מערכת COL | יום ה' חשוון ה׳תשס״ד 31.10.2003

בלעדי: הוסר כתב הסירוב נגד הרב גוטניק

בקהילה החב"דית באוסטרליה תוהים האם פטירת האב, הרב חיים גוטניק ע"ה, גרמה לאיחוד המשפחה עד-כדי הורדת כתב הסירוב מעל האח. כזכור, בית-הדין הרבני בתל-אביב הוציא כתב סירוב נגד הרב יוסף-יצחק גוטניק, המיליונר החב"די ממלבורן, לבקשת אחותו וגיסו הרב פנחס ופנינה פלדמן, רב קהילת חב"ד ויו"ר המוסדות בסידני. אתמול, יום חמישי, הבית-דין בתל-אביב התכנס כשבראשו יושב הרב ניסים בן שמעון , הראב"ד, והסירו את כתב הסירוב "לאור העובדה שר' גוטניק הוריד תביעת ביזוי בית המשפט מעל הרב פלדמן". חברי בית-הדין הודיע כי זה נעשה לבקשת הרב פלדמן, ו"ביה"ד נענה לבקשה וכתב הסירוב בוטל. והאמת והשלום אהובו".
בלעדי: הוסר כתב הסירוב נגד הרב גוטניק
הוסף תגובה
4 תגובות
1.
למה ללכת שולל
ה' חשוון ה׳תשס״ד
מדוע הפרסום "הבלעדי"? הלא כל אדם בר דעת מבין שכשגוטניק טובע את פלדמען בגין בזיון בית המשפט שהעונש על כך הוא מאסר בפועל לא נשאר לפעלדמן כל דרך אחרת מלבד הורדת העיקול בבית הדין ועי"כ להראות לבית המשפט האוסטרלי שהוא קיבל על עצמו את מרות בית המפשט. אבל האם הלכתית ירד הכתב סירוב? התשובה היא לא! שכן אדם שהרים יד בתורת משה ופגע בבית הדין וביזה את חוקי התורה הקדושה האוסרת להתדיין בדייני ובידני עכו"ם דינו, וזאת על פי מה שנפסק בשו"ע חו"מ סי' כ"ו, אחד, הכרזתו כמסרב לעמוד בדין על כל המשתמע מכך. כך שבאו נשאל את עצמנו האם אכן גוטניק קיבל על עצמו את מרות הדין היהודי-דין תורה. לא! כך שמדוע ירד כתב הסירוב הרי הלכתית הוא נקרא מסורב לדין. בל ניתן להוליך אותנו שולל!
2.
התגובה דלעיל - שיקרית
ה' חשוון ה׳תשס״ד
התגובה הראשונה מלאה בשקרים וכזבים, שאין בה אפילו שמץ קטן של אמת. פרטים בהמשך.
3.
תגובה ל1
ה' חשוון ה׳תשס״ד
אני לא יודע כל הפרטים אבל מה שאני כן יודע שזה "שהולך שולל" זה אתה, אתה מתחיל למה ללכת שולל ואתה רק שולל. ב. הרבנים הורידו הסירוב ואי"ה יהי' שלום, מה איכפת לך?
4.
תגובה ל- 1
ו' חשוון ה׳תשס״ד
בטח אתה לא שייך לא לצד של גוטניק ולא לצד של פלדמן, אלא לצד של המחלוקת שכנראה אתה חי איתו טוב מאוד, והלוואי שכבר יקיאו אנשים כמוך מעדת חב"ד... בושה וחרפה, לך לפונוביץ או לסטמר שם יהיה לך יותר טוב, שם יש יותר מחלוקת
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.