מערכת COL | יום י"א סיון ה׳תשס״ז 28.05.2007

1.2 מיליון דולר נתרמו לשימור ארכיון סרטי הרבי

פרסום ראשון: 1.2 מיליון דולר נתרמו באחרונה לחברת המדיה החב"דית - JEM על-ידי יקותיאל-יהודה (ג'ורג') רוהר, שמשפחתו תורמת סכומים גדולים לשלוחים ■ הסכום הנכבד נועד לפרויקט השימור הגדול של JEM, עליו דווח לראשונה ב-COL ■ "פרויקט השימור של המעמדים עם הרבי הינו אינטרס חשוב למען העם היהודי", אמר רוהר במהלך הפגישה שקיים עם מנהל JEM הרב אלקנה שמוטקין, בה גם הציב תנאי להענקת התרומה ■ וגם: קטע וידאו המסביר את נחיצות פרויקט השימור  לסיפור המלא
1.2 מיליון דולר נתרמו לשימור ארכיון סרטי הרבי
הרב שמוטקין נואם בכינוס-השלוחים האיזורי בניו-יורק, אתמול • צילום: אלי קאהן, COL
מאת חיים ברון, כתב COL בניו-יורק

בלעדי:
1,200,000$ נתרם באחרונה לחברת המדיה החב"דית - JEM על-ידי יקותיאל-יהודה (ג'ורג') רוהר, נדיב שמשפחתו תורמת סכומים נכבדים למפעל השליחות הגדול. הסכום הנכבד נתרם למעם פרויקט השימור הגדול של JEM.

כפי שפורסם לראשונה ב-COL, לפני מספר חודשים החלה חברת JEM, לשלוח מאות סרטי פילם ישנים על-מנת להמירם לקבצים דיגיטליים, זאת מכיוון שאיכותם של סרטי הפילים הולכת ומדרדרת ובעוד מספר שנים, יהיו בלתי-ניתנים לשימוש.

בסרטי הפילם: אלפי שעות של התוועדויות עם הרבי ב-770, 'חלוקת-דולרים', 'יחידויות כלליות', תפילות, תהלוכות ל"ג בעומר, הדלקת נר חנוכה ועוד מעמדים נוספים עם הרבי.

"עלות של כל שימור, מסתכמת בסכום לא קטן", אמר גורם בחברה בשיחה עם כתב COL בניו-יורק. לדבריו, מדובר בעבודה קשה אותה מבצעת חברה בעלת שם עולמית בצרפת. 

ג'ורג' רוהר:
"אינטרס חשוב לעם היהודי"


דבר התרומה הגדולה נחשף אתמול (ראשון) על-ידי מנהל החברה הרב אלקנה שמוטקין (העומד מאחורי היוזמות הגדולות של JEM) במהלך נאומו בכינוס-השלוחים האיזורי של שלוחי חב"ד הפועלים ברחבי מדינת ניו-יורק.

הרב שמוטקין סיפר לרוהר על המפעל החשוב של JEM. רוהר התעניין במחיר העלות של הפרויקט והחליט בו-במקום לתת חצי מהמחיר: 1,200,000$.

"פרויקט השימור של המעמדים עם הרבי הינו אינטרס חשוב למען העם היהודי", אמר רוהר לשניים במהלך הפגישה. 

ל-COL נודע, כי רוהר אמר שתרומתו תנתן לאחר שגוייס החצי הראשון. "אנחנו קוראים באמצעות COL לציבור חסידי חב"ד המעוניינים לתת כתף ולסייע כמה שניתן במימון החצי הראשון לפרויקט השימור", אמר גורם ב-JEM לכתב COL.

"מפעל השימור הוא למען הילדים והנכדים שלנו שלא זכו לראות את פני הרבי", אמר הרב שמוטקין במהלך דבריו אתמול בכינוס-השלוחים האיזורי והרחיב על העוצמה האדירה בשימור.

