מערכת COL | יום י"א חשוון ה׳תשס״ז 02.11.2006

וידאו: המתפללים ב'גאולת ישראל' מזועזעים

כלי-תקשורת רבים הגיעו היום (חמישי) לבית-הכנסת 'גאולת ישראל' וראיינו את המתפללים המזועזעים מהמקרה שארע ■ גבאי בית-הכנסת, חסיד חב"ד, ר' יצחק ביר, אמר ל-ynet: "כשהגעתי ראיתי שריססו על בית-הכנסת כמה כתובות נאצה, בית הכנסת היה מוצף ברסיסים. ואז גיליתי ששתי אבנים כבדות נזרקו מבעד לחלונות וניפצו אותן. זה חילול בית כנסת ■ אחד המתפללים: "אני מרגיש הרגשה איומה"  לסיפור המלא ולצפייה בוידאו
וידאו: המתפללים ב'גאולת ישראל' מזועזעים
הרב יוסף גרליצקי מתראיין לאחד מכלי-התקשורת • צילום: מאיר דהן, COL
מתפללים שהגיעו הבוקר (יום ה') לבית הכנסת "גאולת ישראל" ברחוב בעלי מלאכה בתל-אביב הביעו זעזוע עמוק מהפגיעה במקום שעבורם הוא בית שני. "אני מרגיש הרגשה איומה", אמר ל-ynet אהרון דחוח. "זה מעשה שלא יעשה בכל מקרה. וזה דבר שממש חוצה את הקווים האדומים".

אלמונים ניפצו את חלונות בית הכנסת. על קיר בית הכנסת רוססה הכתובת "אם אנחנו לא נצעד בירושלים - אתם לא תלכו בתל-אביב". המשטרה פתחה בחקירה. עדיין לא ברור אם בית הכנסת נפגע בידי תומכי המצעד או בידי מתנגדיו שביקשו לעורר פרובוקציה.

דחוח סיפר: "הגעתי בשעה 5:05 לפתוח את בית הכנסת. עברתי בכניסה וראיתי זכוכיות ואבנים. נכנסתי, פתחתי את בית הכנסת, שמעתי את האזעקה עובדת. כיביתי את האזעקה, נכנסתי, פתחתי את החשמל וראיתי זכוכיות על הרצפה. למה לעשות את זה בבית כנסת? ריבונו של עולם, זה כואב לי נורא. אנחנו יהודים בסך הכל".

גבאי בית הכנסת, יצחק ביר, אמר ל-ynet: "כשהגעתי ראיתי שריססו על בית הכנסת כמה כתובות נאצה, בית הכנסת היה מוצף ברסיסים. ואז גיליתי ששתי אבנים כבדות נזרקו מבעד לחלונות וניפצו אותן. זה חילול בית כנסת. מעניין שדווקא בית כנסת כזה, שהוא בית כנסת תוסס, הוא משרת את כל הצעירים השנקינאים, ובמלחמה בצפון הגיעו לפה הרבה מתושבי הצפון, דווקא בו פוגעים. לדעתי אם היה קורה דבר כזה בלונדון או בכל מקום אחר באירופה, המדינה עצמה הייתה מחוללת מהפכה ומשתוללת וצועקת, די להפקרות הזו, די לוונדליזם".

איתי פנקס חבר מוצעת עיריית תל-אביב גינה בחריפות את המעשה ואמר כי "מדובר בוונדליזם נבזי ואף יתכן שמדובר בפרובוקציה שנועדה להכפיש את הקהילה. המאבק של הקהילה מאז ומעולם קידם ערכי הסובלנות, ההבנה וההתחשבות בזולת ומעשי האלימות והוונדליזם כדוגמת זה מעולם לא היו ולא יהפכו לכלי במאבק הצודק להצגת שוויון זכויות אזרחי מלא".
התגובות בבית הכנסת שנפגע (צילום: ירון ברנר, ynet)

 

הוסף תגובה
1 תגובות
1.
לא מבינה את המצעד
י"א חשוון ה׳תשס״ז
אני לא דתיה נהפכו אבל לפגוע בבית כנסת איפא נשמע כדבר הזה. אני לא מבינה מדוע אני כאזרחית מדינת ישראל צריכה להיות שותפה במסעד הגאוה הם רוצים להיות לעבור עברות אין לי אם זה בעיה ואני מכבדת אותם. אבל לצאת לרחובות הבפגנתיות כזאת משפילה אני באת לא מבינה אני באמת מצטערת צריכים להעניש אותם ולא לתת להם לעשות את המצעד. כי זה באמת לא מעניין אותי לראות אותם
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.