מערכת COL | יום כ"ב חשוון ה׳תשס״ז 13.11.2006

יש שלוחים ויש "שלוחים" / מאמר דעה

תגיות: כפר חב"ד
"בזמן האחרון אנו עדים לתופעה מוזרה שלדעתי מעיבה במקצת על הכינוס, והיא: לכינוס השלוחים מסתפחים בכל שנה כל מיני פונקציונרים, שהקשר שלהם לעניין השליחות הוא בדיוק כמו הקשר של כל חסידי חב"ד לעניין השליחות – גם הם נולדו בדור שכולם הם שלוחיו של נשיא הדור אבל מה לעשות הכינוס אינו מיועד להם ■ עבור "שלוחים" כאלו ערכו במוצאי שבת האחרונה כינוס של חסידי חב"ד בבית הכנסת בית מנחם בכפר חב"ד. הכינוס שייערך בסוף שבוע זה בניו-יורק אינו עבורם, אז מדוע הם נדחפים לשם?  למאמר המלאמ"הנהלת הכינוס" נמסר ל- COL בתגובה לכתבה זו: "אחריות הרישום ואישור השלוחים נתונה בידי "השלוחים הראשיים" שבכל מדינה, אנחנו לא מתערבים בזה"מה דעתכם? נשמח לפרסם אותה באמצעות 'מערכת התגובות'
יש שלוחים ויש
לכינוס השלוחים מסתפחים בכל שנה כל מיני "פונקציונרים" (ארכיון: ישראל ברדוגו)
מאת חיים בן אליעזר

בשיחותיו הקדושות, בשנים האחרונות, הזכיר הרבי פעמים רבות "שכל אחד שנולד בדור זה – נולד שליח של נשיא דורנו, אשר הוא הנשיא דכל אנשי הדור". זאת אומרת שכל היהודים בדורנו הם שלוחיו של הרבי. ובפרט חסידי חב"ד בדור זה - כולם שלוחים של הרבי.

ולמרות האמור לעיל הרי לא יעלה על הדעת שכל אנ"ש ייטלו חלק בכינוס השלוחים העולמי הנערך בסוף שבוע זה בקירוב לבית חיינו בנ.י. הכינוס מיועד למובחרים שבעם שעוסקים בפועל ממש בעבודת השליחות.

לשלוחים העוסקים בשליחות יש נושאים וצרכים המייחדים רק אותם, כמי שעוסקים ברוב שעות היום בהפצת המעיינות חוצה, ובאים במגע עם קהלים שונים. בנוסף לכך, יש דברים המטרידים רק אותם ואת בני משפחותיהם, מעצם מקום מגוריהם לא בריכוזי אנ"ש. והדברים ידועים ואין כאן המקום להאריך בזה.

ולכן ההתכנסות של השלוחים יש בה משום חיזוק והתייעצות של אנשים העוסקים כולם באופן כללי באותו נושא, ו"איש לרעהו יעזורו ואיש לאחיו יאמר חזק". שלוחים ותיקים מייעצים לשלוחים חדשים, בעלי ניסיון בתחומים שונים מייעצים לחסרי הניסיון, וכך הלאה וכו'.

אבל בזמן האחרון אנו עדים לתופעה מוזרה שלדעתי מעיבה במקצת על הכינוס, והיא: לכינוס השלוחים מסתפחים בכל שנה כל מיני פונקציונרים, שהקשר שלהם לעניין השליחות הוא בדיוק כמו הקשר של כל חסידי חב"ד לעניין השליחות – גם הם נולדו בדור שכולם הם שלוחיו של נשיא הדור. אבל מה לעשות הכינוס אינו מיועד להם. עבור "שלוחים" כאלו ערכו במוצאי שבת האחרונה כינוס של חסידי חב"ד בבית הכנסת בית מנחם בכפר חב"ד. הכינוס שייערך בסוף שבוע זה בנ.י. אינו עבורם, אז מדוע הם נדחפים לשם?

כשמגיעים לצילומים הם תמיד במקום הנכון - "יושבים ראשונה במלכות". הם אמנם עובדים מסורים בכל מיני מוסדות, אבל הקשר של תפקידם לעניין השליחות הוא קלוש ביותר.

ניקח לדוגמא את כנסי המחנכים הנערכים מידי שנה בכמה מקומות ברחבי תבל, האם יעלה על דעת מאן-דהו לשתף באותם כינוסים את המזכירים, שרתי בתי הספר או את אנשי התחזוקה, למרות שהם עובדים במסירות במוסדות חינוך.

את "חטאיי" אני מזכיר היום, לפני מספר שנים השתכשכתי במי המקווה ביישוב בו אני מתגורר, כדרכי בקודש מידי יום, יחד איתי השתכשכו עוד ארבעה פונקציונרים אותם אני פוגש מידי יום במקווה. הם נתנו לי להבין שהיות שהם עובדים למחייתם במוסדות הקשורים לשליחות, הרי הם רואים חובה לעצמם להשתתף בכינוס השלוחים. באותו רגע נפלתי ברוחי, והרהורים מוזרים צפו ועלו במוחי, הרי הדברים בהם אני מתעסק אינם פחות "שליחותיים" מאותם משתכשכי המקווה החמה ביישובנו הנכבד, ואם הם נוסעים לכינוס, מדוע שגם אני לא אסע. ואכן קמתי ונסעתי.

הגעתי לכינוס הפתיחה של הכינוס. בשולחן שלידי הסבו השליח ר' לייבל רסקין ע"ה ממרוקו ולידו ישב, יבלחט"א, ר' ניסן פינסון מתוניס, ועוד שלוחים "שהפכו עולמות". באותו רגע חשבתי לעצמי "איך אתה מעז לשבת יחד עם השלוחים האלו. מסירות נפשך מסתכמת בזה שאתה נכנס למים חמים במקווה, ואיך מלאך לבך לשבת יחד אתם באותו כינוס. מה הקשר של 'שליחותך' לשליחות של אותם שלוחים?!". באותו רגע החלטתי לפרוש מהכינוס, ולא להשתתף בעתיד בשום כינוס בל"נ. (ואולי בכל זאת בעתיד, מי יודע, אהפוך לשליח, ואז אשמח להשתתף בכינוסים).

דבריי אינם מכוונים, חלילה, לשלוחים שנתמנו אישית ע"י הרבי - השליחות של אותם אנשים אינה תלויה בתפקיד אותם הם ממלאים, עצם מציאותם היא מציאות של שליחות. דבריי גם אינם מכוונים לאחראים על מערך השליחות – כי הרי דבר ברור הוא שהמטה הכללי של הצבא נמצא תמיד במקום מרכזי, ולא במקום מרוחק וכו'.

-------------------
מהנהלת הכינוס נמסר בתגובה ל-COL:

"אחריות הרישום ואישור השלוחים נתונה בידי "השלוחים הראשיים" שבכל מדינה, אנחנו לא מתערבים בזה. אם יש ביקורת היא צריכה להיות מופנית אולי אליהם. לעומת זאת ב'בנאקט' בהחלט אנחנו מאפשרים לשלוחים להזמין אורחים ובני משפחה בתשלום מלא, ואכן כך מתנהלים הדברים "ברוב עם והדרת מלך".
הוסף תגובה
183 תגובות
1.
מילה בסלע
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
כל הכבוד
2.
נושא בעייתי
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
הרי גם בין השלוחים עצמם, אפשר להפריד, בין שלוחים, שנסעו לעיר רחוקה, במסירות נפש, ומזכים שם את הרבים, לבין "שליח", שלא הצליח למצוא עבודה נאותה בארה"ק, וקבל הצעת עבודה מבטיחה בחול, בעיר גדולה, תחת שליח, ושם הוא נהנה ממנעמי החיים, וכן הלאה. בגדול - אכן התקעות של אותם אנשים מוזילה את הכינוס, ואני בטוח ששליח שמחרף נפשו היכנשהו, כשרואה איש כזה "נדחף" לכינוס השלוחים - זה מעביר בו הרהור, ברוח המאמר הזה.
3.
כמה שנים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
כמה שנים חיכיתי לכזה מאמר...
4.
הנהלת הכינוס
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
מדוע הנהלת הכינוס אינה עושה די כדי למזער את התופעה?
5.
ישראל
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
גונבה שמועה לאוזני כי האחוז הגבוה ביותר של פונקציונרים מגיע מישראל, והדבר פוגח בשלוחים האמיתיי - מנהלי בתי חב"ד בארץ
6.
הם אשמים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
הם אשמים בכך שרוצים שהכינוס יהיה מלא באלפי שלוחים וההרשמה של הפונקציונרים בהתאם. מה רע בכינוס קטן יותר של השלוחים האמיתיים?
7.
מדוע?
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
מדוע ראשי ישיבות ומנהלי מוסדות נוסעים? מדוע רבנים חב"דיים נוסעים? לא די להם בחג המוצי"ם. מדוע "עובדי משרד" נוסעים? הם שלוחים? מדוע נציגי חב"ד בעייריות נוסעים? מה למנהלי חברות מדיה חבדיות בכינוס? מה לנציגי ישיבות ורמי"ם בכינוס?
8.
מסירות נפש?
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
רוב רובם של השלוחים בימינו אין להם מסירות נפש בכלל וחוץ מכבוד כסף ושליטה לא מענין אותם כלום כולנו הרי מכירים את חברינו השלוחים המפורסמים שבישיבה לא פתחו ספר ופתאום נהיו שלוחים "אמיתיים" ואולי דוקא אלו שקצת פחות חברהמנים שעובדים תחת שלוחים וחיים על משכורת זעומה וללא כבוד ושליטה להם יש מסירות נפש יותר גדולה ואוךי הכינוס הכינו מיועד דוקא בשבילם ולא בשביל השלוחים הראשיים שנוסעים לכינוס בכדי שיוכלו לקבל עוד כבוד
9.
מקור הבעיה
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
א. אתה צודק בכללות במאמר, אני מזדהה אתך בכל מלה למרות שכל א מוסר את נפשו עבור הרבי בענינים של הרבי , אבל להגיד שהוא שליח ולהיות בדרגא של שליח אמיתי ע"ז שכל א יעשה חשבון נפש אמיתי לעצמו. ב. הבעיה היא שרוב הבתי חב"ד החלו להביא מקורבים וספנסרים כדי שיראו מקרוב את הכח של חב"ד או שנהיה מנהג שמביאים את ההורים למרות שזה טוב ויפה, וכו המנהג בזמן האחרון זה מביא את המקרוב וזה מביא את העובד שלו שעובד כל השנה במסירות ובטח מגיע לו צופר, פעם בשנה נסיעה לרבי! ג. מנהלי מוסדות האם הם נקראים שלוחים בשביל הכנס הזה? ע"ז מעניין מה תגובתכם?
10.
אתה פשוט צודק וזהו
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
הכותב אומר דברים נכונים בצורה הכי ברורה והכי פשוטה וללא כונה לפגע ואני אומר שגם כשהייתי בפועל כשליח ראשי לא תמיד יכולתי להרשות לעצמי את הפריווילגיה של נסיעה..... אכן אפשר לחלק בין אנשים המועסקים בשדה החינוך בקהילה תוססת וגדולה במקום מרכזי לבין שלוחים שנמצאים עם עוד כמה חברים במקום שליחותם שאז הם בכל אופן שלוחים ש"מתמודדים" עם משהו כמו חינוך אוכל כשר ממתקים לילדים מקווה בערים מסוימות וכו הנושא רחב וטוב שפתחו אותו אין ספק שאני מבין לליבם של אלו שחפצו ביקר ונהנים מהזכות להשתתף ולחוות את העצמה של כ"כ הרבה שלוחים המתכנסים תחת קורת גג אחת עם כל הרגש הנלווה לכך ומצידי שינעם להם כל עוד זה לא פוגע בסדר של הכינוס ואופן ניהולו וכו
11.
שדה החינוך נכלל באופן ישיר בכינוס
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
מספר 7 היקר, מניך לך התעוזה (או שזו פשוט בורות לשמה) לפסול את העובדים המסורים שעושים עבודת קודש בשדה החינוך מלהיכלל בצבא השלוחים??? לפלא שאינך מודע לכך כי הרבי כלל אותם בצורה ישירה בין השלוחים והם בהחלט זכאים להשתתף בכינוס.
12.
ספר השלוחים מחנכים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
הרבי ביקש שבספר השלוחים יכניסו את התמונות של המחנכים ואולי מכאן הראיה שהמחנכים הם שלוחים .וכן העובדים במוסדות .
13.
מדוע??
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
א. האם שליח בה לכנס השלוחים לפגוש שלוחים(להעביר חוויות)או שהוא בה להיפגש אם "החברה"? ב. לא לשכוח ששליח יש לו אפשרות אחת פעם בשנה להיפגש אם התורמים (הספונסרים) שלו "פעם בשנה" אולי זה לא צודק שמגיעים עוד כמה !! מבקשי תרומות למינהם (אני לא מזלזל) זה לא מזיק?? ג. לשליח יש פעם אחת בשנה שהוא יכול להגיע לרבי (לכנס השלוחים) אין אפשרות בתשרי =תפילות פסח =ליל הסדר חנוכה =חנוכה בקיצור זהו הזמן היחיד ששליח של הרבי יכול להגיע לכינוס השלוחים. אז למי יש את ה "זכות" להפריע לשלוחים??????????
14.
הרבי הכניס המחנכים לספר השלוחים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
לא לשכוח שהרבי הוא זה שהכניס את המחנכים לספר השלוחים! וכן, מגיב מס 2 צודק הנושא לא פשוט כלל. אני כשליח מפרגן לכל מי שבא, אם יוצא לו מזה משהו חיובי, שיבוא.
15.
תגובה ל12
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
סוף סוף אומרים את האמת המרה לא נעים אבל בנותינו היו אצל שלוחים מגוירים שלא היוו דוגמא לביתשל הרבי והשאלה מי בודק אותם לפני ששולחים לשם את הבנות של הרבי הם כמובן יסעו לכנס יצטלמו ידברו ואנחנו נשארים עם התמוה הלא אמיתית נכון שישנם רבים וטובים שעושים מלאכתם נאמנה ומהווים דוגמא טובה לבנות אבל מה עם אלו שלאא
16.
האם היו עוברים לפני הרבי כשלוחים??
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
בכינוס השלוחים תשמ"ט הרבי חילק לכאו"א מהשלוחים קונטרס ודולר, כו"כ מאלו שעברו (ויבנהם עסקנים ורבנים חשובים כמו הרב ירוסלבסקי ועוד) הרבי שאל אותם "וואו ביסטו א שליח?" ולא נתן להם . האם אותם רבנים ועסקנים (שכבודם במקומם מונח) היו היום מעיזים לעבור לפני הרבי יחד עם השלוחים?????
17.
צרי עין
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
מדוע בעל המאמר מתחבא מתחת לשם בדוי, כל המצדיקים צרי עין ורעי לב מי יתן וכל עם ה שלוחים,פתאום הם דואגים לכבודם ל השלוחים,שיפעל כל השנה עבורם באופן של חיוב,לא שלילי
18.
