מערכת COL | יום ב' טבת ה׳תשס״ח 11.12.2007

ה'בנקעט' העוצמתי; סיקור ● גלריות ● הנאומים בוידאו

תגיות: לוי לבייב
אמש (ראשון) נחתם מעמד ה'בנקעט' העוצמתי בהשתתפות כ-3,000 שלוחים מרחבי העולם וכ-1,000 מקורבים ■ ה'בנקעט' שנערך במנהטן הועבר בשידור וידאו חי במרכז התקשורת החב"די - COL באדיבות chabad.org. בעקבות מאמצים שהפעילה מערכת COL בניו-יורק, ניתן היה כעת גם להאזין לתרגום הסימולטני בעברית ■ את נאום הגבירים נשא ר' לוי לבייב ואת נאום השלוחים נשא הרב נחמיה וואגל, שליח חב"ד ברוצ'סטר בניו-יורק ■ צוות COL ששהה בכינוס, עדכן כל העת בדיווחים ובתמונות מהאירוע  לסיפור המלא   גלריה ראשונה ● שנייהשלישיתרביעיתחמישית בפנים: הנאומים המלאים של הרב נחמיה וואגל ור' לוי לבייב >>>
ה'בנקעט' העוצמתי; סיקור ● גלריות ● הנאומים בוידאו
הרב וואגל ולבייב על רקע הריקודים הסוערים ב'בנקעט', אמש • צילומים: מאיר דהן, COL • צילום וידאו: מנדי לואיס, COL • עיבוד: שלמה-חיים ריבקין, COL

מאת חיים ברון ובנימין וייס, כתבי COL בארה"ב
צילומים: מאיר דהן, COL
צילומי וידאו: מנדי לואיס, COL

4,000 איש השתתפו אמש (ראשון) בערב גאלה במזח 94 וכולם הרגישו בני משפחה. אף שהאירוע היה המוני ונערך בהאנגר תעשייתי ענק, הפוקוס ב'בנקעט' של כינוס השלוחים העולמי היה על היחיד, האינדיבידואל. כל אחד הוא יהלום, כפי ששני הנואמים המרכזיים התבטאו. היחיד הוא הסיבה ובו נמצא הפוטנציאל. לכן רבים מתחברים לחב"ד.

ה'בנקעט' החגיגי הוא אחד מרגעי השיא בכינוס השלוחים העולמי המסתיים היום (שני) בניו-יורק. הערב כינס את העולם כולו, הנוכחים אוהבים להתבטא. "תמחאו כף לעולם", קרא המנחה והמנהל הרב משה קוטלרסקי. התכנסות של שלוחים, המנהיגים קהילות יהודיות וקטנות, נחשבת כמפגש הגדול ביותר של מנהיגים יהודיים.

הלבוש המהודר וגינוני ערבי חברה לא מנעו מהנוכחים מלהתחבק ואף להזיע בריקודים. לצד השלוחים הגיעו יחידים וקבוצות מהאנשים הנקראים כאן "ליי לידרס" - מנהיגים מהקהילה המקצועית. הם יכולים להיות אנשי רוח, אילי הון, אנשי מפתח ופעילים בארגונים וקרנות. גם הם הרגישו בבית. בית גדול אבל בית אחד.

מיקומו של האירוע - במזח 94 במנהטן, בו הגיע אדמו"ר הריי"צ נ"ע לארה"ב, כפי שנחשף בלעדית ב-COL - הכניס את סיפורה של השליחות לפרספקטיבה מבלי להוסיף מילה. חסידות מרוסיה הלבנה שבניה נגלו ונרצחו בידי הקומוניסטים והנאצים מגיעה במספר זעום לניו-יורק ומצליחה לההיפך למה שנחשב הרשת היהודית הגדולה בתבל. וזה לא אנחנו שאומרים זאת.

התרגשות בברלין ובאסטוניה

ה'בנקעט' נפתח בכניסתם של 500 מילדי השלוחים המקיימים כינוס מקבל משלהם בניו-יורק. כמו המבוגרים, יש להם סדר יום עמוס כראוי לאלה המהווים חלק בלתי-נפרד מחיי בית-חב"ד. "אני גאה להיות שליח בזכות בני מנחם-מענדל. בשולחן שבת הוא מסביר לאורחים ואוהב לדבר איתם", אמר ל-COL השבוע הרב אהרן-אייזיק בנימינסון, שליח במסצ'וסטס.

הילדים, לבושים בחולצות "צעירי השלוחים", צעדו סביב האולם הענק וריגשו את הקהל שמחא כפיים דקות ארוכות. להתרגשות שוב הצטרפו אלפי גולשים מרחבי העולם שצפו בשידור וידאו חי במרכז התקשורת החב"די - COLבאדיבות chabad.org. בעקבות מאמצים שהפעילה מערכת COL בניו-יורק, ניתן היה גם להאזין לתרגום הסימולטני בעברית. במהלך השידור, גולשים סיפרו לנו מאיפה הם צופים וכמה צופים יחד עימם במחשב אחד.

את הכינוס פתח, כמידי שנה, הרב משה קוטלרסקי. האיש שעומד בראש כינוס השלוחים ועושה זאת בהצלחה סיפר על שני ביקורים בלתי נשכחים שעשה השנה בברלין ואסטוניה. כפי שדווח ב-COL, באסטוניה ובברלין נחנכו השנה שני מרכזי יהדות ענקיים. הרב קוטלרסקי סיפר על המהפכה היהודית שמוסדות אלו גרמו המדינות הללו.

