מערכת COL | יום ה' תמוז ה׳תשס״ז 21.06.2007

הרב מרדכי אליהו ל-COL: "ה'אוהל' יבוא לארץ-ישראל"

יום השידורים המיוחד של COL מרחבת ה'אוהל' הקדוש ביום ההילולא ג' בתמוז הסתיים בראיון נדיר ובלעדי עם הראשון-לציון והמקובל הרב מרדכי אליהו במהלכו הרחיב על מנהיגותו של הרבי ו"זרעו בחיים - בכל העולם" ■ "קשה לומר שכשאני בא למקום הזה אני שמח", אמר הרב בעת שעלה לניידת השידור של COL, שם שוחח עם העיתונאי יהודה צייטלין, בתום תפילה על הציון הק' ■ "ידוע מה שהרבי כתב שמלמעלה רואים יותר טוב. אנו נבקש מהרבי שיעמוד ויתפלל שלא יהיה התנתקות בגשמיות ורוחניות", הוסיף הרב בנימה אישית ■ על הבקיאות של הרבי ("אין דבר כזה"), הצלת יהדות מרוקו, החדרת הצפייה למשיח, החידוש ש'אין יהודי מוקצה' וברכה לאחראים על ה'אוהל' ("שיראו את הרבי ראשונים לאחר תחיית המתים") ■ וגם: איזה שיר החב"דניקים האשכנזים כבשו מיהודי ספרד לראיון המלא • מחר ב-COL: ראיון מפתיע בוידאו עם האדמו"ר מסדלקוב שליט"א
הרב מרדכי אליהו ל-COL:
"אצל הרבי לא היה יהודי מוקצה". הראשל"צ הרב מרדכי אליהו בניידת השידור של COL צילומים: אלי קאהן, COL • צילום וידאו: מנדי לואיס, COL

להלן תמליל מדבריו של הרב אליהו בראיון ל-COL:

בפתח דברי, אני רוצה לומר שחסד גדול עשה עמנו הקב"ה שנתן לנו בדור הזה את הרבי. לאחר ג' בתמוז, אני חששתי חס וחלילה שהדור השביעי נגמר, אבל ברוך-השם - יש המשכיות: בכל מקום ומקום בעולם שאנחנו הולכים רואים בית-חב"ד, אפילו שאנו מגיעים לקצה ארצות-הברית יש שליח של חב"ד, כלומר שיש המשכיות.

חז"ל אומרים ש'יעקב אבינו לא מת'. הגמרא אומרת שהכוונה 'חנטו חנטיא קברו קבריא ספדו ספדיה' אמרו מקרא אני דורש: מה הוא בחיים - אף הוא בחיים. ברוך ה' בכל העולם יש את הזרעו של הרבי. זה ההמשכיות. הם ממשיכים להפיץ את התורה שלו.

הדברים המיוחדים שהרבי עשה זה לקרב את הרחוקים. כתוב בזוהר הקדוש "מזכה לחייו היה". אבל בגמרא כתוב על ענייני מוקצה, כתוב 'אין לרבי שמעון מוקצה, רק גרוגרות וצימוקים בלבד'. הפשט קודם-כל הוא שאין אצלו מוקצה. גרגורות, תאנים או ענבים שהיו ענבים שם אותם על הגג והתחילו להבאיש והתקלקלו זה מוקצה ואחר-נעשים בסדר גמור.

אין יהודי מוקצה. זה הכוונה. אצל הרבי לא היה יהודי מוקצה. לקרב אותם, להביא אותם לתורה ויראת שמיים.

עוד דבר מאוד מעניין: ברוך ה', במרוקו הרבי עשה הרבה. אין מה לדבר. זה היה הצלה ליהודי מרוקו. כשבאו הראשונים, התחילו להתפלל בנוסח של חב"ד. כשהרבי שמע, הורה לא. שימשיכו נוסח ספרדים. נכון נוסח האר"י הקדוש וכל זה. ולא ישנו.

כשבאו השליחים שלו ממרוקו אליו, שאל אותם איזה שיר למדתם במרוקו והם אמרו מיד "עזרני ק-ל חי". זה כבר אשכנזים, החב"דניקים כבר כבשו את השיר הזה... רבי אברהם עדאס ע"ה הוא זה שהלחין את השיר. זה מראה את המיזוג.

