מערכת COL | יום כ"ד אב ה׳תשס״ז 08.08.2007

האשמה כוזבת: נראו חב"דניקים ב'קונצרט המוחרם'

כמו הנוכרים בשעתם שקישרו את היהודים לכל תחלואי החברה, מנסים עתה להאשים את חסידי חב"ד בחוסר היכולת של רבנים וראשי-ישיבות להטיל מרות על הציבור החרדי ■ "אפילו החב"דניקים הסירו מראשם את 'כובע הקנייטש' כדי שלא יקוטלגו ולראשונה גם התייצבו ללא הדגלים הצהובים שהם נוהגים לשאת עמם לכל אירוע", נכתב בכתבה מגמתית בביטאון "ארבע כנפות" ■ בשיחת-הבהרה עם COL, מודה העורך ר' יצחק נחשוני כי ביסס את הדברים על שיחה עם צלם עיתונות ולא ביקש תגובה מגורם רישמי בחב"ד, ועדיין מתעקש לטעון שנראו "חב"דניקים רבים" בקונצרט (כהוכחה, יש תמונה של ספק-חסיד) לסיפור המלאבכתבה המלאה: העורך יצחק נחשוני מסביר את עצמו >>>
האשמה כוזבת: נראו חב
מישהו מזהה פה מאות חב"דניקים? נחשוני חושב שכן ● מתוך ביטאון ארגון "שופר"

מאת חיים ברון, כתב COL

כמו הנוכרים בשעתם שקישרו את היהודים לכל תחלואי החברה, מנסים עתה להאשים את חסידי חב"ד בישראל בחוסר היכולת של רבנים וראשי-ישיבות להטיל מרות על תלמידיהם בציבור החרדי.

אף שמספר רבנים - "רבני תימן" ובד"צ העדה החרדית - קראו שלא להשתתף בקונצרטים השנתיים הנערכים בחודשי הקיץ, 10,000 איש השתתפו במופעי מוסיקה חסידית שנערכו בשבוע שעבר והשבוע בירושלים. בתמונות שהגיעו לידי COL נראה כי הקהל הורכב מדתיים-לאומיים וכן תלמידי-ישיבות חרדיות וספרדיות.

אולם לכתב הביטאון "ארבע כנפות" העובדות לא היו חשובות שכן הוא נשלח להביא כתבה שלילית בכל מחיר. "אפילו החב"דניקים הסירו מראשם את 'כובע הקנייטש' המזהה אותם, כדי שלא יקוטלגו ולראשונה גם התייצבו נגד כל גדולי ישראל ללא הדגלים הצהובים הגדולים שהם נוהגים לשאת עמם לכל אירוע", נכתב בדיווח.

עורכי הביטאון, היוצא-לאור על-ידי הארגון "שופר", כנראה לא מוּדעים שחסידי חב"ד עסוקים בימים אלו בדברים חשובים יותר מאשר קפיצה לשמע שירה וצלילים אפילו מזמר חב"די כמו ר' אברהם פריד או הזמר הליטאי ר' יעקב שוואקי ולהקת "פרחי מיאמי" של המנצח הליטאי ירחמיאל ביגון.

בניגוד לתלמידי הישיבות החרדיות, בחורי חב"ד שוקדים בשבועות האחרונים על הפצת יהדות במסגרת 200 בתי-חב"ד בישראל או בניהול מחנות קיץ גדולות ומצליחות בארה"ב, אירופה, מדינות חבר-העמים ובישראל. כל שספק אם אלה שמעו אפילו על אירועים שאינם קשורים ל"מלחמת התקשרות", ישיבת קיץ לחב"דניקים, ישיבת "בין הזמנים" לחרדיםהתוועדויות כ' אב, הנחת תפילין, אם למנות כמה. החסידים והשלוחים 'מבלים' את זמן הפנוי ב"ירחי כלה" למיניהם, לימוד ניגונים חסידיים לילדיהם, והרצאות על בעיית הנשירה והאינטרנט.

"המתנגדים - חיים בדמיונות"

בראיון וידאו בלעדי שהעניק ל-COL, גדול הזמר החסידי ר' מרדכי בן-דוד בחר להתייחס לאיסורים על הקונצרטים - אפילו שחב"ד לא היה קשור או קהל יעד עבור המארגנים.

"אני חושב שזה מציל את הצעירים. כי אלה שמחפשים מוזיקה, הם לא ימצאו את המוזיקה הזאת, אלא הם יחפשו מוזיקה אחרת והם ימצאו. אין לי שום ספק בזה שזה חס וחלילה לא מקלקל, אלא להיפך, זה רק מציל", אמר ורדיגר ל-COL.

