מערכת COL | יום ג' חשוון ה׳תשס״ד 29.10.2003

אלפיים איש בחגיגת סיום הרמב"ם בפריז

סיום הרמב"ם, התקנה הידועה של הרבי נחגגה ברוב פאר והדר. אלפיים איש מפריז והסביבה מילאו אמש (ראשון) את האולם "מוטואליטע" והשתתפו בחגיגת סיום הרמב"ם המרכזית של צרפת. "בית ליובאוויטש" - מרכז צעירי-אגודת-חב"ד, בראשות השליח הרב שמואל (מולע) אזימוב שארגנו את האירוע, הפיקו לוח שנה מיוחד עם המצווה היומית בספר המצוות להרמב"ם שחולק בבתי-כנסיות, חנויות כשרות ובריכוזים יהודיים נוספים. את המעמד שנמנה בין חגיגות סיום הרמב"ם הגדולים בעולם, הנחה השליח הרב בנימין מרגי, מנהל בית-חב"ד בשכונת פלאס-דה-פעט בפריז. את הסיום על המחזור ה-21 במשנה-תורה, ערך הרב יששכר-דוב גורביץ', המנהל הוותיק של מוסדות "בית רבקה" בעיר יער. פלפול תורני ברמב"ם נשמע מפי הרב יחיאל מנחם-מענדל קלמנסון, ראש-ישיבת חב"ד בעיר ברינווא.
אלפיים איש בחגיגת סיום הרמב
הרב יששכר-דוב גורביץ', המנהל הוותיק של מוסדות "בית רבקה" ביער, עורך את הסיום על הרמב"ם. לצידו: המנחה הרב בנימין מרגי, משלוחי חב"ד בפריז. צילום: לוי"צ טובול
נאום מרתק שנישא באירוע היה של הרב דוד בוסקילה, מנהל מוסדות "אוצר התורה" מזכה לתרגם את ספר התניא לשפה הצרפתית. הרב בוסקילה שהתגורר בעיר קזבלנקה במרוקו, היה מיודד עם השליח הרב לייבל רסקין ובהשפעתו תרגם את ספר היסוד של חסידות חב"ד. הרב בוסקילה סיפר בנאומו כי בביקורו האחרון בישראל, התגלגל לידיו הספר "קראתי ואין עונה", בו הרבי מתריע וזועק על החובה לשמור על שלימותה של ארץ-ישראל וביטחונם של תושבי ישראל. "לדעתי, דווקא בספר הזה רואים את הגדלות העצומה של הרבי כמנהיג רוחני שמכיר את כל העובדות והפרטים בענייני ארץ-הקודש ועומד על-כך התוקף", אמר הרב בוסקילה. בסגנונו הייחודי, הרב מולע אזימוב קרא לציבור להתחזק בהפצת תקנתו של הרבי ללמוד פרקי רמב"ם מידי יום ביומו. "אנחנו ממשיכים בפרסום המצווה היומית בספר המצוות של הרמב"ם בעיתון היהודי "אקטואליטה ג'וויף". ועל כל אחד לנצל את השפעתו שהתקנה יושרש בכל קהילות ישראל". בהמשך נאומו, הרב אזימוב בישר לקהל כי עבודת תרגום ספר הרמב"ם לשפה הצרפתית מתקרבת לסיומה וכי נשארו רק עוד שני פרקים לתרגם: מדע ואהבה. כתב COL בפריז מוסיף כי הציבור התרגש עמוקות ושיחתו של הרבי שהוקרן בסרט הוידיאו השבועי של JEM, ומציין כי הרב הלל פבזנר, רב קהילת חב"ד בצרפת שמסיים את הרמב"ם בקביעות, נעדר מהמעמד בשל ביקורו בישראל, כפי שדווח ב-COL. בתום מסכת הנאומים במעמד, תלמידי ישיבת חב"ד בברינווא ופעילי "בית ליובאוויטש" חילקו 'לחיים' לקהל הרב ויצאו ביחד בריקוד סוער - 'כפי שהצרפתים יודעים'.
הוסף תגובה
29 תגובות
1.
TAFSIK ES HASHKARM
ג' חשוון ה׳תשס״ד
Harav Azimov hu Shliach shel Paris!!!!!! Lama ata roitze lasois kineged HaRebbe??? Yesh Seder BiTzarfas. Halishka ze hairgun achrai al kol hamoisdes. Ad Masai im Chutzpa?!
2.
רפואה שלמה!
ג' חשוון ה׳תשס״ד
אולי מישהו יכול להציע ל-1 איזה פסיכיאטר?
3.
עד מתי לעדה הרעה הזאת???
ג' חשוון ה׳תשס״ד
(ל-1) עד מתי נצטרך לסבול את שגעון המשיחיסטים?
4.
אני עד
ג' חשוון ה׳תשס״ד
לפני כמה שנים הייתי בביקור בפאריז ולא האמנתי למראה עיניי: אלפי משפחות חזרו בתשובה וניהיו חסידי חב"ד ע"י הרב שמואל אזימוב! הסיבה היחידה להצלחתו המופלאה היא ביטולו לרבי נשיא דורנו שע"י זה נהיה "שליח אדם כמותו".
