מערכת COL | יום כ"ט חשוון ה׳תשס״ד 24.11.2003

למעלה מ-10 אלף אגרות-קודש פורסמו

חדש על מדף הספרים: בימים אלו הופיע הכרך ה-26 מסדרת אגרות-הקודש של הרבי, שכולל 419 אגרות שנכתבו במשך השנים תשכ"ט ־ תש"ל, ובהם אנו מוצאים התייחסות לקשת רחבה של נושאים חשובים שעמדו אז על הפרק בעבודת הכלל של הרבי, חלקם בהמשך ישיר לעבודת השנים הקודמות, וחלקם מחידושי השנים הללו, מלבד האגרות הפרטיות שהמשיך בהם רבינו גם בשנים הללו כבקודמותיהן. "מעניין לציין שעם הדפסת כרך זה הגיע מספר האגרות של הרבי המודפסות (לעת עתה) ללמעלה מעשרת אלפים אגרות", מוסיפים מהנהלת קה"ת ל-COL. הספר (קרוב ל-600 עמ') נערך על ידי חברי מערכת "אוצר החסידים" ובראשם הרב צבי-הירש נוטיק והרב ישראל-שמעון קלמנסון. בתחילת הספר "מבוא" ותוכן קצר של כל אגרת, ובסופו מפתח ענינים מפורט על ידי הרב פסח-צבי שמערלינג. את הספר ניתן להשיג בחנויות הספרים קה"ת בניו-יורק ובכפר-חב"ד.
למעלה מ-10 אלף אגרות-קודש פורסמו
כן נדונים באגרות אלו: המשך וחיזוק מבצע תפילין; התנחלות בחברון; מהות ה"שלום" שעלינו לצפות מהשכנים הערבים; לימוד איגרת התשובה; התייסדות "נחלת הר־חב"ד"; שנת העשרים לנשיאותו של הרבי (יו"ד שבט תש"י־תש"ל); המאבק על שלימות הארץ, והמערכה לתיקון חוק "מיהו יהודי" זו (כולל: חוסר סמכותם של חברי־כנסת לא־יהודים להצביע ולהכריע בנושא זה; האיסור החמור בישיבת חברי הכנסת הדתיים בקואליצי' כל עוד לא תוקן חוק "מיהו יהודי", הנותן גושפנקא לכך בשם תורת ישראל); התעסקות בחינוך בני הנוער בארץ הקודש ובקירובם לתורה ומצוות; עליית הנוער היהודי מאמריקה לארץ ישראל; איסוף תולדות חב"ד בארץ הקודש; הדפסת אגרות רבותינו נשיאינו; איסור עזיבת שכונות יהודיות; ועוד הרבה נושאים שקצרה היריעה מלפרטם.
הוסף תגובה
2 תגובות
1.
סוף סוף
כ"ט חשוון ה׳תשס״ד
סוף סוף זכינו שיצא לאור הספר שרבים מאנ"ש חיכו לו בכליון עינים. ותודה מקב לב להנהלת קה"ת שזיכו את הרבים בספר כה חשוב. ויהי רצון שימשיכו בזה וידפיסו את שאר הכרכים שעדיין לא ראו את אור הדפוס.
2.
עברתי על הספר -
ל' חשוון ה׳תשס״ד
ואני עדיין מרוגש כולי. עריכה יוצאת מן הכלל, ובהשוואה למהדורה הקודמת של אגרות אלו (שהודפסה ע"י גורמים זרים), הרי"ז באין ערוך ממש. תמשיכו כך!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.