לדבריו, "היום זה עולם פתוח. אי-אפשר להסתיר את המציאות של העולם. אלה ששמים את הראש בחול וחושבים שיסגרו את העיניים ולא יראו אותו - הם סתם חיים בדמיונות. הרבי (מליובאוויטש) תמיד חיזק אותי ואת אברמ'ל פריד בכל פעם כשהגעתי לרבי. המנימום שקיבלתי היה האיחול 'כבד את ה' מגרונך'. תמיד שנסעתי וחזרתי מהופעות, קיבלתי 'חיזוקים'".

הכללה מגמתית?

ההכללה החב"דית בעיתון הכנפות התבססה, כך מתברר, על הדברים הבאים שנכתבו בכתבה: "באתר 'וואלה' התראיין הצלם ישראל ברדוגו, שהוא מנספחי חב"ד ולו גם אתר, בשמו המלא. הוא נטל על עצמו, ככל הנראה, את המשימה להיות דוברם של ה'מורדים' ולהפיץ את דברי התרסתם לצד "צילומי ההצלחה הגדולה" של המופע שצילם ב'טדי' והסביר לגולש החילוני הנהנה מכל פגיעה ברבנים כי "צריך להבין, למרות שמדובר בגדולי תורה, לא מדובר ברבנים שמשקפים את כל הציבור ולכן רבים לא הרגישו מחויבים לפסק ההלכה"".

כשכתב COL שאל את עורך "ארבע כנפות" ר' יצחק נחשוני לפשר השיקול-דעת העיתונאי הרעוע, הוא ענה היום (רביעי): "הולך בחור שלכם, מזדהה בשם חב"ד, וטוען כי חסידי חב"ד היו באירוע וכי הרבנים נכשלו. אז אתם אמורים ללכת ולהוקיע אותו ולהגיד שהוא לא מייצג אותכם. כל מי שמדבר בשם חב"ד, שידע שיש לו אחריות. מה שהוא עשה - זה נזק לחב"ד".

אז בחרת לקבוע את דעת חב"ד על סמך בחור העובד כצלם עיתונות, שאינו נמצא במסגרת הישיבתית, או עובד בארגון רישמי של חב"ד?

"לא רק", נחשוני עונה. "יש בידי אלפי תמונות מהצלמים שלנו שהיו בתוך איצטדיון 'טדי' ובהם נראים בבירור חסידי חב"ד. אני לא יצאתי נגד כל חסידי חב"ד, אלא רק נגד אותם אלו שאינם מצייתים לרבני חב"ד ואתם צריכים להוקיע אותם".

את ההחלטה את מי להוקיע או לא אנחנו נשאיר לרבני חב"ד. השאלה היא מדוע אתה, כעיתונאי, לא פנית לדובר חב"ד לבירור הסוגיה?

"אני מאוד מעריך את הרב מנחם ברוד ואני חושב שהוא איש מקצועי מאוד, והוא היה צריך לצאת נגד אותם דיבורים של אדם המזדהה כחסיד חב"ד ומדבר נגד ההוראה של כל גדולי התורה ואני יכול גם לספר לך שלפי מידע שבידי, הרב משה לנדא הורה לאדם ששאל אותו אם מותר ללכת להופעה - שלא ילך".

מהתמונות שהגיעו לידינו וזו שהתפרסמה בעיתון שלך - והדגשת שם "חתך מדגמי של הקהל: חב"ד ודתיים לאומיים" - רואים חסיד אחד בודד, שרוב הסיכויים מדובר בחרדי ספרדי...

"ממש לא. רואים כמות לא-מבוטלת של חסידי חב"ד גם בתמונה הזו וגם בתמונות הרבות שבידי".

נחשוני מגלה בשיחה עם COL, כי בכוונה לא כתב אישית נגד פריד, בניגוד לזמרים האחרים. "לא כתבתי נגד חסידות חב"ד ונגד פריד כי אין לי מושג איזה רב הוא שאל ואת מי הוא שאל", אומר נחשוני. "שאר הזמרים עשו הכל על-מנת 'להכעיס'".

"בימה זניחה ושולית"

בתגובה לדברים אומר הצלם והעיתונאי ישראל ברדוגו ל-COL: "בראיון רדיו בו עליתי לשידור לצידו של מר נחשוני לא ציינתי את עובדת היותי חסיד חב"ד או את העובדה שחסידי חב"ד היו או לא היו במופע. זה לא מנע ממר נחשוני להפיץ את עוד אחד מהשקרים שהפיץ בשבוע האחרון. שקרים שהופצו בבימה קטנה, זניחה ושולית כמו העלון "שופר" וניסו להטיל רפש בכל חסידי חב"ד.