למס 7
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
מנהלי מוסדות לידיעתך הם שלוחים נעלים מאוד.. תצא מהתפיסה המיושנת שלך! ולכותב הטור עם השם המפוברק.. מה לעשות שלא זכית לעסוק במלאכת הקודש הזאת.. אם היית מזיע בשביל הרבי לא היית כותב את התוכחות האמוציונליות האלה! יש אמנם תופעה כזאת, אבל זה קיים בכינוסים ובמשלחות מדיניות כאלו ואחרות, מגיעים עיתונאים עוזרים זוטרים וכו תתפלא אבל מנהל האתר הזה גם נמצא שם - אגב הוא יודע שהכנסת את ה"מאמר דעה/דיבה" הזה ? בכל אופן חכמים היזהרו בלשונכם, כי לא מתפקידכם לעשות סלקציות!
19.
ברחל ביתך הקטנה!!! קראו והגיבו!!
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
חיימקה, הוא שכן שלי. אני זוכר כשהוא התחתן. היה שמח. חיימקה היה מאושר. אולם חלפו שבועיים, חודשיים, חצי שנה - וחיימקה לא מצא עבודה. ויום אחד היתה הפתעה! חיימקה היקר מצא תעסוקה. לנהל חנות שווארמה משגשגת באחת הערים של חבר העמים / ארצות הברית / אירופה. באותה עיר, כמובן לא מתגוררים חסידי חב"ד. נמצא שם רק השליח הראשי, שעובד במסירות נפש, עוד זוג שלוחים, שמסייעים לו בעבודתו הק, וכעת, בכדי לקרב את היהודים המתגוררים במקום / המטיילים המגיעים לאזור וכו - הוחלט לפתוח שווארמה מכובדת, ולהביא את חיימקה שינהל את העסק. ומודגש: חיימקה לא אמור להתעסק בקירוב יהודים. הוא אך ורק אמור לנהל את חנות השווארמה, למרוח חומוס בפיתות, לצלות את הבשר, לחתוך את הסלט ולהגיש את המנה! חלפו שוב חודשיים, ואת האתר חב"ד און ליין אני פותח, ולנגד עיני ניצבת בהדרה התמונה הגדולה של אלפי השלוחים המתכנסים בניו-יורק, ומי מציץ אלי מהשורה השביעית של התמונה הקבוצתית?! - כן, מנהל השווארמה, ידידי חיימקה. ועכשיו? שאלתי! אם מנהל שווארמה יכול לנסוע - אז למה נגרע חלקו של איש תחזוקה בישיבה בארץ, או חלקו של המזכיר במוסד חבד"י אחר. כן, חיימקה נמצא במרחק של שעתיים מריכוז יהודי-חרדי גדול, ומנהל התחזוקה / מזכיר וכו נמצא בעיר בארץ המרוחקת שעה מריכוז חבד"י גדול. אז למה חיימקה יכול לנסוע בכבוד גדול לכינוס השלוחים, אבל איש התחזוקה וכל מקצוע דומה, שעובד באותו סוג מקצוע, ומרוויח קצת פחות מחיימקה ועובר אותו סוג של מס"נ - למה הוא לא יכול לנסוע?!?! אז הנה התשובה: חיימקה ודומיו (מנהלי משק וכו) - נמצאים בחבר-העמים או ארצות-הברית או אירופה. הם עובדים ב"מסירות-נפש". אבל איש התחזוקה המסכן וחבריו, נמצאים, "נעבאח", בארץ-ישראל. סתם זרוקים בדימונה או באר-שבע. ואין להם אפילו עניבה יפה. אז מה אם הם עושים אותו דבר בדיוק כמו חיימקה?! יש לכם תשובה?!
20.
מיהו שליח?
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
לכותב המכונה חיים בן אליעזר לא ברור מה בדיוק מפריע לך  אולי תואיל להגדיר "מיהו שליח"?  מי "זכאי" להשתתף בכינוס השלוחים?  ומי "פסול" מלהשתתף?  האם זה קשור לאישור בכתב כלשהו מהמל"ח או ממורשי המל"ח?  האם שלוחי כ"ק אדמו"ר המכונים "שלוחי קודש" העוסקים במסחר באה"ק או בגיוס כספים הם "שלוחים"? (אני חושב שבהחלט כן)  האם הוריו / דודיו / גיסיו / ידידיו של שליח זכאים לבוא לבאנקעט? (דומני שהבאנקעט בהגדרתו מיועד להצדיע להם)  אם ר"מ קוטלרסקי "מזמין" בעה"ב מאנ"ש לבאנקעט עליו לבוא? (ר"מ מזמין הרבה מאוד ידידים מאנ"ש שאינם שלוחים)  מהו הגדר של כל אנ"ש שהרבי קרא להם לאחרונה גם בשם שלוחים? מה חידש בזה הרבי?  לדעתי המושג רחב ואף התרחב מאוד בשנים האחרונות ואין כל פסול שבעה"ב באים, הם באים להצדיע ולעודד, ולחזק את הקשר שלהם עם מפעל השלוחים בברכה צבי מאיר
21.
ויכוח בריא
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
עצם העובדה שזה מגרה הרבה או מעצבן זה מאד בריא לכולנו שיפעלו ונפעל עוד ועוד
22.
לובשי חליפות
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
צודק כותב המאמר .מחנכים אפשר לומר שיש להם שליחות .אבל כל מיני עובדי משרדים שכל השנה נהנים .ורוצים גם ליקרא שלוחים זאת לא .בגלל עניבה ומשרד כל שהוא לא נהפכים לשלוחים .
23.
כולכם אדיוטים אכולי קנאה ושנאה
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
ולוואי וירבו שפויים במחנינו
24.
Mihu Shliach
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
This is a very interesting topic and belongs on a Chabad website much more then a millionaires Sushi party! Keep in mind that Merkos has its way of figuring out who to invite but for ourselves let us remember we can be an administrator or janitor in the Rebbe’s Mosad and be ‘ראוי לשם שליח’ if we are dedicated Belev Vnefesh. We can also be big Rosh Mosdos with big Baal Habatim and be .........
25.
ל-7
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
לא אמת כמה ראשי ישיבות לא נוסעים כמו הראשי ישיבה במנצסתר וגם הם שלוחים הכי חשובים
26.
ובדרך כלל העסקנים זוכים לעיקר תשומת הלב...
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
מצד שני זו תעודת כבוד לשלוחים, שאפילו העסקנים מבינים את חשיבותו
27.
התגובות מענינות
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
מענין לעינין באותו ענין מי משגיח על התוכן הפנימי של השליח והשליחה שחיבים להוות דוגמא אישית לרצונו דרכו ותורתו של הרבי ואם יסעו לכנס הקדוש ויקבלו השפעה לשנות כוון בצניעות ההתנהגות בלבוש ושמירת הלשון כדאי שיסעו ויצליחו בדרכם
28.
ל8 - מס"נ? זו מס"נ אמיתית..
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
בני ארץ הקודש הם "בנים חורגים" בכינוס השלוחים העולמי, המרכז מתייחס אליהם כעדת אומללים אידיוטים שמקרבים לדת חמורים. בצורה דומה מסתכלים עלינו גם יתר השלוחים בארה"ב ובכל חלקי העולם. כך למשל יכול שליח ישראלי שקורע לעצמו את הצורה ימים ולילות בקירוב אנשים ובפעילות מבורכת בעירו\שכונותו וכו, בעוד מצבו הפיננסי ירוד ועלוב, ובעת שהותו בריכוז חבד"י יזלזלו בו כהוגן, ואילו שליח מחו"ל שישן יום וליל ובין לבין גם שולח דבר תורה לשבת במייל למקורביו, והוא מתוקצב ללא גבול על ידי ארגון זה או אחר, זוכה בהילת כבוד. אי לכך, השלוחים בארץ מוסרים את נפשם כפשוטו. ונחת.. רק כשמשיח יבוא
29.
כולם צודקים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
אבל יחד עם זה מס הערות: 1. כל כך הרבה פירגון כמו של כותב המאמר מזמן לא ראיתי, אני מניח שהוא פשוט דואג לכבוד השלוחים.... 2. חיימקה שמגיב 20 כ"כ פרגן לו הוא שליח לכל דבר ועניין! משום שהמסעדה אותה הוא מנהל מסייעת להפצת המעיינות, הוא לא צריך להידחף בשורה הראשונה אבל הוא זכאי בהחלט להשתתף בכינוס. 3. בדיוק כשם שאנשי המטה במשרדי ארגוני חב"ד הראשיים בכל מדינה משתתפים בכינוס בשל השירות והתמיכה שלהם שמאפשרת את עבודת השליחות, כך גם אנשי מוסדות החינוך שמהווים את העורף החינוכי החיוני כ"כ לשלוחים. 4. למיטב הבנתי עובד במוסדות חב"ד שמתייגע ומתמסר למען הצלחת המוסד בו הוא עובד, ולהגדיל כבוד חב"ד גם אם המוסד מצוי בריכוז חבד"י - זכאי להשתתף בכינוס. 5. ב"ה שיש לנו צרות של עשירים שיש כה הרבה קופצים להשתתף בכינוס. כן, אני שליח שעובד קשה בעיר רחוקה ממרכז חבד"י ומפרגן לכל עמיתיי ממוסדות חב"ד השונים.
30.
סעו ותהנו
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
אם אנשים רוצים לנסוע תנו להם אישור מתוך שלא לשמה יבוא לשמה ויקבלו השפעה רוחנית גבוהה ויעשו לסביבתם רק טוב וחסד שיהיה לכולם הצלחה רבה לחיים לחיים לחיים
31.
ענין זה הוא טוב ויפה אבל....
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
ומה דעתכם על השלוחים שמגיעים מהארץ ופוסחים על שני הסעיפים? דהינו שבמוצא"ש משתתפים בכנס של מענדי הנדל (כי רוצים לקבל תמיכה מדריזין או לקבל בובה ששרה יחי) וביום ראשון רצים לבענקט הרגיל כאילו הם שלוחים ושהם סרים למרות המרכז.. לדעתי את ה"שלוחים האלה" יש להוקיע ולא את ההעסקנים שבאים לראות את כוחם ועוצמתם של השלוחים הרגילים
32.
אני בעד 19
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
חזק
33.
בחירות להיות שליח של הרבי....
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
היתי נוכח פעם בהתוועדות חסידית בה אחד הנוכחים פלט אל המשפיע בישיבה. "נו.. משלמים לך להיות פנימי....". סתירה דומה חושבני היא גם ה"שלוחים" נבחרי הציבור שיחיו. אין לי דבר ח"ו נגד נבחרי הקהל שיחיו בקהילות חב"ד השונות. אדרבה אולי אכן זו הדרך, שהרי בשביל לרצון את רצון הבוחרים פועלים הנבחרים יותר. אך איך נבחר העם נהפך להיות שליחו של הרבי, דבר זה נעלם ממני. בקושי אני מצליח להבין איך הנבחר נהיה מייצג של כלל חסידי חב"ד. (מה יקרה ביום שהרוב יבחר באדם שלא כשורה גם הוא ייצג את כלל חסידי חב"ד כלפי השלטונות?)
34.
אולי נשתנו העיתים?
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
אולי, ידידי הנכבדים המצב היום קצת שונה ולטובה מכינוסי השלוחים בשנות המ"מים. כנס השלוחים כיום מהווה בנוסף לשאר מפגן אדיר של כיבוש הפיכה והכשרת עוה"ז לביאת המשיח. טוב שישנה גאוות יחידה אצל השלוחים שאני ג"כ נמנה בתוכם, אולם בשעה שכנס כזה הופך לאירוע שמסמל את הצלחת עבודתו הקדושה של כ"ק אדמו"ר ברחבי העולם - אין מקום לשאלות כאלו ואחרות אא"כ מישהו ירים אירוע שמאחד בתוכו את כל גווני הפעילות בלובאוויטש ואז אמנןם כנס השלוחים יחזור למתכונתו המקורית... תחשבו על זה. שליח צעיר יחסית בארה"ק
35.
למגיב 8 ה"מבין" במס"נ....
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
לצערי אינך יודע מה הינך סח. אני בתור שליח אי שם בחור נידח ביותר מכיר קצת יותר ממך את המצב לאשורו ולהוי ידוע לך שאין לך בכלל מושג מהי מס"נ אמיתית של שליחות. אני מכיר זאת מעצמינו ומעמיתינו השלוחים במקומות נידחים... לא כאן המסגרת לפרט ואין רשיון הדף.... אתה מוזמן להתוועד עימנו בכינוס ולשמוע על כוסית וודקא מן המעט בלבד של סגנון חיינו - לצד הקשיים העצומים יום יום שעה שעה, דבר שלא מצדיק אפי הון שבעולם... לחיים ! לחיים!
36.
לדעת לפרגן
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
כותב המאמר העלה שאלה, המגיבים מגיבים בהתאם. אך בואו נתבונן קצת איך הרבי הסתכל ע"ז כשהרבי חילק דולארים לטנקיסטים האם השאלה היתה אם עומד 5 שעות וכל כולו טנקיסט,?אלא עצם זה שיוצא למבצעים הרי הוא נקרא טנקיסט! בספר השלוחים אנו רואים מפורשות שמצולמים כל מי שיש לו קשר לשליח וכו מי שיש לו קשר למוסד כגון איש תחזוקה איש משרד וכדו כולם נמצאים בספר, כך מי יחליט מה נקרא שליח? האם אותו זוג שעזב כח מנעני העולם הגשמי הן בחו"ל או באה"ק ומתמודד יום עם חינוך הילדים וכדו, האם לא מגיע להם פעם בשנה "לקבל קצת כבוד" וטפיחה על השכם, מה יש? תפרגנו!!
38.
Sorry for english
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
I think that this is a very healthy discussion. The truth is that it depends on what the attutude of the shliach-employee is. if you move to a city because you want to be a shliach and you want to do what is needed in that city then making shwarma is shlichus. if you are looking for a job, then poutting on tefilin on people and giving shiuarim is not shlichus. a shliach means that you are a "shliach" that means that you are devited to do what the rebbe needs of you. it may mean that you are putting tefilin on with people, giving shiurim, making schwarma or fixing pipes-- the question is did you make up in your mind to be a shliach.
39.
9 מילים כדורבנות
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
בתור אחד שהשתתף בכינוס גיליתי לצערי שהמון מוכרים וכאלה שבארץ לא היו מעלים על דעתם לפתוח את הפה בנושא שליחות וכו וחלקם היו יושבים "על הברזלים" בבית מנחם נוסעים לכינוס והם "מושה גרויס" כמובן בלי הכללות. נס שלא מפגישים כאלו רבנים שלוחים עם כל איש יודע ספר בארץ! ושוב בלי הכללות ישנם שלוחים נהדרים ומקסימים ויותר חשוב "תלמידי חכמים.
40.
