מערכת COL | יום ז' תשרי ה׳תשס״ח 19.09.2007

היום ב"ידיעות": הבהרה על מודעה מטורפת

אתמול פורסמה בעמודי החדשות של 'ידיעות אחרונות' מודעה מטורפת מאת מאיר ברנס, אדם בלתי שפוי, שכזכור ניסה לרצוח את הרב לוי ביסטריצקי ע"ה. המודעה גרמה זעזוע להמוני חסידי חב"ד ולכל מי ששמו של הרבי יקר בעיניו. דובר חב"ד, הרב מנחם ברוד, פנה לעיתון בתביעה לחדול מפרסום מודעות כאלה, ולפרסם הבהרה לציבור כי המודעה אינה קשורה כלל לחסידות חב"ד. העיתון נענה לבקשה והיום מתפרסמת בעיתון הודעה על כך  לסיפור המלאלראיון של הרב ברוד אצל גבי גזית 
היום ב

ניסיון הרצח של הרב, בחול המועד פסח תש"ס, בא לאחר סדרה של מעשי אלימות מצידו של ברנס. פעם אחת תקף את הרב והיכה אותו, עד שהרב נזקק לאשפוז. כמו כן היה מעורב במעשים אלימים נוספים, נגד אנשים שמחו על מעשי הטירוף שלו.

כזכור, ברנס הוא האחראי לחילול הנורא של שמו של הרבי, בפרסום מודעות מטורפות בעיתונות, שבהן הרבי מכונה "הקב"ה" וכדומה. אף עלה חשד כי גורמים עוינים מממנים את פעילותו, כדי שיוכלו אחר כך לתקוף את חב"ד שכביכול רואה ברבי את הקב"ה - בשעה שכמובן אין איש מחסידי חב"ד הסבור כך.

לאחר ניסיון הרצח נעצר ברנס והועמד לדין, אולם פרקליטיו טענו שהוא בלתי שפוי ואינו אחראי למעשיו. בעקבות זאת הועבר לאשפוז בבית הרפואה הפסיכיאטרי "שער מנשה". אלא שהתברר כי מדי פעם הוא משוחרר לחופשות, ואז הוא ממהר לפרסם מודעה מטורפת חדשה בעיתון כלשהו, בכספי הגמלה שמשרד הביטחון משלם לו, על היותו "הלום קרב".

אתמול הכה ברנס שוב, ופרסם מודעה מטורפת וסהרורית בעיתון 'ידיעות אחרונות'. בעקבותיה אף הועלה לשידור בתכניתו של גבי גזית ב"רדיו ללא הפסקה", ושם השמיע את 'משנתו' הסהרורית.

בתגובה עלה לשידור דובר חב"ד הרב מנחם ברוד והבהיר כי האיש הוא עבריין, שניסה לרצוח רב בישראל, והצליח לחמוק מעונש מאסר רק בגלל טענתו על חוסר שפיות. הרב ברוד הסביר שאין מקום להתייחס כלל להבליו של האיש, וכי זה מקרה פסיכיאטרי מובהק.

להלן הראיון המלא:

גבי גזית: אני יודע שאתה מאזין, והייתי מוכן להתערב על כל סכום שבעולם, שאתה תתקשר. אז עכשיו, אתה רוצה להגיד לי, שמאיר מנחם ברנס לא מייצג אף אחד, ודבריו דברי הבל, וכולי וכולי. נכון?

מנחם ברוד: לא, זה הרבה יותר גרוע. האיש הזה, למעשה, היה צריך לשבת היום בכלא.

גבי גזית: מה אתה אומר. למה?

מנחם ברוד: משום שהוא ניסה לרצוח את הרב של צפת, הרב ביסטריצקי, לפני כמה שנים.

גבי גזית: אוי ואבוי לי שלא ידעתי את זה, והעליתי אותו לשידור. אבל רגע, נפתח נגדו תיק?

