מערכת COL | יום כ"ג אדר ה׳תשס״ז 13.03.2007

הח"כ ציטט מדברי הרבי בעניין שימוש בגנרטור בשבת

ח"כ יעקב כהן העלה את נושא בעייתיות החשמל בשבתות לאור דבריהם של גדולי תורה והלכה תוך שהוא מביא את דברי הרבי בעניין שימוש בגנרטור בשבת ■ שר התשתיות: העברת ייצור החשמל לעובדים שאינם יהודים תפתור את הבעיה ותאפשר אף למחמירים לוותר על ייצור חשמל עצמאי  לסיפור המלא
הח
"אני תקווה שבקרוב נעביר את עבודות ייצור החשמל בשבתות לעובדים שאינם יהודים בלבד", הודיע שר התשתיות, בנימין (פואד) בן אליעזר לח"כ יעקב כהן. "כיום, בעידן שבו מרבית המערכות פועלות באוטומטיזציה מליאה, אפשר להפקיד את העבודה בידי מספר מצומצם של עובדים. במידה והדבר יענה על דרישותיהם של שומרי השבת – ניתן יהיה להעביר את עבודות ייצור החשמל לעובדים שאינם יהודים בלבד".

לח"כ יעקב כהן פנו לאחרונה מספר גדולי תורה והלכה שהעלו את נושא ייצור החשמל בשבתות, שכתוצאה מכך מתנזרות קהילות רבות משימוש בחשמל בשבת. ציבורים אלו מתבססים בשבתות על חשמל המיוצר באופן עצמאי (גנרטורים) כשהדבר כרוך במקרים רבים במפגעים בטיחותיים או סביבתיים. ח"כ יעקב כהן נפגש עם שר התשתיות ובקשו לאתר פתרון מניח את הדעת, שיאפשר לבטל את תופעת הגנרטורים שהולכת ומתרחבת.

שר התשתיות, שקיים מספר דיונים בנושא, שב עם תשובה שאותה בישר לח"כ יעקב כהן: "תהליך ייצור החשמל שונה כיום מבעבר", קבע השר, "וכיום בהליך הייצור ניתן להסתפק במספר עובדים מצומצם מבעבר. מסיבה זו ניתן יהיה להעביר את אחריות ייצור החשמל בשבתות לעובדים שאינם יהודים מתוך עובדי חברת החשמל, כאשר רק עובדים אלו יאיישו את מתקני הייצור בתחנות הכח של החברה".

ח"כ יעקב כהן הביע סיפוק רב מהידיעה, והודיע כי יעביר את הדברים לשולחנם של גדולי ישראל במטרה לקבל את חוות דעתם ההלכתית לאור השינוי המהותי בעמדת החברה. ח"כ יעקב כהן שהבביא את דברי הרבי בעניין שימוש בגנרטור בשבת, שוחח אף עם מנכ"ל חב' החשמל, בן נון, שהצהיר כי החברה תקדם את התכנית. "אמשיך לעקוב אחר התכנית ולוודא שהדברים יגיעו כבר בקרוב לשלב המעשים", סיכם ח"כ יעקב כהן המקווה כי תוך שלושה חדשים תופעל בשבתות המתכונת החדשה.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.