מילה בסלע
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
בתור שליח מאיזה שהוא חור בעולם מצא חן בעיני הכתבה . אבל הייתי מחלק לשתיים א. בתמונה הקבוצתית שלא יכנסו אלו שאינם שלוחים. היה מישהו לידי שנה שעברה וקצת לעצבנו שאלתי אותו מהיכן הוא ? ולא חכיתי לתשובה ב. אבל בבאנקעט למה לא? זה עושה להם מצב רוח? לבריאות . ותאמין לי שכל שליח שרואה את הנספחים שם והוא צוחק בליבו נ.ב ובנוגע למי שכתב על היחס לשלוחים הישראלים. זה פשוט עניין של גישה . שליח ישראלי שמכבד את עצמו ומתלבש נורמלי (כן . הוא יכול לקנות עניבה ב20 דולר) כל מי שרואהו מכבדהו ויש מספיק דוגמאות כאלו בארץ ויכבדו אותו גם בריכוזים חבדיים בארץ . הוא פשוט צריך לבוא עם גאוות יחידה ולא להתנצל ולומר כן, אני שליח וכו
41.
תפרגנו מעט לשליחים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
ובמיוחד לשליחים מהארץ! השליחים בארץ עובדים קשה יומם ולילה מתוך מסירות נפש אמיתית לרבי ולמבצעים . רובם לא לובשי עניבות וחילפות יוקרה כאחינו השלוחים בחו"ל , מתמודדים עם קשיים רבים מבית ומחוץ, עמלים קשה להשיג מימון לכל פעילות שהם עושים- אין להם גבירים בארץ שמניחים על השולחן 2 מיליון דולר למען בניית בית חב"ד, אין להם גבירים מהקהילה שמחזיקים אותם במשך השנה, אין להם גוף כלכלי שמסייע להם- הם אינם ישנים לילות, להשיג כספים לגן חדש שנפתח, , למועדונית, לכינוס נשים, תהלוכות , החזקת בית כנסת , סיוע לנזקקים , מרכזי חסד למיניהם- והכל ב 10 אצבעות! ותסלחו לי - רובם חיים ממשכורות רעב! אז תאמרו לי- אחד שמונה ע"י שליח מקומי לניהול גן ילדים, או בית תמחוי או מועדוני נוער, או מרכז פעילות חסד קהילתית וכדו - לא נחשב שליח??? אני מכיר אישית כאלה שהם אמנם לא מנהלים את בית חב"ד המקומי- אך בהחלט אחראים לתחום מסויים בבית חב"ד ונאלצים לעזוב את ביתם ומשפחתם ולכתת את רגליהם בחו"ל למען קיום הפעילות וקיום רצונו של הרבי! אלו השליחים בארץ- שכ"כ מזלזלים בהם בכינוס- אז מה אם הם גרים בארץ הקודש ויש סביבם הכל! ! אז מה אם נשותיהם לא צריכות לאפות את הלחם לכל ימות השבוע או לייבא את הגבינה מאיזורים אחרים??! לכל שליח ישנם קשיים רבים- מי אנחנו שנזלזל בצבא של הרבי! בכל צבא יש חזית ויש עורף, אך כולם חילים של המפקד כולם מגדול ועד קטן ראויים להקרא שלוחים, ולעמוד בגאון להצטלם בתמונה המסורתית- ללחוץ ידיים זה לזה- ולהתחזק! בואו נצדיע להם! נפרגן להם! הם ראויים כולם לכבוד והערצה מאיתנו! הלוואי ונזכה להיות כמותם! זכרו- אנו עוד נקנא בהם כשיעמדו בשורה הראשונה לקבל את פני משיח! חיזקו ואימצו שליחים יקרים!
42.
למגיב 8 משליח שקם בבוקר עם עין בוכיה
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
אתה באמת חושב שמישהו הולך לוותר על כל המשפחה וכו וכובשביל כמה תשבחות כשהוא מגיע לארץ. או כינוס השלוחים. על החתום: שליח שנמצא אי שם באיזה שהוא חור בעולם שיש לו הרבה בקרים שהוא וזוגתו קמים עם עיניים דומעות על כל מה שהם מפסידים בארץ ובמיוחד כשהם מסתכלים על ילדיהם שמפסידים ילדות נורמלית, אבל ממשיכים בעבודת היום עם עיניים בורקות כי הם יודעים שהרבי רוצה אותם כאן
44.
מערבבים בין 2 ענינים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
1. כל מי שמתעסק בהפצת המעיינות מטעם בית חב"ד ולא משנה באיזה דרך גם אם בתחום החינוך או כל תחום אחר הוא ענין 1 ולדעתי ראוי שישתתף. 2. איני רואה כל סיבה שאנשים יקרים ככל שיהיו שעוסקים בניהול מוסדות או בגיוס כספים למוסדות וכדו שישתתפו. 3. יבוא רבינו ויכריע
45.
מיהו חיים בן אליעזר?
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
חבל שהכותב הנכבד מסתתר מאחורי שם בדוי. הוא כותב לעניין, והוא יכול להיות גאה בכתיבתו.
46.
shliach
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
If your head shliach says you can come you should come, and yes you should do more then you can on shlichus, and that is your mesiras nefesh. I beleive that is what the Rebbe would have said and says.
47.
פעילי גם ניקראים שלוחים?
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
כנראה שכל אחד והשליחות שלו ואם מפעל גם חשוב שיהיה מנהליו נק שלוחים אז גם שרתי בי"ס רחובות וכל אחרוני מפיצי שבועון כפר חב"ד ופעילי קונגרס יהדות בוכרה כהאחים פ. ועוד רשימה "מכובדת" גם הם שלוחים
48.
ל33- הבעיה שהעלית בסוף דבריך מאוד כואבת.
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
למה הרוב בישוב מסוים יבחר מי ייצג את כל חב"ד????? וכפי שכתבת מה יקרה אם הרוב יבחר באיזה עז? הרבנים צריכים לקבוע מי יגש ליצג את חב"ד. אבל למה הציבור בישוב יבחר מי ילך לתת מצות ויין לשרי הממשלה בשם בשם הרבי?!
49.
בעל של שליחה?
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
אשתי עובדת אצל שליח האם היא נקראת שליחה ? וא"כ האם אני יכול לנסוע לכנס השלוחים ולשבת ליד הרב קוטלרסקי או הרב קרינסקי הם ג"כ לא שלוחים ובכל זאת יושבים בתמונה הקבוצתית???
50.
חלום ושברו!!!
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
כל ימי חלמתי לצאת לעולם השליחות ואני עדיין ממשיך, אך בעוונותי הרבים שהקשרים לא נמצאים במקומות הנכונים לא מצאתי מקום לשליחות עד לרגע זה ולכן להרגיע את מצפוני הדורש לצאת לשליחות [וכן כן גם לפרנסת ביתי] החלטתי לצאת ולעבוד בשדה החינוך, אך דבר אחד אמרתי לעצמי: את מצפונך אולי השתקת! אך לכינוס השלוחים לא תגיע. ולפחות פעם בשנה תזכורת של קנאת סופרים תהיה לך. אך מה התאכזבתי קשות ששנה שעברה אני עובר על התמונות של הכינוס המרכזי ואני פוגש דרך המסך את מיטב חבריי שנסעו לעזור לשלוחים בעולם זה כמנהל חנות וזה כמלמד בחיידר המקומי וזה להיות עובד במשרד והם מופיעים במלוא הדרם בתמונה כשלוחים מהלמד"ים. מה אומר ומה אדבר אולי גם אני שמתעסק בשדה החינוך [מה לעשות זה בארץ,] גם ייסע וגם יקנה עניבה יפה וירגיע את מצפוני אחת ולתמיד???????
51.
יושבים על הכלים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
האם משה רבנו לא נתן לאלו שיושבים ושומרים במחנה את אותו חלק כמו אלו שנלחמו ועוד כמה דוגמאות מאברהם אבינו ודוד המלך
52.
חשוב מאד - תקראו תגובה 16
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
שימו לב לתגובה 16. תגובה זו מבהירה את עמדתו הברורה של הרבי מיהו שליח. תקראו ותפנימו.
53.
למגיב 8 ומגיב 19!!
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
דבריכם נכונים ומדויקים "השליחים" של היום זה לא מה שהיה פעם מילים כדורבנות! ולמגיב מספר 23 הסכת ושמע! האמת תמיד לא נעימה אך זו האמת ואיתה א"א להתווכח. ולמגיב מספר 42 ראה! ברור שבכל כלל יש יוצא מן הכלל ואכן יש ב"ה. אך לצערנו הרב בודדים בודדים הם כמחט בערמת שחת. המצב הכללי של חב"ד בכי רע! כמעט בכל המובנים והמישורים . ודי לחכימא ברמיזא! כואבת ודואבת אני חסידת חב"ד מדורי דורות משיח נאו!!!
54.
שליח - מי שיש לו אחריות על עניני ליובאוו...
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
האבחנה היא חד משמעית ! - מי שיש לו אחריות על עניני ליובאוויטש הוא שליח ובכלל זה שלוחים, מנהלי בתי חב"ד, מנהלי מוסדות חב"ד, אחראים על עניני הפצה וכו . אולםת שאר אנשים שעבדים בבתי חב"ד או אנשים שמסיעיים לחב"ד , עם כל הכבוד אינם בגדר שלוחים ובכלל זה שוחטים , מחנכים ומנהלי מסעדות וכדומה 1 ושוב הכלל ברור : מי שיש לו אחריות על עניני ליובאוויטש הוא שליח
55.
ואם בשליחות עסקינן...
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
יצא לי פעם להשתתף בהתוועדות בארץ הקודש, ואחד המתוועדים הסביר בטוב טעם, שפעם, ילדי השלוחים נאלצו לוותר על הרבה מאוד דברים אבל היום אין מקום בעולם שאין בו כמה סוגי קורנפלקס וכו. המסקנה שלו היתה ששלוחים בחו"ל זה שוואכע מעשה, אבל בארץ זה באמת שליחות עם מסירות. במהלך ההתוועדות לא ראיתי לנכון להעמיד אותו על טעותו, אבל עכשיו אני מנצל את הבמה. מבלי לפגוע באף אחד מהשלוחים בארץ - שללא כל צל של ספק עוסקים בעבודת קודש במסירות, חשוב שידע אותו משפיע ואולי גם אחרים, שבשבילי, כינוס השלוחים זה הצטיידות במזון בסיסי כשר לילדים שלי ולמס מקורבים נוספים, וכן הצטיידות במוצרי יודאיקה וספרי קודש. אני מודה, שבתור שליח מפריע לי לראות בכינוס אנשים שאין להם שום קשר לשליחות (אני לא מדבר על אלו שעוסקים בחינוך), משום שאני נוסע לכינוס לפגוש אנשים המתמודדים עם קשיים דומים, וממילא העצות והחיזוקים שאקבל מהם מתאימים גם לי. לא כל כך מעניין אותי לדעת מה הטמפרטורה של המקוה בבתי אונגרין...
56.
התבלבלתי......
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
אני בטוחה שענין של שליח הוא מורקב ביותר שליח ראשי מקומו בקדימה השילחים שפועלים מתחתיו מקומם לידו מתנדבים לצידו תורמים מעליו וכל מי שרוצה להיות שליח ויש בידו או בידי מעבידיו לשולחו לכינוס לדעתי יערב לו ולכולם א ב ל .......מי שאינו שליח או עוזר לשליח או מתנדב לשליח מזמנו הפרטי ללא תשלום חייב לשלם דמי השתתפות ולא יתכן כל הפרוטקציות למיניהם כמו"כ היה ראוי לסדר את האולם במעגלי השליחות לפי הדרגות וכל הנספחים ישבו בקרנות האולם לפי החלטת המארגנים כמובן שלבענקט התורמים ישבו ליד השליח במרכז כי אם אין קמח אין מים
58.
לציניקן הקטן
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
תודה על הכתבה חבל על הזמן הכסף ומסירות הנפש לחב"ד עד היום תרמתי כ 3 מליון שקל בשקט למוסדות חב"ד אני מבטל את הכרטיס להשנה תודה לבנקטים ולאהבת ישראל תתביש עם הכתבה ותעשה תשובה. השליח הרשמי שתמיד מדגיש שהשליח האמיתי זה אני ירגיש טוב טוב, יש מספיק מקומות שיודעים לפרגן לעודד ולקבל בלי שום שחצנות ואמירות ממרומי האולימפוס נפגעתי עד עמקי נשמתי
59.
מעשה שהי בתשמ"ו
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
בשנת תשמ"ו כשהכינוס הי רק עבור שלוחים מארצה"ב (אני זוכר שבימי הכינוס הי בנ.י. שליח שדרום אמריקה ולא נתנו לו להשתתף, למרות שהוא הי ידיד אישי של הרב קוטלרסקי), והנהלת הכינוס החליט להזמין גם את הפועלים בהמוסדות שתחת הנהלת צא"ח בנ.י. להשתתף בצורה חצי רשמית בישיבות הכינוס. מה הכוונה בהזמנה חצי רשמית? כל המשתתפים מחוץ לעיר הוזמנו כשלוחים, ושילמו סכום של $100 (לא $36 כמו היום), והפועלים של צא"ח הוזמנו רק לישיבות אבל לא שילמו השתתפות בהוצאות הכינוס. באמצע הכינוס החליט הרבי לתת השתתפות כספית לכל המשתתפים. ואמר למנהל הכינוס הרב קרינסקי שיתן למשתתפים הסכום של מאה דולר ששילמו עבור הכינוס, וגם הוסיף עוד מאה דולר עבור השתתפות בהוצאות הנסיעה של המשתתפים בכינוס. עוד הוסיף עוד דולר אחד שהשלוחים יחזיקו לעצמם כדי שיוכלו להוציא את המאתיים דולר. כן, כך היתה ההוראה אז: להוציא את הכסף כפשוטו! כשהרב קרינסקי מילא את שליחותו אמר לה"פועלים של צא"ח" שלדעתו אין לו הוראה מהרבי לתת להם את הכסף כי הרי לא שילמו דמי הכינוס וגם לא הי להם הוצאות נסיעה, וגם הרי בכלל הם משתתפים לא רשמיים בכינוס, וממילא לכאורה הרבי לא ציווה לתת ל"קראון הייטסים" העובדים בצא"ח. במילים אחירות אני לא בטוח שאתם שלוחים ובאם אתם חבירים בכינוס. ולפועל לא נתן את הכסף. ובאמת היתה זו טענה הגיונית. עברו כמה ימים, והרב קרינסקי קרא לכל ה"שלוחים של קראון הייטס" הפועלים של צא"ח (צבאות השם, מבצע מזוזה, תפארת זקינים וכו) ואמר שהרבי ציווה עליו לתת לכולנו את ההשתתפות כמו לכל שאר המשתתפים למרות החשבונות הצודקים הנ"ל. ואני שהייתי פועל באחד המוסדות הנ"ל ותושב קראון הייטס, קבלתי את הכסף שנועד לשלוחים משתתפי הכינוס (וכן קבלו כל חבירי במוסדות הנ"ל). פירושים מיותרים. גם ראינו שכשהרבי חילק את הקונטרס ושבתי בשלום לכל השלוחים, נתן גם לה"שלוחים" הנ"ל (ובאמת עצר לא מהם ושאלו האם הוא שליח ולפועל נתן לו את הקונטרס). ולאידך לרבנים ולראשי ישיבות מקראון הייטס וכן מחו"ל סירב לתת באמרו לאחד מהראשי ישיבות "גם אני לא לוקח כי אינני שליח". עפ"י הנ"ל אולי אפשר לעשות איזשהו סוג של הבדל בין עסקנים ופועלים במוסדות של שליחות כמו צא"ח וכיוב"ז שענינם הפצת היהדות והמעיינות חוצה לא משנה איפה שיהי, לבין ישיבות ומוסדות יהודיים כלליים השייכים להעמדת וקיום קהילות ישראל בכל מקום שהם, כמו מוסד הרבנות ומוסדות חינוך לילדים שלנו, שאין עניינם הפצת היהדות והמעיינות חוצה. ודאתינן להכא, נשאלת השאלה ומה עם שליח שהצליח כ"כ בגדול שקהילתו הפכה להיות קהילה חב"דית מלאה עם מאות סירטוקים, עובדים, ישיבות, בתי כנסיות וכו. וב"ה היום יש הרבה כאלה, האם אז יפסיק להיות שליח כי הצליח? אז מי יודע לקבוע בכל זה? והעיקר שנזכה למלאות את שליחותינו העקרית אראפברענגען דעם רבין דעם משלח דא למטה, ואז יחליט הוא לבד מיהו שליח (עם עשר כוחותיו) בגימטרי משיח. והוא יגאלינו.