קשה לומר שכשאני בא למקום הזה אני שמח. קשה לומר שמח. סוף-סוף הוא לא נמצא איתנו. אבל ידוע מה שהרבי כתב ומה שכתבו כל האדמו"רים שמלמעלה רואים יותר טוב, מסתכלים בצורה יותר טובה.

אנחנו נבקש מהרבי כמו שבחיים חיותו היה מקרב את עם-ישראל... נמצאים בארץ בתקופה מאוד קשה. מדברים על התנתקות בגשמיות וברוחניות. שיעמוד ויתפלל שלא יהיה התנתקות.

הרבי כל הזמן ביקש משיח. הרבי הכניס את זה לאנשים. כבר שכחו...

ברוך-השם זכינו כמה פעמים לשבת יחד ולדבר. אני התפעלתי ממנו על הבקיאות שלו בכל הש"ס, בכל תורת הקבלה ואין כזה דבר. אצל הרבי זה היה הכל. המעניין מאוד שבהלכה למעשה הרבי היה אומר: לכו תשאלו אצל 'מורה-הוראה'.

המעלה שלו הייתה שהוא נתן כוח להמשכיות. כל בית-חב"ד בעולם ממשיך את הרבי וזה דבר חשוב מאוד. שימשיכו בכל מקום ומקום.

אני רוצה לברך את אלו שנמצאים כאן, ששומרים על משמרת הקדוש, במקום הזה, שימשיכו את חייהם בטוב ובנעימים. אני רוצה להבטיח לכם דבר אחד: אתם יודעים את הסיפור הידוע שהדלקתי את המנורה בכותל המערבי (בשידור הבינלאומי "חנוכה לייו" בהשתתפות הרבי), והלוא הוא (הרבי) סובר כמו דעת הרמב"ם, הוא ידליק את הנרות. בכל העולם מדליקים ברחובה של עיר - הוא פרסם את הכל.

אני אומר: גם אתם, שנמצאים פה, תהיו הראשונים שיראו אותו (לאחר תחיית המתים). תגידו לו 'שלום עליכם', 'מה שלומך'. ואחר-כך יבוא לארץ-ישראל. כתוב שעתידין בתי-כנסיות ובתי-מדרשות לבוא לארץ-ישראל.

כל המקום הזה, המקום הקדוש הזה יבוא לארץ ישראל. אתם תשבו כאן וכמו במטוס וייקח אתכם ויביא אתכם לארץ ישראל. יהיה רצון שיהיה בעגלא ובזמן קריב. יישר-כוח לכם!


לצפייה בראיון הוידאו המיוחד ובלעדי - לחצו כאן


COL מודה לחסידים הנדיבים שתרמו את יום השידורים המיוחד מרחבת ה'אוהל' הקדוש בג' תמוז תשס"ז: הרב ישראל דערן, מנהל בית-חב"ד בסטנפורד, קונטיקט; סופר הסת"ם הרב משה קליין; ר' משה רובשקין, יו"ר ועד קהל קראון-הייטס; הרב דן-יואל ליווי, ראש מערכת הכשרות OK; ר' חנינא שפרלין, חבר ועד קהל קראון-הייטס.

ברכה מיוחדת לצוות COL בניו-יורק שעמלו על השידור: מנחם כהן (הפקה), יהודה צייטלין (ראיונות), מענדי לואיס (וידאו), ישראל שמח (סאונד) ואלי קאהן (צילום).

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות - לקריאת כל התגובות
הוסף תגובה
2 תגובות
1.
learichus yamim
ה' תמוז ה׳תשס״ז
harav eliahu, learichus yamim veshanim tovos.

you should get as many blessings as the respect you gave and give the rebbe.
2.
חסרים כאן
ו' תמוז ה׳תשס״ז
חסרים כאן כמה ענינים שהרב אליהו אמר. לדוגמא על הדלקת המנורה, הוא אמר שהדלקה כשירה בזר, ולכן משיח ידליק את המנורה.
[רמז שרבינו נשיא דורינו ידליק המנורה - כמו שמדליק את המנורה של כאו"א של בני ישראל].
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.