מערכת COL | יום ג' תמוז ה׳תשס״ז 19.06.2007

"היום קיבלנו התרעה: "עצור!", לפני שיהיה מאוחר" / וידאו

דברים נוקבים, מעומק הלב, זעק אתמול רבו של כפר-חב"ד וחבר בית דין רבני חב"ד, הרב מרדכי שמואל אשכנזי, במהלך עצרת ג' תמוז הארצית שנערכה בבית הכנסת 'בית מנחם' בכפר-חב"ד, נגד מחוללי "קמפיין הבארים" ההזוי ■ "האם היתה שליחות מהרבי לללכת לפאבים, למקור הטומאה, ולחלל את שמו של הרבי? להיכן הגענו? למה זה מגיע לרבי בליל היום הקדוש?", שאל הרב בכאב ובקול חנוק מדמעות ■ "היום נחצה "קו אדום", וקיבלנו את ההתרעה: "עצור!", לפני שיהיה מאוחר יותר. צריך לצאת בהכרזה שיש מסגרת לחב"ד ושחסידים צריכים להישמע למסגרת" ■ הציבור עצמו צריך להזדעק ולהקיא את זה: "לך מפה!", מהרסייך ומחריבייך ממך יֵצאו" לסיפור המלא ולצפייה בוידאו  
רבו של כפר-חב"ד הרב מרדכי שמואל אשכנזי נושא דברים (צילום: מאיר דהן, COL)
קטעים מתוך נאומו של הרב אשכנזי:

"אחד השינויים שאירעו לאחר ג' בתמוז הוא העובדה שלפני ג' בתמוז חסידים לא העזו לעשות שטויות, ובכל פעם שסטו מהדרך קיבלו על הראש מהרבי, אך כיום הם חושבים שיכולים לעשות כל מה שהם רוצים, והדבר נובע מחוסר רגש והתקשרות", פתח הרב את דבריו.

"בעומדנו היום ביום ההילולא של הרבי עלינו לזכור ולהפנים שיש לנו רבי אחד. גם כשלהבדיל פוליטיקאי אינו שבע רצון מהתנהלות מפלגתו, הוא לא פוגע במסגרת ואינו מפרק אותה. יש גבולות, ויש "קו אדום" שאותו לא חוצים בשום מצב.

"אנחנו רואים כיצד חסידות חב"ד פורחת ומשגשת כיום והשלוחים הופכים את העולם, אך באותה שעה יש אנשים הקמים על דעת עצמם, בלי שום גיבוי, ומבקשים לשבור, לנתץ, להרוס ולגדע כל חלקה טובה.

"הרבי היה סמל ודמות של אהבת ישראל לכל יהודי, מ-770 יצאה אורה לכל העולם. עברנו כמה משברים בעניני שלימות הארץ, אך באו והפכו את הדמות של הרבי ליותר כהנא מכהנא... המשמעות היא שלוקחים את התמונה של הרבי ופשוט בועטים בה - לבעוט בדמותו של הרבי, ולחלל את שמו.

"בימים האחרונים הפיצו שמועה על על מעשים אשר לא ייעשו, שמתכננים בליל ג' בתמוז. בהתחלה חשבנו שמדובר בהלצה, אך הבוקר הלכו והתראיינו בטלוויזיה ועוד מסבירים את החרפה. שומו שמים!!! להיכן הגענו?! האם היתה שליחות מהרבי לללכת לפאבים, למקור הטומאה, ולחלל את שמו של הרבי בטלוויזיה, בפרהסיא?! למה זה מגיע לרבי בליל היום הקדוש ג' בתמוז?

"זה מה שקורה כשאין מסגרת, שאז יוצאים מחוץ למחנה. היום קיבלנו את ההתרעה: "עצור!", לפני שיהיה מאוחר יותר. קראנו ליהודי הזה 20 פעמים ושאלנו אותו: מי הרב שלך שאתה תחתיו? מי הרב שאתה מקבל? והוא לא מקבל עליו אף אחד, "אני ואפסי עוד"! ועוד הולך ומתראיין בטלוויזיה. הרבי חינך אותנו לשאול רבנים, והוא אומר שאפילו באגרות קודש לא שאל.

"מורי ורבותי, הציבור עצמו צריך להזדעק, הציבור עצמו צריך להקיא את זה. זה ב"ה ציבור של חסידים, יראי-שמים, חסידים של הרבי. היו צריכים לתת יריקה. לך! "מהרסייך ומחריבייך ממך יֵצאו"! לך מפה!".

