מערכת COL | יום כ"ז כסלו ה׳תשס״ז 18.12.2006

"מתתיהו לא ניהל משא ומתן עם טרוריסטים"

המוני אנשים מגיעים מידי יום להשתתף בהדלקת החנוכייה הגדולה ביותר בעולם במנהטן ■ בכל ערב, מכובד אישיות ציבורית אחרת בהדלקת נר-החנוכה ■ "מתתיהו לא ניהל משא ומתן עם טרוריסטים 'בימים ההם' ולא ננהל משא ומתן עם טרוריסטים גם 'בזמן הזה'", אמר הרב שמואל-מנחם-מענדל בוטמן מנהל 'צעירי-אגודת-חב"ד' המרכזית ■ וגם: סיפורה המלא של החנוכייה שזכתה לאישור הרבי  לסיפור המלא
שלדון סילבר, המנהג של בית-הנבחרים במדינת ניו-יורק והרב בוטמן
המנורה הגדולה בעולם זכתה לעמוד בפורמט קטן על שולחנו של הרבי שאף אישר את תבניתה. הרבי רצה שהמנורה הכי גדולה בעולם תהיה בניו-יורק וכשרצו לעשות מנורה גדולה במקום שני ציוה הרבי שהיא תהי' קטנה מהמנורה בניו-יורק. המנורה נדלקת בשמן פתילה ואש ומברכים עליה בשם ומלכות.

לא לניהול מו"מ עם טרוריסטים

במוצאי-שבת קודש הדליק את המנורה המנהיג של הסטייט אסעמבלי של מדינת ניו-יורק, והאיש השני בממשלת מדינת ניו-יורק שלדון סילבר שעלה למרומי המנורה יחד עם הרב שמואל-מנחם-מענדל בוטמאן, מנהל צעירי אגודת חב"ד המרכזית.

לפני ההדלקה, אמר הרב בוטמאן שהרבי אומר שיש לנו לשמוע מה הנרות מספרים והעלה על נס את המסר של נרות החנוכה למצבנו בעולם. "המנורה מלמדת אותנו לקח דורות, החשמונאים לא ניהלו משא ומתן עם הטרוריסטים ומתתיהו ובניו צועקים שגם אנחנו לא ננהל משא ומתן עם הטרוריסטים" אמר, וזכה למחיאות כפיים ופשוט שהמסר ברור "מתתיהו לא ניהל משא ומתן עם טרוריסטים 'בימים ההם' ולא ננהל משא ומתן עם טרוריסטים גם 'בזמן הזה'".

לפני שהדליק את המנורה אמר שלדון סילבר "רק חזרתי מארץ הקודש ובקרתי בצפון ובדרום והדרך היחידה היא להיות חזק ואיתן ולא להכנע לשום הפחדות ופיתויים, ובעזרת השם נצליח".

הרבי אישר את המנורה

המנורה עוצבה על ידי האמן היהודי העולמי יעקב אגם. המנורה, בפורמט קטן, עמדה על שולחנו של הרבי ואחרי שהרבי אישר את תבניתה נבנתה לגודל של עשרים אמה.

הרבי רצה שהמנורה בנו יורק תהיה המנורה הכי גדולה בעולם וכשרצו במקום שני לעשות מנורה גדולה ציוה הרבי שהיא תהיה יותר קטנה מהמנורה בנו יורק.

המנורה נדלקת כל ערב בשמן, פתילה ואש ופנסי זכוכית שומרים על האש שלא תכבה ברוח. לפני ההדלקה מברכים על המנורה בשם ומלכות כמנורת בית הכנסת.

את המנורה הגדולה בעולם משרתים שלושה מנופים. מנוף אחד מטעם חברת קון עדיסון, ושני מנופים נוספים משני צידי המנורה. המנופים משני צידי המנורה מבטיחים שקהל יותר גדול של מדליקים יוכל לעלות ל"מרומי המנורה" ולהדליק משם.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.