פרקי תהילים לזכות השלוחים ומשפחותיהם ולזכות ארץ-הקודש נקראו על-ידי השליח הרב ביגון מברזיל והרב אברהם מיכאל הלפרין רב הגבעה הצרפתית בירושלים. חברת המדיה החב"דית JEM, שאף הפיקה את האירוע בעזרת במאי המופעים ירון פלד, הקרינה במהלך הערב 4 פרקים של הסרט "סידס" (=זרעים) שסיפר על הפירות של עבודת השלוחים.

בתום הסרט, הרב קוטלרסקי נשא שוב דברים, במהלכם שיבח את הנגיד ר' לוי לבייב התורם רבות למען חב"ד בחבר-העמים. הרב קוטלרסקי אף הזכיר את הכתבה על לבייב בעיתון החשוב ה'ניו-יורק טיימס'. "צריך לברך על זה 'שהחיינו'. לא בכל יום יש כתבה כזו אוהדת על יהודי שחולל מהפכה", אמר. 

"תתרמו ותהיו שותפים"

כעת מגיע שלב 'נאום הגבירים'. כפי שדיווחנו, השנה נבחר ר' לוי לבייב לייצג את הגבירים. "אני בדרך כלל לא מתרגש מנאומים", אמר לבייב בפתח נאומו, "אבל המעמד היום - הוא משהו מאוד מיוחד עבורי ואני מרגיש פה אווירה מיוחדת". לבייב נשא נאום ארוך, ללא דפים שהכין מראש. הוא שלף את הפתגמים והסיפורים החסידיים כאחד החסידים.

לצפייה בנאומו של ר' לוי לבייב לחצו על כפתור ההפעלה או על האופצייה הנוספת
חלק ראשון

  לא מצליחים לצפות? לחצו כאן

את תחילת נאומו הקדיש לתחילת המהפכה הבלתי-תיאמן של חב"ד בעולם. "כשהרבי הריי"צ נ"ע הגיע מאירופה לארה"ב, מי האמין שזה מה שיקרה לאחר שישים שנה", אמר. כיום אנחנו רואים, ב"ה, כמעט חמשת אלפים ידידים אמיתיים של חסידות חב"ד.

"היום זה יום הצדעה לחיילי הקומנדו", הכריז לבייב ועבר לשתף את המשתתפים בחוויותיו בישראל. "אני גר בבני-ברק כבר הרבה שנים. במהלך השנים, הייתי רגיל לבקר בהרבה חצרות של אדמו"רים, לשם הוזמנתי. תמיד הייתי עוקב אחרי הטישים והייתי רואה אותו דבר: רבי מחלק 'לחיים', מזונות ודגים. כשהייתי שואל את אותם אדמו"רים מה עם יהודי רוסיה, הם היו עונים לי שכעת זה 'ירידת הדורות', ש'אנחנו לא מספיק חזקים' ועוד"...

בדבריו, סיפר לבייב מספר סיפורים מרגשים שהתרחשו בחבר-העמים, להם היה עד, והצליח לרגש עד דמעות את המשתתפים. כמו-כן סיפר על בר-המצווה של בנו שהתקיימה השבוע באהל הקדוש, ועל ברכותיו של הרבי להם זכה. "אנשים תמיד מתפעלים ממעשי הצדקה שלי", אמר לבייב, "אבל אני בסך-הכל קיבלתי ברכה מהרבי מליובאוויטש", אמר בקול מבוייש. 

לצפייה בנאומו של ר' לוי לבייב לחצו על כפתור ההפעלה או על האופצייה הנוספת
חלק שני
  לא מצליחים לצפות? לחצו כאן

לקראת סיום נאומו, הוא קרא ל'קולגות' שלו ואמר: "הרבה יותר קל לתת כסף. אם אנחנו נותנים לשלוחי חב"ד כסף - בכל מקום שהם - אנחנו אוטומטים שותפים שלהם". בסיום נאומו של לבייב, נעמד הקהל הרב על רגליו ומחא כפיים במשך דקה ארוכה, כהצדעה לפועלו של האיש.

כעת הוקרן בפני המשתתפים וידאו מיוחד על אירועי ראש-חודש כסלו שהפיקה חברת המדיה החב"דית - JEM.

בשלב זה של האירוע, נערך מעמד ה'ראל-קאל' המפורסם, שהוא אחד הרגעים המרכזיים והמרגשים של הכינוס. במהלך הטקס קרא המנחה, הרב קוטלרסקי, את שמות המדינות שבהן פועלים שלוחי חב"ד בעולם, והשלוחים קמו בתורם וזוכו למחיאות-כפיים מקהל המתכנסים.

כחצי שעה לקח הטקס ומיד לאחר-מכן נעמדו אלפי השלוחים על הרגליים ופרצו בריקודים ספונטניים סוחפים שנמשכו במשך דקות ארוכות.

לאחר הפסקה קלה, הוקרן סרט וידאו נוסף ולאחר-מכן הוזמן לשאת דברים נציג השלוחים הרב נחמיה וואגל, שליח חב"ד ברוצ'סטר בניו-יורק. לפני מספר ימים העניק הרב וואגל ראיון בלעדי ל-COL, במהלכו אמר: "אני כולי נרגש ליום הגדול והמיוחד. אין לי ספק שמדובר בנאום הגדול בחיי, במהלך כל שנות שליחותי".

לצפייה בחלק 1 מנאומו של
הרב וואגל לחצו על כפתור ההפעלה או על האופצייה הנוספות

  לא מצליחים לצפות? לחצו כאן

לצפייה בחלק 2 מנאומו של הרב וואגל לחצו על כפתור ההפעלה או על האופצייה הנוספת

  לא מצליחים לצפות? לחצו כאן

לאחר הנאום המרכזי, הזמר ר' אברהם פריד הוזמן לשיר בפני הקהל.

צוות COL ליווה את כל דיווחי הכינוס והביא עדכונים כל העת לטובת אלפי הגולשים מרחבי העולם.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.