מערכת COL | יום כ' טבת ה׳תשס״ד 14.01.2004

מחאת אגודת-חסידי-חב"ד על "גזילת המוסד והבניין"...

אגודת-חסידי-חב"ד בארץ הקודש מפרסמת מחאה והבהרה נגד "השימוש הבלתי חוקי בשמו הקדוש של המוסד 'אגודת-חסידי-חב"ד בארה"ק". סגן יו"ר אגו"ח, הרב יוסף-יצחק אהרונוב ועימו חבר אגו"ח הרב שמואל חפר מביעים מחאה חריפה ומודיעים כי ינקטו בכל האמצעים החוקיים, על-פי התורה, להחזרת הניהול התקין של המוסד והבניין ולשימת קץ להפקרות הנוהגת כיום. צילום המכתב ב'כתבה מלאה'.
מחאת אגודת-חסידי-חב
אגודת חסידי חב"ד באה"ק ת"ו ב"ה. ח"י טבת ה'תשס"ד מחאה והבהרה היות שהגיעו מים עד נפש בנוגע לשימוש הבלתי חוקי בשמו הקדוש של המוסד "אגודת חסידי חב"ד באה"ק", הננו רואים מחובתנו להביע מחאה חריפה ולהבהיר בצורה הברורה ביותר: א. המוסד "אגודת חסידי חב"ד באה"ק" הוא מוסד ראשי, שנועד לאגד את כלל מוסדות חב"ד וחסידי חב"ד באה"ק, וכלשונו הק' של כ"ק אדמו"ר בפתקא הידועה: "תוקף והנהגת וענין אנ"ש שי' באה"ק בידי אגו"ח באה"ק..." (צילום משמאל). ב. הבניין הקדוש "בית אגודת חסידי חב"ד", המכונה "770", שבנה הרבי בכפר-חב"ד, נמסר על-ידו לניהולה של אגודת חסידי חב"ד", כדי שיהיה בית תורה, תפילה וגמ"ח לכל חסידי חב"ד, ולכל יהודי באשר הוא. ג. אגודת חסידי חב"ד יכולה להתנהל אך ורק ע"י חברי ההנהלה, באסיפות מסודרות, ובקבלת החלטות תקינה. ההנהלה המצומצמת של אגו"ח מורכבת מהחתומים מטה ביחד עם הנושא בתפקיד היו"ר. ד. לדאבוננו ולחרדתנו, זה כמה וכמה שנים שאדם אחד עושה באגודת חסידי חב"ד כבתוך שלו, בניגוד לפסקי-דין מפורשים של בי"ד רבני חב"ד (צילום האחרון כאן משמאל). ה. לאחרונה התבצעו מעשים חמורים ביותר בבניין "770", כמו פיטורי עובדים מסורים על לא עוול בכפם, השלטת בני משפחה על הבנין, הוצאת "איסורי כניסה" לאנשים מסויימים, תליית דגלים, ואף מעשי אלימות – פעולות שכל עניינן גרימת מחלוקת ופירוד לבבות, וכמובן לא אושרו כלל וכלל על-ידי ההנהלה. ו. הננו רואים בזה גזילה ממש של המוסד והבניין, אשר נגזלים מידי כלל חסידי חב"ד בניסיון להפכם לנחלה פרטית רח"ל. ז. הננו להודיע בזה כי ננקוט את כל האמצעים החוקיים, על-פי התורה, להחזרת הניהול התקין של המוסד והבניין, ולשימת קץ להפקרות הנוהגת כיום. והננו קוראים לכל מנהלי המוסדות וכלל אנ"ש לעמוד לימיננו ולסייע בידינו במילוי רצונו הק' של כ"ק אדמו"ר. בברכה הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב, ס.יו"ר הרב שמואל הלוי חפר
הוסף תגובה
14 תגובות
1.
המשך התשובה של הרבי
כ' טבת ה׳תשס״ד
ב"ה המשך התשובה של הרבי הוא "ובראשם" בי"ד רבני חב"ד. לא יעזור הבי"ד צריך להתעורר. וזה לא יקרה. עד שאנ"ש יתעוררו ויפנו לבי"ד שיתעורר. וגם זה לא יקרה.
2.
נקווה שיצליוחו להחזיר השפיות
כ' טבת ה׳תשס״ד
צריך קצת סדר בחב"ד וסוף סוף מתחילים לעשות משהו בנידון. בהצלחה!
4.
בצאח ההנהלה קובעת?
כ' טבת ה׳תשס״ד
האם בצעירי חבד או בכל מוסד אחר ההנהלה קובעת לסדרי הארגון?
5.
