מערכת COL | יום ח' תמוז ה׳תשס״ז 24.06.2007

הוראת הרב קויימה בכפר; ברחבי הארץ מחכים לבי"ד

הוראת הרב מרדכי שמואל אשכנזי, רבו של כפר-חב"ד, שלא להכניס לבתי-הכנסת את עלון 'שיחת הגאולה', קוימה במלואה בשבת האחרונה. בשני בתי כנסת פיזר אלמוני את העלונים לפני קבלת שבת, אך הם נאספו מיד על ידי המתפללים ■ בקהילות חב"ד האחרות ממתינים להחלטת בית-דין רבני חב"ד, בדיון שאמור להתקיים השבוע ושבו יוחלט על התגובה הראויה לפריצת הגדר הנוראה שבאה לידי ביטוי בקמפיין הפרוע בססמה "שותים על חשבון המשיח" לסיפור המלא
הוראת הרב קויימה בכפר; ברחבי הארץ מחכים לבי
מכתבו של הרב אשכנזי
הוראת הרב מרדכי שמואל אשכנזי, רבו של כפר-חב"ד, שלא להכניס לבתי-הכנסת את עלון 'שיחת הגאולה', קוימה במלואה בשבת האחרונה. בשני בתי כנסת פיזר אלמוני את העלונים לפני קבלת שבת, אך הם נאספו מיד על ידי המתפללים. מחוץ ל'בית מנחם' עמד מישהו וניסה לחלק את העלון, אך נתקל בתגובה חריפה של המתפללים, והסתלק מהמקום בבושת פנים.

תושבי כפר חב"ד הבהירו השבת כי לא יניחו להמרות את פי הרב, וכי לא ירשו להכניס לבתי-הכנסת את העלון 'שיחת הגאולה' שהרב אשכנזי הורה לא להכניסו, בעקבות 'קמפיין הברים', שעורך העלון היה מעורב בו.

רבים מתושבי הכפר אמרו כי מזמן היה צריך לאסור את העלון הזה, המחלל מדי שבוע את שמו של הרבי, המפיץ דעות והשקפות המנוגדות לעמדת רבני חב"ד, ונותן גיבוי עקבי לכל מי שנלחם בשלוחי הרבי ובמוסדות המוסמכים.

התושבים הביעו תקווה כי הרבנים ישליטו את מרותם, ויימו קץ לתופעות של "איש הישר בעיניו יעשה".

בקהילות חב"ד האחרות ממתינים להחלטת בית-דין רבני חב"ד, בדיון שאמור להתקיים השבוע ושבו יוחלט על התגובה הראויה לפריצת הגדר הנוראה שבאה לידי ביטוי בקמפיין הפרוע בססמה "שותים על חשבון המשיח". 
הוסף תגובה
32 תגובות
1.
סימן טוב
ח' תמוז ה׳תשס״ז
אם ההוראה קויימה, כל שכן שהוראת הבי"ד תקויים, אולי יאזרו עוז סוף סוף לאסור בתוקף את פרסום תמונות הרבי זי"ע בחוצות בצורה מבזה. אם הרבנים יכולים ואלא יעשו, האחריות לביזוי הקדוש לנו בכל רגע היא עליהם. א מאנ"ש
2.
בקהילת חב"ד רמת שלמה ירושלים כן היה
ח' תמוז ה׳תשס״ז
אולי כדאי לפרסם את שמות הקהילות שכן היה ואולי ע"י כך ימנעו מכך בעתיד
3.
מה עם פיאמנטה?
ח' תמוז ה׳תשס״ז
הוא עדיין גר בכפר?
4.
בשעה טובה
ח' תמוז ה׳תשס״ז
ככה צריך לעשות גם עם העיתון שלהם המכונה בית משיח
5.
העלון הזה הוא ברמה נמוכה...
ח' תמוז ה׳תשס״ז
לא שיש לי בעיה עם זה שהרבי הוא משיח-אבל עד כמה אפשר להתבזות?!? העלון פשוט תת רמה - ערוך בילדותיות-וחבל על הכסף... אם כבר שיתן למישהו ברמה לערוך לו אותו. מעבר לכך שאם יהיה פסק נגדו-אז נגמר הסרט של העלון.
6.
אל תייפו
ח' תמוז ה׳תשס״ז
לא היה זה אלמוני יש לו שם . ולא הניח אלא עמד וחילק בכניסה.
7.
