סכנת ביטול לתהלוכה בעקבות "פרסומים בשם חב"ד"
![סכנת ביטול לתהלוכה בעקבות סכנת ביטול לתהלוכה בעקבות](https://col.org.il/files/uploads/crop/2007/05/5c2b52cb0725f_1546343115_news_main_gallery.jpg)
ל"ג בעומר תשס"ו, התאפיין בפעילות ראשונה וייחודית שנמשכה גם השנה, כשבית חב"ד כרמל מערבי בחיפה, קיים פעילות מיוחדת עם בית הספר השכונתי וחניכי תנועת "הצופים בשכונה". אלא שלמרות שבשנה שעברה סוכם כי השנה תיערך שוב פעילות, משהו השתבש ברגע האחרון, וגרם לניתוק הקשר עם בית חב"ד.
בשיחת טלפון שהתקבלה בסופ"ש שעבר, אמרה מנהלת בית הספר, כי לא תוכל לאשר את קיום הפעילות עם בית חב"ד, וזאת בשל פרסומים שהתפרסמו לאחרונה ושנקשרו בשמה של תנועת חב"ד. מנהל בית חב"ד הרב שלמה חיים ליסון ביקש פגישה דחופה עם מנהלי ומורות בית הספר, והבהיר להם כי לא מדובר בפרסום מטעם חב"ד, ולהיפך, תנועת חב"ד גינתה את אותו פרסום שנקשר בשמה. לאור ההבהרה ובשל האמון הרב שרוכשים תושבי השכונה וועד ההורים כלפי הרב ליסון, הוחלט לקבל את דבריו ולאפשר את קיום הפעילות בערב לג' בעומר
כך ביום שישי – ערב לג' בעומר, הכריז הרב ליסון על דידן נצח השכונתי, ויצא לדרך עם כינוס ענק בבית ספר "אילנות" בשכונה כאשר בכל כיתה נלמד נושא אהבת ישראל, ואחדות על-ידי המורות, כשבסיום השיעור התבקשו התלמידים להכין שלטים עם סיסמאות הקשורות ב"אהבת ישראל".
עם סיום השיעור בכיתה, יצאו 400 תלמידי בית הספר לתהלוכה שבסופה כינוס ענק, כשאת פניהם מקבל השליח הרב שלמה-חיים ליסון ורעייתו, את הכינוס הנחה בטוב טעם הת' אלעזר גדז' כשהוא משלב מסרים של "אחדות ואהבת ישראל". במהלך הכינוס נבחר מכל כיתה נציג לתחרות "חץ וקשת", כשהילד המטיל את החץ למרחק הרב ביותר זיכה את כיתתו בכדורגל כיתתי. מרגש היה לשמוע נציגים מכיתה ב' לאחר זכייתם, שאמרו כי "כדור זה ישמש את כל כיתות בית-הספר".
בסיומו של היום הגדוש חולקו לילדים תפוחי אדמה היישר מן המדורה, כשהאירוע השאיר טעם של עוד... לאחר סיום האירוע ניגשה מנהלת בית הספר לרב ליסון וכן לר' זאב בן חורין, והודתה לו על הפעילות שאככן הצדיקה את קיומה.
![](https://col.org.il/website_files/img/col/news/add_comment.png)
הכל התנהל כשורה עד ש...
מזכירת הקיבוץ שמעה את הססמה "ליהודי מתאים יותר לאכל מזון כשר"
כאן היא רצתה "לפוצץ" את הכינוס אך ברגע האחרון הצלחנו להציל משהו כמובן שהיא לקחה את שני בניה והלכה
אז מי אמר שמזון כשר לא מרחיק יהודים מחבד
מוגש כחומר למחשבה
ר ליסון אנ"ש חיפה מרגישים שמשהו זז בעיר בזכותך ..
אתה חושב שהרבי לא חשב על כזו אפשרות?????