מערכת COL | יום כ"ד חשוון ה׳תשס״ח 05.11.2007

רבני "פיקוח נפש" לחכי"ם: "מנעו ועידת אנאפוליס"

חברי קונגרס הרבנים למען השלום "פיקוח נפש" ערכו היום יום שני, סדרת מפגשים בכנסת עם חכי"ם מכל הסיעות, זאת על מנת להתריע על הסכנה הטמונה בשיחות האמורות להתקיים בועידת אנאפוליס שמטרתם הבלתי נמנעת היא מסירת שטחים לאויבים שסופה הוא מדינת טרור נוספת בשטחי ארץ ישראל ■ הרבנים נפגשו בכנסת עם ח"כ רובי ריבלין (ליכוד), ח"כ הרב ניסים זאב (ש"ס), וח"כ בני אלון, ח"כ פרופ' אריה אלדד וח"כ הרב יצחק לוי ('האיחוד הלאומי) לידיעה בהרחבה
רבני
עם חברי הכנסת הרב לוי ופרופ' אלדד
חברי קונגרס הרבנים למען השלום "פיקוח נפש" ערכו היום יום שני, סדרת מפגשים בכנסת עם חכי"ם מכל הסיעות, זאת על מנת להתריע על הסכנה הטמונה בשיחות האמורות להתקיים בועידת אנאפוליס שמטרתם הבלתי נמנעת היא מסירת שטחים לאויבים שסופה הוא מדינת טרור נוספת בשטחי ארץ ישראל.

יו"ר הקונגרס הרב יוסף גערליצקי אמר לחכי"ם כי עד היום הוכח בוודאות כי כל שטח שנמסר לפלסטינים הפך להיות מוקד להפגזות על ישובים יהודים מה שמראה את נכונות ההלכה המופיעה בשו"ע בהלכות שבת סימן שכ"ט שהאיסור על מסירת שטחים לנוכרים היא משום שמשם תהא הארץ נוחה ליכבש לפניהם.

הרב שלום גולד מהר נוף אמר שכבר עברו 14 שנה מאז נחתם ההסכם הראשון של אוסלו והפלסטינים לא עמדו אפילו לא בהסכם אחד, להיכן הגענו??

ח"כ מר רובי ריבלין אמר לרבנים שכל השיחות המדיניות המתקיימות בימים אלו, הם פרי יוזמת אולמרט ובמטרה אחת בלבד, להסיט את דעת הציבור בישראל מהחקירות המתנהלות נגדו. הוא זה שהעלה את ירושלים על שולחן הדיונים ואפילו האמריקאים הופתעו, הם לא העלו בדעתם לדון על ירושלים.

ח"כ ריבלין אמר עוד, שהועידה תגרום למצב קשה כי הערבים ישלטו בסדר היום והאמריקאים יתמכו בהם כתוצאה מהאינטרסים שלהם בשדות הנפט. והוסיף כי אחת הבעיות הגדולות שלנו היא שישנם טיפשים ה'מקדשים' את המילה שלום אף שאין מאחוריה 'לא מיניה ולא מקצתיה' משלום אמיתי.

ח"כ הרב ניסים זאב מש"ס וח"כ בני אלון מהאיחוד הלאומי, המכהנים בועדת החוץ והביטחון, גילו לרבנים שבישיבת הועדה שהתקיימה לפני כמה ימים התריע מר יובל דיסקין ראש השב"כ, על כך שהממשלה הגיעה להסכם עם הרשות הפלסטינית על העברת שכם וג'נין לשליטה ביטחונית פלסטינית, שטחי A – שטח סטרילי מכוחות צה"ל. ברגע שזה יקרה אמר דיסקין לחברי הועדה, יהפכו הערים הללו למוקד הפגזה של רקטות לתוך מרכז הארץ, כולל ירושלים ותל אביב, היל"ת.

הרב אברהם שמואל לוין מזכיר הקונגרס אמר לח"כ הרב זאב שבהלכה מוצאים שבי"ז בתמוז ותשעה באב ימים בהם חרבה ירושלים ובית המקדש במידה והם חלים בשבת, דוחים את הצום לעומת זה צום עשרה בטבת על אף שלכאורה ביום זה רק התחיל המצור על ירושלים, במידה והיה חל בשבת, הייתה השבת נדחית מפניו, מכך למדים שהדבר הכי גרוע זו ההתחלה, ועל כן דווקא בימים אלו בהם עוסקים אפילו רק בדיבורים זה תחילת החורבן, וחשוב כעת לפעול.