"מר נחשוני 'מיטיב' להפגין את כישורי העיתונות המפותחים בהם התברך כאשר קבע שחסידי חב"ד הסירו מראשם את הכובעים כדי שלא יזהו אותם, לא רחוקה הייתה הדרך שנחשוני יכתוב באתר שלו שחסידי חב"ד באו רעולי פנים למופע. כמי שהצטיין בעבר בעריכת צהובונים שנסגרו, לא הייתי מצפה ממר נחשוני לסגנון בוגר יותר.

"לעומת זאת, העלון 'שופר' לא חושב להוקיע את עשרות העובדים שהוא גייס לצלם במופע, או לחילופין להוקיע את הארגון שבראשו הוא עומד, לאחר שמתבררת בשעות האחרונות הצביעות הגדולה כאשר בדיוק לפני שנה ובאותו מקום ניסו ב'שופר' להביא את 'פרחי מיאמי' ושוואקי למופע 'התורני' שלהם ב'טדי'.

"לגבי אזכור שמי והאתר 'שלאגר' בכתבה, אבקש להודות על-כך למר נחשוני. אנו רואים בכל חשיפה, גם אם היא נעשית בבימה שולית וזניחה, סוג של פרסום וברכה".

הוסף תגובה
59 תגובות
1.
ברדוגו צודק, שופר ונחשוני נלחמים בשביל ל...
כ"ד אב ה׳תשס״ז
עשה מהעיתון שלו בדיחה אחת גדולה. כל יום נלחם במישהו אחר. עכשיו הוא תוקף את החבדניקים.
2.
חב"דניקים היזהרו בדבריכם
כ"ד אב ה׳תשס״ז
אי אפשר להחזיק את המקל משני הצדדים: על העסקנים והמקצוענים למיניהם בחב"ד לחשוב שוב לפני שהם עושים עבודה או מדברים בתקשורת כי הם מייצגים את הרבי בכל מה שהם עושים.
3.
נחשוני הוא בכלל לא עיתונאי - הכתיבה מזכי...
כ"ד אב ה׳תשס״ז
רדוד במיוחד ופוגע אנושות באינטלגנציה של הקורא החרדי
4.
מה שבטוח
כ"ד אב ה׳תשס״ז
שהאיש עם המגבעת לא חב"דניק!!
5.
שמישהו יעשה כתבה
כ"ד אב ה׳תשס״ז
איך בציבור החרדי מתעלמים לגמרי מהוראת הרבנים והגדוילים שלא להכניס הביתה מחשבים, אינטרנט, סרטים, רדיו, ועיתונים חילונים - הורים פשוט הורסים את הילדים במו ידיהם אולי שחב"ד יתחילו לשלוח שלוחים לציבור החרדי כמו שיש מרכז חב"ד לתלמידי הישיבות התיכוניות
6.
קראתי את הכתבה
כ"ד אב ה׳תשס״ז
והרמה שם מזכירה לי רמה של בלוג אינטרנטי של נער בן 14 אבל השופר הנ"ל יכול לפתוח צבא קטן עם עשרת הדחלילים שהציב באירוע.. מביאים שם תמונה מטושטשת מפוקסלת בגודל בול והכותרת זועקת "להקת בנות רוקדת" באותו מידה זה יכל להיות גם עדר פילים" המגמתיות שם חוגגת
7.
סליחה הם ממש חצופים!!
כ"ד אב ה׳תשס״ז
הרבנים שלנו לא אסרו ללכת להופעה הזו מה הם מתערבים?
8.
מי נתן
כ"ד אב ה׳תשס״ז
היתר לצלמי הצהובון 4 קנאפות להכנס לאיצטדיון כל שבוע והעיתון יורד לדיוטא יותר תחתונה אין לו בושה כל הכתבות זה רק לפאר ולרומם את אמנון יצחק שדרך אגב מפרסם מספר טלפון לשמיעת שיעורים מספר שהוא לא כשר שזה נגד כל גדוילי ישראל ומי מתיר לו את זה????????
9.
כתבה אנטישמית
כ"ד אב ה׳תשס״ז
מה נמאס לשופר להלחם בעלית????
10.
צריך להחרים את פריד
כ"ד אב ה׳תשס״ז
שהמרה את פי גדולי ישראל
11.
היה איסור מרבני חב"ד או לא?
כ"ד אב ה׳תשס״ז
אם לא היה אז למה שחב"דנקים יצייתו לר אלישיב ולאדמו"ר מגור? ובכלל נראה לי מהתמונות שלא היו חבדנקים ואם כן לא הרבה
12.
גדולי התורה????
כ"ד אב ה׳תשס״ז
יש גדולי התורה ורבנים שלנו שלא אסרו, אז מה הבעיה שלהם?
13.
תגובה ל-10
כ"ד אב ה׳תשס״ז