מנחם ברוד: מה שקרה, שפרקליטיו טענו שהוא לא בריא בנפשו.

גבי גזית: כן, הוא אמר, הוא אמר, אגב, שהוא הלום קרב.

מנחם ברוד: כן. כן. והוא אושפז בבית החולים הפסיכיאטרי שער מנשה, שאגב, זו תופעה מעניינת, אולי כדאי שפעם תעסקו בה...

גבי גזית: כן.

מנחם ברוד: איך אדם מסוכן לציבור, שניסה לפגוע באנשים, ניסה לרצוח אדם, מאושפז בבית חולים פסיכיאטרי, וכעבור זמן מישהו מחליט להוציא אותו לחופשי, ואף אחד אפילו לא יודע שהוא שוחרר.

גבי גזית: מה אתה אומר! זה מאוד מעניין.

מנחם ברוד: והנה, הבן אדם הזה מפרסם מודעות, ואתה מראיין אותו, והעולם חוגג.
גבי גזית: לא, תשמע, זה הרי היה ברור לי לחלוטין, שהדבר הזה הוא קוריוז. אבל תמהתי, ככה, אתה יודע, לשמוע כמה דברים. אז עכשיו, בוא נעמיד דברים על דיוקם. בסדר?

מנחם ברוד: אני לא יודע מה עוד יש להעמיד על דיוקו? זה, הדברים...

גבי גזית: קודם כל תגיד, קודם כל תגיד, שמה שהוא אמר לא מקובל עליך לחלוטין, שהרבע מילובביץ' הוא לא האלוהים בעצמו, והוא לא בורא עולם,

מנחם ברוד: בוודאי. מה השאלה! אנחנו יודעים שהתואר העליון ביותר שהתורה נותנת לצדיק, למשה רבנו, היא שהיא מכנה אותו עבד השם. צדיק, כל גדולתו זה שהוא עבד של הקדוש ברוך הוא.

גבי גזית: ברור. כמובן.

מנחם ברוד: כל הדברים האלה הם דברי שטות ודברי הבל, והבן אדם הזה לא בריא בנפשו, חבל בכלל...

גבי גזית: אבל אנשים, אנשים, אנשים אצלכם, בחסידות חב"ד, בכל אופן, חלקכם, טוענים שהרבע מילובביץ' לא מת, ושכן הוא בעצם המשיח שיבוא.

מנחם ברוד: תראה,

גבי גזית: יש תזה כזאת. נכון?

מנחם ברוד: יש תזה כזאת, ויש לתקשורת נטייה תמיד לעסוק באזוטרי ובחריג.

גבי גזית: לא, אז אני מוכן עכשיו איתך להקדיש כמה דקות, לעמוק ולא לאזוטרי.

מנחם ברוד: אז אני אומר לך. למשל, עכשיו בתקופת החגים, כן?

גבי גזית: כן.

מנחם ברוד: יש את הציון של הרבי. כל מי שיזדמן לשם יראה המונים, המונים. המוני חסידי חב"ד. רוב רובם של אלה שמגיעים לתקופת החגים לבית מדרשו של הרבי עולים לציון קברו ויודעים שהוא נמצא שם. אז צריך להעמיד דברים בפרופורציות. ברור שישנם אנשים שאולי, מסיבה כזאת או אחרת, קשה להם לקבל את זה, והם מוסיפים לדבר שכאילו, אין קבר, וכדומה. אבל זאת דעה חריגה לחלוטין. היא לא מייצגת את כלל חסידי חב"ד.

גבי גזית: מה אתה אומר? מה אתה אומר? שהרבע מילובביץ' נפטר. נכון?

מנחם ברוד: אני אומר? המציאות אומרת.

גבי גזית: המציאות אומרת שהוא נפטר.

מנחם ברוד: בוודאי. ויחד עם זאת, אנחנו יודעים שקיומם של צדיקים איננו קיום פיזי,

גבי גזית: ברור.

