מערכת COL
|
יום ד' אב ה׳תשס״ז
19.07.2007
הספר היהודי הראשון שהודפס באיי פיג'י
התמימים בערל ברמן ושלום קונין הדפיסו מה שמתואר כספר היהודי הראשון היוצא-לאור ברפובליקה של איי פיג'י. שני הבחורים שיצאו כחלק ממסע ה"מרכז שליחות" של המרכז-לענייני-חינוך לערים ללא קהילות יהודיות הדפיסו את המהדורה ה-5241 של ספר התניא קדישא. בעוד שהיהודים המקומיים הופתעו לראות את שני הבחורים החב"דיים בקבוצת האיים באוקיינוס השקט השוכנת צפונית לניו-זילנד, "הם תמיד קיבלו אותנו בחיוך והכניסו אותנו לביתם או למשרדם", בערל ברמן סיפר. התושב פיטר בוט חבש כובע שחור להדפסה ההיסטורית (חב"ד.אורג).
![הספר היהודי הראשון שהודפס באיי פיג'י הספר היהודי הראשון שהודפס באיי פיג'י](https://col.org.il/files/uploads/crop/2007/07/5c2b6824e5f3d_1546348580_news_main_gallery.jpg)
משמאל: הת' בערל ברמן, שלום קונין והתושב פיטר בוט
![](https://col.org.il/website_files/img/col/news/add_comment.png)
הוסף תגובה
0 תגובות