60.
כינוס השלוחים בארץ הקודש
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
בכינוס השלוחים בניר עציון מוזמנים ומגיעים שלוחים נטו, בכינוס העולמי מגיעים שלוחים עם העוזרים והמנקים, כך שלשלוחים האמיתיים אין כל ערך. כל אחד שם שליח ראשי.
61.
למגיב מספר 8 כמה מילים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
אנחנו בשליחות במדינה עלובה בגשמיות מוצרי חלב אנחנו יכולים לקנות במרחק 5 שעות נסיעה מקווה במרחק 5 שעות נסיעה כל צד. אני המורה בחיידר לילדים שלי אין לילדים חברה כאן אנטישמיות לצערינו יש חובות - מעל הראש אני מזמין אותך אלי לעיר לחודש, אתה תברח מכאן אם לא הרצון של הרבי - מזמן הייתי בורח מכאן לכל מקום אחר רק בזכות הרבי וספר השליחות שמחזק אותנו אנחנו נשארים במקום אנחנו מדברים בטלפון כמה חברים מכל מיני ערים, ותאמין לי שיש הרבה שלוחים עם קשיים גדולים מאוד מצידי אתה יכול לבוא לכינוס השלוחים לאכול יוגורט כשר (אצלינו אין כזה דבר...) ותרווה נחת האמת נמצאת בשליחות גם אם כלפי חוץ אנחנו משדרים חיוכים ומספרים שהכל מצויין. בכ"ר שליח
62.
כתבה מרתקת
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
כבר זמן רב לא קראתי דברים נכונים ואמיתיים כמו המאמר הזה. ברוך יהיה כותב המאמר.
63.
מיהו שליח שצריך להיות בכינוס?
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
שליח זה חסיד שהחליט יחד עם רעייתו לתת את חייהם לרבי. הם פנו למרכז לענייני חינוך, צא"ח או שליח ראשי בעיר וביקשו לתת להם מקום בו הם יפעלו בתור שלוחו של אדם כמותו, שליח זה אדם שתמצית חייו זה להפיץ יהדות והוא מונח בזה ע"י שפועל עשרת המבצעים במקומו. כמובן שהכוונה היא לאנשים שגרים לא בריכוזי חב"ד.
64.
לחכם מ-58
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
עדיף שתשאר בביתך, לייצנים אין מקומם בכינוסים קדושים.
65.
יש לי ידיד בחבר העמים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
הוא שליח שם 7 שנים אמנם אני רואה אותו עם עניבה וחליפה יפה אבל זה החיצוניות, זה "בגדי עבודה שלו". בפועל הם רחוקים מרחק 4 שעות טיסה כדי להגיע למקווה. הילדים שלו חשבו שכל אבא מלמד את הילד שלו.... לכן הם מגיעים לארץ פעם בשנה כדי להכניס את הילדים לחיידר אמיתי, הם חיים במסירות נפש אמיתית למען הפצת היהדות "למען הרבי" מספר 8, אני מנסה להשוות את הדברים שלך לחבר שלי ואני רואה שאתה חי בפלנטה אחרת חבל.........
66.
56 סליחה
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
לצערי הרב נפלה בידי טעות כתב הכוונה היתה למורכב בלבד ...... ולא כמו בנכתב בטעות בהצלחה לכל השלוחים שעושים מלאכת קודש בתקווה שמשיח כבר יבוא עוד לפני הכינוס ואז יהיה סדר אצל כולם בלי פרוטקציות
67.
תגובה ל58
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
אדוני הנכבד למרותשאיננוממכירים כאבה לי מאד תגובתך,ניכר עליך שנפגעת באמת ובתמים.אבל לפני שאתה מפסיק לתמוך בשליח שלך אז תחשוב רגע: א-הכותב לא התכוין בדבריו לתורמים נכבדים שעוזרים לשליח בעבודתו,אלא לטרמפיסטים חב"דיים שהופכים להיות שלוחים לכבוד הכינוס. ב-זכותך לא להסכים עם הכותב,דבריו אינם מהוים עמדה רישמית של חב"ד ןלכן אין צורך שתיפגע ממנו. ג-וזה העיקר מה אשם השליח שלך שנכתב מאמר כזה,למה אתה צריךלהפסיק לתמוך בו? אנא ממך חשוב על זה.
69.
שליח
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
אני שליח באה"ק. מתעורר הרבה ימים לפני צלצול השעון בשל הדאגות. ואעפ"כ שמח בחלקי ומודה לה בכל יום על הבחירה לצאת לשליחות ביחד עם זוגתי שתחי ובהמשך עם ילדי שיחיו. תודה לה תודה לרבי ולא תודה ליושבים בריכוזי אנ"ש ומטיפים מוסר כל היום.
70.
שלוחים זה יחידת העילית שלנו
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
ולכן בכינוס בבנקעט ובתמונה חייבים להיות רק שלוחים . צריך להיות מודגש שאלו הם היחידה המובחרת ביותר שקיימת עלי אדמות והם צריכים להיות מובדלים משאר העם.ואף אחד יהיה מי שיהיה לא יכול לקפוץ ולהצטרף לחבורה נפלאה זו אם הוא לא שליח ממש.
71.
מיהו שליח?
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
אני נמצא בפלורידה ויש שלוחים על כל צעד ושעל . אחד פותח בית חב"ד ולאחרי כמה זמן הוא מחליט להביא שליח חדש שיעזור לו והוא פותח עבורו עוד בית חב"ד במרחק 5 קילומטר ואחר כמה זמן הם מתחילים לריב מכל מיני סיבות או בגלל שלא מתאים לאחד לעבוד תחת השני או שהשני טוען שהראשון לא עושה מספיק או שהשני מחליט שהוא רוצה להגיד יחי אדונינו אחר התפלה והשליח השני רוצה להגיד עד מתי ומתחיל דיונים על ימין ועל שמאל ומבזבזים את זמנם על מריבות שטותיות ובנתיים עושים פחות את עבודתו של הרבי אבל בתמונה הקבוצתית הם רוצים להראות ואז הם לובשים מעיל גשם עם צבע לבן שהוא יהיה בולט מעל כולם וכשמנגנים את הניגון של השלוחים הם קופצים הכי הרבה , אם הם היו משקיעים את המאמץ שהם עושים להראות וכו בעבודת השליחות כל פלורידה הייתה נהפכת לחב"ד אני נמצא במקום שיש שני שלוחים אחד מול השני ואחד לא נכנס לשני וממש הלב נקרע , אני יכול לדבר איתם על כל נושא שבעולם אבל כשמגיע לדבר על אולי לעשות שלום וככה לכבוש את כל המקום , הם לא מוכנים לזוז אף שעל יש בליבי הרבה אבל נשאיר את זה למישהו אחר
72.
פצצה של כתבה!!!
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
יש אלפי שלוחים בעלי מסי"נ ממש שלא מגיעים לכינוס מסיבות שונות ומשונות. מעשה בשליח של הרבי שהרבי שלח אותו לעיר מרוחקת לפני כ-35 שנה והוא פועל גדולות ונצורות בעירו בהפלאה עד היום הזה. לימים הגיע לעיר שליח חדש ונמרץ והם לא הסתדרו ביניהם בלשון המעטה. הצעיר הצליח לדחוק את רגלי המבוגר הצידה והקים בית חב"ד מפואר. המבוגר שמלבד היותו שליח הוא יהודי מאוד חסידי ו"פנימיותדיקער" איד. העדיף לשבת בשקט ולקבל את הדין. הצעיר הפך להיות השליח הראשי בעירו והוא אינו מאשר את בואו של השליח המבוגר לכינוס השלוחים מאחר שלדעתו אינו עובד רשמי ב"צעירי אגודת חב"ד". והמבוגר שהוא בעל השפעה גדולה ומסור ונתון למבצעי הרבי יושב בשבת מברכים כסלו בעירו ומתוועד מרחוק. על פי חוק הקיזוז הנוהג בכל העולם יתקזזו אלו באלו...
73.
תגובה 54 - נותנת את התשובה !
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
תגובה 54 - נותנת את התשובה ! תקראו ותבינו את הכול , ונקוט האי כללא בידך...
74.
'מקצוע'
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
'שליח' זה מקצוע/ עובד, לכל דבר, הם לא עושים את זה בחינם, ויש (הרבה) שהתעשרו מזה עד כדיי שאפשר לכנות אותם 'מיליונרים' והכל בשם 'השליחות' הם לא 'פרות קדושות' רחוק מזה.
75.
כמות התגובות מדהימה
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
ומלמדת עד כמה נושא השליחות חי ופועם בקרבנו. נושא השליחות הוא רוח אפה ונשמתה של חב"ד.
76.
ההחלטה על הנסיעה שגויה לכתחילה.
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
הכתבה העוסקת בביקורת על ה"מסתפחים" נכתבה בעקבות ישיבת ה"קבינט הבטחוני" תוך כדי הטבילה במקווה , מאמר ביקורת שקולמוסו של הכותב טבל במי המקווה לפני הטבילה בדיו ה"סופרים" תחילתו באוירה לא רצינית וסופו נסיון להחליש את רוחם של השליחים שטרם עלו על כבש המטוס. לאף אחד ולא משנה כמה טבילות ביום הוא טובל, אין רשות להרהר או לערער על עצם הכינוס הקדוש , ואל לא להחליש את רוח השליחים אשר ההשתתפות בכינוס כוללת גם התחככות עם "נספחים" אך עיקרו של כינוס השלוחים יסודו בהררי קודש ותעצומות הנפש שהשליחים מקבלים בכינוס זה יפה תוקפו עד לכסלו הבעל"ט. עיצומו של הכינוס אינו בתמונה הקבוצתית . הצלמים ה"מומחים" לא שואלים את המצטלמים מי אתם ומהיכן?. עיצומו של הכינוס הוא בעצם ההתכנסות ונוסף לצילום הקבוצתי ישנם חלקים נוספים וחשובים בתוכנית שעבורם כדאי להימנות על השלוחים והימצאות ה"מסתפחים" לא פוגמת במאומה. סעו לשלום התכנסו איש עם רעהו באהבה והביאו מהר את הגאולה. "שליח" לשעבר.
77.
תגובה ל58 תבוא בתור תומך ולא בתור שליח
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
כולנו אחים אנחנו אז מכיון שהינך תומך באח שלי אז מודה אני לך . אבל ברור עם זאת שלבאנקעט הינך מוזמן אבל בתור תומך בלבד ויש עוד הרבה כמוך שם, בכתבה דובר על משהו אחר.
78.
ספר השלוחים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
בספר השלוחים, לפי הוראת הרבי נכנסו כל העסקנים למיניהם וכן העוסקים בחינוך. בכלל, מכל רחבי ארה"ב ואירופה ועוד מגיעים מורים אשר נחשבים לשלוחים. שליח , א או ב ?
79.
תגובה ל74
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
אני מאחל לך שתזכה לצאת לשליחות ותהיה גביר. מה כואב לך? שמישהו מחבריך טוב לו בחיים? מה רע בזה האם זה גרע מעבודת השליחות שלו בתקוה שגם אני הקטן שהינו שליח היכן שהוא ימצא מישהו שיגרום לי לעשות עבודתי ברוגע ושלווה ומבלי דאגות על הבנק
80.
האם כל העובדים שליחים?
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
שליח זה כל מי שעוסק בשליחות. רבני ערים חבדים רבני המשטרה וצהל אשר הצעירים שבהם עושים שליחות כפשוטו לעיתים אף יותר משלוחים במקומות הכי נידחים בעולם. העיקר כמו שהגדיר זאת הרב רסקין ע"ה לעשות את העבודה מתוך שליחות אמיתית ומתוך מס"נ. ודי לריב , בני אב אחד נחנו.
81.
"מיהו שליח?"
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
"מיהו שליח?" זוהי שאלה רחבה ורצינית אני מכיר רבים רבים מבעלי הבתים של אנ"ש שהם "שלוחים אקטיביים" של הרבי יום יום שעה שעה בכל עיסוקיהם כולל במסחרם . ולעומתם אני מכיר כמה וכמה "שלוחים" שמוצאים זמן להשתכשך במי המקווה דוגמת כותב המאמר המשתכשך... סח לי השליח הראשי למדינת אוסטריה הרב ב. שהוא חושב שההגדרה "שליח" היא הרבה יותר רחבה מהאישור בכתב מהגורמים המוסמכים והוסיף ואמר שלדעתו אם יבוא בעה"ב מאנ"ש (המתאים להיקרא אנ"ש וד"ל) לעשות עסקים באוסטריה עם תחושה וגישה לסייע בגופו ונפשו לפעילות ולייצוג הולם של חבד בעירו הרי הוא שליח מבחינתו לכל דבר ועניין לכן לפני שאתם כותבים או מעלים כתבות עוקצניות של משתכשכי מקוואות כדאי שתגדירו קודם "מיהו שליח" ולמי מיועד הבאנקעט –(ולדעתי הבאנקעט בהגדרתו לא מיועד "רק לשלוחים")
82.
א מאנש
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
כאב לי לקרוא שהאמריקאים מסתכלים מלמעלה על הישראלים.יש בזה משהו
83.
Raizy
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
Can you please post this article in english for those of us not so fluent in hebrew. Thank you very much.
84.
עזבו אתכם!
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
פרובוקציה לא רעה אירגן לנו הכותב... אבל אולי באמת תתחילו לחשוב פעמיים על כל מילה שכותבים! עיתונאי זה לא אחד ששופך דיו בלי קשר. ככלל אם הוא היה מדקדק יותר היו יותר מגיבים אוהדים!
85.
שליחות
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
נגמרה השליחות בסגנון ההוא מה שנותר כדברי הרבי מלך המשיח היא להפיץ עניני גאולה ומשיח ובגדול,ובאופן אינטנסיבי כפשוטו אז בואו נתרכז בשליחות האמיתית וממילא ניגאל מיד יחי אדוננו מורינו ורבינו המלך המשיח לעולם ועד.