"נצא כולנו מההתוועדות הזאת בהחלטה: יש מסגרת לחב"ד! אין הפקרות! לא כל הישר בעיניו יעשה. לעשות בפרהסיה?! בפומבי?! מי ביקש זאת מידכם רמוס חצרי"! למה זה?!

"יש לנו הקב"ה אחד, רבי אחד וחב"ד אחת. אין שתי חב"ד. יש חב"ד אחת. אבל כדי שתהיה חב"ד אחת צריכה להיות אחדות של המסגרת. אחדות פירושה גם אחדות המסגרת".

דבריו הנרגשים של הרב עוררו את הקהל, והמשתתפים קיבלו על עצמם לבצר ולבסס את המסגרות הרשמיות בחב"ד ולמנוע את המשך חילול כבוד חב"ד.

לצפייה בעיקרי הדברים: לחצו כאן

למרבה הצער, גרם "קמפיין הבארים" חילול השם איום ונורא. בכמה וכמה כלי תקשורת מופיעות תמונות איומות ונוראות של פריצות שאי אפשר כלל להעלותן על הדעת, והכול כתוצאה מחגיגת השתייה וההוללות שאותם פוחזים וריקים ארגנו בליל היום הגדול והקדוש ג' בתמוז!!!
הוסף תגובה
32 תגובות
1.
לא יאומן
ג' תמוז ה׳תשס״ז
הכתבה הזאת בעיתון ממש מזעזעת אותי
2.
החוצה!!!
ג' תמוז ה׳תשס״ז
צאו מהמחנה אנשי זימרי. אתם לא ליובאוויטש. חיללתם את שם הרבי. להוקיע אותם מחבד
3.
לא מצדיק את זמרוני!
ג' תמוז ה׳תשס״ז
אבל מה קשור דבריו של הרב אשכנזי, שעשו את הרבי יותר מכהנא! מה לעשות שהרבי קיצוני בשלימות הארץ, התורה והעם! ויותר מכהנא!
4.
תשארו בפאבים! קליפא וציק שם בדיוק מקומכם
ג' תמוז ה׳תשס״ז
אתם לא שייכים לרבי. אוי לאותה בושה וחרפה חבדניק כאוב
5.
איך אפשר לשתוק? מזעזע
ג' תמוז ה׳תשס״ז
מי מממן את פורקי העול האלו?
6.
כבוד הרב אשכנזי שליט"א, תיפסו את המושכות
ג' תמוז ה׳תשס״ז
אנ"ש צווחים וצורחים כבר למעלה מעשור על כל השיגעונות למיניהם ומבקשים ומתחננים מהרבנים שיתפסו את הענינים בידיים. אבל הרבנים ש ת ק ו . הרבה מאנ"ש התמימים סברו שהשתיקה היא מסמלת איזו הסכמה בשיגעונות, ואפילו חלקם אמר תמיד שכבוד הרב אשכנזי איתם. מאחר שהוא בעד ההכרזות "יחי" לפני ואחרי כל דבר שעושים ושלא עושים. וע"כ אני שואל בכאב גדול , מדוע ? מדוע ? מדוע ? חיכו כבוד הרבנים עד הלום. כאשר השיגעונות הולכים וגדלים מרגע לרגע. הכתובת היתה והינה עדיין על הקיר! אנ"ש מחכים ומצפים "שכל" רבני אנ"ש ללא יוצא מן הכלל. כמובן לא הכוונה לרבנים שהמציאו את עצמם. שיתכנסו יחד ויוציאו הוראות ב ר ו ר ו ת מה אסור לעשות ואת מי צריכים להוציא מתוכנו. לבל יאשמו כל החסידים באנרכיה המשתוללת בראש כל חוצות בנושא הרבי וחב"ד. הבקר ראיתי אברך צעיר מאנ"ש שבודאי לא זכה לראות את הרבי, הוא הגיע עם סירטוק של משי, לא אמר תחנון, וכשלמדו את המאמר של הרבי הוא יצא. זה פרי הבאושים שמגדלים בישיבות מסוימות שכולם יודעים אודותם. וגם נגדם צריך לצאת בכל תוקף. כל עם ישראל מחכה לזה לא רק החסידים וכמובן שהרבי מחכה לזה. הרי נתן לרבנים כח אדיר. כולם יודעים זאת. אז אנא "תיפסו את המושכות"!!!
7.
ממתי בארים הם מחוץ לתחום "מבצעים" ?
