מערכת COL | יום כ"ז אדר ה׳תשס״ז 17.03.2007

13 שנה לירי גשר ברוקלין: המשך דיווחי הוידאו

מערכת COL בניו-יורק מגישה חלק נוסף של דיווחי הוידאו מאירוע הירי בגשר ברוקלין לפני 13 שנה ■ והפעם: הדיווח הראשוני במהדורה המרכזית של ערוץ 2, ראיון וידאו עם אחד מיושבי הרכב והמשך דיווחי הוידאו מערוצי הטלוויזיה בארצות-הברית ■ הקטעים החדשים והמרתקים מצטרפים לקטעי הוידאו הקודמים שפורסמו ב-COL בשבוע שעבר ולתמונות שחוקרי המשטרה צילמו מהזירה והרשיעו את המחבל בבית-המשפט ■ גם הפעם מערכת COL השתדלה לערוך את הקטעים שחלקם איבדו את איכותם במהלך השנים ולשפר את איכות הצפייה  לסיפור המלא ולצפייה בקטעי הוידאו • מיוחד: הדיווחים בתקשורת על הירי בגשר / וידאולראשונה: תמונות החקירה של 'ירי גשר ברוקלין' תמונות
13 שנה לירי גשר ברוקלין: המשך דיווחי הוידאו
עריכת וידאו: מנדי לואיס, COL • עיבוד מחשב: ליאורה בן משי, COL

מאת חיים ברון, כתב COL בניו-יורק

בתחילת השבוע שעבר פרסם COL לראשונה את התמונות שחוקרי המשטרה צילמו מזירת 'ירי גשר ברוקלין' והרשיעו את המחבל בבית-המשפט לפני 13 שנה.

התובע הכללי של ניו-יורק השתמש בתמונות אלו לשפוט את המחבל הלבנוני ראשיד באז ימ"ש, אולם בולשת ה-FBI לא מיהרה לתייג את האירוע כמעשה טרור.רכב הוואן הלבן נראה מחורר בתמונות שנמסרו ל-COL.

התמונות הבלעדיות עוררו הדים בקרב חסידי חב"ד ברחבי הארץ והעולם, ובפרט אצל אותם אלה שלמדו באותה תקופה בבית-חיינו - 770. "היינו בקיאים בפרט האירוע, אבל מעולם לא ראינו את תמונות הרכב מבפנים ואת הנס הגדול עם הכדור בקדמת הוון, כפי שפרסמתם", אמר אברך מכפר-חב"ד שלמד באותו שנה ב-770, במסגרת שנת ה'קבוצה'.

לתמונות, צורף תמצות סיפור הירי וראיון שנערך עם נהג הרכב, ר' שלום וילהלם המתגורר כיום בשכונת קראון-הייטס. ר' שלום שחזר לבקשת COL את פרטי האירוע. "אני תמיד מתקשה לדבר על זה, זה לא קל", הוא אמר במהלך הראיון.

יממה לאחר-מכן, פרסם COL ארבעה קטעי וידאו ממספר עצורי טלוויזיה בארצות-הברית שתיעדו את כל האירוע: מרגע היוודע דבר הירי בגשר, התפילות בבית-הרפואה שם שהו הפצועים, ראיונות עם אנשי הביטחון, עדי-הראיה ואישים פוליטיים ועד למסיבת העיתונאים בקראון-הייטס בה השתתפו ראשי הממשל ובראשם ראש-העיר מר רודי ג'ואליאני, הבחורים הניצולים והוריהם.

אלפי חסידי חב"ד צפו בהשתאות בקטעי הוידאו שחשפו לראשונה פרטים בלתי-ידועים שלא היו ידועים בקרב חסידי חב"ד. בדיווחים ניתן לראות את המראות מהזירה; פינוי הפצועים, לכידת המחבל הלבנוני ראשיד באז ימ"ש, ראיונות שנערכו עם חסידי חב"ד מקראון-הייטס שסיפרו על התחושות ועוד רגעים היסטוריים.

היום (מוצאי-שבת) מתכבד COL לחתום את הפרויקט המיוחד, בו הושקע זמן רב, ולפרסם קטעי וידאו נוספים: הדיווח הראשוני במהדורה המרכזית של ערוץ 2 ודיווחו של כתב חדשות החוץ ערד ניר, ראיון וידאו שנערך עם נהג הרכב ר' שלום וילהלם והמשך קטעי הוידאו מכלי-התקשורת בארה"ב.

גם הפעם מערכת COL השתדלה לערוך את הקטעים שחלקם איבדו את איכותם במהלך השנים ולשפר את איכות הצפייה.

 חלק ראשון חלק שני חלק שלישי חלק רביעי

הוסף תגובה
5 תגובות
1.
הכובע בתמונה שלי.
כ"ח אדר ה׳תשס״ז
הכובע בתמונה שמוטל על הכביש הוא שלי, לא קיבלתי עליו פיצויים. האם יש דרך לקבל אותו לאחר 13 שנה?:)
2.
כל הכבוד COL
כ"ח אדר ה׳תשס״ז
ממש נהינו
3.
למגיב 1
כ"ח אדר ה׳תשס״ז
אתה בטוח שזהו נושא מתאים להתלוצץ עליו??!
4.
ל1
כ"ח אדר ה׳תשס״ז
הכובע של א ההרוגים
6.
ל1
ו' ניסן ה׳תשס״ז
כן בתנאי שתקיים את התנאי של מגיב מספר 4
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.