מי אלה בדיוק "גדולי ישראל"??? אני לא ראיתי מכתבי התנגדות מאת האדמו"ר מגור, ויזניץ, נדבורנא או סדיגורא! או הרב וואזנר, הרב לנדא או הרב שטרן! וגם: כל אחד מקשיב לרבותיו. ממתי חסיד בעלז צריך לנהוג בקול "רבני תימן" וההיפך
14.
מי התיר לנחשוני ולצוות שלו לצלם
כ"ד אב ה׳תשס״ז
להקת בנות רוקדות? איפה שמירת העיניים?
15.
ישראל ברדוגו הוא חב
כ"ד אב ה׳תשס״ז
עם כל הכבוד לכתב ברון, שרוצה להגן על שם חב"ד. ממש לא מקובל שהוא מכנה את ברדוגו "נספח חב"ד". התמים ישראל ברדוגו למד בישיבות חב"ד, וכנראה היה בקבוצה כי ראיתי אותו הרבה ב770 והייתי מצפה ממר ברון שיתנצל בפני ברדוגו על הקיטלוג החדש. נ.ב. אני בתור יליד כפר חב"ד מתנצל בפני ברדוגו, {גם משפחתי מהגדולות בחב"ד היא נספחת חב"ד} על החתום י.י. = = = תגובת מערכת COL: הכינוי הנ"ל מובא מ"ארבע כנפות" ובפירוש מצויין כי מדובר בציטוט מהביטאון.
16.
listen to eliyashiv?
כ"ד אב ה׳תשס״ז
since when are chabadniks required to listen to eliyashiv!!? he hates chabad and cares more to aser fried then to help jews in gaza etc they dont listen to chabad rabonim, why shoudl chabad listen to theirs
17.
הרב גלוכובסקי נשאל וענה שמותר ללכת.
כ"ד אב ה׳תשס״ז
במו אוזני שמעתי את השאלה והתשובה!!
18.
כמה???.
כ"ד אב ה׳תשס״ז
אפשר לטחון כמה משפטים של רכלינים ומשועמים??????
19.
מחיאות כפיים לשופר...
כ"ה אב ה׳תשס״ז
כל הכבוד לשופר ןלכל העסקנים מהצד האם יש לכם דברים יותר מעניינים לעשות חוץ מאשר לבקר מופע כשר לחלוטין או לבקר צלם שעושה עבודת קודש ועושה אותה על הצד הטוב ביותר ,אתם לא אלו שאמורים לקרב את כולם לא אלו שאמורים לקבל את כולם כמו שהם???הרי מה היה שם במופע סה"כ הכל זמרים שעושים יופי של עבודה לקירוב לבבות ,אז נכון היו שם גם גברים וגם נשים נו ואז??אני בטוחה שגם בשופר וגם בכל מיני מערכות עיתונות למינהן וגם בהרצאות של הרב אמנון יצחק נימצאים גברים ונשים {רחמנא ליצלן"} ומי שרוצה יכול לפזול הצידה כן כן גם בהרצאות שלך הרב אמנון יצחק. ולצאת נגד דבריו של ישראל ברדוגו או כל חב"דניק אם אני לא טועה אלו דברים שיוצרים שנאת חינת ,ריחוק לבבות ,הסתה ועוד ... אז מה היו לנו כאן לשון הרע,רכילות,שנאת חינם,ריחוק לבבות,הוצאת דיבה והיד עוד נטויה . אז אני שואלת אותך הרב אמנון יצחק האם על הנושאים האלו אתה מרבה לדבר בהרצאות שלך??אז הרב אמנון יצחק בוא ותעשה את הדבר שאתה יודע לעשות הכי טוב לחלק קלטות ברמזורים..
20.
אני חב
כ"ה אב ה׳תשס״ז
רבני חב"ד לא אסרו את האירוע הנ"ל ואין לנו מה להתבייש באברהם פריד שמייצג אותנו בגאוות יחידה!!!! אין לנו מה להתחנף לנחשוני ולאדונו אמנון יצחק שמבזה את הרבי בשער בת-רבים!!! במו עיני ראיתי פעם כיצד שמו את פרצופו החזירי של טומי לפיד מודבק במקום פני קודשו של הרבי בטלית ותפילין בעיתונם הקלוקל!!!! בושה שאנ"ש או אתר כמוכם נותן יחס להנ"ל!!!
21.
מעניין
כ"ה אב ה׳תשס״ז
10 אנשים קבלו היתר מהרבנים להיכנס להופעה...
22.
עוד מעט הם יצאו נגד שמחת בית השואבה בכפר...
כ"ה אב ה׳תשס״ז
קצת שכל
23.
למה לנו לשמוע לרבנים שאין הם ממגזרנו?
כ"ה אב ה׳תשס״ז
