מערכת COL | יום ג' תמוז ה׳תשס״ז 19.06.2007

אלפים צפו בשידור-החי של COL מרחבת האהל

יום ההילולא ה-13 של הרבי חל היום (שלישי, ג' בתמוז). רבבות יהודים וחסידים מרחבי העולם יציינו את היום הקדוש הזה בתפילה, לימוד והתחזקות במצוות. רבים עולים לציון הק' בקווינס, וישתתפו בהתוועדויות מרכזיות. מרכז התקשורת החב"די - COL פרסם בשבועות האחרונים ראיונות ומאמרים הקשורים ליום זה. COL קיים יום שידורים מיוחד ובלעדי מד' אמותיו של הרבי. לראשונה הוצב ניידת שידור מיוחדת ברחבת ה'אוהל' הקדוש ממנו מועברים בשידור-חי תמונות וקולות מרבבות הנוהרים וקריאת הפ"נ הכללי על הציון הק' של הרבי. אלפי כניסות נרשמו לשידור שנמשך חמש שעות רצופות. בניידת התארחו ומתארחים נכון לשעת כתיבת שורות אלה: רבנים, ראשי-ישיבות, משפיעים, שלוחים וותיקים ומקורבים שיתוועדו בעברית על ענייני דיומא, התחזקות בהתקשרות לרבי ויספרו על רגעים אישיים עם הרבי  עדכונים נוספים
אלפים צפו בשידור-החי של COL מרחבת האהל
ניידת השידור של COL ברחבת האהל הק' • צילום: אלי קאהן, COL
מאת צוות כתבי COL:

12:00 בצהריים - קריאת הפ"נ הכללי על-ידי הרב אברהם שם-טוב. חסידים מצטופפים בדוחק בכדי להאזין לנוסח הפ"נ.

11:40 בצהריים - התור בעיצומו. אלפי חסידים עומדים תחת השמש הקופחת, עם ה'מענה לשון' בידם. בשעה זו, נראים אוטובוסים רבים חונים על-יד בית אהל חב"ד ליובאוויטש.

8:38 בבוקר: ועד המסדר שעל-יד אגודת-חסידי-חב"ד העולמית ביקש למסור לציבור: השהייה באוהל הק' היא לשני דקות בלבד. יש לומר את המענה לשון ופרקי תהילים בזמן העמידה בתור. כולם יעמדו בתור, נא להמתין בסבלנות. נא להקשיב להוראות הסדרנית והמאבטחים. קיימות כניסות נפרדות לגברים ולנשים.

8:13 בבוקר: מנהל בית-חב"ד לדוברי רוסית בטורונטו, הרב יוסף זלצמן נראה ברחוב פרנסיס-לואיס עם קבוצה של 30 נשים שהביא מקנדה. הוא הסביר להן את עניין הזכות בתפילה על קבר צדיק, במיוחד ביום הילולתו.

7:05 - במאהלים על-יד האהל החלו תפילות שחרית. אולם רוב הקהל, המורכב מאברכים ובחורים, נראה שקוע בלימוד חסידות לפני התפילה. באחד המאהלים נראה מניין בראשות השליח הרב שמואל קפלן ממרילנד.

7:02 בבוקר - אלפים משתרכים בתור לאוהל הקדוש. ההמתנה לתור: 25 דקות לערך. המשטרה מתגברת כוחות, לקראת העומס הצפוי.

4:00 לפנות בוקר - האדמו"ר מסדלקוב שליט"א מבית-שמש פוקד את הציון הקדוש. לאחר-מכן, עלה לניידת השידור של COL והעניק ראיון בלעדי במהלכו דיבר בהרחבה על תורת הרבי; הפגישות להם זכה; ועל "יתיר מבחיוהי". הראיון המלא ישודר במהלך יום השידורים המיוחד, היום.

3:00 לפנות בוקר - הנגיד החב"די מאוסטרליה, הרב יוסף-יצחק גוטניק, שתרם את בית אהל חב"ד ליובאוויטש, נראה עם בני משפחתו מגיעים לאהל, ובניהם: ר' זלמן-שמעון גוטניק משפיע במכון ה'סמיכה' במלבורן.

2:23 לפנות בוקר - אוטובוס מלא עם תלמידות בית-הספר החב"די "בית-רבקה" במונטריאול, קנדה, הגיעה לציון מלווים במנהל הרב יוסף מינקוביץ' וברב זלמן קפלן.

12:58 לפנות בוקר - השליח מטנסי הרב שלום וילהלם המאייש את מוקד הטלפונים בבית אהל חב"ד ליובאוויטש, מעדכן ל-COL: "אנחנו מוצפים בטלפונים, רובם שגרתיים, כמו בקשה לשליחת פ"נ ודרכי כתיבה לפ"נ, ודרכי הגעה למקום". מספר הפקס לשליחת פ"נים: 718-723-4444 או בדואר-האלקטרוני: ohel@ohelchabad.org.

11:40 בערב: הבאים לציון הופתעו לגלות כי התור להיכנס לציון הק' התארך עד לקטע רחוב פרנסיס-לואיס בין הכניסה הרישמית לבית-העלמין "מונטיפיורי" לבית "אוהל חב"ד ליובאוויטש".

9:49 בערב - בחצר האהל, דיברו על אי-הגעתו של ראש-הממשלה אהוד אולמרט השוהה בניו-יורק, זאת למרות מאמצים.

9:27 בערב: לפני שקיעת החמה הודלקו מאות נרות נשמה, חלקם משעווה צהובה, כנהוג. שולחן מיוחד מצופה בנייר כסף יוחד לנרות במאהל הגברים.


הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.