מערכת COL | יום ה' סיון ה׳תשס״ו 01.06.2006

'ועד רבני ליובאוויטש' יפקח על בניית מקוואות

"ועד רבני ליובאוויטש הכללי" הקים מחלקה שיפקח על תהליך בניית מקוואות טהרה בארה"ב, בעקבות גידול בביקוש ובצורך. הרבנים החלו את פעילותם בנתינת הכשר למקווה בהמפטונס בניו-יורק. הנסיעה הבאה תהיה למקווה ביורבה-לינדה בקליפורניה ■ "אנחנו מעלים את הסטנדרטים", אומר מזכיר הועד הרב נחום קפלן. "נתמוך ונשתתף באחרויות על הבנייה" ■ ולידיעתם: קרוב לחצי מהמקוואות בארה"ב מופעלות על-ידי חב"ד ■ לדיווח המלא
'ועד רבני ליובאוויטש' יפקח על בניית מקוואות
(צילום: lubavitch.com)

מתוך 200 המקוואות הקיימים בארה"ב, 90 מהם מופעלים על-ידי שלוחי חב"ד. עשרה מקוואות אמורים להיבנות בתוך בשנה הקרובה. ועד רבני ליובאוויטש הכללי יצר למטרה זו ועד מקוואות לפקח על הבנייה והתחזוקה.

"אנחנו מעלים את הסטנדרטים של המקווה", מזכיר הועד הרב נחום קפלן אמר לאתר 'ליובאוויטש.קום'. ועד המקוואות יהיה שם "לתמוך ולהשתתף באחרויות עבור בנייה של מקוואות" יחד עם השליח המקומי, הוא אמר.

בשבוע שעבר חברי ועד המקוואות ביקרו בבית-חב"ד במזרח המפטון בניו-יורק, שם נתנו את ה'הכשר' הראשון שלהם. הם בדקו את מקורות מי הגשם וצורות הבנייה. השליח הרב לייבל בוימגרטן הודה לרבנים על בואם ואמר כי הוא שמח להיות המקווה הראשון תחת פיקוחם.

הרב יהודה-לייב שפירא, ראש ישיבת חב"ד במיאמי וחבר ועד רבני ליובאוויטש המכהן גם בועד המקוואות החדש, אמר כי הוא זוכר זמנים שבהם הייתה רק מקווה אחת בדרום פלורידה, לפני עשרים שנה.

"היום, בכל יציאה מה-95 (כביש בין-ארצי) קיים בית-חב"ד ומקווה", הוא אומר.


התכנון: בדיקה פעם בשנה

הגידול בקהל הפוקד את המקוואות מצריך קיומו של "קבוצה סמכותית שתבדוק את כל הפרטים הטכניים של מקוואות", הוסיף.

בועד המקוואות החדש חברים גם הרב ירמיהו כץ, מחבר סדרת ספרים "מקווה מים" בנושא מקוואות טהרה; הרב זליג שארפשטיין, מורה צדק בעיר סינסנטי בארה"ב; הרב דוד שוחט, רב קהילת חב"ד בטורונטו, קנדה; הרב משה בוגומילסקי, מורה צדק בקראון-הייטס.

מקוואות צריכות גם להיבדק פעם בשנה להבטיח הסטנדרטים של ההלכה נשמרים, הרב קפלן אומר.

הרב דוד אליעזרי, שליח חב"ד ביורבה-לינדה בקליפורניה, נעזר ברב כץ בעת בניית המקווה בבניין החדש שלו. "נוחות חשובה לאנשים שיש להם עניין במקווה. והם יבואו כשיהיה מקווה באזור", השליח מקווה.

הוסף תגובה
12 תגובות
1.
איך בדיוק מעלים סטדרט???
ה' סיון ה׳תשס״ו
עד היום המקוואות שלנו לא היו בסדרט הכי גבוה? המקווה שנבנו בשיטת הרבי רש"ב בדיוק הם לא בסטדרט הכי גבוה?? והרב גרשון גראסבוים לא בונה בסדרט הכי גבוה והכי טוב? מה קורה פה בדיוק??
2.
Rebbi Leibel !!
ה' סיון ה׳תשס״ו
I am happy to see you and the finished Mikve... Eliezer, Antwerp
3.
Vaad Rabbonei WHO?
ה' סיון ה׳תשס״ו
Are there no mikvah experts that are Lubavitchers? In what way is R Yirmya Katz a Lubavitcher, that he is now a Board Member of Vaad Robbonei Lubavitch?
4.
תחיית המתים?
ה' סיון ה׳תשס״ו
קפלן מה הקשר של מקוואות לחינוך? מתי נברא? מי בראם?
5.
להרב בוימגארטן
ה' סיון ה׳תשס״ו
המקוה שהייתה אצלך לא עברה אף פעם הכשרה, מי הכשירה ע"ע? או שאתה סתם שעיר לעזעאל, מען דארף דעם ערשטן שוטה!!
6.
הם משועממים
ה' סיון ה׳תשס״ו
לא מספיק מריבות הם עשו שהם רוצים להכניס את ידם לקלחת של המקוואות
7.
מי זה ועד רבי חב"ד הכללי
ז' סיון ה׳תשס״ו
מי מינה אותם, מי בחר בהם, ומהי סמכותם האם הם כפופים לאנשים המתאימים דהיינו האם שם שומעים בקול הרה"ח קרינסקי והרה"ח אברהם שם טוב, או שהם פוסקים על דעת עצמם בלי לשאול את החסידים האלו מה לפסוק? האם הם עושים מה שהם מבינים בשולחן ערוך או מתיעצים עם גאוני הדור הנ"ל איך לפסוק?
8.
embarresment to Chabad
ח' סיון ה׳תשס״ו
Has the Vaad thought of tikkunim the Rebbe Rashab could not think of Rabbi Baumgarten use the Mikveh in Coram rather than this one Stand tall and firm for your Rebbes Rebbe
10.
מעורר
ח' סיון ה׳תשס״ו
כמדומני שכדאי שהרב קפלן ילבוש סירטוק כמו רב מכובד, ולא ילך עם קורצן רעקל, זה לא מכובד כלל וכלל. ובפרט שהוא הממליך מלכים!! ולהעיר שהידים לא מסימים על האחור...וכידוע הסיפור מאדה"ז. א"א לבוא בטענות להרב קפלן שאינו יודע מזה, כי זה לא ענין רבני רק ענין של חסידים.
11.
Teffelin ,Food need A Hechsher so Does...
ט' סיון ה׳תשס״ו
Just like a pair of tefflin, even if they were written by the the great Sofer Reb Shamsha Kahana of Kfar Chabad, they have to be checked every year the same is with a mikvah ,thier are many shallos that can arise in a mikvah, then what we are aware of. Would we eat from a Schochet who does not have a Rav Hamascsher, even if he got Kabbalah from a Well reKnowen Rov, the same is true with a Mikvah
12.
Mikvaos
ט' סיון ה׳תשס״ו
Since when does this Rabbinical body have any knowledge of mikvaos? whatever they touched in the last several years turned into machloikes. Take my advice, stay away from anything thay you have not the slightest idea or expertise in. try to find publicity and photo ops elsewhere.
13.
Kaplan
ט' סיון ה׳תשס״ו
Leave this issue to the experts. Krich nisht voo doo balangst nisht.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.