ג' תמוז ה׳תשס״ז
בלי קשר לוויכוח בין ה...מתווכחים.
8.
אשריכם בת ים
ג' תמוז ה׳תשס״ז
זככככככככיתם אחלה זימרוני עלה והצלח בהפצת המעינות אל תעשה חשבון לאף אחד
9.
פתרון פשוט
ג' תמוז ה׳תשס״ז
הרב קורא לציבור להוקיעו. הנ"ל לא מעניין אותו מהציבור כלל. לכאורה הבעיה העיקרית היא חזותו החב"דית. אולי הפתרון הוא שיתפסוהו בסמטה צדדית ויגזזו את זקנו ואז יהיה ברור לכל מי שרואה אותה מתראיין וכד שהוא איננו חסיד חב"ד. אני מציע לשקול את הרעיון ברציניות ובכובד ראש.
11.
שהרב יהיה גבר
ג' תמוז ה׳תשס״ז
ויעיף מהכפר תושב כפר חבד שהשתתף שם
12.
כל הכבוד לרב אשכנזי!
ג' תמוז ה׳תשס״ז
עיני כולנו הזחלו דמעה למישמע דבריך אשר נאמרו בכאב רב. דברים היוצאים מן הלב, נכנסים אל הלב.
13.
להוקיע במעשה
ג' תמוז ה׳תשס״ז
יישר כח לדבריו הנפלאים של הרב אשכנזי שליט"א, אך אין זה מספיק צריך דבר ראשון שרבני חב"ד יפסלו את רשימתו של ירמי קאליפה בבאר שבע מרשימת ישיבות חב"ד כי האיש הזה הוא רוע המעללים של חב"ד ממתי שהוא הגיע הוא הרס כל חלקה טובה בחב"ד, וכנ"ל גם את זימרוני ציק להוקיע אותם ולנדות אותם....
14.
ה ירחם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
ג' תמוז ה׳תשס״ז
צריך להוקיע אותם מחב"ד לא יכול להיות שהם ימשיכו להיות תחת שם חב"ד ושיועילו לעשות זאת המכונים "משיחיסטים אחד שבאמת כואב לו
16.
אבל לעומת זאת יא את מקדשי השם
ג' תמוז ה׳תשס״ז
אלו כל העיתונאים והעסקנים הקדושים שכותבים באתר הזה כולם קודש ומסירות לרבי מעולם לא חשבו על עצמם, האם הם קימים או לא , זה אצלם בטוח, הם כל הזמן חושבים על הרבי, האם הוא מחייב אותם ואם הוא בכלל קיים
17.
לא מבין את הצביעות
ג' תמוז ה׳תשס״ז
הרי כל מקום שעושים בו מבצעים הוא לא שיא הצניעות ועם כל הצער קורה שרואים "כל הבשר" אין ברירה אחרת ודבר וודאי ש"עלה במחשבה הקדומה" כהאי גוונא אצל הוד אבינו רוענו וכן לעשות התוועדות לכמה וכמה מב"י שאינם בתו"מ לע"ע זה גם רעיון טוב ולפי עדויות ששמעתי ממי שהיה בארליך - היה שם קידוש שם שמיים גדול - המקום נשכר אף ורק להתוועדות חסידית - המתחם היה של חב"ד בלבד. אלא מה ? בכמע עניינים והם 1) הגינגל המזעזע 2) הרעיון שדיילים יזמינו את האנשם לענ"ד 3) הראיון ההזוי של זמרוני - שצריך לקחת החלטה טובה ולטוח את פיו בטיט. אישית אני הולך בעצמי שנים לאזורי בילויים בלילות חנוכה ופעמים רבות נכנסתי לפאב והתארגנה סביבי קבוצה של אנשים והתוועדנו שעות ארוכות - אין לדעתי בכך כל פסול כל זמן שמי שעושה את זה עומד על דעתו רק שהרעיון שלהם היה להביא את החוגגים למקום סטרילי - רעיון מקסים אבל למה לשכור לצורך כך דיילים שיחלקו לחיים - לחיים - כן! אין בעיה - אבל אני רוצה לחלק אותו ולא דייל שאינו בתו"מ ואפילו שהרעיון בא לכאורה כדי שאנ"ש לא ידדו במקומות הטומאה הללו - התוצאה מהנ"ל יותר גרועה. ולסיכום - נכוחים דברי הרב אשכנזי שחוסר ההנהגה הביא אותנו לדחי הנ"ל אבל אולי יעשה חשבון נפש הוא ובית דין רבני חבד לסיבות שהביאו לאי האמון הגורף שנותנים בהם כמה מחברי זמרוני - להאשים זה תמיד קל ולנדות יותר קל אבל לעשות שלום וללכת בדרכי שלום זה וודאי יותר קשה!
