מערכת COL | יום ל' תשרי ה׳תשס״ז 22.10.2006

רבה של בריטניה אורח קהילת חב"ד במלבורן

הרב ג'ונתן סאקס הרב הראשי לבריטניה היה אורח עצרת הזיכרון השלישית של הרב חיים גוטניק ע"ה. האורח שהה ב"שבת בראשית" עם קהילת חב"ד בעיר והיה אורחו של הרב יוסף-יצחק גוטניק. הרב סאסק סיפר על היכרותו עם הרבי בשנת תשכ"ח, על ההזמנה של הרבי להישאר במחיצתו בראש השנה, ועל געגוגעיו לניגוני חב"ד אותם זוכר מהתקופה בה למד בכפר חב"ד  לסיפור המלא וגלריית תמונות
רבה של בריטניה אורח קהילת חב
הרב ג'ונתן סאקס והרב יוסף-יצחק גוטניק בעצרת הזיכרון לרב חיים גוטניק ע"ה

הרב ג'ונתן סאקס הרב הראשי לבריטניה היה אורח עצרת הזיכרון השלישית של הרב חיים גוטניק ע"ה, אביו של הרב יוסף-יצחק גוטניק. עצרת נערכה גם לציון 40 שנה לישיבה גדולה של חב"ד במלבורן שהוקמה בזמנו על ידי הרבי ושהרב חיים גוטניק זכה לעמוד בראשה.

הרב סאקס ריגש את הקהל בדבריו וציין כיצד על-ידי מעשה אחד טוב אפשר להפוך את כל העולם. במהלך "שבת בראשית" התוועד האורח עם אנ"ש וסיפר כיצד התקרב לחב"ד. 

"בקיץ תשכ"ח הגעתי לשהות אצל הרבי בתור סטודנט מקורב על ידי חב"ד", סיפר הרב סאקס. "ביחידות אצל הרבי שאלני הרבי האם אני מתכונן ללמוד משפטים או כלכלה. הרבי אמר שכדאי שאחשוב על רבנות".

הרב סאקס ציין את הראייה הרחוקה של הרבי שכבר אז הוא ראה בו את הפונטציאל הרבני ושעוד יבא יום שהוא יהיה הרב הראשי לבריטניה. הוא גם סיפר שבסוף הקיץ היתה התועדות ואז היה המנהג שמי שנוסע למעבר לים מכניס בקבוק משקה לרבי והרבי מוזג קצת לעצמו ואח"כ נותן לזה שנוסע.

כשהגיע תורו של הרב סאקס הרבי אמר לו האם אתה נוסע גם כן? והוא ענה לרבי כן מכיון ששנת הלימודים מתחילה באוניברסיטה. הרבי ענה ששנת הלימודים מתחילה בעוד שבועיים ואם כן אתה יכול לשהות כאן בראש השנה.

לאחר שהבחורים שמעו מהרסב סאקס מה ששאמר הרבי, הם לא וויתרו לו והוא נשאר לראש השנה אצל הרבי. "הראש השנה הזה נשאר לי כל החיים", אמר, "רק אחד שהיה אצל הרבי בראש השנה יכול להבין זאת".

הרב סאקס הודה לרב יוסף גוטניק על שבזכותו התפלל בבית כנסת חב"ד ושמע ניגוני חב"ד, ואמר כי "אני מאוד מתגעגע לניגוני חב"ד עוד מהתקופה בה למדתי בכפר חב"ד".

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.