כל עוד אף רב חב"די לא הוציא פסק שלא ללכת אין סיבה שחב"דניקים לא ילכו ומי שפירסם את הכתבה הזאת פשוט ניסה לקפוץ על הזדמנות להלחם בחב"ד מה שקרה שהוא לא חשב הרבה לפני שפירסם אותה (כנראה שאין לו את האפשרות אם מתחשבים בצורת הכתיבה והתמונות)
24.
מהו הנושא הבא בתור שיעשו ממנו
כ"ה אב ה׳תשס״ז
מטעמים? פעם זה הפיאות מהודו אח"כ על נושא הציציות ועכשיו זה על הופעות, נחשוני לא היה לך נושא מעניין אחר ולכן יש לי להציע לך נושאים לכתבה והם: עינייני גאולה ומשיח אהבת ישראל וכו תהיה יותר מקורי ולכם החבדניקים המשיכו להניף את הדגל הצהוב והקנייטש בגאון גם כשמשיח יבוא אין לו לעיתון זה אלא לעסוק בשנאת אחים ולשון הרע מהריסייך ומחריבייך ממך יצאו אבל נחשוני היקר אדון אותך לכף זכות כי נתקעת בנושא ולכן הצעתי לך מספר נושאים ולכם חבדניקים יקרים אל תרתעו כי בכל דור ודור קמים עלכם מתוך קנאות המשיכו להפיץ המעיינות יהי רצון שנזכה לגאולה האמיתית והשלימה
25.
The real question is why there *werent*...
כ"ה אב ה׳תשס״ז
What gives these so-called "gedoylim" the right to destroy peoples livings, and to forbid things without citing any basis in halacha? Yiddishkeit is not a dictatorship. If someone wants to issue an issur he has to cite clear proofs, and even then anyone has the right to disagree. These people who come out with a new issur every Monday and Thursday embarrass themselves and embarrass the Torah. They are shotim, reshoim, and gasei ruach, and nobody should listen to them on *any* subject, even when it seems like they might have good grounds for a decree, because listening to them will just feed their ego. If MBD broke his contract to appear, he should be forced to pay - and the people who induced him to break his contract should also be forced to pay. Inducing someone to break a contract is illegal in most places, and probably in Israel too, and these "gedoylim" should learn that they are not above the law. Hatorah chosoh al momonom shel yisroel, and the Torah is not against people enjoying themselves - derocheho darchei noam. When the Alter Rebbe asked R Shmuel Munkes whether he should hide from the Russian police, R Shmuel told him that if he isnt of a level to be saved by a nes, then he deserves whatever they do to him, because "who gave you the right to take away from tens of thousands of yidden the pleasure of olam hazeh by teaching them about iskafyoh?" These people are certainly no Alter Rebbes!
26.
למה לנו להצטדק בכלל?
כ"ה אב ה׳תשס״ז
למה לנו להצטדק שאנו לא שומעים לרבנים שאין אנו כפופים למרותם????
27.
"Nomber 16", I totally agree with you!
כ"ה אב ה׳תשס״ז
this is so true! -when it comes to Diney Nefashot, they are so lenient and on thous thins, suddenly they are so "Machmirim"?! to such an exent that they put a Cherem on who-ever goes???!!!... btw, if you people notice, by ther circels "some-one with a "Kneych" in his hat or with a "flag" on his jacket are all the same!..." -a point to think about-