למה אין סידור אחד ב 770
ח' תמוז ה׳תשס״ז
שיש עליו הקדשה על הרבי זצ"ל סידור אחד שיוכח ש 770 שייך לא רק לפלג הכוחני של זימרוני ואחר כך הם אומרים שהם לא אלימים,הרבנים שנתנו לפוץ כמו איציק ליפש מצפת להחתים אותם על מיסמך שפוץ כמוהו חיבר עצמו את העין , לראות את האלימות של בניו ב 770 זה מזעזע, ולחשוב שהם בני משפחתי,עצוב
8.
מה עם שאר עיתונים
ח' תמוז ה׳תשס״ז
מותר להכניס אותם לכפר ולמכור אותם בצרכניה? בן כפר
9.
ומה בנוגע למגילת העצמאות עם תמונת הרבי ה...
ח' תמוז ה׳תשס״ז
תדעו שהון חסידים שראו את העוול הנורא שתמורת כסף הדפיסו את מגילת העצמאות עם תמונת הרבי שזה נורא ואיום לא פחות ממה שכעת עשו ואלי אפילו הרבה יותר חמור ובכל זאת בית דין לא היתערב בזה ירד כל הכבוד והערכה ואם הם ידונו גם בזה אנו נקבל את דעתם גם בנושא הנוכחי
10.
לא לשכוח
ח' תמוז ה׳תשס״ז
לא לשכוח שיש לשיחת הגאולה גם מהדורה ברוסית. לא פחות הזויה ומקוממת. מה איתה?
11.
פניה לכב הרב אשכנזי שליט"א
ח' תמוז ה׳תשס״ז
אני פונה לכב הרב שליט"א ודווקא משום שהוא משיחיסט וכן כל משפחתו שיחיו וגם אני הקטן אלא שנקעה נפשי כבר לפני שנים ממעשי הפראים ב-770 ומנהיגיהם בארץ מבת ים נצרת ובאר שבע וכו ובעצם חסידים חשובים בדוגמת כב הרב וישנם רבים וטובים שהגיע הזמן להתנער מכל הפראים למיניהם שבעצם עושים בושות לנו המשיחיסטים השפוים פ. ל-י
12.
אל תהיו חד צדדיים
ח' תמוז ה׳תשס״ז
זה עליהום נוראי שאתם עושים, זה נראה שיש תענוג להשפיל עד עפר כי גם אם האדם טועה אפילו בצורה חמורה זה לא צריך לבוא באופן של שנאה, בוא נראה אתכם מבקשים נא לומר תהילים עבור אח שטעה ומטעה... אבל אתם לא עושים כך אתם רק גורמים שאם יראו את האדם הזה מסתובב בחוצות הכפר "יקרעו אותו כדג" אנא גם על המתנגדים ביקש אדמו"ר הזקן לא לענות וכו ולאהוב אותם, לאן הגענו? שילדינו ישנאו חסידים שלדעת כולנו גם קיבלו מהרבי רק שהם טועים. די לשנאה זה נורא. נורא. נורא.
13.
זה לא רק זמרוני ושיחת הגאולה
ח' תמוז ה׳תשס״ז
הפשע שעשו זמרוני וחבריו ביום ההילולא ג' תמוז הוא לא הבעיה אלא הוא ממחיש את ההפקרות הכללית. אם זה יגמר בזה שאוסרים את שיחת הגאולה, זה גבורה קטנה מאד. צריך לטפל בשרש הבעיה ולהפסיק את ההפקרות והבזיון היומיומי של הרבי. אנא חברי הבי"ד, הרבי מתחנן אליכם שתחוסו על כבודו שנרמס בראש חוצות, שבזה רק מרחיקים את הגאולה. כל עדת חסידי חב"ד מתחננים אליכם שתעשו סדר ותצילו את שמו הק' של הרבי ושם החסידות.
14.
לתגובה 12
ח' תמוז ה׳תשס״ז
לזה אתה קורא עליהום?? הפושע הזה מבזה בצורה הכי איומה ונוראה את הרבי שלנו ודוקר בסכין את לבם של כל חסידי חב"ד, ואתה עוד מרחם עליו??? כנראה שיותר אכפת לך הכבוד של זמרי מהכבוד של הרבי.
15.
