מערכת COL | יום ט"ז אייר ה׳תשס״ו 14.05.2006

חשיפה: השליחות מאדמו"ר הריי"צ לאדמו"ר מקרעטשניף

אמש (מוצאי-שבת) נפטר כ"ק האדמו"ר מקרעטשניף-ירושלים, שהיה מאושפז מזה כמה שבועות בבית-הרפואה 'תל-השומר' ■ בדקות האחרונות לחייו, שהו על-יד מיטתו מספר אנשים מצומצם ובניהם הרב דוד-מאיר דרוקמן, רב העיר קריית-מוצקין ■ בראיון בלעדי ל-COL הוא מספר על אישיותו המיוחדת של האדמו"ר זצ"ל, על ה'יחידות' אצל הרבי וחושף סיפור מופלא שארע לאדמו"ר עם הרבי הרי"צ נ"ע ■ לראיון המלא
חשיפה: השליחות מאדמו
יחסי קירבה מיוחדים. האדמו"ר מקרעטשניף עם הרב דרוקמן

מאת חיים ברון

האדמו"ר מקרעטשניף-ירושלים, רבי צבי-הירש רוזנבוים, שהיה מאושפז מזה כמה שבועות בבית-הרפואה תל-השומר, נפטר אמש (מוצאי-שבת) בגיל 84. במהלך השבת קרסו כל מערכות גופו. ליד מיטתו שהו בניו, הרה"צ ניסן והרה"צ זיידל, חתנו האדמו"ר מביאלא-ב"ב, מקורביו ומניין מתפללים.

הלילה, השיב האדמו"ר את נשמתו כשעל-יד מיטתו שוהים, כאמור, מספר אנשים מצומצם ובניהם, ידיד החצר ורב העיר קריית-מוצקין, הרב דוד-מאיר דרוקמן.

לרב דרוקמן קשר הדוק עם החסידות. כך, למשל, לפני שנה לערך, התקיימה חתונה לנכדתו של האדמו"ר מקרעטשניף, ירושלים, עם נכדו של האדמו"ר ממרחמסטריווקה באולמי 'קינג-דיוד' בבני-ברק. אחד מהעדים, היה הרב דרוקמן.

"חב"דניק בסתר"...

"זה יום קשה", מקדים ואומר הרב דרוקמן בראיון ל-COL המתקיים בעיצומו של הלילה, כשהוא נמצא עדיין בבית-הרפואה, דקות לאחר פטירת האדמו"ר. "ראשית כל, הייתי רוצה לספר על אישותו המיוחדת של האדמו"ר זצ"ל שהייתה בלתי-רגילה. אני זכיתי שהיה לי יחסי קירבה אליו. הוא היה עובד השם גדול ולומד הרבה חסידות. האדמו"ר היה מעריץ גדול של הרבי. לא-פעם כשהיה נוסע בדרכים, היה מאזין לקלטות משיחותיו הקדושות של הרבי.

"האדמו"ר היה מרבה לנסוע לקברי-צדיקים. הוא פעם התבטא ואמר שבשני קברים הוא מרגיש התעוררות מיוחדת: בציונו של הרבי ובציונו של רבי אלימלך מלז'יענסק".

"את הערכה לרבי, ניתן גם לראות מכך שבישיבה שלו בקריית-אתא, הוא ציין את שמו של הרבי על-גבי מצבה בכניסה לישיבה, שהוא אחד ממייסדי הישיבה".

האדמו"ר מקרעטשניף, זכה להיות מספר פעמים ביחידות אצל הרבי. על אחד מהם, סיפר בעבר לרב דרוקמן. "במהלך היחידות", הוא מספר, "הורה לו הרבי שיילמד את תלמידיו בישיבה תניא וכך הווה. בכלל, הרבי מאוד חיבב את האדמו"ר. דוגמה לכך, ניתן לראות מתשובה שנתן הרבי לחקלאי חרדי שהתגורר בכפר-ביאליק שהתייעץ עם הרבי, האם לעבור דירה לבני-ברק. הרבי ענה לו בשאלה: מהיכן יהיה לאדמו"ר מקרעטשניף חלב?..."

דברי הרבי עודדו

האדמו"ר מקרעטשניף זצ"ל עבר בחודשים האחרונים מספר ניתוחים קשים ביותר. לפני אחד הניתוחים, השמיעו בפניו שיחת-קודש של הרבי, שם מסביר הרבי באריכות מדוע אדם שמזדקן צריך לקבל עידוד. "דברי הרבי מאוד השפיעו על האדמו"ר", מספר הרב דרוקמן.

ההצצה הראשונית לעולמה של חב"ד, היה על-ידי המשפיע הנודע, ר' ניסן נמנוב ע"ה. "האדמו"ר מאוד התפעל ממנו", מעיד הרב דרוקמן. "לאחר שהרבי קיבל את הנשיאות, שאל האדמו"ר זצ"ל את ר' ניסן מה הוא אומר על-כך ור' ניסן ענה לו: שאם היה לי יכולת הייתי הולך אל הרבי ברגל... האדמו"ר ראה בזה מסירות מיוחדת של משפיע גדול לרבי".

הרבי משתתף בהוצאות החתונה

נסיים בסיפור מופלא שנחשף כאן לראשונה ב-COL. "מספר שבועות לפני חתונתו של האדמו"ר מקרעטשניף", מספר הרב דרוקמן, "הוא היה מאוד מודאג מהסיבה שלא היה לו את הכסף הדרוש לחתונה. באחד הימים, הלך האדמו"ר ברחובות מאה-שערים והוא פוגש את הרב אפרים וולף ע"ה.

"הרב וולף סיפר לאדמו"ר שהוא קיבל מהרבי הריי"צ מעטפה ובה כסף להשתתפות בהוצאות החתונה. כמובן שאין לתאר את האושר שצף על פניו של האדמו"ר".

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות - לקריאת כל התגובות
הוסף תגובה
3 תגובות
1.
גם האדמו"ר מבישטינא שליט"א
ט"ז אייר ה׳תשס״ו
גם האדמו"ר מבישטינא שליט"א שהוא שאר בשרו של הרה"צ זצ"ל היה ע"י מיטתו בעת הפטירה.


יצויין כי האדמו"ר מבישטינא רבי בעריש לייפר שליט"א מחשיב עצמו חסיד של הרבי נשיא דורנו.
2.
"admur mikopiznitz"
ט"ז אייר ה׳תשס״ו
I wonder what mosh liberow currently in rostov would think about this
3.
זכיתי שהאדמו"ר היה "סנדק" שלי ...
ב' סיון ה׳תשס״ו
זכיתי שהאדמו"ר היה "סנדק" שלי וכן של בני השני.
סבא רבה שלי היה חברותא עם האדמו"ר בימי כפר אתא וסיפר לי האדמו"ר לאחר הברית של בני שהסבא רבה שלי נגלה אליו בחלום (אבל זה סיפור ניוחד).
הייתי עולה אל ה"רבה" ופעל לי ולבני משפחתי ישועות רבות(כנגד הטבע).
שאם יבקשו -ארצה לפרסמם.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.