב לחתונת בנו, והסביר כי אי שחרורו יתפרש בכל העולם כאילו חב"ד חשודה במעשים איומים ונוראים כל כך, שמצדיקים למנוע מאב להשתתף בחתונת בנו. הוא הדגיש שוב ושוב, שאין מדובר כאן בגורלו של איש פרטי, אלא בשמה של תנועת חב"ד כולה.

בית-המשפט נעתר חלקית לבקשת המשטרה, בהסתמך על החומר ה"חסוי" (שכאמור, אין שום דרך להתמודד איתו), והאריך את המעצר עד יום שני הקרוב. כמו כן נעתר לבקשת הסניגוריה והורה לשחרר את הרב אהרונוב לחתונת בנו, שתיערך היום (חמישי) באוהל האירועים בכפר-חב"ד. הרב אשכנזי מונה, על-פי הצעתו, מטעם בית-המשפט להיות ערב לקיום תנאי השחרור בחתונה.

עורכי דינו של הרב אהרונוב הביעו אכזבה מההחלטה והגישו ערר לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בדרישה לשחרר את הרב אהרונוב מהמעצר, ולהמשיך את החקירה בלי הסבל המיותר הכרוך במעצר שאין לו שום הצדקה. הערר יידון מחר (חמישי) בבוקר.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.