מערכת COL | יום י"ט שבט ה׳תשס״ז 07.02.2007

נפתח קורס המקוואות של בי"ד רבני חב"ד

ביום חמישי, י"ג בשבט נפתח ברחובות קורס לרבנים בנושא מקוואות ע"י אגף ההשתלמויות של ועד רבני חב"ד ■ במפגש הראשון השתתפו עשרות רבנים ושלוחים ובמהלכו נשאו דברים הרב מנחם-מענדל גלוכובסקי, הרב מינצברג הרב האחראי לעניני מקוואות בירושלים, ר' גדליה אולשטיין, מהנדס ויועץ מקוואות ■ בסיום יום העיון יצאו הרבנים לבקר בשלושה מקוואות חדשים הנבנים בעיר. ל-COL נמסר כי יום העיון הבא יתקיים ביום חמישי כ' בשבט בבית כנסת '770' ברמת שלמה בירושלים לסיפור המלא
נפתח קורס המקוואות של בי
(צילום: י. בלינקו)
ביום חמישי, י"ג בשבט נפתח ברחובות קורס לרבנים בנושא מקוואות ע"י אגף ההשתלמויות של ועד רבני חב"ד בראשות הרב מנחם מענדל עמאר.

את יום העיון פתח הרב מנחם-מענדל גלוכובסקי בספרו כי בשנת תש"נ עבר לפני הרבי וקיבל דולר נוסף להצלחה בשביל כל הרבנים שם (באה"ק). בקיום ימי עיון לרבנים רואים את התגשמות הברכה שהרי נותנים לרבנים את האפשרות להשתלם וללמוד דברים חדשים ופרקטיים. אמנם במשך השנים כבר התקיימו שני ימי עיון בנושא מקוואות אבל היה צורך לקיים קורס יסודי ומעמיק במשך ארבעה ימים כדי להקיף את הנושא באמצעות הרצאות מרבנים ואדריכלים שונים. כמו כן ציין הרב גלוכובסקי את התפתחות בניית מקוואות חב"ד ברחבי הארץ ע"י משרדי הממשלה ובאמצעות גורמים פרטיים.

הרב מינצברג הרב האחראי לעניני מקוואות בירושלים עיה"ק ת"ו, הגיש בפני המשתתפים את המבוא וההלכות הבסיסיות בעניני מקוואות תוך תאור השיטות השונות: זריעה, השקה מן הצד ובור ע"ג בור תוך ציון המעלות והחסרונות שבכל שיטה. הרב מינצברג ציין את סוגי הגגות המיועדים לאגור את מי הגשמים והחומרים ששמים על הגג וכשרותם. כמו כן הסביר את תהליך המילוי של המקוה במי גשמים. ההרצאה לוותה במצגת מתאימה.

ר' גדליה אולשטיין, מהנדס ויועץ מקוואות בארץ ובכל העולם, דיבר על בניית המקוואות. הוא הציג סקיצות שונות של תוכניות לבניית מקוואות והראה סוגי מקוואות שונים על כל חדריהם והפונקציות שהם ממלאים. על המסך יכלו המשתתפים לראות מקוואות שנבנו בערים שונות בחבר העמים, פולין, פורטוגל ועוד. מר אולשטיין הדגיש כי יש לדאוג שבכל בניית מקוה יהיה רב פוסק ומומחה בעניני מקוואות וגם אדריכל שבנה מקוואות ומבין בזה.

לאחר ארוחת הצהריים פנו המשתתפים לסיור בשלושה מקוואות: המקוה החדש ברחוב מדאר שנבנה זה עתה עם שני בורות טבילה האחד של חב"ד והשני בהשקה מן הצד וזריעה, מקוה לגברים ומקוה לטבילת כלים בשכונת ויזניץ, מקוואות לגברים (כשאחד מהם בור ע"ג בור) ומקוה לטבילת כלים בשכונת קרעטשינעף. בסיור השתתף גם הרב האחראי על המקוואות ברחובות, הרב ליבוביץ.

יום העיון הקרוב יתקיים ביום חמישי כ' בשבט בביכנ"ס 770 ברמת שלמה בירושלים.
בתוכנית:
דברי פתיחה: הרב יוסף יצחק הבלין – רב הקהילה
בעיות המצויות בהקמת מקוואות ואחזקתן - הרב אברהם מיכאל הלפרין – רב שכונת הגבעה הצרפתית וחבר בי"ד רבני חב"ד.
על פעילות המרכז הארצי לטהרת המשפחה מפי מנהליו הרב יהושע לוי ובנו
בדיקת המקוה – האדריכל ויועץ המקוואות – ר' גדליה אולשטיין.
לאחר תפילת מנחה ואורחת צהריים יתקיימו סיורים במקוואות.
הוסף תגובה
3 תגובות
1.
כל הכבוד
כ' שבט ה׳תשס״ז
יישר כח להרב מנדל עמר שעושה רבות למען בי"ד רבני חב"ד. ויפה כתבתם שזה בראשות הרב עמר
2.
האם זה הוא?
כ"א שבט ה׳תשס״ז
האם זה הרב פייגלשטוק ב2 תמונות?
3.
זמני הטבילה
ז' אב ה׳תשס״ז
איםה אפשר למצא את מס הטלפון של המקוואות ואת זמני הטבילה
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.