ראשי הקונגרס דרשו והפצירו מהרב זאב ניסים לפעול בקרב סיעת ש"ס לפרוש מהממשלה על רקע ועידת אנאפוליס, מה שיגרום לקידוש שם שמים לדורי דורות.

הרב יוסף טולידאנו רבה של גבעת זאב הזכיר את שלושת המקומות שנרכשו ע"י האבות ואין עליו עוררים: ירושלים, מערת המכפלה ושכם, ולפלא שדווקא על שלושת מקומות אלו דנים על מסירתם לרוצחים.

***

הרב מאיר הורביץ רב קהילת בוסטון ובנו של האדמו"ר מבוסטון חבר מועצת גדולי התורה אמר ששתי המדינות בארה"ב טקסס וקליפורניה נכבשו מהמקסיקנים, ישנם הרבה מהגרים ואף אחד לא יעלה על דעתו לתת להם לשלוט על אף שהם הרוב, מדוע על ירושלים מוכנים לדון??

ח"כ פרופ' אריה אלדד וח"כ הרב יצחק לוי שאירחו את המפגש הודו לראשי הקונגרס על פעילותם. ח"כ אריה אלדד הוסיף ותיאר את המצב הקטסטרופאלי בו אנו נמצאים ואמר: אתם עיני העדה ועליכם מוטלת המשימה לעורר את כלל ישראל, והבטיח לעמוד לצידם של קונגרס הרבנים בכל עת.

הרב משה הבלין, רבה הראשי של קרית גת, אמר במפגש שהבעיה בדיבורים עם הפלסטינים שזה יוצר ציפיות שהופכות מהר מאוד למעשים, ולכן אפילו הדיבורים מזיקים.

הרב דוד דרוקמן בתשובה לשאלת העיתונאים מדוע העם אדיש לנוכח הקורה ענה, שזו הגלות המרה בה אנו נמצאים שראשי השלטון והתקשורת הצליחו להרדים את כל חלקי העם, עלינו להעיר את הציבור מהאדישות ולגרום לכך שתקום זעקה נגד מדיניות הממשלה.

במהלך הביקור, התראיינו הרבנים לערוצי התקשורת בכנסת בעברית ובאנגלית.

להלן סיכום מסיבת העיתונאים של קונגרס הרבנים פיקוח נפש, הכנסת ירושלים

* 1200 חברי הקונגרס בארץ הקודש ובחו"ל פוסקים שעפ"י ההלכה בשולחן ערוך אורח חיים סימן שכ"ט הקובע שמתן אפשרות לנוכרים להתקרב לשטחי ישראל תוצאותיו, לא עלינו, פיקוח נפש הרג וחורבן, והתורה היא תורה אמת וניצחית, על כן אין סמכות ואין זכות לאף אחד לוותר על אף שעל אחד מארצנו הקדושה, כל הסכם שנחתם בטל ומבוטל ואין לו שום תוקף כלל מכיון שהוא מנוגד לתורתנו הקדושה.

* קונגרס הרבנים "פקוח נפש" קובע בצער רב, כי ועידת אנאפוליס, בה זוממים מנהיגי המדינה לחלק את ירושלים, מתחברת למזימות של הגרועים שבשונאינו.

* חברי קונגרס הרבנים "פקוח נפש" בכל רחבי העולם קוראים לכל מנהיגי הקהילות היהודיות להתקומם ולצאת חוצץ נגד הפשע הלאומי בחלוקתה של ירושלים שמתכננים אלה שמינו עצמם אפוטרופסים על ניהול חיי העם היהודי בארצו.

* העבירות הפליליות הנחקרות כעת המיוחסות לכמה "ממנהיגי" המדינה – מחווירים לעומת הפשע הגדול והלא יאומן של ויתורים על חלקים מנשמתה ונפשה של האומה.

*קונגרס הרבנים פיקוח נפש קובע שהעקרון של שטחים תמורת שלום עם הפלסטינאים לא עבד בעבר, לא עובד בהווה ולא יעבוד אף פעם. זהו עיקרון שנפל ולא רלוונטי למציאות של איזורינו. המציאות הוכיחה שהוא רק מביא וגורם לטרור, קסאמים ורצח יהודים.

"עוצו עצה ותופר- דברו דבר ולא יקום- כי עמנו א-ל"!
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.