28.
WE - HAVE - ARE - OWN, CHABAD RABONIM!!!
כ"ה אב ה׳תשס״ז
and we follow them
29.
ל-4
כ"ה אב ה׳תשס״ז
א.הנ"ל חסיד ואדם חשוב ב.זה לא אומר שהוא כל חב"ד ואם ר אברהם פריד חסיד? אז מה צריך לחפש בקהל אפשר למצוא חסידים גם על הבמה
30.
ל-col ספק חסיד???
כ"ה אב ה׳תשס״ז
תתביישו הנ"ל חסיד בוודאי
31.
למה כסות העיניים הזו?
כ"ה אב ה׳תשס״ז
בתמונות שהבאתם אצמם לא נראים חבדניקים. אולם גם מהתגובות פה וגם משיחות עם אנשיןם , היו גם היו חבדניקים והסיבה הם לא הרבנים שלנו. אז תחליטו אם אתם מסכימים עם אמירות כאלה ולא מוקיעים אותם שיערב לכם אך על מה לצעוק?? ואם האמירות האלה פסולות בעינכם הוקיעו את התופעה ולא את המעשה הספציפי מכיון שהיא חוזרת אלינו בואריאציות שונות עיין ערך טלפונים כשרים. דוברות חב"ד קחו זאת לתשומת ליבכם במאמרים כתובים היטב לא פותרים את הבעיה זו דרך דמגוגית בלבד. עמדו מול האמת, לפעמים כואבת והתמודדו עימה.
32.
הליטאים.......
כ"ה אב ה׳תשס״ז
הם תמיד מחפשים להחמיר על הזולת כמו בדיני ממנות מותר להם הכל מיד הם שולפים איזה סברות מפוקפקות ורק תנסה לתבוע אותם בארכאות מיד ידפיסו לך פאשקווילן.... חייבים לי כסף משיקים שחזרו שאין שום ספק וס"ס על דבר החוב והם דוחים בלך ושוב אולי אולי לפני ימים נוראים יש איזה סיכוי שישלשלו משהו....
33.
הדג מסריח מהראש
כ"ה אב ה׳תשס״ז
חבד הם החלוצים הראשונים שפעלו להחזרה בתשובה, בהתחלה לעגו להם כל המתיפיפים שמנסים גם להעתיק ולהתרברב על כל פעולה שעושים. חבד ממשיכה ביתר כח ועוז לקיים הוראותיו של הרבי נשיא דורנו בכל מקום ובכל פנה בעולם. אמנון יצחק מנסה ע"י הכפשה לעלות בדרגה . אך חבד מקושרים לאילן ענק ראש בני ישראל וכל מי שמנסה מתוך קנאה לחפש הכפשות שידע שהוא משחק באש ..שנשיכתן נשיכת נחש וכל דבריהם כגחלי אש!!!!
34.
ומגזין שופר שיצא לפני שנתיים נגד גור?
כ"ה אב ה׳תשס״ז
וכמעט שנגמר ע"י החסידות שדרשו התמצלות מאמנון יצחק מי הוא בכלל חתיכת חוצפן שאתמול הגיע ליהדות כל יום רב אם משהו אחר
35.
עמד בלחצים
כ"ה אב ה׳תשס״ז
אני חבדניק והייתי באירוע והוא היה מצוין ועל פי כול גדרי ההלכה . כול הכבוד למארגני האירוע ובמיוחד לר אברהם פריד שעמד בלחצים
36.
היה ע-נ-ק
כ"ה אב ה׳תשס״ז
הייתי בהופעה והיה מרגש ומרומם ואני לא מרגישה צורך להתנצל על כך.האם כשהרבנים שלנו פוסקים בעניין מסויים הליטאים שומעים להם?כל אחד ישמע לרבותיו. חוצמיזה הרב אמנון יצחק אף פעם לא היה מעריץ גדול של חב"ד ...אז על מה המהומה
37.
לא ברור כלל מה הבעיה....
כ"ה אב ה׳תשס״ז
ועד רבני חב"ד כלל לא אסרו ללכת להופעה! כל עוד רבני חב"ד לא אסרו ללכת להופעה מותר היה לכל חסיד חב"די ללכת!!!! ההופעה הייתה בערב לאחר רוב פעילויות המבצועים שאנחנו עושים והופעה כזאת עם שירים מרגשים כ"כ של ר אברהם פריד יכלה לתרום הרבה מאוד....
38.
ממתי חב"ד שומעים לרבנים ליטאים?
כ"ה אב ה׳תשס״ז