18.
רדיו כל חי
ג' תמוז ה׳תשס״ז
היום, יום ג גתמוז, במהדורה המרכזית ברדיו כל חי, דובר על הזעזוע. פשוט חילול ה.
19.
בושות לחב"ד!!!
ג' תמוז ה׳תשס״ז
הרב אשכנזי צודק בכל מילה והלואי שהמשיחיסטים (=זימרוני וכל חבורתו)יפנימו סוף סוף את הדברים של הרב אשכנזי ואולי זה יכפר על העוול והשטות שעשו...ויחזיר את הכבוד לחב"ד (מה חשבת לעצמך זימרי(ני) שהלכת להתראיין??!!
20.
מה אתה בא בטענות????
ג' תמוז ה׳תשס״ז
אתה הרב אשכנזי, ורק אתה העמדת את זמרוני ציק בראש המחנה. אתה נתת לו להנחות את כינוס ההוקעה שהיה בתש"ן. אתה שגידלת אותו ורוממת אותו אל תבוא בטענות. טול קורה מבין עיניך !!!!
21.
קליפא/ה?
ד' תמוז ה׳תשס״ז
ג קליפות הטמאות לגמרי, ה ירחם!
22.
מה הקשר לכהנא
ד' תמוז ה׳תשס״ז
אני מזדהה עם כל משפט של הרב אשכנזי.הגיע הזמן לעצור את המטורפים. מה הקשר למלחמתו הנמרצת בכאב לב ובדם ליבו של רבנו הקדוש נגד מצב של פיקוח נפש לכהנא? אף אחד לא הפך את הרבי לכהנאץ נא למחוק זאת כבוד הרב אשכנזי.
23.
תקשיבו טוב:
ד' תמוז ה׳תשס״ז
כל אותם הצדיקים והצדיקות למניהם:די תפסיקו להצדיק את האדם הלא שפוי הזה!! הוא חטא ואי אפשר עוד להכחיש ולהצדיק את הפושע!!!תחשבו על זה... *הרב אשכנזי צודק בכל טענותיו כלפי אותו הארור ההוא.... צריך מהר,אבל מהר להוקיע אותו משמה של חסידות חב"ד כדי לא לגרום לעוד כל מיני עוגמות נפש בעתיד.....
24.
בושה, בושה ועוד פעם בושה
ד' תמוז ה׳תשס״ז
הורסים אותנו הצילו הפך הרבי מה יהיה??? זימרוני אתה לא רב ואתה לא חב"ד זו ממש עבודה זרה!!! השם ירחם עליך. חבדני"ק בוכה וכואב
25.
ואני חושב שרוב הפעילים (הפלילים) הגיעו מ...
ד' תמוז ה׳תשס״ז
בתל אביב פועלת קבוצה הן במרכז תל אביב והן ברמת אביב, של משחיסיטים קיצוניים ביותר. האסון בגדול הוא: שהרב גערליצקי מת"א נתן להם אישור לפעול מתחת ידו, ומתחת לבית חבד המרכזי שלו. וזה הצרה הגדולה היות שהם הם שהלכו לפאבים וחיללו שם הרבי והם הם שמגובים תחת שם מרכז חב"ד ת"א!!!!!!
27.
תרגעו ומהר
ה' תמוז ה׳תשס״ז
עם כל הכבוד פה לכל התגובות אפשר להגיד את זה ולהוכיח כמו שצריך. ואני מסכים עם 17 הכי קל לברוח מהבעיה ולנדות אבל יותר קשה לעשות שלום וליצור פה אהבת ישראל אמיתית שתביא באמת נחת רוח לרבי.
28.
ל- 25
ה' תמוז ה׳תשס״ז
מה שאתה חושב (וגם כותב את זה) הוצאת דיבה ולשון הרע. כל אנשי רמת אביב היו בהתועדות בישיבת חב"ד ברמת אביב מ8 בערב עד 8 בבוקר ללא גוזמא!! אז אל תקשקש סתם כי נראה לך.
