מערכת COL | יום י"ג תמוז ה׳תשס״ז 29.06.2007

בי"ד רבני חב"ד מוקיע את יוזמי "קמפיין הבארים"

חברי בית דין רבני חב"ד התכנסו ביום חמישי לאסיפה ממושכת, שנערכה בביתו של חבר בית-הדין, הרב יוחנן גוראריה, כדי לדון בנושא 'קמפיין הבארים', שנערך ביום ההילולא ג' בתמוז וגרם לביזוי שמו הקדוש של הרבי. באסיפה השתתפו כל חברי בית הדין הנמצאים בארץ, מזכיר ביה"ד הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי, הרב מרדכי-שמואל אשכנזי, הרב בן-ציון ליפסקר, הרב יוסף הכט, הרב אברהם מיכאל הלפרין, הרב מנחם-מענדל גלוכובסקי, והרב גוראריה (הרב זאב דב סלונים לא השתתף באסיפה בגלל שהייתו בחו"ל ■ COL מפרסם את פסק דין רבני חב"ד לצפייה במכתב
בי
החלטת בית דין רבני חב"ד באה"ק. לא להפיץ את פרסומיהם ולא להשתתף בכינוסיהם
החלטת בית הדין מוחה נמרצות על הקמפיין שחילל את שם קודשו של הרבי ומוקיע את מי שארגנו את הקמפיין הזה והשתתפו בו.

בית הדין קובע כי "הארגונים המופעלים על ידם אינם שייכים למוסדות חב"ד ואינם מייצגים כלל וכלל את דרכה של חסידות חב"ד".

בית הדין אסר על האנשים הללו להשתמש בשם חב"ד או ליובאוויטש ולהפסיק מיד כל פעילות וכל הפצת דברי דפוס בשם חב"ד או ליובאוויטש.

כמו כן קורא בית הדין לכל חסידי חב"ד שלא להשתתף בשום פעילות או כינוסים שמארגנים האנשים האלה, ולא להפיץ שום דבר ממה שהם מדפיסים או מפרסמים.

משמעותה המעשית של ההחלטה, הוא קביעה כי "האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה", המופעלת על ידי זמרוני ציק, אינה שייכת למוסדות חב"ד, וכי אין להפיץ את פרסומיה, דהיינו 'שיחת הגאולה', עלונים שונים ועוד. כמו כן אין להשתתף בכינוסים המאורגנים על ידי הארגון הזה.

עוד אנשים ממארגני 'קמפיין הבארים' הם ירמיהו כליפה מבאר שבע, וגם עליהם נאסר להשתמש בשם חב"ד, והציבור נקרא שלא להשתתף בשום פעילות שהם מארגנים. יצויין כי חיון הוא מיוזמי 'קמפיין האוטובוסים'.

רבני קהילות חב"ד ברחבי הארץ אומרים כי יפעלו במקומותיהם לאכוף את החלטת בית הדין ולאסור על הפצת הפרסומים של אותם גורמים, כפי שנקבע בהחלטת בית הדין.