יש גם גבול לכל דבר. אם יתחילו לאסור גם מוסיקה חסידית, אם יתחילו לאסור כל דבר - ככל שיסגרו יותר - ירצו לפרוץ יותר. חשוב יותר לחנך בצורה נכונה את הנוער - מצד אחת פתיחות ומצד השני להבהיר את ההלכות והדינים, להחדיר את האהבה לה ולתורה, להחדיר מידות טובות ואהבת ישראל ולא רכילות או שנאה, אחדות של כולם ואז לא יהיו אסונות ואז גם ערב שירה יהודי לא יהווה בעיה. לעצם הדבר, זכור לי לפני רבות בשנים כשהתחילו ערבי שירה בהיכל תרבות עם פרחי, מרדכי בן דוד וכד, נכחו בחורים חב"דניקים ספורים ביותר וגם אלה היו מהפחותים ביותר. הבחורים הטובים מעולם לא השתתפו ולא היה צורך באסור גורף של רבנים וק"ו לא של רבנים ליטאים ואחרים שאין אנו כלל מחוייבים להקשיב להם.
39.
כמה שהרבנים יכניסו את עצמם...
כ"ה אב ה׳תשס״ז
לשטויות פחות יתיחסו להם. לכו תסבירו להם שכל החברה שלהם עושים הכל רק שלא יראו. חוף מעורב, בתי קולנוע וכו וכו ברגע שהם חוזרים לביתם יש כיפה קטיפה כובע חליפה ושלא נדבר על חולצה לבנה הכל כדי שיכניסו את הילדים שלהם לחידר.... רבנים נכבדים לכו תחפשו מה המצב אצלכם בבית אחרי זה תצאו החוצה לראות מה עם חב"ד או כל אחד אחר. תודה. אחד שמכיר את הרבנים לצערי יותר מידי מקרוב. בשורות טובות ואל תשכחו תמשיכו ללכת להופעות של פריד.
40.
על הרבנים ואדמורי"ם
כ"ה אב ה׳תשס״ז
מה רוצים הרבנים והדמורי"ם האלה אסור לעשות כבר הפהעות רק להסתכל ואם יש משהו של החילונים עושים והחסידים האלה הולכים זה כבר לא צועקים רק מה הם רוצים לעשות כמו לקבור אנשים הם הראשונים שמה הם רק כמו הפוליטיקיים האלה רק מה שהם רוצים לעשות מותר ותתן יהודים לנהנת ותהיה שמח כבר אסור איזה עולם אנחנו נמצאים הביעה שלהם לא מקשיבים להם כבר בשביל זה הם עושים את הכל זה הולך נגד אותם
41.
לישראל ברדוגו
כ"ה אב ה׳תשס״ז
אני שמעתי את הראיו שלך ברדיו ומנחם טוקר אמר שאתה חבדני"ק אז מהרעיון כן הבינו מאיפה אתה
42.
למגיב מס 41
כ"ה אב ה׳תשס״ז
זה בדיוק העיניין שנחשוני התעקש לדעת מאיפה ברדוגו והוא לא ענה בדיוק מהסיבה הזאת שהוא לא רוצה לייצג אף אחד . אבל טוקר ענה ואמר שהוא חבדניק . מפה ולהגיד שברדוגו ייצג את החבדניקים הדרך ארוכה
43.
צריך להגיש נגד
כ"ה אב ה׳תשס״ז
צריך להגיש נגד העיתונים הנ"ל תביעה דיבה ואלי אחת ולתמיד יבינו של א מכפישים את חב"ד סתם כל מי שרואה את עצמו נפגע. בוא נתארגן ונתבע אותם.
44.
לכל הרבנים החשובים
כ"ה אב ה׳תשס״ז
כח דהיתרא עדיף!!!
45.
הוא חיפש
כ"ה אב ה׳תשס״ז
הוא חיפש לצלם דווקא את חב"ד כאילו שהשולים של גור לא היו שם או השולים של באלז או של.. לכל קהילה יש שולים. אין מה לעשות!!!!!!......
46.
כמו
כ"ה אב ה׳תשס״ז
כמו שיש"מאות" חבדניקים יש "מלירדי"מחסידויות שונות
47.
צריך היה ללכת בדוקא
כ"ה אב ה׳תשס״ז
חבל פספסתי
48.
חברה, להירגע...
כ"ה אב ה׳תשס״ז
בעבר, הערכתי מאד את הרב אמנון יצחק, אך בעקבות סיטואציה קטנה - ירד ככלללל הערך שלו בעיני... והרי היא: לפני זמן מסוים פורסמה כתבת חדשות באתר שלו: אודות אישה בפלורידה שנתבעה להוריד את המזוזה מפתח ביתה, והדבר הגיע עד לערכאות. עד כאן היתה הכתבה. מאחר ואני ראיתי את הידיעה ואף את הסוף שלה - ששליח חבד עזר לה ואף הצליחו בבית המשפט, הפניתי אותם/את הגולשים שלהם לכתבה של col (נדמה לי) על סוף הסיפור, מתוך מסר - שגאוה יהודית היא דבר שאף פעם לא תזיק... אבל אני כנראה מדי תמימה, והתגובה אף פעם לא התפרסמה שם....... נכון, זו תקרית קטנה ביותר, אך היא מעידה לדעתי על "שלא לשמה". וד"ל.
