מערכת COL | יום כ"ד חשוון ה׳תשס״ד 19.11.2003

הרב פלטיאל - ה'נואם מפתח' בכינוס השלוחים

ה"קינוט אדרעס" הוא אחד מהנאומים החשובים ביותר ששליח יכול לשאת בכינוס השלוחים העולמי שיחל השבוע בשכונת קראון-הייטס בניו-יורק ומארח יותר מאלף וחמש-מאות שלוחי חב"ד ברחבי העולם. נאום מפתח - הוא התרגום המילולי של ההרצאה שנישאת ב'באנקעט' החגיגי במלון "מאריוט" בברוקלין, ביום ראשון בערב. המעמד עצמו מסיים רישמית את הכינוס ורשות הדיבור בו ניתנת ל'יחידי סגולה'. ובכן, את הנאום המרכזי שהוא מציג את המדיניות ומתווה את העיקרון המרכזי של פעולות השלוחים, יישא הרב שלום-משה פלטיאל, שליח חב"ד המצליח בפורט-וושינגטון בניו-יורק. את הנאום בשנה שעברה נשא השליח הרב יוסף-יצחק גולדמן, יו"ר אגודת הרבנים בדרום-אפריקה.
הרב פלטיאל - ה'נואם מפתח' בכינוס השלוחים
הרב פלטיאל נואם במעמד המלווה-מלכה, בכינוס השלוחים תשס"ג
דבריו של הרב גולדמן תובלו ברגש רב ובהומור קל, ונסבו על הייחודיות של השלוחים ועבודתם המסורה. "גדלתי בקראון-הייטס והכרתי כל שליח בשמו הפרטי, הם היו הגיבורים שלנו. והיום, מי מסוגל לחשוב על כך בכלל. להכיר של שליח?!". מתוך נאומו בחרנו להביא אמרה עממית שהוא שמע מהמשפיע הרה"ח ר' מענדל פוטערפס ע"ה: אם מפסידים כסף – לא הפסדתם כלום, כסף בא וכסף הולך. אם מפסידים בריאות – הפסדתם חצי. אם מפסידים את מצב הרוח – הפסדתם הכל. "השלוחים הם אלו שמובילים היום את מצב הרוח החיובי ביהדות - שזה המשנה והתורה של הרבי".
הוסף תגובה
4 תגובות
2.
מנין התואר מצליח
כ"ד חשוון ה׳תשס״ד
מעניין שדוקא על פלטיאל אני שומע כבר פעם שניה את התואר הזה יש איש עסקים מוצלח ושליח מוצלח? מהן ההגדרות להצלחה? איזה מין תרבות תחרותית נבזית חודרת לעולם השלוחים?
3.
Titles
כ"ד חשוון ה׳תשס״ד
Why don't you "fargin" him with the title "matzliach? vos geit dir on?? He is a dedicated, chassideshe Yungeman, devoted to the Rebbe, and his shlichus.
5.
תגובה ל2
כ"ה חשוון ה׳תשס״ד
"איזה מין תרבות תחרותית נבזית חודרת לעולם השלוחים?" לעולם השלוחים? יותר נראה לי לעולם הCOL וכת דיליה וד"ל
6.
כן, כן - מגיבים 2 ו-5
כ"ה חשוון ה׳תשס״ד
כמו שאלוקים ברא בעולם אנשים מוצלחים ופחות, כך בדיוק בעולמם של הרבנים והשלוחים, כולנו יודעים זאת. יש שליח נמרץ ויש שליח כריזמטי ויש שליח חברהמ'ן ויש שליח מצליח. יש שליח שיש לו אימפריה ויש שליח שיש לו ממלכה ויש שליח שבקושי מתקיים, כמובן בלי להעביר עליו ביקורת. היום, השלוחים לא עומדים בפני דין או משפט, ובמיוחד לא בפני אנשים כמוכם שיושבים בטלים ומעבירים ביקורת עלינו (כן, גם אני זכיתי להיות שליח, ודווקא ב'לאך' אמיתי) אחרי שאתם סיימתם את העבודה או ארוחת הערב! אם שליח הוא נמרץ ומצליח, מדוע לא לציין זאת?! (ומי שמכיר את שלום משה יודע שהוא עונה על ההגדרות). הרי כבר נכתב "קנאת סופרים - תרבה חכמה". אם משבחים את העבודה המסורה של שלוחי הרבי ועושים קידוש הרבי וליובאוויטש 0 מעניין מאוד למה זה מפריע לך?!
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.