מערכת COL | יום ג' כסלו ה׳תשס״ח 13.11.2007

לאחר התקף-הלב, עודד הרבי את לימוד התניא במחתרת

תגיות: סידני
לרגל 30 שנה לראש-חודש כסלו תשל"ח, נערכו השבוע ברחבי העיר סידני, אוסטרליה, שרשרת התוועדויות מיוחדות עם טובי הרבנים והמשפיעים ■ בהתוועדות שנערכה בשבת, דיבר המרא-דאתרא של קהילת חב"ד, הרב צבי טלנזר, שקרא לקהל החסידים להרבות באחדות ישראל ■ הרב דניאל קיי סיפר על המכתב המיוחד שקיבל מהרבי, תקופה קצרה לאחר התקף-הלב בשמחת-תורה ■ ועורך-הדין המפורסם ראובן-גרשון קרמנייזר חשף סיפורים שהיו לו עם הרבי ■ דיווח חי מאת תושב קהילת חב"ד בסידני לסיפור המלא
לאחר התקף-הלב, עודד הרבי את לימוד התניא במחתרת
מאת תושב סידני, עבור COL

כידוע אשר צריכים "לעבען מיט דער צייט" לחיות עם הזמן, והרי שבנוסף להפרשה, הרי שעכשיו בבית-חיינו קורה עכשיו כינוס השלוחים וחגיגות והתוועדויות ר"ח כסלו! ועל אף שהתלמידים השלוחים של קהילת ישיבה סענטער - מרכז חב"ד ליובאוויטש במדינת ניו-סאוט וויילס נמצאים בגשמיות במקום נידח, ב"קצה השמים" הרי שאנו מאמינים ויודעים שזהו ג"כ קרוב ברוחניות, והרי שלכן, התלמידים השלוחים החליטו שעל אף סדר יומם המלא בלימודי השו"ע לסמיכה לרבנות, הלימוד עם הנוער ואנ"ש דסידני ביהדות, שיחות הרבי וכו', הרי שהם החליטו שבנוסף על זה יהיה מצב של ומלאה הארץ פארבריינגענס!

החל מיום חמישי בערב, בו אירח אותם ואנשי הקהילה של חב"ד סידני הגביר, חבר חב"ד ותומך המוסדות מר מנשה הארקאם שי' בביתו הגדול באיזור היוקרתי שבעיר "וואקלוז" עד שתיים לפנות בוקר!! ארויס פון די גדרים אינגאנצען! הסיפורים והמשקה היוקרתי (דוקא בלו וגרין לייבעל) נשפך כמים ובל"נ נפרסם בהקדם תמונות וסיפורים!

אח"כ בשבת מברכים החודש התוועדות וסעודת שבת קודש מלאה, ליד שולחנות ארוכים מלאים בכל טוב, הרי שהעו"ד והגביר המפורסם מר ראובן גרשון (ראבערט) קרמנייזער התוועד, סיפר סיפורים בעל שמ'סקע ממש מקשריו עם הרבי וכן נסיעותיו ליחידויות חברת הגבירים של מחנה ישראל, ושוב בל"נ נפרסם בהקדם את הסיפורים לזכות בהם את הרבים, במוצש"ק התוועדות ר"ח כסלו ומלווה מלכה בבית המרא דאתרא הרב פנחס הכהן פלדמן, שליח הראשי של הרבי בניו סאווט וויילס מעל לארבעים שנה, אשר הסיפורים והמופתים כבר "התגלגלו מתחת לשולחן" וגולת השיא, על פי בקשתו המפורשת של הרב יצחק גרונער, שליח הרבי במלבורן אוסטרליה, היה התוועדות ר"ח כסלו עם כבוד הרב צבי טלזנר מלונדון, המרא-דאתרא והדיין של קהילת חב"ד במלבורן אוסטרליה.

הרב טלזנר דיבר אודות הנס הגדול שקרה לפני שלושים שנה בר"ח כסלו, איך שכנראה היו יהודים שהרגישו "בנוח" בגלות והרבי כנראה לקח את הכל על עצמו לעוררם משלוותם ולהניע את אנ"ש וכלל ישראל למלא את כל הפוטנציאל שלהם ע"י ההוספה בתו"מ שנעשה כדי להביא לרפאת הרבי, הרב טלזנר קרא קריאה נרגשת להוספה אחת ולתמיד באהבת ישראל ואחדות ישראל שעל ידי זה נזכה לגאולה האמיתית והשלימה בקרוב ממש!

הרב דניאל קיי סיפר אודות היותו תלמיד בישיבת בני עקיבא נחלים בו למדו תניא במחתרת בבית כנסת המושב, כיצד כתב מכתב לרבי עם דו"ח מבצעים ובקשת ברכות וכיצד הרבי, בשכבו על מיטת חוליו, אחרי התקף לב, מצא לנכון, כפי שנתגלה לו לאחר זמן, לכתוב בכתב ידו ממש מכתב אישי מעודד עם ברכות עם הקידומת לכבוד דניאל קיי צא"ח נחלים! וכיצד כל הברכות ב"ה נתגשמו אחד לאחד!

הסיום והחותם היה ע"י המרא דאתרא כבוד הרב פנחס הכהן פלדמן שליח הראשי של הרבי למדינת ניו סאוט וויילס, אוסטרליה, אשר ביאר כיצד אנו רואים מהפרשה אשר דוקא ע"י המניעות והעיכובים, ע"י החושך, נתווסף אח"כ ריבוי האור, והרי שאין להתפעל כלל מכל עניינים של חושך, רק להוסיף באור ועי"ז נזכה בקרוב ממש לגאולה האמיתית והשלימה נאו ממש!
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.