29.
בחיאת זומזום
ה' תמוז ה׳תשס״ז
אני בטוח במאה אחוז והייתי נותן את ראשי על כך שאלו המתנגדים לפעולת הבארים אינם נמנים על היוצאים דרך קבע למבצעים ומי שמדבר נגד זימרוני ויהיה מי שיהיה אין לו מושג ירוק איך מקרבים יהודים אדרבה יצביע הרב אשכנזי על יהודי אחד שקירב .אחד!
30.
תודה לאתר הקדוש ולמגיבים החסידים!
ה' תמוז ה׳תשס״ז
כל הכבוד לאתר הקדוש שמביא לנו דעת תורה, דעת רבני חב"ד, המוחים בכאב רב על מעשיהם של " היצר הרע בלבוש חסידי"! וכן למגיבים החסידים שכבוד הרבי עומד לנגד עיניהם .המשיכו להגיב. אפשר לומר גם שדעתי לא נחה מזה לרגע. עד שהחצופים יתבטלו " כעפרא דארעא" נאו! כותב: לב קרוע לגזרים! \
31.
עד לאן הגענו???????
ה' תמוז ה׳תשס״ז
אולי יש החושבים כי זה אינו מתאים?! מעניין מה היו אומרים אם זה לא היה דווקא ביום ג תמוז, האם גם אז הייתם יוצאים בתגובות נגד? ואם כבר זועקים על חילול שם שמיים ועל חילול שמו של הרבה אז כדאי קודם שתשימו לב לדיבורים הנוראיים שיוצאים משפתיכם. אוי לנו בתור יהודי אל יהודי לדבר כדברים הללו!עד להיכן הגענו???וככה אתם רוצים לאחד, האם אם דיבורים כאלו כואבים וקשים הנאמרים מפי חסידים של הרבי,רבנים ועוד יהודים יכולה להיות אהבת ישראל? לפני שכל יהודי מוציא תגובה כדאי שיחשוב וישים לב לדבריו. ודרך אגב, בהתוועדות בכפר חב"ד לא הרמתם כוסית לחיים בעצמי שמעתי את הרב אשכנזי מרים כוסית וד"ל.
32.
הלוואי שחבד תהיה ליובאוויטש
ה' תמוז ה׳תשס״ז
בהחלט מזעזע שכל אחד נוטל לידיו את המושכות,ובאמת צריך להוקיע את התופעה הזאת. אך מורי ורבותי כל השנים שהרבי הנהיג אותנו לעיני בשר לא נהרסו ולא הלכו ריקם ולכן אל לנו מלומר "הכל הלך" ח"ו אלא אדרבא להתייחס למשוגעים כמשוגעים ולצרפם לשמות האנשים הזקוקים להחלמה מהירה עוד עכשיו ע"י משיח צדקנו!!!
33.
באמת תודה רבה!!!!!!!!!!!
ה' תמוז ה׳תשס״ז
רציתי להודות לאלו היושבים מאחורי הקלעים ומפיצים תגובות לפי דעתם האישית ואינם נותנים לציבור להתבטא. שלחתי בבוקר תגובה שאינה מדברת בעד /נגד רק קציתי להדגיש שאנשים בחב"ד אשר המה יהודים לכל דבר ואינם יכולים להחליט מה מותר ומה אסור שקצת ישמרו על מוצא פיהם ולא משנה מהי דעתם יש דיבור נאה יותר להתבטא בו ולא בהשמצות וגידופים ואם כאלו תגובות אתם מקזזים אז תגובות אשר איני רוצה לחזור מה נאמר שם מותר לפרסם אז, אם כך באמת תודה רבה!!!!!!!!
34.
למגיב 29
ו' תמוז ה׳תשס״ז
אכן אכן מסכן אתה כנראה שלא השלמת את החזרה בתשובה שלך תחזור לישיבה לעוד כמה שנים תתחזק כצת, תלמד מה זה חב"ד באמת, לפי הסגנון שלך הרחובי אני מקוו שאתה כבר שומר שבת לפחות
35.
זה המצב האמיתי
י"א תמוז ה׳תשס״ז
ככה זה נראה מבחוץ כמיצגים של חסידות חבד
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.