49.
מה זה בכלל שופר. לא שמעתי מימיי על עיתון...
כ"ה אב ה׳תשס״ז
כל תינוק שיוציא עלון, צריך להתרגש?? תימחקו את כל הכתבה הזו, וזהו!! אל תתנו יחס כי הם לא שווים את זה!!! ברצינות.
50.
לא ברור לי
כ"ה אב ה׳תשס״ז
מאיפה לקח ארבע כנפות את ההיתר להשמיץ זמר באופן אישי מע"ג עיתונו? ואם מעשיו מצריכים עד כדי נידוי/חרם וכו - תשאיר לבית הדין את הסמכות לכך!!! ועד אז, אין שום היתר להעלות סיפורי רכילות/לשון הרע על שום אדם בעולם, מה, רק הופעות הן דאורייתא???!!! רק בהופעות אתה בודק בציציות ולא משאיר אבן על אבן ללא בדיקה?!
51.
ואם רבני חב"ד יפסקו?האם יצייתו?
כ"ו אב ה׳תשס״ז
ואם רבני חב"ד היו יוצאים בפס"ד לאסור השתתפות במופע ? האם היו מצייתים להם? מסופקני. אגב: ואם רבני חב"ד יפסקו בפס"ד ברור שיש לסגור ולהוריד מהאוויר את אתר COL האם תצייתו? מסופקני.
52.
לכל המגיבים
כ"ו אב ה׳תשס״ז
נכון שרבני חב"ד לא אסרו, אבל תחשבו מה הרבי היה רוצה שנעשה. הרבי היה רוצה שנלך להופעה שיש בה חשש ולו הקטן ביותר של פריצות? תחשבו איזה חילול ה היה נגרם אם חב"ד היו יוצאים נגד כל הרבנים (רב הוא רב, ולא משנה מאיזה קבוצה בדיוק הוא בא). הרבי היה רוצה שנכבד כל רב, לאו דווקא חבד"י. אם שופר לא יודעים מהי אהבת ישראל, בוא נלמד אותם אנחנו.
53.
ה"רבנים"
כ"ו אב ה׳תשס״ז
מי אמר שהם יקבעו לנו חסידי חבד לאן ללכת ומה לעשות, ועד רבני חבד לא יתא נגד ועוד פריד הוא זה ששר
54.
מסתבר שברדוגו אמר מה שבדיוק אומרים היום...
כ"ו אב ה׳תשס״ז
ברדוגו אמר שהרבנים שחתמו הם אומנם גדולים אך לא מייציגים את כלל הציבור . ורבני חבד מפרסמים היום שבאמת לא כל הרבנים חתמו ולכן פריד לא אמור להיות כפוף לסיפור . הגיע הזמן שנפסיק להתרגש מכל מאמר בעלון זניח כזה או אחר
55.
ארבע כנפות
כ"ו אב ה׳תשס״ז
הינו עיתון שמחפש עילות להצר את דרכם של החבדניקים: פרסום בולטן, שיט מהדרין וכולי. אז אין צורך להתרגש!
56.
ל20
כ"ו אב ה׳תשס״ז
אם זה נכון אז צריך להוקיע אותו
57.
4 כנפות הוא אנטי חב"ד!!!
כ"ח אב ה׳תשס״ז
ארבע כנפות הוא עיתון שמשמיץ את חב"ד ואת כל מה שמריח צל צילו של חב"ד!
58.
תמשיכו ללכת להופעות!
כ"ח אב ה׳תשס״ז
הייתי בהופעה ,היה מדהים וזה היה על פי כל כללי הצניעות! הם סתם הקיפו אנשים והחליטו שהם בנות.וזה אומר שהם גם חיפשו בנות.....צריך עין מיוחדת כדי לזהות מי בתמונה.....
59.
אני לא חב"דניקית!!
ט' אלול ה׳תשס״ז
אני לא חושבת שהוויכוח כאן מתאים בכלל. היתי במופע, היה מופע ממש נחמד! המרחק בין הגברים לנשים היה מרחק גדול בהחלט, בת שישבה ביציע הגברים זה באמת בושה, אבל רוב הבנות ישבו ביציע שממול הבנים שהיה במרחק די מספיק. שגם אם הן רקדו ממש אבל ממש לא ראו אותן, הן רקדו בצד. במעגלים של 20 בנות. אין סיבה לשום פריצות. גם לבנות מותר לרקוד ולהנות מערב חסידי מהנה! ואני באמת לא מבינה מה הביקורת על אברהם פריד ושוואקי?! זה הפרנסה שלהם ו והם הופיעו כדי שהנוער הדתי לאומי והחרדי לא ילכו למצוא את אצמם במופע של AKON
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.