מערכת COL | יום י"א כסלו ה׳תשס״ח 21.11.2007

בעוד שבוע ימים: פרויקט "אחות שלי" יוצא לדרך

"אח שלי", גרסת בנות השלוחים: שבועות לאחר שהוכרז על פרויקט "אח שלי" (במסגרתו לומדים בחורים עם ילדי השלוחים ברחבי העולם), הוחלט ב'מרכז-לענייני-חינוך' להעתיק את ההצלחה גם לבנות השלוחים, כפי שדווח לראשונה ב-COL ■ לאחר מספר חודשים של ההיערכות, אמור בשבוע הבא לצאת לדרך הפרויקט המיוחל, לו מצפות בנות השלוחים ■ ל-COL נודע, כי בשלב ראשון, מאה בנות יהיו חברות בפרויקט זה, אולם במהלך השבועות הקרובים, יצטרפו בנות נוספות מהעולם ■ כתב COL בניו-יורק מביא את הפרטים המלאים של הפרויקט החדש לסיפור המלאלפני שנה: פרויקט "אח שלי" יוצא לדרך
בעוד שבוע ימים: פרויקט
פרויקט "אח שלי", עכשיו גם לבנות השלוחים בעולם ● צילום אילוסטרציה: COL
מאת חיים ברון, כתב COL בניו-יורק

לפני שנה יצא לדרך פרויקט "אח שלי", במסגרתו לומדים בחורים ואברכים עם ילדי השלוחים בכל רחבי העולם. מספר חודשים לאחר שנפתח הפרויקט המוצלח, הוחלט ב'מרכז-לענייני-חינוך' - הארגון שמפעיל את הפרויקט, להעתיק את ההצלחה גם לבנות השלוחים ברחבי העולם, כפי שפורסם לראשונה ב-COL.

לאחר מספר חודשים של ההיערכות, אמור בשבוע הבא לצאת לדרך הפרויקט המיוחל, לו מצפות בדריכות בנות השלוחים.

ההצטרפות לפרויקט של בנות השלוחים, יהיה זהה לרישום של ילדי השלוחים: כל ילדה שתרצה להשתתף בפרויקט, תצטרך למלאות טופס באמצעות אתר אינטרנט מיוחד שיעלה לאוויר בימים הקרובים.

האגף האחראי על הפרויקט, ישבץ לילדה מדריכה בוגרת שתלמד איתה לאורך השנה, כפי המתכונת של "אח שלי".

ל-COL נודע, כי בשלב ראשון, מאה בנות יהיו חברות בפרויקט זה, אולם במהלך השבועות הקרובים, יצטרפו בנות נוספות מהעולם.

בתוך-כך, נודע כי ההצלחה של פרויקט "אח שלי" נמשכת: מעל 300 ילדים כבר משתתפים בפרויקט זה, כשמידי יום מצטרפים ילדים נוספים מכל רחבי העולם. על הקמפיין המוצלח מופקד האברך המוכשר ר' בערל' פרנקל מקראון-הייטס.

"ישנם בני שלוחים רבים ברחבי העולם שאינם מתגוררים בסביבה של 'חדר', ואנו חשבנו כיצד ניתן לתת גם להם תחושה דומה", אמר ר' בערל' בשיחה עם COL.

בסמיכות ליום ההילולא ג' תמוז, התכנסו כל הבחורים המדריכים בקראון-הייטס, בכדי לסכם את השנה ולדון יחד בהכנות לשנה הבאה, כפי שדיווחנו.

כזכור, כפי שדווח ב-COL, הפרויקט המקורי לילדי השלוחים נולד במהלך כינוס-השלוחים לפני שנתיים. "כפי שכבר הוזכר בשנים עברו, כ"ק אדמו"ר זי"ע הורה למנות ועד מיוחד למילוי החלטות הכינוס", כתב הרב משה קוטלרסקי סיו"ר ה'מרכז' לאלפי השלוחים בעולם לאחר הכינוס, "אחד מנושאי הכינוס המרכזיים בשנה זו היה הדאגה עבור בני הנוער שלנו, וכן עבור חינוך ילדי השלוחים שצריכים לעזוב את בתיהם בגיל צעיר ולהתחנך מחוץ לביתם.

"במהלך הכינוס נתקבלו החלטות בב' נושאים אלו. עבור ילדי השלוחים (גילאי 11-15) הוחלט לייסד תכנית סיוע מיוחדת, בה יצרפו אל כל ילד בחור או אברך כולל, והוא יסייע לו ב'שיעורי הבית' שלו וכן ישמש עבורו כמשפיע. עבור הנערים בגילאי הסיכון (16-22), הוחלט לפתוח בתכניות שונות בסיוע השלוחים והשלוחות שיחיו. ה'ועד למילוי החלטות הכינוס' עובד בימים אלו ע"מ להביא החלטות אלו לידי פועל".

COL ימשיך לעקוב ולדווח על הפרויקט החדש.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.