מערכת COL | יום ו' תשרי ה׳תשס״ח 18.09.2007

גילויים מרתקים בהתווועדות עם הרב ויינברג ● דיווח מיוחד

מיוחד: מאות בחורים השתתפו אמש (שני) בהתוועדות מרתקת ומיוחדת עם הרב יוסף ויינברג שזכה לאין-ספור שליחויות מהרבי ואדמו"ר הריי"צ נ"ע ■ למרות גילו המופלג, הרב ויינברג זוכר כל פרט בסיפורים השונים ובסגנונו המיוחד ריתק את הבחורים שעתיים תמימות, בהם חשף בפניהם סיפורים מופלאים ■ וגם: יחסו המיוחד של הרבי לשיעורי התניא אותם הוא מוסר עשרות שנים ברדיו ■ מערכת COL בארה"ב מגישה: דיווח, גלריית תמונות, קטעי וידאו בלעדיים ואודיו מלא מהתוועדות לסיפור המלא    הדיווחים • התמונות • הוידאו: תשרי בליובאוויטש >>>
גילויים מרתקים בהתווועדות עם הרב ויינברג ● דיווח מיוחד
תמונות מההתוועדות, אמש ● צילומים: אלי קאהן, COL ● וידאו: מנדי לואיס, COL
מאת חיים ברון, כתב COL בניו-יורק
צילומים: אלי קאהן, COL
צילום ועריכת וידאו: מנדי לואיס, COL

הרב יוסף ויינברג התוועד אמש (שני) עם מאות מתלמידי התמימים שהגיעו מארץ-הקודש והעולם כולו לחודש-החגים בחצרות-קודשנו. ההתוועדות נערכה על-ידי "ועד תלמידי התמימים העולמי" לרגל ו' תשרי, יום ה'יארצייט' של אמו של הרבי הרבנית חנה ע"ה.

קרוב לשעתיים, ריתק הרב ויינברג את מאות המשתתפים בסיפורים מרתקים ומופלאים שהיו לו עם הרבי ואדמו"ר הריי"צ נ"ע במהלך עשרות השנים. למרות שהרב ויינברג חגג לא-מכבר 91, לא נס ליחו והוא זוכר לפרטי פרטים כל סיפור, כאילו התרחש רק אתמול.

הרב ויינברג מוסר במהלך עשרות השנים האחרונות שיעור תניא שבועי במוצאי-שבת ברדיו בניו-יורק. כידוע, הרב ויינברג היה זוכה ששיעוריו היו מוגהים על-ידי הרבי מידי שבוע בשבוע. בהתוועדות המיוחדת, סיפר הרב ויינברג מעט מזעיר מהיחס המיוחד שנתן הרבי לשיעורי התניא.

"בחג-החנוכה באחד השנים הרבי ישב שלוש שעות והגיה את השיעור - פרק מ"ט. לאחר שהרבי סיים, קרא למזכירו הרב בנימין קליין ומסר לו את הדפים שימסור לי. כידוע, הרבי היה מאוד מקצר בכתיבה ומתמצת את הביאור. את הביאורים של הרבי הייתי צריך 'לפרק' לשלושה שיעורים שונים".

עוד נושא אליו התייחס הרב ויינברג היה נושא הציפייה והאמונה בביאת המשיח. "הרבי אמר אין-ספור פעמים שאם היו מאמינים וצועקים באמת המשיח היה בא מכבר", אמר. "ניסינו את כל העניינים - שמחה, 'קידוש לבנה' ועוד, אבל עניין אחד לא מיצינו עדיין - להתפלל כמו שחסיד צריך להתפלל. לדאבון-לב, נעשה שממהרים בתפילה דווקא אצלנו". הרב ויינברג אף ציטט מכתב של אדמו"ר הזקן נ"ע בנושא.

