מערכת COL | יום כ"ג אדר ה׳תשס״ז 13.03.2007

מיוחד: הדיווחים בתקשורת על הירי בגשר / וידאו

התמונות שחוקרי המשטרה צילמו מזירת 'ירי גשר ברוקלין' והתפרסמו ב-COL גרמו להדים בקרב חסידי חב"ד בעולם ■ לרגל 13 שנה לאירוע מתכבדת מערכת COL בניו-יורק להגיש קטעי וידאו (117 דקות) מדיווחי ערוצי הטלוויזיה בארה"ב ■ בקטעים ניתן לצפות בסיקור מלא מדקות לאחר הירי, התפילות בבית-הרפואה במנהטן, ראיונות עם חסידי חב"ד שונים, עדי הראיה ואישים פוליטיים ועד למסיבת העיתונאים, בהשתתפות ראש-העיר רודי ג'וליאני, הבחורים הניצולים והוריהם ■ מערכת COL השתדלה לערוך את הקטעים שחלקם איבדו את איכותם במהלך השנים ולשפר את איכות הצפייה למען הגולשים לסיפור המלא ולצפייה בקטעי הוידאו • מחר ב-COL: הדיווחים מכלי-התקשורת בישראל, הפצועים מדברים ועוד
מיוחד: הדיווחים בתקשורת על הירי בגשר / וידאו
עיבוד מחשב: ליאורה בן משי, COL • עריכת וידאו: מנדי לואיס, COL

מאת חיים ברון, כתב COL בניו-יורק

"מצב-רוח קודר אפף את קראון-הייטס בשבוע שעבר, מיד עם הישמע דבר הפיגוע על הגשר, ובמיוחד אחרי הודעת הרופאים ביום רביעי בבוקר שמצבו של אהרן הלברשטאם חמור מאוד ומאובחן כמת קליני", כך נפתח הדיווח בשבועון החסידי "כפר-חב"ד" (המצורף לכתבה) שבוע לאחר הירי בגשר ברוקלין העובר מעל נהר איסט ומחבר בין רובעי ניו-יורק שנחרט לעד בדפי ההיסטוריה של חסידות חב"ד בדור האחרון ולא לטובה.

"בני המשפחה", ממשיך "כפר-חב"ד" לדווח, "החברים והידידים נדהמו כשנודע שמצבו קריטי, וגם אנשים שלא הכירו אותו באופן אישי, הזדעזעו כאשר ראו את פניו הצעירות בתמונות שפורסמו בעיתונים".

התקווה מילאה את הלבבות

"ובכל זאת, למרות הדיווחים הקשים, התקווה מילאה את הלבבות. ההלכה מגדירה אדם כחי כל עוד ליבו פועם, ואהרן היה מחובר עדיין למכונות ההחייאה. התפילות לשלומו נמשכו ללא הרף והכל קיוו לנס שבזכותו נוכל לראות את אהרן בין החיים.

"במהלך השבוע שחלף התבררו פרטים נוספים, הקשורים לפיגוע שאירע על גשר ברוקלין. משטרת ניו-יורק הצליחה במאמץ ללכידת הרוצח וזהותו התבררה תוך 24 שעות מהאירוע.

"ואולם, בצאת השבת, נתבשרו כולם שארי נפטר. למרות שהחשש מידיעה כזו קינן בלבבות מאז הפיגוע, אף אחד לא היה מוכן לה כשהגיעה. הכאב נראה על פני כולם. די היה לפסוע בשדרת קינגסטון כדי לחוש את הצער וההרגשה הקשה הן על פטירתו עצמה, והן על הדרך שבה נרצח בידי מרצחים בני עוולה".

דיווחים ישירים

כלי-התקשורת דיווחו בהרחבה על הפיגוע, מרגע היוודע דבר הירי בגשר. רשתות הטלוויזיה השונות בארצות-הברית שלחו לשם את כתביהם שהביאו סיקור מלא בשידור וידאו חי דקות לאחר הירי, התפילות בבית-הרפואה שם שהו הפצועים, ראיונות עם אנשי הביטחון, עדי הראיה ואישים פוליטיים ועד למסיבת העיתונאים בקראון-הייטס בה השתתפו ראשי הממשל ובראשם ראש-העיר מר רודי ג'ואליאני, הבחורים הניצולים והוריהם.

לידי מערכת COL בניו-יורק הגיעו מספר קלטות וידאו בהן מתועדים אותם שידורים מתחנות הטלוויזיה השונות. בדיווחים ניתן לראות את המראות מהזירה; פינוי הפצועים, לכידת המחבל הלבנוני ראשיד באז ימ"ש, ראיונות שנערכו עם חסידי חב"ד מקראון-הייטס שסיפרו על התחושות ועוד רגעים היסטוריים.

מערכת COL השתדלה לערוך את הקטעים שחלקם איבדו את איכותם (בעיקר בתחילת הקטע הראשון) במהלך השנים ולשפר את איכות הצפייה. מחר אי"ה נביא ב-COL קטעי וידאו נוספים הקשורים לירי.

 לצפייה בקטעי הוידאו המיוחדים:

 חלק ראשון
חלק שני
חלק שלישי

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות - לקריאת כל התגובות
הוסף תגובה
9 תגובות
1.
כל הכבוד למערכת col
כ"ג אדר ה׳תשס״ז
על הדיווחים וההשקעה
2.
thanks to col
כ"ג אדר ה׳תשס״ז
thank you col for putting together the videos
3.
כמה דומה לאירועי התמימים
כ"ג אדר ה׳תשס״ז
.....בדיוק בני 16 היו שנים מהתמימים שנהרגו בחנוכה
תמימים ילדים קשורים לרבי
4.
אני זוכר את אותם ימים שחורים
כ"ד אדר ה׳תשס״ז
הייתי בקבוצה, היינו שרויים בדאגה עצומה לבריאות הרבי, ואז הפיגוע הזה, השבת שאחרי זה, הייתה שבת שלא תשכח, שבת עם אווירה עצובה מאוד ב-770.
ואח"כ מוצ"ש שהגיע הידיעה על פטירתו של הלברשטם והלוויה שלמחרת
5.
אוי רבי, מתגעגעים.
כ"ד אדר ה׳תשס״ז
עד מתי?
6.
לcol
כ"ד אדר ה׳תשס״ז
כתבתם שהיום (יום רביעי) תביאו עוד קטעי וידיאו, מהחדשות בארץ
מחכים
7.
האם זה נכון?
כ"ה אדר ה׳תשס״ז
האם זה נכון שמטרת הפיגוע היה הרבי?
8.
ל3 תיקון טעות
ו' ניסן ה׳תשס״ז
בני 17
9.
ל7
ו' ניסן ה׳תשס״ז
בוודאי שכן

זה היה ה P. L. O

אש"ף

שהרבי דיבר רבות נגדם
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.