מנחם ברוד: ולמרות שהרבי נפטר פיזית, אנחנו מאמינים שרוחו איתנו, והוא מוסיף להנהיג אותנו, והוא מוסיף להיות קשור אלינו, ואנחנו יכולים להיות קשורים אליו, כפי שמקובל בעם ישראל, מדורי דורות. אנחנו לא ממציאים שום דבר חדש.

גבי גזית: והמשיח?

מנחם ברוד: והמשיח יבוא כשהוא יבוא, ואז נדע הכול.

גבי גזית: אהה. זאת אומרת, עדיין אנחנו לא יודעים מי הוא.

מנחם ברוד: למעשה, הרמב"ם אומר, דבר שאנשים לא כל כך יודעים,

גבי גזית: כן.

מנחם ברוד: אבל זו קביעה הלכתית ברורה, שאנחנו נדע מי הוא המשיח רק רטרואקטיבית. מי שיבצע את הפעולה שהמשיח אמור לבצע, כלומר, את את בניין בית המקדש השלישי, את החזרת כל עם ישראל לארץ ישראל, יצירת מצב של שלום, שלא יהיו עוד מלחמות, מי שיעשה את זה – נדע שהוא המשיח.

גבי גזית: תשמע, את כל זה, את כל זה אולמרט יכול לעשות. אתה יודע, עם קצת מאמץ, בזמן האחרון, הוא מצליח מאוד. אז יכול להיות שיתברר לנו בסוף, שאהוד אולמרט הוא המשיח...

מנחם ברוד: אהה... אני חושב שהסיכויים שאתה נותן לכך הם לא מרובים...

גבי גזית: לא מרובים. נכון? אז נעזוב את זה. נעזוב את זה. אז שתהיה לך גמר חתימה טובה, מנחם ברוד, דובר חב"ד.

מנחם ברוד: לך ולכל עם ישראל, חתימה טובה, וגמר חתימה טובה,

גבי גזית: וגמר חתימה טובה, לכל עם ישראל. תודה רבה לך.

מנחם ברוד: כל טוב. שלום.          