בעניין זה, סיפר הרב ויינברג כי באחד השידורים לפני מספר שנים דיבר על פסק-הדין שהסתובב באותם ימים ולפיו על-פי הסימנים שהרמב"ם נותן - הרבי בחזקת משיח. "הדגשתי שמדובר רק בחזקת", סיפר. "לאחר-מכן, כשהגעתי ל-770, מזכיר הרבי הרב יהודה-לייב גרונר אמר לי שהרבי רוצה לדבר איתי. כשנכנסתי לרבי, הוא הורה לי שלא לעסוק ולא לדבר בנושא זה ומאז אני משתדל שלא לעסוק בנושא הזה".

COL מתכבד להגיש: קטעי וידאו בלעדיים מההתוועדות המיוחדת ואודיו מלא מהתוועדות. לצפייה/האזנה לחצו פליי, או באופציות הנוספות בתחתית החלון.

חלק ראשון:

 לא מצליחים לצפות?
לחצו כאן או כאן

חלק שני:

 לא מצליחים לצפות?
לחצו כאן או כאן

חלק שלישי:

 לא מצליחים לצפות?
לחצו כאן או כאן

להאזנה לכל ההתוועדות - לחצו פליי

 לא מצליחים להאזין? לחצו כאן

הוסף תגובה
13 תגובות
1.
shadar
ו' תשרי ה׳תשס״ח
Yossel winberg is a very Chasuve yid, and was zoche to bring the rebbe nachas ruach on many occasions but was NOT a Shadar
2.
סוף סוף
ו' תשרי ה׳תשס״ח
הגיע הזמן שבחורינו יחזרו לגדול על דמויות ההוד של לובביץ
3.
א.י.
ו' תשרי ה׳תשס״ח
יוני ש. בסוף כן הגעת לשם האהההההההההההה?
4.
למה כולם חמוצים?
ו' תשרי ה׳תשס״ח
בחור שנמא אצל הרבי לא צריך להיות בשמחה? ושלא יקשקשו לי עכשיו "שמחה פנימית" וכו כי הם נראים פה נטולי חיות לא צריך להיות מהזן השני בשביל להיות בשמחה ובחיות הגיע הזמן שנראה גם את התמימים "שלנו"מלאי חיות אמיתית
5.
ליוני שניאורסון
ו' תשרי ה׳תשס״ח
טוב לראות אותך גדלת וגידלת (יותר נכון דגל לך) הרבה זקן... חבר מש"ג ס"ז לוד!!!!
6.
ל1
ו' תשרי ה׳תשס״ח
למה אתה אומר שהרה"ח וויינבערג לא הי שד"ר? שד"ר הוא מי שקוצר רוחניות ומאסף גשמיות הוא נבע לקרב יהודים והיו לא הרבה שליחיות עלומות מהרבי וגם אסף כסף עבור תומכי תמימים דהיינו שד"ר מה העי? זהו תואר כבוד
7.
Pity
ו' תשרי ה׳תשס״ח
Its a pity that all Israeli Bochrim are getting all these interesting Farbrangens in the Rebbes Dalad Amos - but the American Boucrim are all scattered around the world on Shlichos (or helping a Shliach) and missing all this.
8.
Respect
ו' תשרי ה׳תשס״ח
Москва вперёд!!!
9.
השלישיה מרחובות
ו' תשרי ה׳תשס״ח
פשששש אבני לבל מזרחי תותחים אתם!
10.
שמוליק חנונו
ו' תשרי ה׳תשס״ח
רואים שאתה מתחזק המשך כך ברכה והצלחה מחברך לחדר 9 קומה 2 אני כעת בשליחס באוקראינה. "הצלוחה"
11.
ל4
ז' תשרי ה׳תשס״ח
כשתלמד ב770 ויחטפו לך את חוברת הלימודים, תיראה שמח? כשתחטוף מכות כי אתה לא חושב כמוהם, תהנה מזה? כשיורידו מודעה שתלית על פארבריינגען או שיעור שמוסר אחד שלא חושב כמוהם, ג"כ תשמח???????????
12.
mendy drookman
ז' תשרי ה׳תשס״ח
nice!
13.
חדש ימינו כקדם
ז' תשרי ה׳תשס״ח
חיים וישראליק כיף לראותכם יחד! ממש כמו פעם
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.