מערכת COL | יום כ"ד אדר ה׳תשס״ז 14.03.2007

מכללת בית 'חיה-מושקא' בגדרה: היום הפתוח

כ-170 בנות י"ב מכל רחבי הארץ התכנסו השבוע במכללת בית חיה מושקא בגדרה ל'יום פתוח' ■ בפני הבנות הוצגו המגמות השונות לשנה"ל ה'תשס"ח ע"י הצוות המקצועי. הבנות קבלו הסבר על אופי הלימודים ועל אפשרויות התעסוקה בסיום הלימודים. המגמות המוצעות נבררו מתוך מגוון מגמות, תוך התייעצות עם רבנים, מגמות המתאימות לבנות חסידיות  לסיפור המלא
מכללת בית 'חיה-מושקא' בגדרה: היום הפתוח
כ-170 בנות י"ב מכל רחבי הארץ התכנסו השבוע במכללת בית חיה מושקא בגדרה ל'יום פתוח'. זו השנה השלישית לפעילותה של המכללה, הפותחת את שעריה בפני הבנות לקראת שנתה הרביעית בבחינת "קודש הילולים לה'" ובתנופת התרחבות.

הבנות התכנסו ליום פתוח והתרשמו מהמבנה החדש והמפואר, המגמות המוצעות לשנה"ל ה'תשס"ח, ומהמיוחד במכללה – האווירה החמה והאישית לה זוכה כל תלמידה, המלווה בלהט חסידי ובהתקשרות לרבי.

תערוכה מדהימה של עבודות הבנות במגמות: פרסום גרפיקה ומולטימדיה, ועיצוב פנים קידמה את פני הבנות. עבודות ממוחשבות – עיצובי תמונות, לוחות שנה, פליירים וכד' לצד עבודות ידניות – פסיפס,לוגו, אור וצל וכו', וכן עבודות בעיצוב פנים ואדריכלות – סקיצות למטבחים, מבנים תלת מימדיים, שרטוטים אדריכליים ועוד.

לאחר סיור התרשמות בכיתות הלימוד, התכנסו הבנות באולם האירועים הערוך בצורה מרשימה ומכובדת ובטוב טעם. האולם הגדול היה ב"ה צר מלהכיל את הכמות הגדולה של הבנות.

את היום פתחה המנהלת הגב' פייגי פריז שהודתה בדבריה לרבי על ההצלחה למעלה מדרך הטבע לה זכתה המכללה, ועל הפרות הנאים – בנות בוגרות חסידיות.
דברי המנהלת היוו הקדמה לדבר המלכות – וידאו של הרבי בנושא תפקידיה העיקריים של האשה.

לאחר מכן נשא דברים מנכ"ל המכללה הרב אלדד הלוי אילן שבאר את מעלת המכללה ומיוחדותה ע"פ שש הזכירות שאנו אומרים בכל יום, וציין שע"פ הוראת הרבי המכללה שמה לה לדגש את נושא השליחות הבא לידי ביטוי בלימודים עיוניים ומבצעים במשך השנה, וביציאה לשליחות בשנה השלישית ללימודים.

במהלך היום שולבו קטעי הומור שנכתבו במיוחד עבור האירוע, והוצגו ע"י השחקנית מיכל לויטין, בהן הודגשו יתרונותיה של המכללה כמוסד חינוכי חסידי.

הרב בנימין קרניאל, מנהל בית חב"ד גדרה והנמנה על צוות המכללה, ברך את הבנות בכח תפקידו הקדוש כשליח הרבי, והודה להן על הברכה שהן מביאות איתן לעיר ולתושביה.

שליח הרבי לרחובות – הרב מיכאל רייניץ, מורה לחסידות במכללה, העביר שיעור לדוגמא – טעימה משיעורי הקודש האיכותיים המועברים במכללה ע"י מיטב המורים החב"דיים.

לאחר מכן, הוצגו המגמות השונות לשנה"ל ה'תשס"ח ע"י הצוות המקצועי. הבנות קבלו הסבר על אופי הלימודים ועל אפשרויות התעסוקה בסיום הלימודים. המגמות המוצעות נבררו מתוך מגוון מגמות, תוך התייעצות עם רבנים, מגמות המתאימות לבנות חסידיות.

בהמשך סעדו הבנות את ליבן בארוחת צהריים שהוגשה בבר מעוצב.

בסיום היום המוצלח, הודו הבנות והתלמידות לצוות המכללה וציינו את התפעלותן מהמקצועיות, הרצינות והאכפתיות של צוות המכללה הניכרות בכל פרט.
הוסף תגובה
9 תגובות
1.
מלכי גולדשטין ומרים הנקין....
כ"ד אדר ה׳תשס״ז
נחמד לראות את השערות והתיקים שלכם
2.
לא מומלץ
כ"ד אדר ה׳תשס״ז
כתלמידה לשעבר בית רבקה עדיף לעין ערוך
3.
עלו והצליחו!!
כ"ד אדר ה׳תשס״ז
ישר כח! ראו שהשקעתם ביום זה. היה מעל ומעבר.. תלמידת י"ב, שמקווה להתקבל.
4.
אין כמו המכללה בג ד ר ה !
כ"ד אדר ה׳תשס״ז
כתלמידה שלמדה בכפר בעבר וכיום לומדת בגדרה, אין כמו בית חיה מושקא למי שרוצה מקום לימודים חסידי, חי ומקצועי!!! העובדות בשטח!!! כולן מוזמנות!
5.
מקום מצוין!!!!
כ"ד אדר ה׳תשס״ז
ב"ה המוסד הוציא את בתי חסידה אמיתית ושמחה. מומלץ בכל לב.
7.
נראה ששווה-זו עובדה!
כ"ה אדר ה׳תשס״ז
כמסיימת י"ב ומתלבטת באמת..חשבתי הרבה על מקום שאלמד,שאצא עם תעודה בעז"ה,ושיהיה לי כיף לקום בבוקר כדי ללכת.לא ההיתי צריכה לשאול עוד בנות שלמדו בגדרה אחרי שנכחתי בעצמי להיות שם. ההשקעה-ולא העבודה בעיניים{שקונה את הבנות עם שוקו-הכפר}.האמתיות!תחשבו על ההון שהולך לצאת מהוריכן ותחליטו לבד,האם זה שווה?! רק בגדרה יש את האמת ובאמת את האכפתיות מצד המכללה!תצליחו..
8.
תגובה ל-2
כ"ה אדר ה׳תשס״ז
סלחי לי, אבל זו ממש צרות עין. למה מה יצא ממך? מורה??? כל היום רק מפטרים מורות!! ---אז אם נפתח משהו חסידי, למה לא לתת לזה תלגיטימציה---
9.
גדרה!!
כ"ה אדר ה׳תשס״ז
מקום מיוחד.יש לי חברות מצוינות שלומדות שם והם לא גומרות להלל את המקום!! אני לא לומדת שם כי אישית אני מעדיפה הוראה,אבל מי שלא רוצה הוראה אז המקום הראשון והאחרון הוא גדרה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10.
דיאלוג מעורר רחמים..
ד' אב ה׳תשס״ז
ל2 ו8...
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.