"והיו נכונים ליום השלישי" / כתבת וידאו
![](https://col.org.il/files/uploads/crop/2007/06/5c2b5ddf24864_1546345951_news_main_gallery.jpg)
מאת חיים ברון, כתב COL בניו-יורק
במהלך השבוע האחרון, הוכשר המתחם על-יד האוהל הקדוש בבית-החיים במנטפיורי שבקווינס: מזגני-ענק הותקנו, המאהלים הורחבו וסודרו, סככות בדרך לתור לציון הונחו, אלפי מזרונים הובאו למקום, וערימות ארגזי האוכל והשתיה מילאו את המתחם.
אתמול (רביעי) ביקרנו במקום ופגשנו את מנהל בית האהל, הרב אבא רעפסון במשרדו, עסוק, כהרגלו. חמישה מכשירי פקס במשרדו פולטים ללא הרף בקשות לברכה, הנשלחות מכל קצווי תבל.
"הפקסים יוצאים לתוך ארון סגור, ואיש אינו יכול להציץ בהם. אחת לשעה אני מביא אל הציון את כל המכתבים ומניחם שם", אומר רעפסון. במקרים דחופים אנשים גם מתקשרים ומבקשים ממנו לגשת מיד ולהניח על הציון את הפקס ששיגרו. "זה תפקידי ואני עושה אותו באהבה".
בשבת הקרובה, צפויים להגיע לאוהל אלפיים איש. השנה יגיעו הרבה בחורים מארה"ב, מפני שהישיבות מסיימים את ה'זמן' לפני ג' תמוז, ומחנות הקיץ והקעמפים עדיין לא יתחילו.
"למען ההיערכות הטובה, אנחנו מבקשים מהציבור להירשם באמצעות כתובת המייל, או הטלפון", הוא מבקש. במהלך השבת, יתקיימו עשרות התוועדויות עם גדולי הרבנים והמשפיעים מכל קצווי תבל.
ל-COL נודע, כי הייתה יוזמה לבנות מאהל שינה גדול על הכביש ממול בית האהל, אולם המשטרה סירבה לבסוף להעניק את האישור. "הם אמרו לנו שמדובר בסכנה, כי שיכור יכול לנסוע בכביש בפראות ולגרום לאסון", סיפר לנו הרב רעפסון.
החל מיום שני בשעת ערב, ערב ג' תמוז, צפויים לבוא למקום רבבות אנשים. ביום שלישי, בשעה 10 בבוקר, יפתח COL בשידור-חי מיוחד מהמקום, בו יטלו חלק משפיעים ורבנים מרחבי הארץ והעולם.
אינה דומה שמיעה לראיה, ועל כן אנו מגישים לכם כתבת וידאו מההכנות ליום ההילולא וצרור תמונות.
• לצפייה בכתבת וידאו מיוחדת - לחצו כאן
![](https://col.org.il/website_files/img/col/news/add_comment.png)
מצפים לשידור החי בכיליון עיינים
אין כמוך!
המשיכו כך!
הרבי חי וקיים לעולם והוא כבר מתגלה