מערכת COL | יום י"ט כסלו ה׳תשס״ז 10.12.2006

אלפים חגגו בהתוועדות המרכזית בירושלים: וידאו

אלפי אנשים השתתפו אמש (מוצאי-שבת) בהתוועדות מיוחדת בירושלים לרגל חג-הגאולה שאורגן על-ידי 'תורת חב"ד לבני-הישיבות' ■ במהלך ההתוועדות דיברו בין-היתר: האדמו"ר מטאלנא שליט"א, הרב מרדכי אליהו וה'חוזר' הרב יואל כהן שריתקו את האלפים בדבריהם המאלפים ■ COL מגיש: דיווח וגלריית תמונות נרחבת  לסיפור המלא בלעדי ב-COL: נאומו של הרב יואל כהן - לצפייה: חלק ראשון ● חלק שני
אלפים חגגו בהתוועדות המרכזית בירושלים: וידאו
צילומים: מאיר דהן, COL ● עיבוד מחשב: ליאורה בן משי, COL

קרוב ל-3000 איש התוועדו אמש (מוצאי-שבת) באולמי "היכל השמחה" בעיר-הקודש ירושלים כאיש אחד בלב אחד, לרגל יום חג הגאולה, י"ט בכסלו. בהתוועדות השתתפו מכל גווני הציבור בעיר שהגיעו לשמוע את הרבנים הנכבדים שכיבדו את הערב בנוכחותם. 

ניגוני חב"ד שקטים קיבלו את פני הבאים שמיהרו לתפוס את מקומותיהם. ראשון הדוברים, היה האדמו"ר מטאלנא שליט"א שמשתתף דרך קבע בהתוועדויות ומדבר בשבחה של תנועת חב"ד והרבי. האדמו"ר דיבר במהלך נאומו על ספר התניא ועל תוכנו המתאים לכל אחד ואחד בציבור.

הדובר הבא היה אורח הכבוד ה'חוזר' הרב יואל כהן מקראון-הייטס, ניו-יורק. ה'חוזר' הסביר בבהירות את מהות יום י"ט כסלו, בפנימיות העניינים.

לאחריו דיבר הרב מרדכי אליהו שהתמקד בדבריו על מעלת תורת החסידות ועל החיות שהפיחה בחיינו. בהמשך, דיבר גם על השולחן-ערוך. בסיום דבריו, קראט לציבור להוסיף ללמוד בספרים אלו, המוסיפים תוכן רוחני משמעותי לחיים. 

בסיום נאומו של הרב אליהו, הושמעו מספר צלילים נוספים ולאחר-מכן דיבריו הרב יוסף-יצחק חיטריק מנהל 'מכון חנה' בעיר צפת והרב מענדל ווכטר שרק באחרונה סיים לערוך את הספר 'חסידות מבוארת' שהודפס בכעשרת אלפים עותקים.

האירוע המיוחד התקיימה על-ידי ארגון 'תורת חב"ד לבני-הישיבות' (העוסק רבות במהלך השנה עם בני-הישיבות בישראל) ובסיוע ארגון 'כולל-חב"ד'. יש לציין, כי האגף התורני בעיריית ירושלים, סייע רבות בארגון האירוע ועל-כך תודת המארגנים נתונה להם.

הוסף תגובה
4 תגובות
1.
קידוש השם
י"ט כסלו ה׳תשס״ז
כפשוטו ממש
2.
סתם מעניין......
י"ט כסלו ה׳תשס״ז
למה פרקש יושב ממש על ר יואל? (ראה תמונות ראשונות)
3.
אלימלך
י"ט כסלו ה׳תשס״ז
סוף סוף רואים אותך...... מהבר-מצוה לא זכינו...
4.
הרב זילברשטרום שליט"א
כ' כסלו ה׳תשס״ז
שניראה בכמה וכמה תמונות - חסיד בכל רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו. מהיחידים שיודעים מהו רב"י. אורך ימים ושנות חיים
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.