מערכת COL | יום כ"ח ניסן ה׳תשס״ז 16.04.2007

מודעה שפורסמה בגטו בימי המלחמה / 'היו ימים'

ר' לייב רסקין הי"ד היה אחיו הגדול של המוהל ר' יעקב יוסף רסקין ע"ה. הוא התגורר מאז חתונתו בעיר וארשה. הוא היה החזן בימים הנוראים אצל כ"ק אדמו"ר הריי"צ, לאחר שעבר לגור בפולין. הוא ובני משפחתו נרצחו במחנה טרבלינקה. הרב יוסף וינברג שהיה בעל תפילה שנים רבות ב-770, נוהג לומר שקיבל את נוסח התפילה מר' לייב רסקין הי"ד לתמונה מוגדלת
מודעה שפורסמה בגטו בימי המלחמה / 'היו ימים'
הוסף תגובה
9 תגובות
1.
ככל הנראה יש פה אי דיוק
כ"ח ניסן ה׳תשס״ז
לייב רסקין החב"דניק התגורר בוורשה, וכך גם הרב יוסף ויינברג היה בוורשה-אוטווצק. המודעה המובאת בזה היא מלודז והיא מפורסמת בכמה מקומות ובהם בספר הגטו האחרון החיים בגטו לודז, בהוצאת יד ושם. כמו כן חיפוש במאגר השמות של יד ושם מעלה כמה וכמה נספים בשם לייב רסקין, ויש כמה כאלו בוורשה וכמה בלודז. רק אם יוכח מעל לכל ספק שאכן מדובר בלייב רסקין החב"די נוכל לומר שהדברים נכונים.
2.
מה לא ברור שאסור לשומרי הלכה לציין את יו...
כ"ט ניסן ה׳תשס״ז
כל שנה אותו דבר, די!!!
3.
כל הרסקינים הם חב"ד
כ"ט ניסן ה׳תשס״ז
כל בני משפחת רסקין גזעם הוא חב"ד.
4.
למגיב 3 מה כוונתך?
כ"ט ניסן ה׳תשס״ז
תחפש בגוגל ותמצא מאות רסקינים שאינם קשורים לחב"ד. ברוסיה היה הרב בן ציון רסקין ובניו ונכדיו הם חסידי חב"ד, אבל יש עוד הרבה משפחות רסקין שאינן קשורות משפחתית למשפחה זו.
5.
לא כל הרסקינים הם חב"ד!
כ"ט ניסן ה׳תשס״ז
יש משפחות ראסקין רבות שאין ביניהן שום קשר כלל וכלל, וכולן על שם אשה בשם "ראשיא", ומכיון שהיו נשים רבות בשם זה, לפיכך לא חייב שיהיה קשר בין צאצאציהן של הנשים הללו. אם המשפחה היתה מאיזור חב"די, הרי שהיתה זו משפחה חב"דית. ובאם לאו - לא היתה לאותם ראסקינים שום זיקה לחב"ד.
6.
לדעתי
כ"ט ניסן ה׳תשס״ז
יש לו הדרת פנים חב"דית, הייתי אפילו אומר שעל פניו נראה שהוא תמים שישב ולמד ריבוי מאמרי חסידות בעיון ובהתמדה.
7.
למס 6
כ"ט ניסן ה׳תשס״ז
התמונה היא אכן של החסיד ר לייבע ראסקין הי"ד. השאלה שהועלתה כאן בתגובות ותשובתה היא כמעט ברורה, שאין בין החסיד המצולם שהיה אמנם בעל תפלה חסידי, לבין החזן שעליו נכתב במודעה כי אם שמם התואם.
8.
תגובה ל-6
כ"ט ניסן ה׳תשס״ז
מהמידע שמוחלף בתגובות הבנתי שהיו כמה לייב רסקין ולכן לאו דוקא שלייב רסקין שבתמונה הוא גם זה שכתבו עליו במודעה אך לייב רסקין שבתמונה הוא שמוכר לחב"ד ולכן ברור שהוא תמים וכו.
9.
ר לייב הי"ד לא היה תמים
ל' ניסן ה׳תשס״ז
עד כמה שאני שמעתי, ר לייב הקים את ביתו עם בתו של החסיד הנודע ר יוזיק עוד קודם הקמת תו"ת. הוא אמנם הסתובב בליובאוויטש - אך לא כתמים. ושני הערות: ר לייב היה זה שהביא את אביו ר חיים בנציון לשלוח את שאר בניו לחינוך ליובאוויטשי על אף שבמקור הוא היה חסיד קפוסט. אחיו הצעירים של ר לייב, הלא הם התמימים ר יצחק הי"ד ור יעקב יוסף ז"ל - שניהם למדו בליובאוויטש. גם האחות מרת שרה קצנלבויגן ("די מומע שרה") עבדה במטבח בליובאוויטש. אח נוסף ר שלמה ע"ה - לא למד כפי הידוע לי בליובאוויטש. רסקין.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.