אני משיחיסט
ח' תמוז ה׳תשס״ז
ומתנער מהמעשים המבישים בקמפיין הבארים. לא מצאתי אחד בבית הכנסת בשבת שילמד זכות על הקמפיין המטורף . הכוחנים שבמשיחיסטים - יותר כוחניים מאשר משיחיסטים . אל תתנו להם להכתים את כולנו . אנחנו לא משיחסטים כי זה כיף לנו . זאת פשוט הבנת פשט בדברי הרבי . אתם לא חייבים להסכים איתנו . אך אתם מוכרחים לאהוב אותנו . ואנחנו אתכם . את זה כבר אמר רבי עקיבא.
16.
לתגובה 14 ממגיב 12
ח' תמוז ה׳תשס״ז
לזאת באמת התכוונתי, בא אחד ודוקר אותך בסכין "ח"ו" ולטענתך גם את כבוד הרבי ר"ל ולמרות כל זה אני חושב שאנו חסידים האמונים על דברי אדמו"ר הזקן שהדבר הברור שאנו צריכים לעשות מעבר למחאה וכו זה לא תעשה של אל תשנא את אחיך בלבבך, ושאף אחד לא יספר סיפורים זה ברור לי שזה גורם לשנאה כמו שברור לי שלמרות שיש לי אח סורר במשפחה ואולי הוא מגיע כמו יפתח מההפטרה של השבוע אבל אין מה לעשות הוא גם אח שגדל על ברכי אותו אבא.........
17.
גם אני משיחיסטית
ח' תמוז ה׳תשס״ז
ואני לא חושבת שזמרוני ציק הוא הרבי החדש- כלומר, מה שהוא עושה לא משקף בכלל את רוב המשיחסטים. ולמגיב 4- מה הקשר "בית משיח"? אתה לא חייב לקרוא אותו, אבל גם אין לך שום סיבה להפליל אותו. יש בו תכנים מצויינים, שגם אתה יכול להפיק מהם תועלת, על אף הדעה הברורה שלך בענייני משיח וגאולה. בנוסף, "בית משיח" לא יוצא מבית מדרשו של זמרוני ציק, אז נא לא להיסחף.
18.
עוד נסיון לחב
ח' תמוז ה׳תשס״ז
לא חייבים לעשות מכל דבר צימעס כולנו בני אדם וכולנו טועים,משום החושך הגדול נכון שלזימרוני הי-ה את הנסיון שלו, אך גם לנו יש חלק בנסיון הנ"ל כל אחד עם הפה שלו,התגובות שלו אם כל אחד ישמור פיו ולשונו היו פחות צרות בעמ"י. תקבלו את פסיקת הרב אשכנזי כעובדה ללא צורך בפיתוחים ותוספות.
19.
מטה משיח, זמוליק הנדל, וילשאנסקי
ח' תמוז ה׳תשס״ז
זו הבעיה האמיתית
20.
צריך להוקיע את זמרוני בשיתוף אינפו!!!!
ח' תמוז ה׳תשס״ז
ב"ה שמנהלי האתר שלהם חוזרים לשפיות צריך להתאחד איתם יחד! נגד זמרוני! סו"ס אתר אינפו מיישר קו עם COL
21.
לתגובה 14
ח' תמוז ה׳תשס״ז
עד לאן הגענו? אם לא אכפת לך שאני מעירה על תגובתך אבל זה פשוט צורם לי לראות יהודי שכביכול קורא ליהודי בשם רוצח ואם תשאל היכן אמרת זאת?! שים לב למה שכתבת בתגובתך פשוט אינני רוצה לחזור על המילים המזעזעות! אנא מכם אנ"ש חב"ד למרות שאני משיחיסטית זה לא משנה אני כותבת זאת מעומק ליבי השבור הזועק: די למלחמות ולשנאה המתחוללת בתוך חב"ד ובמיוחד כאשר זה עוד יוצא החוצה כי אם אנו רוצים משיח ולזה אנו מתפללים יומיום לצערי הרב - זו לא הדרך להבאתו"!
22.
רפש שברפש
ח' תמוז ה׳תשס״ז
גם שמנקים את הרפת וקרצפים ומשפשפים ריח תמיד ימצא איך יכולים חסידם לנבל את הפה ולרדת לדרגה שמתנגד לא מעז לרדת לאן אתם מובילים את ילדי החסידים זה ברור שאתם מובילים את הנוער והילדים ל??????? כן לרפת
23.
יישר כח לרב אשכנזי, ממנו יראו וכן יעשו!
ח' תמוז ה׳תשס״ז
כל חברי הבי"ד צריכים להצטרף לגל המחאה וליצור גל מחאה אדיר נגד כל הטירוף שפשה במחננו כולל העיתונים "בית משיח" וכו
24.