86.
תגובה ל-8 יש ויש
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
יש שלוחים ויש שלוחים ובאופן כללי רוב השלוחים בארה"ב ואולי אפי באירופה חיים הרבה יותר טוב בגשמיות מחב"דניק ממוצע אחר ולהיות שליח שם זה עיסקא הכי משתלמת שיש שכוללת הרבה כסף הרבה כבוד והרבה שליטה ואכן רואים בפועל כמה הרבה קשרים צריך בשביל לצאת שם לשליחות וזה בלי לדבר על כל המריבות והפוליטיקה שיש בין השלוחים לעומת זאת באה"ק במזרח הרחוק ואולי אפילו גם ברוסיה להיות שליח זה אומר ללא כסף ואולי רק קצת כבוד ושליטה ואכן הם השלוחים האמיתיים ולפלא שדוקא השלוחים האמריקאים והאירפאים שחיים חיים טובים ומאושרים בגשמיות וברוחניות מחזיקים את עצמם לשלוחים האמיתיים.
87.
האם לקחת פעם סיכון ומסירות בחיים?
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
מנהלי מוסדות שצריכים לגייס כמה מליוני דולרים בשנה ולתת עשרות ומאות משכורות כל חודש, וכ"כ לתת מילגות לעשרות אברכי כולל בעלות של עשרות אלפי דולרים כל חודש, לעמוד מול ביקורות ממשלתיות שמוציאים לך את כל כוחות הנפשיים. לשלם חשבונות של עשרות אלפי שקלים חשמל, אוכל לילדים בתלמוד תורה ובישיבה וכו אליך לבקש סליחה מהרבי וממנהלי המוסדות...
88.
שיהיה ברור...
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
1. כותב הטור מזכיר זרעו של עמלק שמתפקידו לקרר. אמרו חז"ל שנבוכדנצר בלבל העולם והיום אין זרעו של עמלק. אולי דרכו אפשר לאתר את זרעו. 2. תגובה 8 רשע וקנאי. זו המסקנא מדבריו. 3. ל19 חיימקה הוא אכן שליח! זה לא יעזור לך אם תכתוב נגדו. 4. לאלה שמלעיזים בשלוחים: תחשבו פעמיים. הם כולם שלוחים של "הרבי". אף אחד מהם לא צריך לתת דין וחשבון, אלא לרבי. 5. להוי ידוע. בתור אדם שיצא לי להיות אצל כמה שלוחים ברחבי העולם. השלוחים שאתם מגחכים עליהם עובדים קשה ב י ו ת ר. גם אלה שנראים לכם פשוטים. אין כזה דבר פשוטים. 6. למלעיזים על הישראלים. בישראל, השליחות, הקשר עם הזולת, בפתיחת דו שיח על יהדות. הוא הקשה ביותר. 7. אם אדם נמצא בשליחות אשתו גם נחשבת שליחה. וכן הפוך. 8.זה שהרבה באים זה סימן שהדבר מכובד ביותר והרבה רוצים לידבק בזה. וזה נכון ומעולה.
89.
רק הרבי יודע
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
-רק הרבי יודע מי באמת שליח זה זה שמנצל את 10 כוחות נפשו -הרי רוצים שכל אחד יהיה שליח ולא עבד לעבד לא? -שנה הבאה גם אני נוסע ולוקח את כל השכונה נראה מי ידבר?
90.
ל58
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
אינני יודע אם קיים מציאות כזו, 1 שתורם 3 מליון שקל למוסדות לא גולש באינטרנט 2. לא לוקח ללב מכל הדיון הפתוח שמופיע כאן המאמר "זו דעתי" וזכותך להגיב "זו דעתי"
91.
א התמימים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
ואיך אתם רוצים אחר כך שאיתי רפרופוט יכתוב שהיו 3500 שלוחים . האמת שכדי לנוסע לרבי לא צריך אף פעם סיבה מיוחדת ועוד כשנמצאים אנשים כה חשובים , וכל אחד אליבא דנפשי צריך לדעת שלא עושים צחק מדבר רציני ואם לא מינו אותו שליח רשמי מטעם צעירי חב"ד בארץ הקדש ,ושהוא יודע שהוא תחת אחריותם, אם כל התנאים של שליח . לדוגמא בחיפה יש בערך 8 או 9 שלוחים לא יכול להיות יותר .
92.
שליח מארה"ב
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
באופן כללי זה נכון שיש הרבה שלוחים בארה"ב שחיים בהרחבה בגשמיות, אבל: 1. "בתוך עמי אנכי יושבת". אם הקהילה היא קהילה עשירה "עם כסף", אסור שהשליח יהי הבטלן שבעיירה. גביר בארה"ב לא רוצה לחשוב שהוא עוזר לסתם "שלעפערס". הנני מכיר הרבה שלוחים שקנו בית מרווח וכו יותר מכפי יכולתם מתוך אמונה שזהו כלי להצלחה. 2. כסף לא גודל על עצים, אפילו בארה"ב. מגזימים אלו שחושבים שהשלוחים בארה"ב אין להם דאגות הפרנסה. מה שכן נכון הוא שבד"כ הם בתנועה של "ברייטקייט", מה שבסופו של דבר הוא כלי להצלחה. 3. הם עבדו שנים רבות שהגיעו לזה. רוב השלוחים הצעירים (ואני בתוכם) נכנסים לחובות עצומים בשנים הראשונות. 4. אין מצווה לחפש מסירות נפש ("מתי יבוא לידי ואקיימנה"). אדרבא, הלואי וכל השלוחים יחיו בהרחבה בגשמיות. 5. אכן, בגשמיות מאוד חסר לנו המשלח שהי מדרבן ומזרז בפו"מ ולא הי נותן לנו לנוח על השמרים .... אינני חושב שהבעי בארה"ב הוא יותר גדול מבמדינות אחרות. הבעי הוא אכן בעי אבל לכולם. 6. עכשיו שיש ב"ה כ"כ הרבה שרוצים לנסוע לשליחות - ביקוש יותר מהיצע - אולי באמת כדאי להשגיח יותר מבעבר שיסעו רק אלו שראויים וד"ל.
93.
81 חסיד וצודק
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
נישקתי כל מלה בתגובה 81. זה נכון, כתוב מכובד, וכך מתאים לנו חסידי חב"ד לדבר. מי יתן וטון הכתיבה שלך ימצאו דרך לראשיהם של אחינו היקרים חסידי "חכמה בינה דעת". אמן. הרבי הרי קורא את התגובות כאן. אז מהתגובה שלך יש לרבי נחת.
94.
מעניין האם העוסקים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
באחד מעשרת המבצעים באופן מיוחד כמו למשל חיזוק חומת הכשרות או הפצת ספרי חסידות, וגם מתפרנסים מזה. האם יקראו במובן מסוים שלוחים.
95.
ל59 למה
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
ל59 למה התגובה כל כך גדול
96.
שלוחים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
שח לי שליח אחד שהוא חושב שלדעתו כל ענין השליחות הוא שהרבי דאג לשלוחים שיהיה להם פרנסה בכבוד ואם זה מה שהליח עצמו חושב מי אני שאמחה בו
97.
לכל השלוחים
כ"ב חשוון ה׳תשס״ז
כל הכבוד לכל השלוחים בשלוחי של כה
99.
אתם צודקים אני יודע על עשרות כאלו מירושל...
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
למשל אחד שעובד כמשגיח בועד הכשרות של העדה החרדית ולא שייך לשליחות בכלל, וחברו שהוא מתווך דירות בירושלים והם נדחפים כל שנה בבנקט מתוך פרוטקציה ועוד ועוד
100.
נסיון להגדיר
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
לדעתי, אילו הייתי מתבקש להעניק הגדרה מילונית למונח "שליח", הייתי עושה זאת כך: כינוי בטרמינולוגיה החב"דית לאדם המקדיש את כל כולו לעשייה,לטובתה ובשמה של תנועת חב"ד. תחת הגדרה זו נכנסים: מי שנסע למקום כל שהוא ופועל בו כנציג חב"ד, מי שעצם המצאותו במקום היא בשליחותו של הרבי, מי שעיסוקו הבלעדי הוא במוסדות המשרתים את תנועת חב"ד בפעילותה או את קהילת חב"ד עצמה. במילים פשוטות: ההגדרה הזו כוללת אכן לא רק שליחים במובן הרגיל ולא רק את שלוחיו האישיים של הרבי למקומות מסויימים, אלא את כל מי שמקדישים את מלוא זמנם לטובת האינטרסים של חב"ד, הן בפעילות כלפי חוצה, והן במוסדות המשרתים את קהילות חב"ד השונות. על אותו משקל, אנו מגדירים כחייל, או כאיש צבא, כל מי שפועל בשירות הצבא. בין אם הוא נשלח לפעולה בשטח האוייב, בין אם הוא ניצב בחזית מדינתו, בין אם הוא משרת בחדר ממוזג באזור המרכז בחיל המודיעין - אך ללא המידע שהוא מספק החייל בחזית יגשש באפילה - ואפילו אם הוא מספק מזון לחיילים באחת מקנטינות השקם. נכון שישנה מעלה מיוחדת במי שמקיז פיסית את דמו בחזית, אך לאידך קשה לשקול את תרומתו הבודדת מול ראש מכללת פו"מ המכשירה מאות קצינים ומפקדים, או מול ממציא המרכבה או הלביא. או אם תרצו - יש מעלה מיוחדת ברגליים, הנושאות בעצמן את האדם למרחקים, אך הן זקוקות לידיים המשלימות אותן, לראש המתכנן את המטרה שלשמה הן צועדות, לעיניים המכוונות וכן הלאה, כפי שכתב רבנו הזקן בלקו"ת לפרשת ניצבים. המכנה המשותף לכל אלה, הוא, שבכך מתמצית כל הוייתם וכל עיסוקם, כאותם חיילים המגוייסים לצבא וכאותם אברים שכל ייעודם הוא לשרת את הגוף. לכן, מבלי לפגוע במעלתם המיוחדת של מי שיצאו לאלסקה ולויטנאם, לטומסק ולאנגולה, אך ללא סיוע המל"ח, הלוגיסטיקה של משרד השלוחים, המלמדים והרמי"ם שהביאום עד הלום ובידיהם הנאמנות יופקדו גם ילדיהם, הדור הבא, ספק גדול אם הם היו יושבים שם. יוצאים מכלל זה הם רק מי שעיסוקיהם וענייניהם הינם פרטיים, והם מקדישים מזמנם לפעילות לטובת חב"ד, לפרקים בלבד. אלה זכאים להשתתף בבנקט כאורחים, אך בהחלט הם אינם זכאים לתואר הייחודי של שלוחים.
101.
הערה ל 81
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
אינך צריך לצטט שליח כדי להגיע למסקנה שאם מישהו עוקר למדינה אחרת ו"מסייע בגופו ובנפשו לפעילות ולייצוג הולם של חב"ד" (ציטוט מדבריך), שהוא שליח! כי ממש כדברים האלה אמר הרבי בעצמו במפורש ולא אמר זאת ביחידות או בהקשר לאדם פרטי או דרך מזכיר, אלא פעמיים רצופות בהתוועדויות תשנ"א ותשנ"ב, בשיחות שהיו כהשתתפות הרבי בכינוס השלוחים, ואז הכריז שכל מי שיצטרף לעבודת הקודש שליח ייקרא, עיי"ש. הכינוס עניינו לא חלוקת כבוד ולא קביעת דרגות, אלא יש שם סדנאות עבודה מגוונות ודברי התעוררות לצד שבת אחים, ואם מישהו טורח ומשקיע מכספו ומזמנו להגיע לכנס כזה סימן שהוא שייך! האינטרס של כולנו הוא להרבות בשלוחים, והלוואי שימלא כל העולם כולו בשלוחים, ולא ישאר יהודי אחד שלא יתגייס לצבא השלוחים, ולכן תמוה שלמישהו מפריע שפלוני נוכח גם הוא, וגם אם עדיין אינו ממש רק שליח עטה"ק, הרי אולי ע"י התחברותו לשלוחים יתעורר לעסוק יותר בענייני הרבי? למי זה אמור להפריע?! אדרבה זו ההזדמנות לקרב אנשים לקפוץ על העגלה - מתוך ההתעוררות בכינוס והמצפון שיעיק ההשתתפות תגרום להם להיות עוד יותר שלוחים "נטו". הכתבה הזו יותר מתמוהה בעיני, למה הדבר דומה, משל מישהו בזמנינו, יתחיל לבדוק בציציותיהם של המשתתפים בפארבריינגען אם הם חסידים ממש, ואם יחשוד באחד שאינו חסיד פנימי ממש יבקש לרחקו מההתוועדות שכן פארבריינגען מיועד לחסידים, אנו תלמידיו של הרבי בדורינו יודעים שלא זו אמורה להיות הגישה, אלא אדרבה שירגיש פלוני חסיד וזה יחייב אותו ליותר, ויש לשדל אנשים שיבואו וישתייכו ולא להפך. והעיקר הוא כנ"ל ששמענו מפורש מהרבי שזו צריכה להיות הגישה - להפוך כל מי שאפשר להתלות במשהו שעוסק בהפצה והרבצת תורה ויהדות בדרכו של הרבי ומתוך התקשרות לרבי - לשליח, ומתוך שיוענק לו התואר יתחבר למשלח ויוסיף עוד ועוד ובאופן הנכון, עיין בשיחה שם. אם זה משנה משהו אציין שאני שליח ראשי ממונה מהרבי למדינה לא קטנה
102.
ל81
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
הרי הרב ב. בעצמו מצליח בעסקים באוסטריה והוא השליח הראשי... וד"ל.
103.
מה נשתנה?
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
מה זה נזעק בן אליעזר, אם יעיין ב"ספר התמימים" ימצא תמונותיהם של כמה וכמה "תמימים" שאפילו יום אחד לא למדו בתו"ת, ולמען ילדיהם או מחותניהם שלחו תמונותיהם להרי"ג ז"ל וןהוא בתמימיותו הכניסם לספר. ואפילו ב"סםפר הצאצאים" יש כו"כ שאינם צאצאים כלל למי שיודע. זה הוא העולם שלנו, ומה איכפת לו לבן אליעזר? אברהם חיים
107.
אם הנהלת הכינוס לא יודעת מי מוזמן
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
אז איך הם יודעים לספר כמה שלוחים יש? וגם - למה מרשים לשלוחים שמשתתפים בכינוס של מנדי הנדל, להיות נוכחים בביינקוועט???
108.