להורדת ההחלטה בקובץ PDF
הוסף תגובה
15 תגובות
1.
ואו זה תקדים!!
י"ד תמוז ה׳תשס״ז
רק מאיפה לאדם הפשוט לדעת בדיוק מי ומי האנשים הללו? זימרוני ובניו ,כליפא וחיון הבנו . אבל מי עוד קשור לעסק??
2.
משיב חכמים אחור..
י"ד תמוז ה׳תשס״ז
זהו? נקודתי? לא נוגעים בשרש הבעיה? פ י ס פ ו ס ! ! ! אבל, שלא כמו אלו שאודותם כותב הבי"ד, עם כל האכזבה, אנו מקבלים בהכנעה את דיברי הבי"ד. ויהי רצון שמעתה ואילך לכל הפחות, יקבלו פורקי העול את עול ביה"ד ויעשו כולם אגודה אחת לעשות רצון מלכינו!
3.
משמע שארגון "מטה משיח" מותר?
י"ד תמוז ה׳תשס״ז
וכל ה"מטות משיח" ברחבי הארץ שכפופים אליו מותרים?
4.
תיקון טעות
ט"ו תמוז ה׳תשס״ז
אילן חיון כלל וכלל לא היה שותף באירגון קמפיין הברים ורק התלווה לאמירת דברי תורה
5.
אתר COL
ט"ו תמוז ה׳תשס״ז
בבקשה הוסיפו שורה שלאור האסון וכצעד להבאת המשיח לא יאשרו תגובות
6.
נו נו בואו נראה מה יהיה עכשיו........
ט"ו תמוז ה׳תשס״ז
מעניין
7.
צעד חשוב, אבל רק ההתחלה
ט"ו תמוז ה׳תשס״ז
הגיע הזמן להוקיע את "המשחיתים" ממחניינו, הגורמים לחילול שם הרבי בפרט ולליובאוויטש בכלל. ישר כח לרבנים חיזקו ואמצו
8.
האם זה נכון ש"משיחיטסט" הרביץ לרב שמואל...
ט"ו תמוז ה׳תשס״ז
זה היה בקראון הייטס ביום חמישי. בהתחלה אמרו שזה "שחור". עכשיו אומרים שזה "משיחיסט". אולי זה אחד שמתנהג כמו "משיחיסט" או כמו "שחור". צריך להוציא אל מחוץ לחוק את אלה שמרימים ידיים. צריך לשמוע לרבנים.
9.
סוף סוף
ט"ו תמוז ה׳תשס״ז
הגענו ליום שבו מודיעים שאין לנו חלק ונחלה עם מחללי שם חב"ד רצוי להפיץ מכתב זה בכל כלי התקשורת שכלם ידעו מי מיצג את חב"ד
10.
למה?
ט"ו תמוז ה׳תשס״ז
מדוע לא פרסמו הבי"ד במפורש את שמות האנשים עליהם חלה ההסתייגות, הרי ברור שכעת המשיחיסטים יסבירו שזימרוני ושות כלל לא יזמו את הקמפיין המטורף. לפרסם את השמות, חובה.
13.
כל אחד ואחד יכול לפעול בכדי שהוראת הרבני...
ט"ו תמוז ה׳תשס״ז
1) לא להפוך את ההוראה לעוד "ניצחון" אנטי-משיחיסטי, אלא להדגיש שההוראה היא רק כנגד השוליים הקיצוניים, וההוראה מקובלת על כל הזרמים בחב"ד. 2) להביא בפני אנ"ש את דבריהם הברורים של הרבנים: בית הדין .. מוקיע בזה את האנשים שהשתתפו וארגנו את האירועים האלה, במלים אלה קובעים הרבנים באופן ברור ביותר שגם מי שלטענתו "רק" השתתף באירועים (כדוגמת "האגודה" ששלחה "בלון ניסוי" בכדי לראות אם יוכלו לשנה הבאה לפעול באופן רשמי) מוקע בזה, וארגוניו אינם שייכים ומייצגים כלל את מוסדות חב"ד, ויש לכך משנה חשיבות לנוכח נסיונות "לצטט" ממכתב הרבנים כאילו ההוראה היא רק נגד המארגנים. 3) לפעול בדרכי נועם ובדרכי שלום מתוך התוקף המתאים שההוראה תתקיים הלכה למעשה, דהיינו להסיר את כל פרסומיהם מהעבר ההוה והעתיד מבתי-חב"ד ובתי- הכנסיות בכל אתר ואתר כבר היום. 3) לשכנע בדרכי נועם את כל מי שיש על מרפסת שלו וכיו"ב שלט של האגודה הנ"ל, להחליפו בשלט אחר של ארגונים שלא הוטל עליהם איסור, כגון "ברוך הבא" של ניידות-חב"ד, על-אף שגם אלו שלטים שיש לדון עליהם, הרי סוף-סוף לא יצא עליהם איסור. 4)ועוד והוא העיקר, לפעול בכל הנ"ל בלי פרסום ורעש מיותר, העיקר שהעניין יבוא לפועל ולא הרעש והפרסום מסביב. (מהדגשות הרבי בכמה עניינים כיו"ב). ואחדות החסידים תחת הנהגת המובדות המרכזיים שמונו על-ידי הרבי ופועלים מכוחו, תביא במהרה להתגלות וביאת משיח-צדקנו. למערכת COL: ראיתי שלא פרסמתם תגובות לכתבה זו כנראה משיקולים צודקים, אם בכל זאת תכניסו תגובות או חלקם, כדאי לפרסם גם תגובה זו.
14.
סוף סוף!!!
ט"ו תמוז ה׳תשס״ז
יש 2 אפשרויות : עדיף שהמשיחיסטים היותר מתונים ישליטו סדר על הפראיים ביניהם, ואם לא, יהיה צורך להגדיר את עצמנו ואותם כשתי שיטות שונות הם הביאו להקצנה זו באם יחזרו לחב"ד - מה טוב, ואם לא, חבל, אבל נהיה מוגדרים אחרת ולא נצטרך להתנצלויות תמידיות על שגעונוצת של מחללי שם שמים ומבזי שם הרבי לאחר עשור ויותר של הססנות מצד המנהיגים של חב"ד + בזיונות לשם הרבי - סוף סוף יש מנהיגות ! ב"ה היא תביא להסברה ברורה בפנים ובחוץ - ולביאת גואל נאו
15.
יש לאהוב את החסידים אבל חייבים לשנוא ול...
ט"ו תמוז ה׳תשס״ז
יש בלבול גדול בחב"ד של היום - יש שנאה כלפי המשיחיסטים מלווה בייסורי מצפון על חוסר ה"אהבת ישראל " שלנו! לאמיתו של דברת יש לעשות מה שכתוב בכותרת - לדחות את אמונותים ומעשיהם ובו בזמן לאהוב אותם עצמם
16.
החלטת בית דין רבני חב"ד
ט"ו תמוז ה׳תשס״ז
יבורכו בית הדין על קבלת ההחלטה מיום י"ב תמוז תשס"ז אמנם קצת באיחור אבל,,,נקוה שלא נגרם נזק לרבי ולתנועת חב"ד ,
18.
סוף סוף..!!שיעשה כבר צדק!!!
י"ט תמוז ה׳תשס״ז
אפשר פירוט של האנשים?? גם הלהקה "האחים פיאמטה" שיתפו פעולה??
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.