מערכת COL | יום י"ח תמוז ה׳תשס״ז 04.07.2007

'ועד רבני ליובאוויטש' מתריעים על בעיות גירות

"ועד רבני ליובאוויטש הכללי" שלח הבוקר (רביעי) מכתב בו הם מתריעים על הבעיות והתקלות העלולות לבוא בהתעסקות בענייני גיור ליהדות. הם מאיצים בשלוחי חב"ד בעולם להפנות את המתעניינים לבית-דין מומחה שכן מדובר באחריות גדולה ו"כי ישנם כאלו שמוציאים 'קולות' באופן שמתעורר ספק בכשרות הגירות עצמו, מובן שאל לאף אחד מהשלוחים להיות לו איזו שייכות לגיורים כאלה". על המכתב חתומים חברי ועד הפועל: הרב זעליג שארפשטיין מאוהיו, הרב דוד שוחט מטורונטו, הרב זלמן פויזנר מטנסי, הרב משה בוגאמילסקי מקראון-הייטס והרב יהודה-לייב שפירא ממיאמי. לשאלת COL באשר לעיתוי של המכתב, נענה גורם ב'ועד': "הרבנים החליטו שעכשיו הוא הזמן הנכון".
'ועד רבני ליובאוויטש' מתריעים על בעיות גירות
הוסף תגובה
12 תגובות
1.
2 דברים מביישים
י"ח תמוז ה׳תשס״ז
1. עצם זה ששלוחי הרבי זקוקים לתזכורות כאלו מידי פעם. 2. הסגנון האיום וטעויות הכתיב הרבות במכתב, האם ועד הרבנים הגבוה ביותר של ליובאוויטש לא יודעים לכתוב מכתב פשוט כהלכה??
2.
יישר כח על המכתב
י"ח תמוז ה׳תשס״ז
"מי ברא אלו"?
3.
לידיעת השלוחים
י"ח תמוז ה׳תשס״ז
הרב שווי מקראון הייטס הינו מומחה גדול בתחום זה ואפשר לפנות אליו עם כל בעיות גיור.
4.
בתי דנים המיוחדים לגירות אינם הפתרון
י"ט תמוז ה׳תשס״ז
ישנם מבהתי דין המיוחדים לגירות שמגיירים בצורה שלא היה מבייש כל ב"ד ריפורמי, ולכן קצת תמוהה ההפנייה לבתי דין אלו , אדרה ב שכבוד הרבנים ימליצו מי הם הבתי דין הכשרים,
5.
חזקו ואמצו רבנים היקרים וחשובים שי
י"ט תמוז ה׳תשס״ז
יישר כח להרבנים החשובים ויתן השי"ת להם כח להמשיך בהעבודה החשובה שלהם לגדור הפרצות ושהם ימשיכו ליעץ השלוחים היקרים בשאלות הללו ואחרות ולפעמים ישתמשו בכח ד"מאן מלכי רבנן" באופן שלא ימתינו עד שיבואו להם עם שאלות פרטיות שהרי המצב הוא שהרבה פעמים אין השלוחים היקרים יודעים חומר הדבר ולפעמים מוכרח יד חזקה לומר "דבר ד זו הלכה" אין לעשות בה שופ פשרות. והעיקר שכיון שאדמו"ר נשיא דורינו נתן הרבה כמענות שהרבני דוועד רבני אנ"ש ידריכו וכו אנ"ש בכמה ובכמה ענינים כגן דינן שבוודאי ניתן להם הכח להחזיק הפרצות ובוודאי ובוודאי ייצליחו בכל זה ביתר שאת ויתר עז.
6.
ל-1
י"ט תמוז ה׳תשס״ז
לא טעויות ולא בטיח, זהו סגנון הכתיבה כאן בחו"ל בין הרבנים, פחות משקיעים ב"עברית" ויותר בלשון הקודש.. ואכן זו בושה.. שצריכים להזכיר לשלוחים את העיקר..
7.
לשון קודש
י"ט תמוז ה׳תשס״ז
המכתב הוא בלה"ק. מי ברא אלו? הרבי מליובאוויץ!
8.
צריך שאלת חכם מומחה
י"ט תמוז ה׳תשס״ז
האם כל הגיורים שעשה רסקין כשרים ועוד "חכמים" כמוהו אני מכיר כמה ממה שגייר הם ממשיכים כגויים גמורים
9.
רק חבל מאוד
י"ט תמוז ה׳תשס״ז
שעד שהוציאו מכתב זה, דאג מאן דהוא לבזות את שמם הטוב של השלוחים בכל מיני כתבי עת ועיתונים. ולפרסם שהם מגיירים עבור כסף וכיו"ב. מבלי להיכנס לאמיתות הדברים אם כנים הם אי לאו, ברור שצעד מטופש כזה שהוא עשה זה הרס וחורבן שאי אפשר להשיב. ויישר כוח לו למפרע! והוא זה שעומד מאחורי מכתב זה. חבל, חבל, חבל. אחד השלוחים שניזוקו מהפרסום המביש.
10.
זה היה צריך להיות מזמן
י"ט תמוז ה׳תשס״ז
למספר 1 ממתי אתה יודע לכתוב בסגנון רבני? ולמספר 3 האם ידוע לך שהרבנות בארץ לא מקבלת גיור של שווי! והאם ידוע לך שהוא חותם גומי של רסקין המגייר מניו יורק שגם אותו פסלה הרבנות ובכלל איפה הוא קיבל שימוש בגיורים? כנראה באותו מקום שקיבל שימוש ברבנות קורס של יומיים אצל הרב הנדל ובכללות כל הכבוד לועד רבני ליובאוויטש הגיע הזמן שיקחו את הענינים לידים מספיק עם ההפקרות הרי בגלל ההפקרות כל ליובאוויטש סובל וכנראה שהמפקרים האלו מפחדים ולכן מגיבים וכו חזקו אומצו והמשיכו בדברים הטובים ובהפצת האור
13.
אין שום טעויות כתיב!
י"ט תמוז ה׳תשס״ז
רק שהסגנון הוא סגנון תלמודי וזה צריך להיות סגנון מכתבם של רבנים. באמת הגיע הזמן לעשות סדר בנושא, כי היו שלוחים בפרט בחבר העמים ומהמכובדים שבהם שנפלו בדברים האלה בצורה הכי בוטה רח"ל, גיורי נשות עשירים(ללא שקבלו על עצמם עול תומ"צ אפילו למראית עין) וכו
14.
סוף סוף
י"ט תמוז ה׳תשס״ז
טוב שלפחות עכשיו מישהו כותב משהו ברור בנדון חמור זה. אני מקוה ש-כ-ל השלוחים ראו את המכתב הזה. ומקוה שהם מבינים מה כתוב בו. חבל שיש שלוחים שמביישים את כלל השלוחים ואנ"ש.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.