מה שאמרתי לאחד
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
לכאורה צ"ע מיהו שליח ומיהו לא. מחד, הביא כאן המספר (בא התגובות לעיל) שגם עובדי צא"ח בנ"י קיבלו מהרבי הקונטרס ד"ושבתי בשלום" בתור שלוחים. מאידך, גם העובדים במוסדות ליובאוויטש במוריסטאון נחשבים שלוחים. אבל העובדים באהלי תורה - לא? מדוע? אם ההגדרה של שליח הוא מי שעובד במסירות - הרי גם ישנם עובדים במוסדות חינוך שמסורים - באמת - בכל ליבם ובכל נפשם! אלא י"ל, בפשטות: כל מי שחלק מהפצת המעיינות חוצה, ה"ה נחשב שליח. ולדוגמא, אם אתה עובד בצא"ח ובזכותך השליח יכול לעשות את מלאכתו טוב יותר - אתה שליח. אם אתה פעיל במוסד חב"ד בעיר זרה, ישיבה, ת"ת, בי"ס אשר זהו א מפעולות ליובאוויטש בעיר כחלק מהפצת המעיינות - אתה שליח. אבל אם אתה עובד בכפר חב"ד במוסד, ענין פנים ליובאוויטשאי - אינך שליח. אלא שאעפ"כ, הערכה מגיעה לך וידועים ומפורסמים דברי כ"ק אדמו"ר זי"ע במעלת החינוך, ואל יפול רוחך שאתה מחנך את שלוחי העתיד. בברכה משהלע
109.
דעות
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
הכינוס החשוב הוא בבחינת איש את רעעו יעזורו ולאחיו יאמר חזק טוב לקרוא את כל הדעות החשובות ולדעת מה קורה ושידעו שלא הכל צפיחית בדבש ואם ישתנו דברים שכרך בידך חיים בן אליעזר
110.
תופעה חיובית
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
השתתפות בכנס מראה על רצון להיות חלק ממערך השליחות לא מבין מה רע בדבר בייחוד שמדובר בהתכנסות ענק כזו גם בין השליחים עצמם יש הבדלים הציבור לא מעריך שליחים לפי השתתפותם/אי השתתפותם בכנס אלא לפי פעילותם ומסירותם לכן אין חשש שלוקחים משהו משליח אמיתי והקנאה מיותרת לחלוטין
111.
לכל המגיבים והגולשים מדוע תתעלמו מהאמת?
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
כמי שמשתתף מידי שנה בשנה בכינוס, אני וכל יתר השלוחים מודעים לנושא שהעלה כותב המאמר. מדוע להתעלם? כולם יודעים ורואים שיש אנשים שאין להם שום קשר עם שליחות והם משתתפים בכינוס. פעם שאלתי את אחד המארגנים על תופעה זו, והוא השיב לי שהם לא יכולים להשתלט על הבעיה. אין להם אפשרות לבדוק כל נרשם ונרשם. הם סומכים על השלוחים הראשיים. אז מדוע להתכחש לדבר גלוי וידוע?! וטוב שהעלו את הנושא על סדר היום.
112.
שליחה
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
אני שליחה באחת מהערים שבפועל עד היום חוץ מגידול ילדים עבודה בחינוך וסיוע לבעלי בעבודת הקודש -שפועל במסירות נפש ממש לא הייתי עושה כמעט כלום. עד שנה שעברה לא העזתי ליסוע ולהשתתף בכינוס השלוחות העולמי. וב"ה בכינוס האחרון השתתפתי, ישבתי בהתוועדויות ובהרצאות- חשתי גאוות יחידה- מהי! קיבלתי שפע ברכות וכוחות נפש שלא היו לי עד היום! וב"ה מאז הכינוס לא מפסיקה לפעול לטובת הכלל, מארגנת , ופועלת בשמחה מתוך תחושה של שליחה אמיתית! סלח לי הכותב הנכבד בן אליעזר: מי אתה בכלל שתצנן את ידי השלוחים? מי אתה בכלל שמחליט מי צריך לשבת בכינוס,? גם שליח "קטן" ככל שיהיה שלא ניחן בראש מבריק בלימוד ואינו מסוגל להיות רב, מסוגל בהחלט להיות שליח ולפעול נצורות בתחומים נוספים- לכל שליח יש כשרונות משלו, אם זה בשיחות פתוחות עם בני נוער, או בכושר אירגון שכה חשוב לפעילות, בסיוע ופעילויות חסד מכל הלב ועוד ועוד... תאמין לי- יש המשתכשכים במי המקוה וחוץ מדיבור לשון הרע, וקיטרוגים לא מועיל הענין כלום בקדושה, אך ישנם כאלה שמשתכשכים נוסעים לכינוס -אפילו רק לשם כבוד- אך מקבלים כוחות וממשיכים לפעול כשליחים אמיתיים של הרבי! שים לב- מה עשית באמצעות כתבה מקררת אחת! תבקש סליחה מכל אותם שלוחים בתחילת הדרך, או שלוחים שעובדים קשה במסירות נפש -גם אם אתה לא יודע על כך, ולא בשביל שיחלקו להם ציונים מעל במה זו! אל תתבייש להתנצל! ואתם אחי השלוחים- סעו בשלום בגאון ובגאוות יחידה, קבלו שפע ברכות מהרבי, התחזקו בכוחות נפש שאתם כה זקוקים להם- וחיזרו הביתה בשלום- עם מרץ לפעול ולהביא בפועל ממש את הגאולה!
113.
למתלהמת 112
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
כנראה שלא קראת את המאמר. כי אם היית קוראת לא היית מתלהמת כל-כך. אני לא מאמין שקראת ולא הבנת. חשוב מאד לקרוא את המאמר ורק אח"כ להגיב, אחרת התגובות יוצאות "לא משהו". כמו מגיבה 112 שכותבת שהמאמר מצנן את השלוחים. הרי הוא כותב את ההיפך ממש. הוא הרי מצנן את הטרמפיסטים למיניהם.
114.
אינני מבין על מה הרעש
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
אני משתתף ותיק בכינוסי השלוחים, כשליח בא ממדינות אירופה. מעולם לא הבחנתי, וודאי שלא צרם לי, בתופעה של השתתפות מוגזמת של כאלו שאינם בדיוק "שלוחים", גם אם פה ושם הבחנתי במישהו זאת תופעה ממוזערת ונסלחת, אפילו חביבה. כיף לפגוש אנשים, לראות את כל מי שמשתייך לתנועה, אפילו את הנהג של אהרונוב נחמד לפגוש. אנשים אחים אנחנו! בזבזתי איזה רבע שעה מזמני היקר לקרוא את התגובות, ויש לי 2 מסקנות - א. חב"ד בבעיה אם היא כל כולה מתעסקת בבעיות הלא-נכונות. ב. 95% מהמגיבים לא השתתפו בכינוס השלוחים מעולם.
115.
אני גם שליח!
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
הרבי הגיע אלי בחלום ואמר לי שאני בעל הבית על ארץ ישראל!!! בטח נתקלתם בכל מיני כאלו.... אנשים! יש כאלו שח"ו לא יגידו שהרבי בא אליהם בחלום אז הם פשוט יסבירו לכם "מי עומד מאחורי כל הפעילות של.... ו.... וכו אבל הכי כואב שישנם הרבה שמדברים שיש טרמפיסטים והם בעצמם טרמפיסטים! עקבו כולכם אחרי התמונה הקבוצתית של השנה וזיכרו מי בדיוק אמר ומה אמר... והמשך הויכוח יהיה גם בשנה הבאה עם אותם אנשים שבסוף יופיעו שם (וכמובן יסבירו לכם שיש הנרבה...) תגובה מטומטמת? בדיוק כמו האופי של ה"שלוחים" שהרבי הגיע אליהם בחלום!
116.
תכלית הכנס
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
אדם שמתואר שליח (ולא רק עשיה מעשה של שליח) בפשוטו של מקרא ענינו התעסקותו הוא המשלח שהכניס עצמו (וחתם קבע) בצבא של הרבי ועיסוקו לכבוש העולם להכינו לקבלת פני משיח ובצבא עצמו ישנו כל סוגי חילות מובחרות יותר או פחות אבל הנקודה הוא שביטל את עצמו ופועל בענינים שהרמטכ"ל רוצה ממנו בצבא וזהו כל ענינו וכנס השלוחים פירושו שמתכנסים השלוחים (בתור שלוחים -ונדמה לי שזהו הכנס היחדי שמדגיש ענין שליח של המשלח) לחזק ולעודד את השליח וענין השליחות כדי להוסיף ולגדול בזה ולכן כל אחד שמרגיש שהכנס יעודד אותו בשליחות שלו למלאות הוראות הרמטכ"ל מדוע שלא יבוא וגם אלו שרק חלק מזמנם מסור להנ"ל צריכים להשתדל למצוא משהו בכנס כדי לעודד אותם ועי"ז יעשו יותר וגם השלוחים וההענינים של הרבי יגדלו והתכלית הוא שיתרבו אנשי הצבא ויגדל בכמות ובאיכות ונכין את העולם כולו לקבלת פני משיח
117.
חזק 115 !
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
יישר כוח לך שליח יקר , גם אני משתדל להשתתף בכל שנה בכנס, נהנה לפגוש את השלוחים חברי וידידי , וגם את העסקנים למיניהם, אדרבה שיבואו כמה שיותר ! שליח
118.
כל מי שהיה לו
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
זמן מיותר לקרוא את כל התגובות עד לתגובה שלי הוא שליח!!!! :)
119.
השליח הראשון
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
מאליעזר עבד אברהם אבינו השליח הראשון לומדים 2 דברים 1) שליח זה כשהמשלח שולח אותך ואפילו כזה שצריך להשביע אותו 2)השליח צריך להתפלל לה שיצליח ומה טוב שגם היום השליחים יבקשו שהסימן לזה יהיה שישקו אותם ואת רכושם
120.
איך מחנך יכול בכלל לחשוב לנסוע
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
הרי ברור שנסיעתו, שבהכרח יגרום למספר ימי העדרות, תפגע בתפקידו!!! אין שום מצב בעולם שמחנך יעדר ממקומו, ולא יפגע במחונכים/ות! כן, נזכרתי, יש מקרה אחד בלבד, שגןם בהיותו בכתה, בזאל וכדו - השפעתו אינה ניכרת כלל, כך שאין שום הבדל אם הוא נוכח או נעדר. אבל במקרה כזה, מטובו להוריד את כובע המחנך, וישאיר אותו לטובים הימנו! וממילא שוב אין לו כל הצדקה להשתתף בכנס.
121.
כנראה שהמארגנים כתבו את המאמר
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
האם יתכן שאחד ממארגני הכינוס הוא שעומד מאחורי כתיבת המאמר. אולי הם רוצים לרמוז לכל מיני אלמנטים שעדיף שישארו בביתם.
122.
ל-99 תתבייש לך!
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
אותם שני אנשים שהזכרת ברמז, הם אנשים יקרים ושלוחים אמיתים. העושים רבות למען ליובאוויטש והרבי בירושלים עיה"ק. שנים רבות נסעו על חשבונם הפרטי למוסקבה. ואחד מהם נוסע כל תקופה על חשבונו לסייע שלוחים בחבר העמים. מקומום בוודאי ובוודאי בכינוס! מהם יראו וכן יעשו!
123.
בכל זאת כדאי
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
ב"ה יש לי בית חב"ד עם צוות עובדים, יש לי ידידים שתורמים בעין יפה ויש שרק לועגים על השלוחים ואחד מאלה שתמיד לועג נוסע הפעם, בזמן שלא יעזור בשום נושא בשליחות, אך אני חושב שכדאי שיסע, כי וודאי כינוס זה יעורר אצלו משהו.
124.
למי שקרא את כל התגובות עד לזו
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
לכאורה רוב המגיבים לוקים בחוסר אינפורמצי, הן על הקורה בכינוס, והן על חיי השלוחים שי במקומותיהם. זה הופך את הדיון המרתק לפחות רציני, וכמובן מביא למחלוקת במציאות, בכמה פרטים עיקריים הנוגעים לקביעת הדיעה. ככלל - ציניות היא דבר פסול ובטח לא חסידי, ולכן לא אהבתי את דרך העלאת הבעי. אף שהיא גרמה בדיעבד לדיון שיכול להיות חשוב בהחלט אם הכותבים ידברו על סמך מידע אמין, ולא הרגשים בלבד. שליח לשעבר בחו"ל
125.
ל -117
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
מי קבע ששולחים שמשתתפים אצל מנדי הענדל לא מקרבים לרבי, ולא ממתתפים במבצע תפילין, מזוזה, שיעורי תורה וכו הגיע הזמן שנפרגן לכולם ובוודאי אז נזכה לראות יותר מהר בהתגלות מלכנו
126.
ל-72
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
הסיפור על הסגת הגבול - מזעזע, וענין הסגת הגבול בכמה מקומות הוא הדברים הזוועתיים ביותר שקרו לנו בעיקר לאחר ג תמוז, כתוצאה מרדידות אישית, ואיבוד ערכים קולקטיבי, לא רק ברמה החסידית, אלא ברמה האנושית בכלל. ואסיים בטוב המכיר את התופעה מקרוב
128.
94 שאל שאלה
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
אף אחד לא יודע לתת תשובה?
130.
המומה
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
צופה מהצד והמומה. מה כ"כ מפריע לכם שמגיעים עוד אנשים שמרגישים שהם שליחים של הרבי???????? הרבי שייך רק לכם????. גם הם מרגישים שיש להם קשר לעולם השליחות. מעניין מה היה הרבי אומר על התגובות שלכם. תפסיקו להיות צרי עיין. וללכלך על אנשים מיימין ומשמאל. יש מספיק את השטן שמלכלך ומחפש היכן תפסיקו לעזור לו
131.
רוצה להיות שליח !!!
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
הכינוס מאוד דוחף אותי להיות שליח... ולהתגבר על ההיסוסים... ואם אני מגיע במן זכאי זה.. יחד עם כל אחי גיבורי התהילה שזכו להימנות בלגיונו של מלך... השלוחים באוהל הק . כשהרבי נותן את שפע ברכותיו. יהי חלקי עמכם אחי השלוחים!!! ולכותב השורות...תמשיך להשתכשך ו... הכינו הזה חשוב ביותר... וידוע הסיפור מאדמה"ז שמי ש...סופו להיות... השלוחים צריכים להרגיש גאווה בכך שיש הרוצים להיות עמם... ומי שבאמת חושב על הרבי..הוא שמח... אלא שמי שכואב לו שילמד "החלצו".
132.
שליח הוא מי שמסור ובטל כולו לפעולות הרבי...
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
אין טעם לנסות לקבוע מי מתאים להשתתף בכינוס, כל אחד יעשה חשבון נפש פרטי ויבדוק האם עונה על ההגדרה של שליח, ואם הוא בטל במציאותו, ממילא לא יפריע לו אודות שאר המשתתפים...
133.