אלימות? אין כניסה
כ' טבת ה׳תשס״ד
ואם מאן דהו יחליט להוריד שלט בצאח או בבית רבקה? אז ירשו לו להיכנס לשם? או שיאסרו עליו? ואםירצה להיכנס ? ישתקו?
6.
עם המדיינים?
כ' טבת ה׳תשס״ד
אני מבין שהמדיינים הולכים לעבוד עם הר' אהברונוב, אה?!
7.
תשובה למגיבים (4,5,6) אותו אדם
כ' טבת ה׳תשס״ד
א. אני לא יודע איך זה בצא"ח, אבל אני מניח שכמו בכל מוסד ציבורי הדברים מתנהלים עפ"י החלטות ההנהלה. אם ההנהלה נותנת גיבוי להחלטות היו"ר, זה זכותה. אבל יו"ר שמחליט שהוא הבעה"ב של המוסד ולא מכנס את ההנהלה ולא מתייעץ אתה ועושה בניגוד לה - הוא עבריין גם עפ"י תורה וגם מבחינה חוקית. זה בדיוק מה שעושה שליימקה. ב. אתה עושה עצמך לא מבין מה ההבדל בית בית רבקה לבנין 770. בית רבקה הוא בית ספר שרשותו להחליט מי נכנס ומי לא. 770 הוא בית של הרבי ואין לאף אחד רשות לאסור כניסה. ג. אתה אוכל וגם המדיינים אוכלים, זה אומר שאתה מדייני?
8.
תגובה ל6
כ' טבת ה׳תשס״ד
הדבר ברור לחלוטין! ובכל זאת, למרות זאת ואחרי הכל: הלא הרבי בעצמו אמר על ר' שלוימקה: שפועל וכו' (לא זוכר הלשון המדוייק) העיקר הסיום "למעלה מגדר אנושי" הרבי טעה או 'נשתנו העיתים'? למה כל המחולקת הזאת???!!!
9.
על דאטפת אטפוך
כ' טבת ה׳תשס״ד
וסוף מטייפייך יטופון
10.
תגובה ל7
כ' טבת ה׳תשס״ד
האם משחק אתה את עצמך כלא מבין עניין או שבאמת הינך כזה? מה לא ברור? אני יענה לך אחת לאחת: א. יש אסיפה אחת לשבועיים כמדומני, ושם נמצאים כל (חוץ מ-2) חברי אגו"ח משתתפים באסיפה זו והכל מתנהל לפי זה ובאישור רבני אנ"ש. כל הפירסומים האחרונים הינם פרות של הסתה פרועה ב. בדיוק בגלל שזה ביתו של הרבי הזכות של שליימקה להחליט, כולם יודעים איך המפתחות הגיעו לידיו בהוראתו הברורה של הרבי בשעת לפנות בוקר. ג. לא שווה יחס, טפשות מושלמת.
11.
שמועה שמעתי.
כ' טבת ה׳תשס״ד
מיהו יו"ר אגו"ח העצום שאהרונוב רק הסגן שלו?
12.
תגובה
כ' טבת ה׳תשס״ד
מה קורה עם הארמון הרי ראש הוועד בעד בניית הארמון והרי הוא איש של שלום כמו שאנחנו יודעים ממה שקורה במשפחתו אז שיבנה את הארמון ואז יהיה לכל אחד בניין משלו ולא יצטרכו לריב שהרי שם בטוח יהיה דגל וב 770 לא יהיה צורך לתלות דגל
15.
תגובה ללא מבינים
כ"א טבת ה׳תשס״ד
א. על כאו"א לדעת שהבנין 770 אינו נחלת יחיד כפי שמוסדות הישיבות אינם נחלה פרטית של המקימים. היו"ר והמנהלים הם משרתי ציבור, ולכן לא מובן כל השקו"ט? בשביל זה יש חברי אגו"ח! ובשביל זה יש חברי הנהלה! וישנם הוראות ברורות מכ"ק אדמו"ר לפנות לבי"ד רבני אנ"ש במידה וישנם חילוקי דיעות!! חב"ד ומוסדות חב"ד אינם נחלה פרטית!! תגובות של השמצות אנא מכם חדלו!
16.
חזקת הבנים
כ"א טבת ה׳תשס״ד
זה לא רק במוסד 770 בארץ, אלא כמעט בכל מוסד, שמכניסים בני המשפחה, לעבוד במוסד במשך הזמן, רואים הם שזה ירושה, ועושים כבתוך שלהם, בלי חשבון, כלל וכלל,
17.
כולם בסדר
כ"א טבת ה׳תשס״ד
כולם אהובים, כולם ברורים וגם כולם גבורים, וכולם פותחים את פיהם.....
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.