מערכת COL | יום כ"ח שבט ה׳תשס״ז 16.02.2007

"השליח של הרבי" ל'תומכי תמימים' חגג 60

תגיות: שלמה זרחי
אמש אור לכ"ח שבט, ציין הרב שלמה זרחי משפיע תומכי תמימים המרכזית ב-770, יום הולדת 60 בהשתתפות ידידו חבירו ובני משפחה, בבית הכנסת אנ"ש ברח' מונטגומרי ■ בשנת תשל"א, עם סיום שנת לימודיו ב'כולל', ביקש הרב זרחי לנסוע לשליחות וכתב על-כך לרבי הרבי השיב על כך ב'יחידות': "מה אתה חושב? 'שליחות' זה לארוז מזוודות ולנסוע לאוסטרליה? אם תהיה מסירות-נפש כשתהיה פה בישיבה, זו שליחות כמו באוסטרליה". הרבי הוסיף והדגיש: "אם זה יהיה במסירה ונתינה - זוהי שליחות כמו באוסטרליה" ■ COL מגיש: תמונות מיוחדות ונדירות מחייו לסיפור המלא 
הרב זרחי חוגג עם ידידיו, אמש בקראון-הייטס (צילום: COL, ניו-יורק)

אמש אור לכ"ח שבט, ציין הרב שלמה זרחי משפיע תומכי תמימים המרכזית ב-770, יום הולדת 60 בהשתתפות ידידו חבירו ובני משפחה, בבית הכנסת אנ"ש ברח' מונטגומרי.

סיפר המשפיע הרב שלמה זרחי (בראיון ל'כפר חב"ד', גיליון 1110), אשר בשנת תשל"א, עם סיום שנת לימודיו ב'כולל', ביקש לנסוע לשליחות וכתב על-כך לרבי. הרבי השיב על כך ב'יחידות': "מה אתה חושב? 'שליחות' זה לארוז מזוודות ולנסוע לאוסטרליה? אם תהיה מסירות-נפש כשתהיה פה בישיבה, זו שליחות כמו באוסטרליה". הרבי הוסיף והדגיש: "אם זה יהיה במסירה ונתינה - זוהי שליחות כמו באוסטרליה".

מאוחר יותר, כאשר הכריז הרבי על הקמת ע"א המוסדות, כתב הנ"ל לרבי: "כעת יש את כל ה'קאך' לגבי הקמת 'ע"א מוסדות' ואני רוצה לנסוע לשליחות ולעסוק בעניינים של הרבי, במשך שלושה חודשים". הרבי לא ענה לו והדבר הכאיב לו מאוד. בהתוועדות של הרבי ביו"ד כסלו, בכה ר"ש זרחי, בשקט כמובן, בינו לבין עצמו, והנה למחרת בבוקר בדיוק יצאה לו תשובה מהרבי: האומנם לדעתו יגיעה אשר תלמיד תומכי-תמימים יהיה תמים כדרוש אינו נוגע לכללות העניין דשנת השבעים?! לכותבו שאין בו חיות - זה מצד חלל השמאלי ולא מצד העניין שבו הוא עוסק.

ומאז מתחנכים אצל המשפיע הרב שלמה זרחי דורות על גבי דורות של תמימים, בשיעורי החסידות ובהתוועדויות המפורסמות שלו.

בשנים הראשונות בכל שבת מברכים היו ניגשים להרבי בעת ההתוועדות ומודיעים לאחר הכנות כל אחד וההכנות שלו כל אחד שיש לו יום הולדת בחודש הקרוב. בשנת תשכ"ב הרב שלמה זרחי הכין את עצמו מה לומר לרבי ושהגיע לרבי להגיד לו שיש לו החודש יום הולדת זה לא יצא לו להגיד את מה שהכין לומר  ואז הרבי אמר לו "שהקב"ה יעזור שתאמר חסידות בשפה ברורה".

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.