העיקר חסר מן הספר
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
עברתי על התגובות, יותר הנעלם על הכתוב, רואים שיש הרבה חשבונות מי ראוי ומי לא? מי קובע ולמי קובעים? הכל נכון, אך השאלה העיקרית, מה מטרת הנסיעה לכינוס? במשך הזמן הפך להיות הטפל עיקר, מי יהיה בבנקעט ומי יהיה ברשימה וכו.... כחסידים אנו יודעים שאין דומה הכינוס שנעשה בישראל או במקום אחר בעולם לכינוס בקראון הייטס, הכינוס לא נערך שם במקרה, המטרה העיקרית היא, להיות בד אמות של כ"ק אדמור נשיא דורנו. ב"ה יש מארגנים טובים שהכינו הרבה תכניות יפות ומגוונות, לשלוחים שמגיעים להסתופף בחצר הרבי, ועם הזמן זה נעשה "האליל" מי שנמצא שם הוא בגדר "שליח" ומי שלא נמצא שם הוא בגדר "משולח". אנו הרי עדים להרבה שלוחים שנרשמים לכינוס, ובפועל בזמן הבנקעט, הם נמצאים בבורו פארק לאסוף את הסרטוק שהם לא יכולים להשיג במקום שליחותם. (אמנם הולכים עם גרביים, אבל לא צריך להיות מונחים בהם עם הראש..) אמנם בתכנית יש בנקעט אבל לא זה העיקר. העיקר הוא מה שהרבי דרש מאיתנו, להיות בד אמותיו, אבל כאן הנפש הבהמית לא נותנת לנו להבין שזה העיקר, ובפרט עכשיו כשהמצב... הוא ... שאין אנו רואים בעיניים גשמיות את כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו... לאחרונה התפרסמה השיחה של הרבי בענין לקיחת משקה להתוועדות, הרבי אומר, שצריך לדעת מה היה העיקר ולא להשתרך אחרי הטפל, על אף שהטפל נראה על פניו חשוב מאד. ויהי רצון שכל אלו שעושים משהו בכוחותיו של הרבי, ירגישו את הצורך להגיע לחצרות כ"ק אדמו"ר כדי לשאוב עוד כח מהמקור.
134.
כל הרמים טסים
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
רמים משפיעים משגיחים חברי מזכירות נהגי הרבנים נוסעים כולם נוסעים מה זה ????
135.
רבונו דעלמא
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
יש כאן כמה וכמה מגיבים שאינם מבינים למי מיועד כינוס השלוחים. ובכן מורי ורבותיי, הכינוס מיועד אך ורק לגברים שתפקידם הוא "שליח של הרבי". הוא אינו מיועד למי שרוצה להיות שליח. הוא אינו מיועד לחבר של שליח. הוא אינו מיועד לתורם לשליח. הוא אינו מיועד למלמדים, מגידי שיעורים וראשי ישיבות מריכוזי אנ"ש. הוא אינו מיועד לרבנים (כידוע הסיפור עם הרב ירוסלבסקי). הוא אינו מיועד לסוחרים, אנשי יודאיקה, טבחים, נגרים ויתר בעלי המקצוע והעיקר: הוא אינו מיועד לפונקציונרים למיניהם... וכל הדיבורים והתחכמויות האחרות לא שוות את קליפת השום.
136.
2 מה לך נרגן...?
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
לעיתונאים מותר הכל אז גם לך נרשה לשבת ונסדר לך v.i.p. העיקר שתהיה מאושר ואבקש מקוטלרסקי וליפא ברען שיסדו לך תא מזכוכית כיאה לגזע הארי...
138.
תשובה ל 94
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
העוסקים בכשרות אצל אחד הגופים שנותנים כשרות למהדרין באמת. למשל בכשרות של הרב לנדא או בד"ץ ע"ח/ קראון הייטס/ok, הרי הם עוסקים בעבודת השליחות ולכאורה הם בצבא השלוחים. אף שהם גרים במחוזות אנ"ש.
139.
לרבונו דעלמא
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
לא זכיתי להבין, לשיטתך, למה הכניסו לספר השלוחים אלו שממונים על הניקיון במוסדות חינוך לבנות בניו יארק?????
140.
ל-138 למה רק משגיחים?
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
גם השוחטים, המנקרים, מורטי הנוצות גם הם שלוחים. נו, וואס נאך?
141.
ל135
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
זכורני ברור שהרבי צוה למארגני הכינוס להזמין את הרבנים דקראון הייטס לכינוס.
142.
ל 135 "מיהו שליח?"
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
"מיהו שליח?" זוהי שאלה שאף אחד לא ענה עליה אדון 135 אתה מקשק קשקושים כנראה מהשתכשכות ארוכה מידי במקווה על סמך מה הגדרת את ההגדרות הללו? אתה יכול לכתוב גם שזה מיועד לשלוחים מעל 3 שנים בשליחות... הנייר סובל הכל! הבאנקעט מיועד להצדיע לשלוחים! נקודה! ולכן השלוחים מנסים להביא לבאנקעט גבירים ותומכים וכו! לשיטתך שלוחים אלו פועלים "בניגוד להגדרות" (שהוגדרו ע"י המגדיר 135 ") כמו"כ הבאנקעט נועד להצדיע למשפחות והורי השלוחים! הם הם היושבים על הכלים הם חינכו את הילד לשליחות הם תומכים בו ממרחקים והם מגדלים את הנכדים וכו וכו ולהם גם מצדיעים בבאנקעט! ולכן כל איש אנ"ש שבא לבאנקעט הרי הוא בא "להצדיע לאחיו וידידיו השלוחים" והבאנקעט אף מצדיע לו על שהוא באשר הוא הינו מעורב ומסייע לעבודת השלוחים אף אחד לא נדחף לסדנאות ואף אחד לא נדחף לתמונה הכללית באים לבאנקעט ואשרי מי שבא לשם כל המבקרים סובלים מ"צמצום" בהגדרות והשגות תצאו מה"צמצום"! העולם גדול יותר חבד גדולה יותר השליחות גדולה יותר והשלוחים גדולים יותר מ"צמצום" כזה או אחר
143.
תשובה לכולם (ממש)
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
א. הכינוס היה יו"ט אצל הרבי, ולכן יש הרבה שרוצים להיות בימים אלו בד אמות של הרבי. גם אני שיצאתי לשליחות רק השנה הייתי מגיע בכל שנה. ב. התמונה מיועדת לשלוחים (הרבי דיבר פעם על התמונה), לכן אף פעם לא השתתפתי בה. (השנה אני אשתתף בעז"ה). ג. הכניסה לבאנקעט הינה לכולם, (כך החליטו המארגנים). ד. מיהו שליח? מי שקיבל אישור של שליח ראשי, ורשום אצל המרכז בתור שליח. ה. רבנים וכו, כבר הביאו כאן את הסיפור עם הרב ירוסלבסקי, (הגירסא שאני שמעתי עד היום זה שהרבי שאל אותו: דו ביסט א שליח?).
144.
"איזה עזות.............."
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
הרי כולנו חסידים של הרבי!!! גם אם אפילו הוא לא שליח באיזה שהוא חור בעולם כל חסיד של הרבי הוא שליח!!!!!!! ואני בטוח שזה לא עושה בכלל נח"ר לרבי!!!!!!! ואזמה אם הם גם מגיעים??????????
145.
אם כל אחד שליח אז
כ"ג חשוון ה׳תשס״ז
אם כל אחד שגם בישוב לא חבדי רואה את עצמו לשיח אז אני באמ תמבין את י.ב. למה הוא נסע.
146.
ואיש לא אמר צר לי המקום!
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
מה הבעיה שיש עוד אנשים אצל הרבי???? כל רגע שמישהו נמצא אצל הרבי הוא מקבל מהקירות בלי סוף! ומי יכול למנוע מיהודי יהיה מי שיהיה לקבל קצת? במיוחד אם הוא חסיד? ול-8 וחבריו... אני המום!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! לא נראה לי שראיתם בכלל חיים של שלוחים מקרוב.
147.
ל8 וחבריו.
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
יש לי הצעה בשבילכם... בואו קחו בית חב"ד, בארץ , לא רחוק מהבית עם פרסום וכו אם זה לא כ"כ קשה ואפילו שווה, אז למה שלא לחיות טוב וגם לדאוג לרוחניות של יהודים אחרים? רק תתכוננו להרבה לילות בלי שינה בגלל חובות וכדו אלא א"כ אתם מעדיפים את המרחק והכשרות בחו"ל. (ויש עוד כמה בעיות - אפשר להתעדכן משלוחים קיימים כדי להגיע מוכנים נפשית)
148.
ל-145
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
מי זה י.ב????? זה נשמע כאילו זה אדם מפורסם שכולם מכירים.
149.
שמועה שמעתי ותרגז בטני
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
הנושא שהעלה כותב המאמר הוא בעיקר בארצנו הקדושה. אחד השלוחים מא"י סיפר לי שישנו יהודי אחד בעיר ל שיש בידו הסמכות לחלק אישורים להשתתפות בכינוס (הוא ירש זה מיהודי נכבד שהלך לעולמו). יהודי זה עצמו אין לו שום שייכות לשליחות, כי הוא עובד בישיבה קטנה, והוא מחלק את האישורים לאנשים כדוגמתו, בבחינת תולדותיהם כיוצא בהם, שאין להם שייכות לענין השליחות.
151.
בושה וחרפה!!!!!
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
האם שלוחים הם נבחרי ציבור שצריכים הסכמה ממנהל אתר זה או אחר, או ממגיב מטופש זה או אחר לטוב או למוטב????? שליח הוא נבחר של הרבי והרבי מינה את הגופים הרישמיים שאחראים על "המרכז" והם כרגע מחליטים!! ייזהר כל מי שפותח את הפה על מסירות הנפש של השלוחים. אני כלל לא מבין מה העלו את הדיון הזה בכלל, זה לא עיניין של כל גיבוב המפגרים הזה.
152.
מי אתם????
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
זה שהנושא עולה לדיון ועד על במה "מכובדת" כמו אתר אינטרנט. מוזיל את כל העיניין. ולכל המגיבים- אף שליח לא צריך הסכמה שלכם. שבו בשקט
153.
תראו מי נסע
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
באחד האתרים ראיתי תמונות משדה התעופה. רואים שם אנשים שרק הקב"ה בכבודו ובעצמו יודע מה הקשר שלהם לשלוחים. כשמביטים בתמונות מבינים מה העלה את חמתו של בן אליעזר הכותב.
154.
על מה הויכוח?
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
נראה שכל הויכוח על הנסיעה לכינוס השלוחים הוא מיותר . זה בודאי לא עושה נחת רוח למשלח .אשרי מי מנמצא בשליחות אבל מי שרוצה לבוא ולחזק ידיהם . כל הכבוד לו
155.
טוב שהעלו את הנושא
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
אני לא יודע אם הכותב צודק או לא צודק, אבל טוב מאד שהעלו את הנושא ודנים בו. זה נושא חשוב שחייבים לדון בו בכובד ראש. ל-152 ו-151 כן אני שליח, ואני חושב שצריכים לדון בעניין. אם יש לכם מקום טוב יותר אדרבה. אבל כנראה שהנ"ל אינם שלוחים כלל וכלל ולכן הם זועמים.
156.
מה הבעיה ?
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
בשביל מה צריך את כל הפולמוס הזה . אשרי מי שהוא שליח במסירות נפש . וזכותו של כל מי שרוצה לבוא ולחזק את ידי השלוחים. וכל הויכוח שנארך על גבי במה זאת בטוח שלא עושה נחת רוח למשלח !!!
157.
ל.99
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
כל זמן שהויכוח היה על עצם הענין ניחא, אבל ברגע שהתחלת לרמוז מי ומה, לקחת דוגמאות גרועות! דווקא שני יהודים אלה הם הם המסיעים והעוסקים בעניני השלוחים יומם וליל ללא תמורה , ומה עוד שהם מוזילים הרבה מאוד מכספם למען השלוחים. ודי לצרות עיין ולחיסול חשבונות.
158.
היכן העין הטובה
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
היו"ר ועד הכשרות של הבד"ץ עוזר הרבה מאד לבתי חב"ד בירושלים, אישית אני נהנה ממנו בדברים שמביא הרבה קידוש שם לויבאוויטש בשכונה, והעיקר שהוא עושה א"ז בסבר פנים יפות ובשמחה, הלוואי ויהיו עוד כאלה ידידים לבית חב"ד. חיים ג. בית חב"ד במזרח העיר
159.
זה כנס של שלוחים או הפנינג חסידי
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
יש כאן מליצי יושר רבים, שממליצים על כל מיני אנשים טובים, שעוזרים ומסייעים. אז אולי צריכים לשנות את השם ולקרוא לכינוס "הפנינג של אנשים שעושים דברים טובים".
161.
שליחה מארה"ק
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
מענין שדוקא אצל הנשים / נשות השליחים, הבעיה הנ"ל לא קיימת כלל. דוקא הנשים כל אחת יודעת את מקומה. לא קיים מצב שתגיע אישה לכינוס השלוחות שאינה שליחה... א"כ שליח הוא אחד שאישתו נוסעת לכינוס השלוחות!!!
162.
מענין למה אצל הנשים לא קיימת בעיה כזאת?
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
כי אולי אין אצלם הענין של כבוד, של אני ואפסי של אגו עצמי עשו חושבים
163.
הערה חשובה לגבי רבנים
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
יש הבדל בין רבנים כמו הרב ירוסלבסקי, אשכנזי וכיו"ב שהם רבנים בישובים חבדיי"ם שמטבע תפקידם עוסקים בעיקר בעניינים פנים-חבדיי"ם , לבין רבני עיר ורבני שכונות באזורים שאינם שומרים תומ"צ ששם נעשית ע"י הרבנים עבודת שליחות לכל ענין! (הרב דורש בבתי כנסת ובמועדוני נוער, מבקר בבתי ספר, בגני ילדים, יוזם מבצעים, מארח בביתו יהודים מתקרבים, ממש סדר יום של שליח רגיל! הרבנית מוסרת שעורים, משפיעה בענייני טהרהמ"פ מארחת, וגם היא שליחה לכל דבר!) לצערנו, בעבר עכ"פ, "עיקמו את האף" כאשר רבנים מסוג אלה .
164.
האמת על כוונת ומטרת הכינוס
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
כידוע המשל שמרוב העצים לא רואים את היער. אני רואה את כל התגובות לכאן ולכאן וכו וכו אבל אף אחד לא העיר שצריך פשוט לראות את השיחות שהרבי דיבר בקשר עם כינוס השלוחים בשבת מברכים חודש כסלו וכו"כ פעמים הוא אמר במפורש למי ולמה מיועד הכינוס, מכיון שזה הרבה שיחות אין כאן המקום להעתיק , אבל זה דבר ברור שמי שמעונין באמת לאמיתו לדעת למי מיועד הכינוס עליו לעיין אך ורק בהשיחות ומשם יבין לאשורו כוונת ומטרת הכינוס וכו.
165.
מה אומר הרבי
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
במהלך כינוס השלוחים העולמי תשמ"ח, הודיע הרבי כי תיערך חלוקה מיוחדת של קונטרסים, לשלוחים בלבד. במהלך החלוקה היו כאלה שניגשו לקבל, והרבי סירב לתת להם את הקונטרס, תוך שהוא שואל אותם: האם אתם שלוחים? מי שהיה כאן, יודע, שאלה שניגשו לא היו סתם חסידים בעלי-עסק שחשקה נפשם בקונטרס מהרבי. מדובר בחסידים שמכהנים כרבנים מורי הוראה בקהילות גדולות, חסידים שלפני עשרות שנים נשלחו על ידי הרבי למדבר שממה והקימו במקום קהילה פורחת ומשגשגת, שהם עומדים בראשה. ויהי הדבר לפלא: מדוע לא החשיב אותם הרבי כשלוחים? כמובן, שלאחרי סירובו של הרבי להעניק את הקונטרסים לאותם חסידים, לא העזו אנשי המל"ח וחברי המזכירות של הרבי לגשת ולבקש מהרבי קונטרס, וזאת למרות מסירותם הרבה לשלוחים, 24 שעות ביממה, כולל ארגון הכינוס עצמו!