"שליח מפורסם בארצות-הברית סיפר לי לפני מספר חודשים, כי העניק קלטת של התוועדות עם הרבי לאחד הגבירים שלו, בכדי שיצפה בזה בשעה פנויה שלו. כעבור מספר שבועות, מצלצל הגביר אל השליח ואומר לו: 'כעת השתתפתי בהתוועדות הראשונה שלי אצל הרבי"...

עוד נודע ל-COL, כי החלק השני במפעל השימור, אותו מתכוונת חברת JEM לבצע בקרוב, הינו הקמת מבנה בו יוכל כל אדם לרכוש את הקלטת מפגישתו עם הרבי, או מכל מעמד אחר בו יחפוץ.

כפי שפורסם ב-COL בשנה שעברה, לאחר משא ומתן ארוך, נחתמה עסקת העברת הבעלות של ארכיון התצלומים, הוידאו והאודיו מהרבי, שתועדו על-ידי ר' חיים ברוך הלברשטם מנהל חברת WLCC החל משנת תש"ל. את היוזמה למכירה דחפו עסקנים ממספר ארגונים על-מנת לשמר את החומר שמאבד את איכותו במהלך הזמן. חברת JEM לקחה על עצמה להעביר את המידע לשיטה הדיגיטלית הנהוגה כיום.

כזכור, מספר חודשים לאחר העסקה (ב-ג' תמוז תשס"ו), העלתה חברת JEM את כל הקטעים לרשת, בכדי שכל אדם ברחבי העולם יוכל לחפש את הרגע שלו עם הרבי, באמצעות מערכת חיפוש קלה ופשוטה, על-פי תאריך מסודר.

לפני מספר חודשים הפיקה חברת JEM קטע וידאו המסביר את נחיצות הפרויקט:
הוסף תגובה
11 תגובות
1.
ונקווה שלא נזדקק לשמר עוד ווידאו!
י"ב סיון ה׳תשס״ז
מכיוןן שנראה בLIVE! עכ"פ יישר כח לJEM!
2.
טעות קטנה
י"ב סיון ה׳תשס״ז
מר שמואל (סמי) הוא בן שמונים. בנו הוא יקותיאל יהודה וגילו צעיר משמונים
3.
איך תורמים?
י"ב סיון ה׳תשס״ז
איך?
4.
אבל עדיין נצטרך לתעד
י"ב סיון ה׳תשס״ז
..
5.
בן 80?
י"ב סיון ה׳תשס״ז
ר יקותיאל יהודה אינו בן 80, תקוותי שהסכום המצויין הוא כן מדוייק... געצאלע
8.
היכן ניתן למצוא את המקום בו ניתן לחפש
י"ב סיון ה׳תשס״ז
את עצמי עובר מול הרבי בדולרים. לפי מה שהבנתי, גם העלה באינטרנט אופציה כזו בג תמוז האחרון, אך לא צוינו פרטים. אודה למי שיתן פרטים
11.
כל הכבוד
י"ב סיון ה׳תשס״ז
כל הכבוד למנהל המוסד הרב אלקנה שמוטקין. אנחנו החסידים חייבים לו המון תודות על עבודתו הכבירה, אנחנו לא שמים לב מה הי חסר לנו בלעדיו.
12.
ל8
י"ב סיון ה׳תשס״ז
נכון לעכשיו העלו באתר JEM תמונות מחלוקת דולרים אחת, ומי שרואה את התמונה שלו יכול ליצור קשר עם משרדי JEM ולקנות וידיאו. בשביל להעלות עוד וידיואים זקוקים לכסף וזה מה שהם עושים עכשיו.
13.
התרמה ומעשר למוסדות הרבי דרך האינטרנט
י"ב סיון ה׳תשס״ז
תעשו קטגוריה באתר שלכם שמי שרוצה להביא את המעשר שלו למוסדות של הרבי שיוכל לתרום דרך האתר
14.
לא מצאתי
י"ג סיון ה׳תשס״ז
חיפשתי את הוידאו של חלוקת הדולרים באתר של JEMולא מצאתי מישהו יכול לשים לינק
15.
www.therebbe.org/mymoment
י"ג סיון ה׳תשס״ז
www.therebbe.org/mymoment
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.