הוסף תגובה
11 תגובות
1.
col!
ח' תשרי ה׳תשס״ח
אני לא אומר שאתם לא צודקים במה שכתבתם, אבל ריבונו של עולם! אנחנו ערב יום כיפור!!!
2.
עד ש...
ח' תשרי ה׳תשס״ח
קרה כל מה שקרה בתאילנד וחבד היו טובים בכותרות ובחדשות הוא חייב לבוא ולהרוס את הכל... אולי אכן הוא שב"כניק שרוצה להכפיש את חב"ד?
3.
מה אתה רוצה מגיב מס 1
ח' תשרי ה׳תשס״ח
המטורף הזה עושה את החילול ה הכי נורא שיכול להיות, ואפי ביום כיפור עצמו זה מצוה למחות ולהתנער מזה. הרי אם ח"ו זה יעבור בלי תגובה, זה יכול להיות הקטרוג הכי נורא על הרבי וחב"ד רח"ל היל"ת. בעצמי ראיתי אנשים שהיו מזועזעים לראות את המודעה של ברנס בעתון, ואולי מישהו יכול לחשוב שיש כזה פלג ח"ו בחב"ד.
4.
ל1 צודקים במאה אחוז!!
ח' תשרי ה׳תשס״ח
יש דברים שצריך לשים להם גבול ברור.. אם תתחיל לחשבן כמו שאתה עושה לא ייצא שום דבר ב770 כידוע יש הרבה מריבות בין בחורים משתי הצדדים, וכשזה מגיע לאלימות אז הולכים למשטרה ואז הבחור שנמסר למשטרה מקבל איזה חותמת שחורה או הרחקה מ770 במקרה הטוב. הרבה יגידו, איך אפשר לעשות כזה דבר הבחור יותר לא יוכל לבוא לרבה וכו.. והתשובה לזה היא שכל דבר פחות מעונש כזה לא ישנה את האלימות ולכן צריך ללכת בכלים הכי חזקים!! ובקשר ל"מוסר" אין שום חשש לזה כי כשמישהו מתחיל במעשה לא חוקי אז צריך לסיים את זה בצורה שזה יעצור את זה ומנסיון :) זאת הצורה היחידה. בברכת גמר חתימה טובה
5.
similar shtus in ynet.co.il1
ח' תשרי ה׳תשס״ח
please, someone request ynet to take off the messianic ad from front page!
6.
ל3 ו4
ח' תשרי ה׳תשס״ח
לא אמרתי שמנדי לא היה צריך להגיב, אמרתי שאין צורך לפרסם דברים כאלה בCOL "לכבוד" יום הכיפורים, תחשבו על זה!
7.
האם זאת תגובת דובר חב"ד
ח' תשרי ה׳תשס״ח
היכן המחאה ?! האם אי אפשר לתת מחאה אמיתית ? למה דובר חב"ד לא יכול להגיד דברים ברורים שזה אדם הזוי, מטורף וכו, למה לדבר עם כפפות של משי כאילו יש דעה כזאת בחב"ד אבל הדעה הרשמית היא לא כזאת ?
8.
קונספרציה
ט' תשרי ה׳תשס״ח
ברנס שייך לפלג בשב"כ שמשתמש בכביכול חולי נפשי לזריעת הרס ומדון וחרפה נגד חב"ד. איזו מדינה רעה היא המדינה הזו שמשלמת וממנת מודעות זועתיות כאלו. נכון. מחר יום כיפור. אבל טוב ורע כל כך בולטים. נורא ואיום המצב במדינה . מדינת ישראל. מתי תקום מדינת יהודה שתתנער מיהודים במרכאות שכאלו שעושקים את הטוב ותומכים ברצח רב . היה לא תהיה. בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה.מדינת משיח בקרוב. וכל הרע והרקוב במדינה הזו יהפוך לקדוש וטהור.
10.
למה תמיד אחרי הזמן
י"א תשרי ה׳תשס״ח
אי אפשר לשים בן אדם שידאג שלא יוציאו דברים כאלה רק אחרי שיוצא וכבר עושה נזק יוצאים נזק שזה כבר טוב ומאד נחוץ אבל למה תמיד אחרי חייבים מישהו שיטפל בזה
11.
החכם הרב מנחם ברוד
י"א תשרי ה׳תשס״ח
מזל שיש לנו את הרב מנחם ברוד. תשובותיו יוצאות מן הכלל. בבחינת " דע מה שתשיב" הוא לא מתרגש מגבי גזית למינהם. אלו שאופן שאלותיהם דורסני . חלול. וציני במקרה הטוב. מזל שיש לנו את איש התקשורת הענק דובר חב"ד. ממני העוקבת אחרי מאמריו. ודעותיו. לא תמיד מסכימה עם הקו של הדובר. היה לי טוב אם הוא היה משיחיסט קצת יותר. אבל גאה שהוא הדובר שלי. ח
12.
בקשה מהמערכת . רעיון לאתר
י"א תשרי ה׳תשס״ח
כל תגובה שאתם מקבלים תופיע הן בכתבה עצמה והן במדור תגובות שיופיע תמיד בשולי האתר. אם מגיעה תגובה מעניינת הראו את כותרת התגובה . או חברו לה כותרת מושכת שונה. כמו : שמוליק והתרנגולים. אם עסקה הכתבה בכפרות. או כותרת ענינית: ג מירושלים מגיב לפרשת ברנס. כיוון שאנשים אוהבים טוקבקים הם יכנסו לקריאת המאמר דרך מדור התגובות. אם תוכלו באופן אוטומטי כל תגובה תוביל למאמר על ידי לינק. בברכת כתיבה וחתימה טובה.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.