166.
שלוחים.......
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
את השלוחים צריך לחלק ל2 קבוצות 1 אלו שקרובים לבית מדברים נואמים מסבירים מוסרים שעור מתראים ורואים את המשפחה והידידים מדי יום ביומו .2ואלו שעושים כמו אברהם אבינו .קום והתהלך בארץ .באים לשממה בלי כלום וצריכים להפריח את השממה הרוחנית וליצור יש מאין .לא לראות את המשפחה להתגעגע ולעשות את רצון הרבי באהבה גדולה .תחליטו מיהשליח שעבורו מתקיים הכינוס החשוב .
167.
חבדניק גאה יחי אדוננו
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
האם לא מספיק שאדם משתדל כדי להגיע לכינוס השלוחים מוציא כסף על כרטיס טיסה ועוזב את משפחתו רק כדי ליזכות להיות בכינוס על הישתדלות זאת מגיע ישר כח ועכשיו לעצם העניין יש ערים שבהם השלוחים מצרפים אליהם אנשים כדי שיסיעו להם בפעילות של בית חב"ד לקירוב רחוקים לפעילויות לילדים ומבוגרים ואז הם הופכים לחלק מבית חב"ד אז לו מגיע להם להישתתף גם בכינוס כי הרי הוא נהיה חלק משליחות שאליה הרבי מצפה בכל יום שכידוע שפעם שאלו את הרבי מלך המשיח האם הוא לא מתעייף בזמן חלוקת דולרים שידוע שארכה שעות ואז הרבי ענה להם שכאשר סופרים יהלומים לא מתעייפים ולכן חובה על כל יהודי להשתדל לקרב כמה שיותר יהודים לקב"ה.
168.
קראתי ונבהלתי
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
הנהלת בית רבקה .בשנה הבאה בתי תצא לשליחות ברוסיה ואני פוחדת האם באמת כל שליח מתאים להוות דוגמא .אחרי שקראתי את התגובות אני מתחילה להסס אם להסכיםלתוכנית של בית רבקה היש פקוח על הענין או שמלמעלה נוצץ ומלמטה לכלוך .יהי רצון שהקדוש ברוך הוא יפקח עינים לראות את האמת את האמת והשלום אהבו .
169.
שליח כאן שליח שם...
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
COL שיחקתם אותה בגדול, ידעתם מה לכתוב ומתי לכתוב, ולראות את כמות התגובות המושקעות דכאן. אני מתאר לעצמי שכמו שהרב קוטלרסקי אמר, השלוחים הראשיים הם הם שימשיכו להחליט מי מגיע. וCOL עוד פעם הוכיחו את עצמם.... כל הכבוד!!!!!!!!!
170.
עכשיו הבנתי...
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
למה יש 5453 "שלוחים"153צודק היתי מוסיף שיש כמה "שלוחים ראשיים" שהם הפונציונרים האמיתים לוקחים זוג תמימים שבאמת רוצים לצאת לשליחות נותנים להם לקרוע את עצמם ואחרי כמה שנים נותנים להם בעיתה והם קוצרים את התהילה .חלאס עם הצביעות
171.
ל 99
כ"ד חשוון ה׳תשס״ז
שני יהודים יקרים אלו שציינת חיים ונושמים שלוחים 24 שעות ביממה . הם ערים ועוזרים לשלוחים רבים בממון בעצה ובכל מה שהם יכולים. מקומם בהחלט בכינוס כאנשים שתורמים מהונם וממרצם להרבה בתי חב"ד בארץ ובעולם.
172.
תגובה ל99
כ"ה חשוון ה׳תשס״ז
לפני שאתה שופט את אותו משגיח ומתווך תנסה לברר בקרב השלוחים כמה מהם נתמכים ע"י אותו משגיח ואותו מתווך וכמה מהם חייבים להם חלק מהצלחתם
173.
ל41
כ"ה חשוון ה׳תשס״ז
ריגשת אותי!!!
174.
קטע מדברי הרבי בנושא הנדון
כ"ה חשוון ה׳תשס״ז
בשיחת שבת פרשת שלח תשמ"ג (התוועדויות ח"ג ע 1649) אומר הרבי כי שליח הוא אחד ששולחים אותו למקום שחוץ מד אמותיו, וכך מגדיר זאת הרבי: "וכמובן בפשטות שכל זמן שהוא נמצא בד אמות שלו, הרי מכיוון שזוהי רשותו, לא שייך לומר על זה ענין של שליחות והפצה כו. ובפרט על-פי הלכה שרשותו של אדם נחשבת כידו, ובנוגע ל"ידו" בודאי שלא שייך לומר ענין של שליחות והפצה כו."
175.
col מוביל את השיח החב"די
כ"ה חשוון ה׳תשס״ז
אתר col הוכיח שהוא הוא מוביל את השיח הציבורי-חב"די. שלוחים רבים מדברים, מתווחכים, ודנים על נושא הכתבה.
176.
הכינוס הראשון
כ"ה חשוון ה׳תשס״ז
זוכרני שבכינוס השלוחים העולמי הראשון, לא איפשרו לשלוחים מארה"ק להיכנס לבנקט, ורק לאחר שכל השלוחים מכל קצוויי תבל נכנסו לאולם, איפשרו לשלוחים מארה"ק להכנס פנימה. אינני מודד עם ס"מ מי עושה יותר ומי פחות, כולם ש ל ו ח י ם, ואם יש מי שאינו ממלא את שליחתו כראוי, הרי הוא צריך לתת דין וחשבון רק ל מ ש ל ח. ענין הנ"ל נודע לרבי, שהואיל להגיב על כך בצורה חריפה ביותר. אגב, יש לי העתק ממענה זה. מצד כבוד כינוס השלוחים עתה והעומדים בראשו, הנני נמנע מלפרסם זאת.
177.
שליח שמתעטר בכובע לא לו
כ"ה חשוון ה׳תשס״ז
וכונתי היא :אני מכיר מקרוב את הנושא הזה ,ישנם שליחים רק בשם הוה אומר שכל הצד המעשי המבצעים בפועל הם אנשי המשרד כגון כנסים ,מבצעים ארגונים וכו,והשליח ה"דגול" לא נוקף אצבע אך הוא הראשון לגרוף השבחים וברוב חוצפתו לא מהלל ומשבח את אלה שזיכו אותו בכנס, מבצעים ,ארגונים וכו מוצלחים אולי כדאי שתלמדו מרבי עקיבא שאמר לתלמידיו שלי ושלכם שלה הוא ,היגיע הזמן לפרגן לאותם אנשי משרד אפרוריים בציפור כגון נסיעה לכינוס השלוחים , בציפייה להתגלות הרבי מלך המשיח תכיף ומיד ממ"ש
178.
או הו!
כ"ה חשוון ה׳תשס״ז
כזה דבר לא ראיתי מעולם. כ"כ הרבה תגובות. כנראה שגרידו כאן לכמה וכמה אנשים. נו, נו.
179.
ל 122
כ"ו חשוון ה׳תשס״ז
יכולים אנשים להיות בעלי צדקה וחסד וטובי לב ועוזרים לאנ"ש ולשלוחים אבל כל זה לא עושה אותם לשלוחים למעשה, אני גר בישוב שאין בו הרבה אנ"ש ואני עוזר לכל לכל מיני שלוחים אבל זה לא עושה אותי שליח, אם הנ"ל הוא מתווך דירות הוא אינו שליח, ואם כל אחד רוצה להשתתף בו אז נהפוך את הכינוס לכינוס עולמי של חסידי חב"ד
180.
#41
כ"ו חשוון ה׳תשס״ז
kol mila zahav mamash Moishe, seattle wa.
181.
שורה תחתונה מעיון בשיחות הרבי
כ"ו חשוון ה׳תשס״ז
שליח הוא מי שעוזב את ד אמותיו. כל האחרים הם אנשים טובים, אבל לא שלוחים.
182.
לטרמפיסטים,
כ"ז חשוון ה׳תשס״ז
האם גם ליד הרבי הייתם עוברים על תקן שלוחים?... ושימו לב ליושבים בשורה הראשונה, בד"כ "שלוחים" מריכוזי אנ"ש הגדולים בארץ ובעולם... שלוחים בארץ, אל תתרגשו מההשמצות! אמנם, יש לנו אוכל עם הכשר ומקוה בקרבת נסיעה, אבל מסירות הנפש היא לא פחות מאשר במוסקבה, למשל, והמבין יבין...
183.
מי הם הטרמפיסטים
כ"ז חשוון ה׳תשס״ז
182 אולי תוכל לפרט מי ומי הם הטרמפיסטים. כל מי שמגיע לכינוס הוא בחזקת שליח.
184.
atraction
כ"ח חשוון ה׳תשס״ז
it seems like u only wanted to atract people here with a hot &delicate subject like this that,s it ... one thing i read that was true is that american shluchim main worry is their kovod
185.
שליח שלא הגיע לכינוס השלוחים
כ"ח חשוון ה׳תשס״ז
אני שליח שלא הגיע לכינוס השלוחים כי נמאס לי לראות את הצביעות בעניים של ההעסקנים שעושים על חשבוננו כסף קשרים וכבוד. ישנם אנשים שגרים בארץ ברמה גבוהה מאוד וכביכול דואגים בכל נשמתם לשלוחים ועושים על השלוחים כסף גדול . הגעתם לכינוס השלוחים זו יריקה בפרצוף של השלוחים. הרי כינוס השלוחים זה גושפנקה של המשלח לשליח . וכשאנחנו נותנים להם את הזכות להיות בכינוס , אנחנו נותנים להם גושפנקה גדולה להמשיך לפעול ולעשות כסף על שלוחים הכי רחוקים והכי קשי יום. אינני רוצה לתת שמות ודוגמאות כי מיד ידעו מי אני אבל אני אינני היחיד שהגיע לכינוס ישנם לפחות עוד שני שליחים שלא הגיעו לכינוס מסיבות אלו. עצם העניים שהרב משה קוטלרסקי עומד ומכריז ש זה אינו קשור אליו כביכול אלא לשליח הראשי זו התעלמות מהמציאות האמיתית וניסיון למצוא חן בענייני העסקנים הללו שחיים ע"ח השלוחים. הרבי לא אהב שחסידים הצגו את עצמם כשלוחים . שליח הוא שליח וכינוס השלוחים נועד לו . מה שהיום זה טרינד לנסוע לכינוס השלוחים . לא יבוא היום ושלוחים ישארו בבית והעסקנים והטרמפיסטים למניהם יתכנסו ויחליטו מה לעשות איתנו השלוחים .
186.
ל185
כ"ח חשוון ה׳תשס״ז
אני מסכימה עם כל מילה שכתבת . זה כל כך כואב . המילים פשוט הם מבטעים את הרגשתנו אנו . מזעזע.
187.
שליחה מזועזעת
כ"ט חשוון ה׳תשס״ז
אני חושבת שהזכות להגיב היתה צריכה להנתן רק לשלוחים. אני לא מבינה מה אנשים דשים כ"כ הרבה בנושא אחד, זו סתם צרות עין. וכל מי שיש לו תלונות על כל השלוחים, רשאים לא ראשים וכו או שיוכל, שיפנה לרבי את תלונותיו, וכרגע שיעשה משהו מועיל, (מבצעים, שיעור חסידות, וכו)
188.
מה אכפת לכם?
כ"ט חשוון ה׳תשס״ז
מה אכפת לכם שאנשים נוספים מגיעים לכנס? הרבי הוא של כ ו ל ם! חישבו על אדם שכל אחיו הם שליחים ומסיבות שונות הוא לא יצא לשליחות וההזדמנות היחידה שלו להיפגש עם כל אחיו שכל אחד גר במקום אחר בעולם, זה כינוס השלוחים!!!!!!!
189.
אחת...
כ"ט חשוון ה׳תשס״ז
כינוס השלוחים נועד לשלוחים! אם אתה שליח בא! ואם אתה חושב שאתה שליח בא! בעיה שלך!!!
190.
??
כ"ט חשוון ה׳תשס״ז
העיקר שבתמונה יש רק שלוחים
192.
185
כ"ט חשוון ה׳תשס״ז
חזק
193.
ל99
כ"ט חשוון ה׳תשס״ז
הכינוס הוא לשלוחים הבנקט הוא הצדעה לשלוחים ולוקחים בו חלק גם תומכי שלוחים האנשים שכתבת אליהם מוזמנים אישית ע"י הרב קוטלרסקי להשתתף בבנקט כהוקרה על מעשיהם ופועלם למען שלוחים בארץ ובעולם במשך כל השנה נ.ב בנו של איש הנדל"ן הוא שליח בחבר העמים וגם זה מקנה זכות להשתתף בבנקט
194.
בושה וחרפה!!!
כ"ט חשוון ה׳תשס״ז
מי שם אותכם להחליט מיהו שליח ומיהו לו? אתם מסתכלים רק על כבוד וכסף! כן ראוי לו להיות עם המכובדים, לא ראוי לו... 770 שייך לכולם!!! וזכותו של כל אחד לבוא מתי שהוא רוצה. ובכלל - השלוחים האמתיים באים לרבי לשאוב חיות ולא בשביל הכבוד. ומי שבא לרבי באמת, לא אמור להיות משנה לו ליד מי הוא יושב ומי ומי הם המגיעים ל770. אלא אם כן הוא בא בשביל הכבוד ולא לרבי!!! תתבישו לכם שזה מה שמעניין אותכם. ומה שבטוח הוא שהרבי חייב להתגלות עכשיו, וממילא יפתרו כל הסכסוכים והפטפוטים המטופשים והלא מועילים הללו. [וטיפ לכותב המאמר בעל השם הבדוי: כדאי לך לעשות חשבון נפש מהי הסיבה שבשלה כתבת את המאמר השטותי והמלא שנאה הזה]
195.
IRAAT CHAMAIM
ל' חשוון ה׳תשס״ז
I think good see what each chliah is doing, And what each chliah is able to do
196.
למגיב 194 הזועם
ל' חשוון ה׳תשס״ז
קודם תשתה כוס מים, תרגע., ותנקה את הקצף מעל שפתיך. וכאשר תעבור למצב של רגיעות, תקרא שוב ושוב את הכתבה ואז תווכח שכל מה שכתבת הם דברי הבל ושטות. יש לך כנראה בעיה בהבנת הנקרא. כי הרי כותב המאמר צודק בכל מילה שכתב.
197.
קיום רצונו של הרבי
ב' כסלו ה׳תשס״ז
ל-185, גם אני שליח ורואה שם כל מיני אנשים שלא יתרמו מזמנם וכד לשליחות, אך כל שליח שמארגן כנס רוצה שיגיעו כמה שיותור ושיהיה מוצלח, כך גם כינוס השלוחים הרבי תמך באופן אישי לשליח בסכום לא מבוטל ובזה הביע את רצונו מדוע להגיע, ולכן חייבים להגיע ולא להסביר כל מיני תירוצים. שליח
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.