מערכת COL | יום כ' אייר ה׳תשס״ו 18.05.2006

ערב הכנה למתן תורה ב'חזון אליהו'

ערב עיון ולימוד נערך השבוע בישיבת חב"ד ליובאוויטש "חזון אליהו" בתל אביב, זאת, לרגל שש שנים להקמתה של הישיבה, ובמלאות שבע שנים לפטירתו של עו"ד ר' אליהו מירון ע"ה אשר על שמו נקראת הישיבה. בערב זה, שאורגן על-ידי מנהל הישיבה ר' לוי וולף, השתתפו ראשי הישיבה הרב מאיר אריה שמערלינג והרב שניאור כהן, רבים מתושבי ויקירי העיר תל אביב, משפחת המנוח, ידידיו הקרובים ואברכי ותלמידי הישיבה.
ערב הכנה למתן תורה ב'חזון אליהו'
הרב יוסף קרסיק מרתק את הקהל
הרב יוסף גערליצקי, שליח הרבי לתל אביב ורבה של מרכז העיר, נשא דברי ברכה לפני הקהל הרב שגדש את אולם הישיבה, וסקר את תולדות הקמת הישיבה והתפתחותה."אנו נכנסים כעת לשנה השביעית של הישיבה – שבת לה', עצם המטרה של הישיבה היא לפעול להביא לימות המשיח – ליום שכולו שבת ומנוחה לחיי העולמים, וכלשונו של הרמב"ם 'לא יהיה עסק כל העולם כולו אלא לדעת את ה' בלבד', וכבר כעת רואים איך שתלמידי הישיבה לא רק שמונחים בלימוד התורה נגלה וחסידות בלימוד לעצמם, אלא הפכו להיות נרות להאיר כרצון כ"ק אדמו"ר נשיאנו. בסיום דבריו ציין הרב גערליצקי במיוחד את הסיוע של בני משפחות מירון וסקורניק, המקדישים מהונם למען הצלחת ופיתוח הישיבה.

אורח הערב היה המרצה הדגול הרב יוסף קרסיק שליט"א הרב האיזורי ליישובי עמק חפר שריתק את הקהל שעה ארוכה בדבריו העמוקים אודות העבודה הנדרשת מכל אחד בבירור וזיכוך המידות לקראת חג מתן תורה הקרב ובא, כפי המוסבר בתורת החסידות. בסיום דבריו דיבר הרב קרסיק על חובת האמונה והציפייה לגאולה כפי שהרבי דרש ותבע "לחיות עם משיח" תוך שמתבל את דבריו בסיפורי חסידים מהדורות הקודמים.

בסיום הערב התפזר הקהל הרב בתחושה ש"הנה זה בא" בקרוב ממש.


הוסף תגובה
1 תגובות
1.
לוי וולף
כ' אייר ה׳תשס״ו
שכויייח שכווייח המון הצלוחעס
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.