מערכת COL | יום ט"ו אב ה׳תשס״ו 09.08.2006

מחקר חדש: בדיקת אולטרסאונד - מסוכנת לעובר

חוקרים בארה"ב מזהירים כי בדיקת 'אולטרסאונד', שנחשבה לאחת הבטוחות בעולם, עלולה לפגום במוח העובר. המחקר החדש מעורר כבר סערה בעולם. כזכור, הרבי הסתייג לא פעם מביצוע בדיקות אולטרסאונד שאינן חיוניות לנשים הרות, ובתשובות רבות שענה המליץ לצמצם במידת האפשר את בדיקות האולטרסאונד ■ לסיפור המלא
מחקר חדש: בדיקת אולטרסאונד - מסוכנת לעובר
(אילוסטרציה)
מינהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, יחד עם המכון האמריקאי לרפואת אולטרסאונד, הזהירו כבר משימוש יתר באולטרסאונד, בטענה כי הנזקים לעובר עדיין אינם ידועים

לדברי החוקרים, הממצאים החדשים דורשים מחקרים נוספים שיבדקו את השפעת גלי האולטרסאונד על נדידת תאי המוח. החוקרים מתכננים מחקר נוסף על יונקים, בו יבדקו שוב תוצאות החשיפה הזו על ההתפתחות המוחית של העובר.

ישראל היא אחת המדינות הליברליות בנוגע לבדיקות האולטרסאונד, כשחלק גדול מהנשים מבצעות יותר בדיקות מהנדרש. "נסחפנו לדבר הזה" הוא אומר, "בארצות הברית למשל עושים בדיקה אחת בלבד, בשבוע ה-20. ואצלנו, חלק מהנשים מגיעות גם ל-10 בדיקות בהריון. אולי המחקר הזה הוא סוג של איתות שדורש מאיתנו לבדוק פעם נוספת האם יש צורך לקזז חלק מהבדיקות", אומר ד"ר מוטי דוליצקי, מנהל יחידת ניטור האולטרסאונד ומחלקות היולדות במרכז הרפואי שיבא.


הוסף תגובה
11 תגובות
1.
מה שהרבי צעק כל השנים!
ט"ו אב ה׳תשס״ו
שאסור לעשות אולטראסאונד אם זה לא צורך חשוב ורפואי. ואנשים כהרגלם לא מקדיבים. אז בסוף זה מוכח בדרך מדעית וחבל..
2.
מקורות
ט"ז אב ה׳תשס״ו
היכן "צעק הרבי כל השנים", כלשונו של מגיב מספר 1, שאסור לעשות US? האם יש למישהו מכתב/הוראה בע"פ/שיחה או אגרת-קודש בנידון? אשמח לשמוע על מקורות מוצקים בנושא לוטה בערפל זה.
3.
יש לדייק בדברי הרבי!!
ט"ז אב ה׳תשס״ו
הרבי לא "צעק" שאסור... הרבי הסתייג מבדיקות מיותרות והמליץ לצמצם באולטרסאונד, וכאן נוצר הבלבול המצער ,שגם נשים שצריכות מסיבות כלשהן לבצע הבדיקה מסרבות בשם הרבי!!!
5.
אסמכתא
ט"ז אב ה׳תשס״ו
הרבי צעק לגבי בדיקות אחרות. אולטראסאונד ממש? מי יודע מקור לכך?
7.
האולטראסאונד
ט"ז אב ה׳תשס״ו
אני שמעתי אישית מהרב שמרלינג ששמע מהשוער שלו שהרבי היה נגד בדיקות של האלטראסאונד חד וחלק משום שאי אפשר לדעת מהן תוצאות שנגרמות ע"י האולטרא סאונד ולכן יש להשצדל לא להשתמש באלטרא סאונד במקרה הצורך
8.
למספר 2
ט"ז אב ה׳תשס״ו
היה פעם בעיתון כפר חבד סיפור אישי שהרבי אסר על אולטרא סאונד
9.
מנדי א.
ט"ז אב ה׳תשס״ו
ידך בדבר??
10.
החקירה
ט"ז אב ה׳תשס״ו
אולי אתם יכולים ליתן יותר מדע (או לינק) על המחקר הזה.
11.
למי יש מקור ???????
ט"ז אב ה׳תשס״ו
אני מחפשת כבר זמן רב מקור מדיברי הרבי לכך שיש איסור על אולטרא סאונד, ומשהו קצת יותר מסיפור ספציפי של מישהו אלא ממש הוראה גורפת, ומה שבאתר כאן לא ציינו זה שיש הרבה מחקרים ומדענים שיצאו נגד המחקרון הבודד הזה כיוון שאולטרא סאונד איננו קרינה אלא גלי קול...
12.
מידע רפואי
י"ז אב ה׳תשס״ו
מה שאמר הרבי בשעתו שיש להמנע מ"בדיקות פנימיות" - אולטראסאונד (ראה שערי הלכה ומנהג) הי מיוסד על המידע רפואי שהי שימושי בזמנו הוא. אבל: לאחר שנים רבות (שלשים, בדיוק) של חקירות בענין, מכריזים הרופאים באופן חד משמעי שאין סיכון כלל בשימוש עם האולטרוסאונד. והבוחר יבחר.
13.
הר פרקש מירושלים
כ"ז טבת ה׳תשס״ז
ידע לצטט משהו על בדיקה פנימית עם אולטרסאונד שהרבי היה מאוד נגדה. ובפועל, ל2 זוגות חברים שלנו נפל העובר יום-יומיים אחרי בדיקה כזו. לנו בדיקת אולטרסאונד פנימי גרמה להפרדות כרומים ואישתי היתה בשמירת הריון במשך חודשיים... אז גם הרופא הסכים שיש סיכון בבדיקה זו. ישנם כיום מחקרים רבים מספור בנודא ובניגוד למה שמציגה הכתבה, הסיכון איננו ברור בכלל.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.