מערכת COL | יום ט' חשוון ה׳תשס״ז 31.10.2006

דמות חסידית ידועה - 4

במסגרת המדור החדש: "דמות חסידית ידועה", מפרסם COL את החידה הרביעית על דמויות חסידיות בהיסטוריה החב"דית מאת ר' יוסף-יצחק קמינצקי. החידות והפתרונות מרוכזות במדור "דמות חסידית ידועה" בצידו הימני של האתר ■ במידת הצורך יפורסמו רמזים שיקלו על הגולשים בפתירת החידה. הגולשים מוזמנים לפתור את החידה באמצעות 'מערכת התגובות' ולכתוב כיצד הגיעו לפיתרון החידה. חידה מס' 4:  1. דבורו המתחיל "ונהפוך הוא" תרמ"ט.2. התחלתו על אם הדרך בין ז'לובין למינסק.3. הרי"ף בן דודו.4. והוא בט"ז דבר-כוזיבא.5. אחרי "לו" השיג את הוריו.6. התחיל בעצים, המשיך בחלב וביצים וסופו בספרים.7. בסופו ב'עט ב'כח. 
דמות חסידית ידועה - 4

 

הוסף תגובה
11 תגובות
1.
אברהם פריז
ט' חשוון ה׳תשס״ז
נולד פורים תרמט נולד בבובריסק יחזקאל פייגין בן דוד אשתו ? ? פרנסתו: פרדס, מכולת, הפצת שיחות נפטר תשעה באב תשכח
2.
הפתרון: אברהם פריז
ט' חשוון ה׳תשס״ז
1. נולד פורים תרמ"ט 2. עיר הולדתו בובריסק בין זלובין למינסק - כולם ברוסיה הלבנה 3. הרי"ף=יחזקאל פייגין בן דוד אשתו 4. והוא- אברהם פריז- גר ברחוב בר כוכבא 16 5. מתקשה לפצח את הקוד 6. עם הגיעו ארצה עסק לפרנסתו בפרדסים, וכשהעסקים לא פרחו פתח מכולת בה מכר חלב וביצים, וכשהמצב הכלכלי הידרדר ירד לארצות הברית שם התגורר עשר שנים לבדו, ועסק בהפצת שיחות של הרבי, כאשר התאכסן בבית הרב אליהו סימפסאן ומשם שיגר לכל רחבי תבל את שיחות הרבי הריי"צ. 7. בסופו - חלה את מחלתו האחרונה בעט=ט באב, בשנת תשכ"ח. (נפטר כ אלול)
3.
בין זלובין למינסק
ט' חשוון ה׳תשס״ז
נמצאת העיירה שעדרין
4.
תגובה ל-1
י' חשוון ה׳תשס״ז
ר אברהם פאריז לא נפטר בט באב, אלא בכ אלול
6.
משום מה
י' חשוון ה׳תשס״ז
אף אחד לא כותב מה זה "בעט" והוא לענ"ד פשוט למדי : ר אברהם פאריז ז"ל נפטר בגיל ע"ט בשנת תשכ"ח כפי שכבר הוזכר. בקשר להשיג את הוריו אחרי ל"ו - ניתן לשער שמכיוון שהוריו נסעו לארה"ב בעודו נער א"כ לא נפגש עמם המון שנים אולי ל"ו שנים
7.
הוריו עזבו בס"ג
י' חשוון ה׳תשס״ז
אכן קראתי שהורי של ר"א פאריז עזבו את רוסיא בשנת תרס"ג ונסעו לאמריקה. הוא נשאר לבד בתו"ת שבליובאוויטש
8.
מגיב 2 מוסיף
י' חשוון ה׳תשס״ז
תגובה 7 מביאה לפתרון הולם לחידה. ר אברהם פריז נפרד מהוריו בתרס"ג ואחר "לו" שנים הגיע למקום מגוריהם בארצות הברית. היה זה בסוף שנת תרח"צ. כך סיימתי לפתור את כל רמזי החידה. שאלה לסיום: יש תמונה של ההורים שלו?
9.
נפגש עם הוריו?
י"א חשוון ה׳תשס״ז
בספרים שם כתבו אודותו, לא כתוב שנפגש עם הוריו, ובכלל לא כתוב על הוריו לאחר שנפרד מהם ברוסיה. מדוע ולמה, אינני יודע? אבל לכתוב השיג את הוריו זה קצת מוזר, אם הוא לא נפגש עמם.
10.
ל-8
י"א חשוון ה׳תשס״ז
יש תמונות בספר "אחד היה אברהם".
11.
תמונות של הוריו בארצות הברית?
י"א חשוון ה׳תשס״ז
בנוגע לדיון על תמונות הוריו. בספר אחד היה אברהם: יש תמונה של אמו (נראה שהיא בלי כיסוי ראש) יחד עמו בליובאוויטש אין תמונה של אביו בכלל, ואין תמונה של ר אברהם עם הוריו/אחיו בארצות הברית. מלבד בספר אחד היה אברהם, היה ראיון של בתו לבית גליצנשטיין במשפחה חסידית, שם הרחיבה את הדיבור בסיפורים וכו. כך גם יש סיפורים עליו בספר זכרון לבני ישראל. ועוד שאלה אחרונה - כאשר שהה בארצות הברית היה זה במשך 11 שנים רצופות או שביקר מפעם לפעם את בני משפחתו בארץ הקודש?
12.
תגובה ל-9
י"א חשוון ה׳תשס״ז
כשתעיין בספר תראה שאמו הגיעה מאמריקה לבקר אותו בליובאוויטש. השיג את הוריו, כנראה הכוונה שהגיע לארה"ב. לא כתוב שנפגש עם הוריו.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.