מערכת COL | יום ד' סיון ה׳תשס״ו 31.05.2006

הפתעה: חב"ד מקימה "גרעין" בעיירה מונרו

העיירה מונרו - מחוזה של חסידות סאטמר, רועשת: חסיד חב"ד, הרב פסח בורשטיין עבר להתגורר בעיירה לפני זמן-מה, ממש מתחת לאפן של חסידי סאטמר כשהוא בנה לעצמו קהילה המתפתחת בצורה לא שגרתית ■ באחרונה, מבנה הפעילות נהיה צר, והשליח רכש מבנה גדול בעיר התחתית של מונרו שישמש כבית-חב"ד וכבית-כנסת פעיל בכל ימות השבוע ■ חסידות סאטמר החלה להיאבק בפתיחת בית-חב"ד וכאילו שלא די בכך, הלוחמים החזקים ביותר נגדו, הם דווקא בתי-הכנסת הרפורמים והקונסרבטיביים בעיירה מונרו ■ לסיפור המלא
הפתעה: חב
מאבקים מבחוץ ומבפנים. משפחת השליח על רקע העיירה מונרו
מאת ר' שושן

קונפליקט בעיירה מונורו - מחוזה של חסידות סאטמר, הגיעה השבוע, לכותרות המקומונים בעיירה. כששליח חב"ד הרב פסח בורשטיין עבר להתגורר בעיירה לפני זמן-מה, ממש מתחת לאפם של חסידי סאטמר ובנה לעצמו קהילייה שהתחילה עם שיעורים של "קבלה" על ספל מרק חם.

היוזמה הביאה לפתחו של בורשטיין יהודים שאינם שומרי תורה ומצוות שמתגוררים בעיירה ובסביבותיה. הפרויקט של חב"ד עבר מפה לאוזן ופרח.

יותר ויותר אנשים החלו להגיע לשיעורים ולפעילויות של בורשטיין. המקום נהיה צר, ובורשטיין רכש לאחרונה מבנה גדול בעיר התחתית של מונרו ברחוב גילברט שישמש כבית-חב"ד וכבית-כנסת פעיל בכל ימות השבוע. מלבד המאבק שמנהלת חסידות סאטמר נגד הקמת בית-חב"ד, מנהל אדם שאף הוא נקרא בשם בורשטיין, המתגורר בעיירה גושן שנמצאת לא-הרחק מהמקום, מאבק נגד השליח.

מרכז חב"ד בקראון-הייטס תומך ברב בורשטיין במונרו. הרב פסח בורשטיין מוצא את עצמו במאבק מבפנים ומבחוץ, כשהלחומים החזקים ביותר נגדו, הם דווקא בתי-הכנסת הרפורמים והקונסרבטיביים בעיירה מונרו.

אלה האחרונים חוששבים "מנדידיה ונטישה" של מתפללים לכיוון בית-הכנסת של חב"ד. "אנחנו עשויים להפסיד מתפללים והרבה כסף", אומר רוברט אחד מעסקני בית-כנסת רפורמי בעיירה מונרו.

מרכז סאטמר ממוקם בפרברי העיירה מונרו אבל בעיירה עצמה ריכוז גדול של יהודים שאינם אורתודוקסים ואינם שומרי תורה ומצוות, פניו של הרב בורשטיין מיועדות אל אותם אנשים והוא מתכוון להמשיך בפרויקט שהחל, ולקדם אותו ללא פחד וולא מורך לב.

לכניסה לכתובת אתר בית-חב"ד: לחצו כאן
הוסף תגובה
12 תגובות
1.
ישר כוח
ד' סיון ה׳תשס״ו
ישר כוח שה יחזק את ידכם ביזכות מסירות נפשיכם וביזכות הרבי נשיא דורינו. שניזכה להיתגלות מלך המשיח בקרוב ממש אמן. "אנו רוצים משיח עכשיו"
2.
חזק
ד' סיון ה׳תשס״ו
פסח תתחזק
3.
פייסחל
ד' סיון ה׳תשס״ו
חזק ונתחזק זאבי
4.
לבירור
ד' סיון ה׳תשס״ו
השם הוא הרב פסח בורסטון והמתחרה: בורנשטיין אני לא יודע איפוה קיבלתם מידע שהסאטמרים כועסים, זה בכלל לא באיזור שלהם
5.
כל הכבוד!!!
ד' סיון ה׳תשס״ו
כל הכבוד לך הרב פסח וישך חזק ואמץ
6.
COL, תבררו.
ד' סיון ה׳תשס״ו
אני לא חושב שמה שכתבתם עלינו, חסידי סאטמר, נכונים.
7.
שקר וכזב
ד' סיון ה׳תשס״ו
כתושב קרית יואל אני מבקש התנצלות מאתכם על הבלבול, שכאילו יש לנו בעיה עם הפרויקטים של חב"ד במונרו. אף אחד מתושבי הקריה לא אמר דבר להרב בורסטין. אדרבא, כמה חסידי סאטמאר במונרו עוזרים אותו במה שיכולים. המאבק היא רק בין הרב בורסטין והאיש מעיר גושן.
8.
מהעיתון המקומי במונרו
ד' סיון ה׳תשס״ו
הRecord כותב על ההצלחה של חב"ד במונרו, ומדגישים שאף אחד במונרו לא מפריע את הרב בורסטון: Thus far, the only friction the Burstons have encountered is with a rival Chabad group in Goshen, led by Rabbi Yakov Borenstein and his nephew, Meir. http://www.recordonline.com/archive/2006/05/28/news-camchabad-05-28.html
9.
Media hype with an agenda!
ה' סיון ה׳תשס״ו
I am very good friends with Pesach. He’s told me many times that our Satmereh brider were very kind and helpful! This is Media hype with an agenda! (Pesach if you read this can you please comment)
10.
Load of garbage!
ה' סיון ה׳תשס״ו
There is no fight with satmars there. his name is Burston and he is in afight with another Lubavitcher called Borenstein over the same area of land. I cant believe someone wrote a whole article without knowing any of the facts!!!
11.
שטויות במיץ
ט' תשרי ה׳תשס״ח
גם אני תושב מונרו (קרית יואל) ולא שמעתי עד עכשיו מבית חב"ד בעיירה הסמוכה, ובודאי שלא על התנגדות מתושבי או הנהלת קרית יואל. מסתבר שמישהו רוצה לעשות קצת רוח או סערה בכוס מים. אין שום התנגדות ומסופקני אם חמשה אחוז מתושבי קרית יואל יודעים בכלל מהסיפור הזה. גמר חתימה טובה
12.
מה קרה לכם?
ט' תשרי ה׳תשס״ח
מה קרה לכם? חברה, אין לכם כבר מה לכתוב? אני מכיר את השליח אישית, ומובטחני שלא הוא מכר לכם הלאקש הזה. אין בין חסידי סאטמאר וחב"ד בקרית יואל שום ויכוחים. אדרבה, מי שיכול, עוזר. ובטח לא מפריע. תשאלו את השליח.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.