מערכת COL | יום י"ז שבט ה׳תשס״ז 05.02.2007

פריז: האדמו"ר מטשערנאביל נועד עם הרב בלינוב

אדמו"ר מטשערנאביל שליט"א השוהה בימים אלו בפריז שבצרפת, ביקש להיפגש עם הרב מרדכי בלינוב על-מנת לדון עימו בעניינים העומדים על הפרק, ובמיוחד על מצב היהודים והיהדות בצרפת. כמו כן התעניין האורח אצל הרב בלינוב - המכהן גם כסגן אב"ד ועד רבני ליובאוויטש בצרפת, על מעמדה ומצבה של חב"ד ומוסדותיה בצרפת. בסוף הפגישה ביקש האדמו"ר שליט"א לשוחח עם הרב בלינוב בארבע עיניים, כאשר פמלייתו ממתינה בחוץ למשך דקות ארוכות.
פריז: האדמו
הוסף תגובה
5 תגובות
1.
קידוש ה.
י"ז שבט ה׳תשס״ז
זהו קידוש שםשמים וקידוש שםחב"ד כשהאדמו"ר מטשערנוביל שליט"א - שהינו בעל דרגא וגדול בתורה - נפגש עם אחד המיוחדים - משרידי הדור הקודם - במעמדו ובבקיאותו בכל חלקי התורה, המכהן גם כאחד מגדולי הפוסקים אצלינו באירופה. י"פ
2.
תיקון
י"ז שבט ה׳תשס״ז
לפני זה ביקר האדמו"ר שליט"א אצל זקן הרבנים הגאון רבי הלל פבזנר שליט"א. האם זה באותו ענין?
3.
רבני חב"ד שולטים בצרפת.
י"ז שבט ה׳תשס״ז
יפה, כן ראוי שרב או אדמו"ר וכיו"ב מבקרים באיזשהו מקום "פותחין בכבוד האכסניא" אלו ת"ח. אני משער שחוץ מהביקור אצל הרבנים הנ"ל דהיינו הגאון רבי מרדכי בלינוב והרב הלל פבזנר שיחיו לאויוש"ט, ביקר הנ"ל בביתם של רבנים אחרים בפריז. אולם קשה לי לחשוב שעסקו באותו הענין היות שהרב פבזנר מתעסק בעיקר בסידורי קידושין וכיו"ב ובהשגחות על מוצרי חלב, משא"כ הרב בלינוב מתעסק בעיקר בדיני תורה ובהשגחה על שחיטות וכו. עכ"פ יפה לראות שהאדמו"ר שליט"א הבין שהיהדות בצרפת נמצאת אצל רבני חב"ד שי. יוסי
4.
ביקור ברינואה
י"ח שבט ה׳תשס״ז
אכן האדמו"ר ביקר בערב י שבט בישיבת "תומכי תמימים" בברינואה שם נתקבל ע"י רה"י הרב קלמנסון והמנהל הרב נעמענאוו. האדמו"ר נשא דברים בפני מאות התלמידים. באמצע דבריו נכנס לזאל הישיבה הרב פעווזנער, גאב"ד ליובאוויטש בצרפת, והאדמו"ר קם לכבודו ואף ירד ממקומו לקבל את פני הרב פעווזנער הישיש. היה זה קידוש שם ליובאוויטש עצום בעיני התלמידים ובעיני המשלחת של האדמו"ר.
5.
האדמו"ר מטשרנוביל שליט"א
י"ח שבט ה׳תשס״ז
. האדמו"ר מטשרנוביל שליט"א בא לבקר בישיבה הגדולה בברינואה ובמוסדות הרב אזימוב, וגם השתתף בשמחת הברית אצל הרב שמעון אייזנבך חתן הרב יחיאל קלמנסון שליט"א, ולפני זה ביקר אצל ראשי הרבנים של אנ"ש הרב פבזנר שליט"א והרב בלינוב שליט"א.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.