מערכת COL | יום ב' שבט ה׳תשס״ז 21.01.2007

ציור וסיפור על הדאגה לזולת של "מכניס האורחים"

בשבת, ו' שבט, יחול יום ה'יארצייט' של הרה"ח ר' משה זאב ירוסלבסקי ע"ה - איש חסד שהקים את האש"ל-הכנסת אורחים בחצר הרבי ואשר ניהלו במשך כ"ג שנים. מספר ל-COL המאייר החב"די ר' יחיאל אופנר: "בעודנו בסלון הבית לפתע נשברה אחת הידיות וסיר המרק הרותח נשפך על רגלינו. ר' משה ניגש לטפל בכוויות שלנו, הזמין מונית שהסיעה אותנו למגן דוד ושם טפלו בכוויות ברגלינו. כזה היה ר' משה מכניס אורחים בעל מסירות נפש שכל כולו למען השני לסיפור המלא
ציור וסיפור על הדאגה לזולת של
ר משה ירוסלבסקי ע"ה במכחולו של יחיאל אופנר
מספר ל-COL המאייר החב"די ר' יחיאל אופנר: "היה זה לפני כעשרים וכמה שנים. בכל יום הינו מביאים את האוכל למסעדה בתלמוד תורה מביתו של ר משה ירוסלבסקי שהיה תורם את האוכל. באותו יום חורפי היה בתפריט מרק חם, ור' משה הפנה אותנו למטבח ביתו ושם על הגז היה מונח סיר מרק אפונה רותח ומהביל.

ניגשנו שני ילדים, כל ילד החזיק בידית הסיר והחלנו לצעוד עם סיר המרק לכוון היציאה מהבית. בעודנו בסלון הבית לפתע נשברה אחת הידיות וסיר המרק הרותח נשפך על רגלינו. גם על ר' משה נשפך מהסיר, אך הוא לא שת לבו על עצמו ומיד נגש לטפל בכוויות שלנו תוך שהוא מניח לנו שקיות תה על רגלינו להרגעת הכוויות. הוא הזמין מונית שהסיעה אותנו למגן דוד ושם טפלו בכוויות ברגלינו.

כזה היה ר' משה מכניס אורחים בעל מסירות נפש שכל כולו למען השני.
הוסף תגובה
6 תגובות
1.
הרב ירוסלבקיגם היה נותן הלואות גמ"ח
ב' שבט ה׳תשס״ז
מלוה לאנשים נזקקים שלא היו מחזירים לו את ההלואות, הציור בו נראה הרב ירוסלבקי בסוכה של 770 מזכירה נשכחות ויוצרת געגועים לאיש החסד
2.
איך? איך מגיעים לכזו דרגה?
ב' שבט ה׳תשס״ז
ממש מרגש וכמעט בלתי אפשרי יחיאל אפשר להעיר לך הערה על הציורים הנפלאים? למה תמיד יש לובן מתחת לאישון? זה עושה עין קצת לא ממש מאירה ושמחה האישון כשיושב יותר בנחת על תחתית העין יש יותר שלוה בעין ופחות דאגה כבדה מה דעתך?
3.
הציור בהחלט מביע ומרגש
ב' שבט ה׳תשס״ז
יש איזה מסתורין ויופי תמימותי עלה והצלח
4.
ציור באמת מוצלח
ג' שבט ה׳תשס״ז
יש לי ספור מופת שנזכרתי בו זה היה בתשרי תשל"ט היה חג שלושה ימים וכשהטבחית(מנחלה ,לא זוכר את שמה)רצתה להגיש את קציצות הדגים היא מגלה שהם צהבו והיו "חלקים" ברגע של תושיה וצער גדול שלא יהיו דגים ,היא לקחה מסננת איטיות גדולה ושפכה עליהם מים קרים בזרם חזק. למחרת היא שאלה את האורחים אם הם מרגישים בסדר והיא אמרה שללא ספק זה היה מופת. ועוד סיפורון קטן על ר מוישה: באחד הפעמים שנכנס למטבח בתשרי וראה את המרק הוא החליט שחסר בזה איטריות ושפך לתוך המרק למרות הצעקות של הטבחית שאמרה לו קילקלתה את המרק, צריך קודם לבשל את זה בניפרד והוא במקום לענות הוסיף עוד חבילה וב"ה לא נשאר מהמרק.
5.
למגן דוד?
ג' שבט ה׳תשס״ז
בניו יורק? מעניין
6.
ל-4
ג' שבט ה׳תשס״ז
לתשומת ליבך בתשרי תשל"ט לא היה חג שלושה ימים אלא שניים זה היה בימים שלישי רביעי.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.