מערכת COL
|
יום ה' אלול ה׳תשס״ז
19.08.2007
שוב בזי'טומיר: האנטישמיות מרימה ראש
האנטישמיות ממשיכה להכות בז'יטומיר: בסוף-השבוע פרץ צעיר לבית-הכנסת הישן בעיר ושבר בידו את חלון ביהכנ"ס ■ שומר המקום הזעיק את המשטרה שהגיעה למקום עם תגבורת של 15 שוטרים ובלשים ■ אירוע זה מתרחש כשבוע וחצי לאחר שהותקפו באכזריות הרב נחום תמרין וזוגתו ■ "הפעם, נוכחנו לראות תגובה נחושה ומהירה של כוחות הביטחון", אומר הרב נחשון רובין מנהל בית-חב"ד בעיר בשיחה עם COL לסיפור המלא
![שוב בזי'טומיר: האנטישמיות מרימה ראש שוב בזי'טומיר: האנטישמיות מרימה ראש](https://col.org.il/files/uploads/crop/2007/08/5c2b717a131cb_1546350970_news_main_gallery.jpg)
אנטישמיות ללא הפסקה. חלון ביהכנ"ס שנשבר ע"י אנטישמי בסוף-השבוע • צילום: COL
האנטישמיות בז'יטומיר לא מפסיקה: ביום חמישי האחרון, בשעת תפילת מנחה, התפרץ צעיר לתוך מתחם בית-הכנסת הישן בעיר ז'יטומיר ושבר בידו את החלון של בית-הכנסת.
גבאי בית-הכנסת שהיה במקום, ניסה לתפוס את הצעיר אך הוא הסתיר בידו את פניו וברח במהירות מהמקום. שומר בית-הכנסת הזעיק מיד את המשטרה המקומית ותוך דקות ספורות הגיעו למקום שלושה ניידות משטרה וכ-15 שוטרים ובלשים. הם פתחו בסריקות באזור, צילמו את הפגיעה בבית-הכנסת ואף גבו עדויות מהמתפללים.
אירוע זה מצטרף למקרים אנטישמים שקרו באחרונה בעיר זיטומיר. החמור שבהם היה הפגיעה ברב נחום תמרין ואשתו, כפי שפורסם ב-COL.
"הפעם", אומר הרב נחשון רובין מנהל בית-חב"ד בעיר, "נוכחנו לראות תגובה נחושה ומהירה של כוחות הביטחון".
הרב רובין מקווה, "כי הפעולה המהירה שלהם תסייע לתפוס את הפושעים והחזרת הביטחון האישי של השלוחים".
גבאי בית-הכנסת שהיה במקום, ניסה לתפוס את הצעיר אך הוא הסתיר בידו את פניו וברח במהירות מהמקום. שומר בית-הכנסת הזעיק מיד את המשטרה המקומית ותוך דקות ספורות הגיעו למקום שלושה ניידות משטרה וכ-15 שוטרים ובלשים. הם פתחו בסריקות באזור, צילמו את הפגיעה בבית-הכנסת ואף גבו עדויות מהמתפללים.
אירוע זה מצטרף למקרים אנטישמים שקרו באחרונה בעיר זיטומיר. החמור שבהם היה הפגיעה ברב נחום תמרין ואשתו, כפי שפורסם ב-COL.
"הפעם", אומר הרב נחשון רובין מנהל בית-חב"ד בעיר, "נוכחנו לראות תגובה נחושה ומהירה של כוחות הביטחון".
הרב רובין מקווה, "כי הפעולה המהירה שלהם תסייע לתפוס את הפושעים והחזרת הביטחון האישי של השלוחים".
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות - לקריאת כל התגובות
![](https://col.org.il/website_files/img/col/news/add_comment.png)
הוסף תגובה
1 תגובות
1.
נחשון דואגים לך
ה' אלול ה׳תשס״ז
זה כבר יותר מסוכן מאלון מורה.