אין איזה מישהו עם קשרים שם?
ח' תמוז ה׳תשס״ז
שיוכל לדבר עם nrg יהדות שיעיפו כבר את הוידאו המזעזע הזה?! גם היום זה עדיין הוידאו הראשי שלהם.
25.
ל-10 העלון גאולה ברוסית גרוע משיחת הגאול...
ח' תמוז ה׳תשס״ז
משפיל את כבודה של חב"ד עד לעפר הציבור הרוסי פשוט לועג לשטויות שכתובות בו וכאשר יודעים מי המוציאים לאור את העלון ברוסית זה לא פלא. קבוצת "בעלי תשובה" רוסיים משיחיסטים קיצוניים להחריד שגורמים צרות לבתי חב"ד ברחבי הארץ.
26.
בעקבות כל האהבה שהבענו עד עתה למשיחיסטים
ח' תמוז ה׳תשס״ז
קיבלנו עכשיו את העונש, ואת חילול כבודו של הרבי, על איזו אהבת ישראל אתם מדברים??? מותר להוקיע עושי עברה וחייבים לקום עליהם. על שתיקה כהודעה שמעתם??? לכן אסור להוריד את הנושא מסדר היום עד שיוקיעו את הזרם המשיחי מכלל חב"ד!!! ונאמר לצרותינו די!!! כבוד רבינו עולה על כבודו של כל משיחיסטון הגדול שבתלמידי החכמים!!!
27.
כל הכבוד לרב אשכנזי!
ח' תמוז ה׳תשס״ז
להתחיל לעשות סדר בליובאוויטש. מי שלא מיישר קו - עף מהמוסדות וכו. אחרי סדר בעיניני משיח לעבור לדברים האחרים כמו: צניעות, טלויזיות ווידיאו, אינטרנט וצט וכו וכו.
28.
מטרתה של חבד היא לקרב את הגאולה ולא להרח...
ח' תמוז ה׳תשס״ז
הדו שיח פה. נראה כמו מריבה ילדותית של ילדים בבית הספר היסודי!!! איזהו מכובד- המכבד את הבריות. גם את בנות כיתתי אני מחנכת שזה לא משנה מי עשה ומה ומי התחיל, כל אחת צריכה לשמור על כבודה העצמי ועל פיה בתגובותיה, כי אם לא זה מראה על פגם בה. אתם כולכם חבד"ניקים, נראה לכם שהתגובות האלה הן הדרך הרצויה לפעול? שזהו רצון הרבי? שכל אחד יעשה חשבון נפש בבקשה עם עצמו איך הוא יכול לפעול לעשות את רצון הרבי ולקרב את הגאולה. ובקשר למעשים- תנו לרבנים לטפל בזה זה מספיק. אני ממש מתביישת להימנות על ציבור שאלו הן תגובותיו, כזו שנאה אסור לשנוא אפילו רשע גמור! בציפיה להעלאת רמת הדיון...
29.
אני ממליץ על תגובה 28 , 15 וכולי
ח' תמוז ה׳תשס״ז
מערכת COL לא הגיע הזמן שתהיה פה האופציה החכמה של "המלץ על תגובה זו?" ?
30.
זוואה
ח' תמוז ה׳תשס״ז
איזה חילול חב"ד זה אחד החילולים הכי גדולים שהטרוריסטים עשו אני לא יכול להתאפק לכתוב את המילים האלו הם הורסים את חב"ד זה עושה עגמת נפש לכולם שדיברו על זה ברדיו כל חי ובכל ישראל כולם ידעים אתזה וכולם מדברים על זה זה ממש אוכל את הלב חבל מאוד שאנחנו צריכים כל הזמן לעשות מריבות ושהמשיחיסטים יזרקו ספסלים בלי הרבי אפשר!!!!!!!!!! יהי רצון שיבוא משיח צדקנו בקרוב ממש !!!
31.
מצטרף ל29
ח' תמוז ה׳תשס״ז
מתי???
32.
אני משיחיסט
ט' תמוז ה׳תשס״ז
17 אני איתך בכל מילה וחוצמזה גם באתר *** התנערו מזה כמו שכתוב בכתבה ואם לא קראו אז שיקראו!!! זה כמה אנשים שאנו לא מסכימים אתם מה הקשר לכל המשיחיסטים?!?1? תקראו את קונטרס בית רבינו שבבל וכתוב שם משיח מנחם שמו והרבי בהערות כתב גם מענדל אז מה?! להתכחש לדברי של הרבי?!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.