5.
לשכת מה?
ג' חשוון ה׳תשס״ד
תסלחו ל1 אבל לשכת הפליטים משנת תש"ט... אינה פועלת... מאז שהפסיקו להגיע פליטים מרוסי' לצרפת... על מה בדיוק הוא מפטפט? אולי הוא גם פליט? כ"כ כואב לו שחוץ ממחלוקות לשכת הפליטים לא יודעת מה לעשות?
6.
ל3 ו4
ג' חשוון ה׳תשס״ד
לא זכיתי להבין את תגובתכם הנאורה... הרי הכותב בסחכול כותב אמת שמשרד הלשכה נוסד הרבה שנים לפני שהרבי שלח לפריס את הרב אזימוב. והלשכה הוא הארגון הגג של חב"ד בצרפת. נקודה. אין על מה דינגן זיך. הרי הדבר מפורש בריבוי אגרות עוד מימי הריי"ץ.
7.
לכחמינו מס' 5
ג' חשוון ה׳תשס״ד
לכחם החמישי (בן החמישי?): האם אינו ידוע לכ' שמשרד לשכת ליובאוויטש אירופאית נוסדה ונוהלה ע"י רבותינו נשיאינו זי"ע?! האם אינו ידוע לכ' שמשרד לשכת ליובאוויטש אירופאית משרדי' בפאריס אבל פעולותי' בכל אירופה וצפון אפריקה ואה"ק?! תגיד לי חבר, כמה שנים בדיוק אתה חב"דניק?
8.
הנה דברי הרבי!
ג' חשוון ה׳תשס״ד
להרב ניסן נעמאנאוו ז"ל (נדפס באג"ק ח"ט מ' ב'תרמא) "..לשכה שנתיסדה מכ"ק מו"ח אדמו"ר זצוקלל"ה נבג"מ זי"ע אשר פעולות צדיק עומדים לעד ובמילא גם עתה היא לשכתו" (הרבה חסידים ור' ניסן בתוכם לא אהבו אותו כידוע ולא קנו המצות מהלשכה וע"ז כותב לו הרבי שהייתכן וכו' עיין שם) ובכלל הלשכה היא לא רק ארגון גג של צרפת אלא כמו שקראו לה לשכה "האירופאית" (עיין בכרך ד א'קעח, יא ג'תקע ועוד)
9.
<<<התגובה נמחקה>>>
ג' חשוון ה׳תשס״ד
10.
הוא השליח שהצליח
ג' חשוון ה׳תשס״ד
לדעתי לקרב הכי הרבה יהודים לרבי! כל הכבוד לו ולכל הגרופ!
11.
ל-6
ג' חשוון ה׳תשס״ד
קרא את-5
12.
לראובן מטוסוב
ג' חשוון ה׳תשס״ד
מה אתה עושה כל היום בלשכה חוץ מביזנס?
13.
סתם תגובה
ג' חשוון ה׳תשס״ד
אני מכיר אחד בלשכה שהזכות היחידה שיש לו זה שהוא מדביק בולים על מעטפות וכשמגיע לארץ נהיה "שפיץ חב"ד" ומבלבל את המוח של "התמימים" בהתוועדיות וד"ל.
14.
לשכה
ג' חשוון ה׳תשס״ד
הלשכה אינה רק לעזרת פליטים אלא דרך משרד קטנצ'יק זה התנהלו הרבה דברים של חב"ד ובהוראה ישירה של הרבי. גם כאשר הפסיקו הפליטים להגיע עדיין נתמנו אנשים לעבוד בהוראה ישירה של הרבי. אין מהנ"ל בכדי לפגוע בהרב מולע אזימוב שיחי'. אבל עובדות אין צורך לסלף. והלשכה נוסדה כבר בשנת תש"ה, ראה היום יום.
15.
מה הם עושים
ג' חשוון ה׳תשס״ד
בוודאי שזה מוסד של הרבי וכו' אבל חוץ מלמכור מצות מה הם עושים?! כינוס השלוחים פעם ביובל ( מי מגיע?) מביאים את ה"בית משיח" מידי שבוע מה עוד? אפשר לספור את פעולותיהם בעשר האצבעות! הגיע זמן שיזוזו קצת כי אחרת לא יהי' מה לטעון להמרכז רבני חב"ד! מישהו צריך לעבוד!
16.
תפסיקו לשגע את העולם
ג' חשוון ה׳תשס״ד
הלשכה היתה המוסד הראשון של חב"ד, לאחרי זה התייסדו הישיבה בברינוא ובית רבקה ביער, הרב חיים הלל אזימאוו אביו של ר' שמואל והרב לייבקע לוין ע"ה ועוד כמה פעלו בעיר וסביבותיה, הרב שמואל הגיע כשליח כעשרים שנה לאחרי זה, והשטח כבר היה מוכן, הוא התחיל את פעולותיו עם אלה שכבר היו מקורבים שהביאו אחרים ובעיקר נעזר בבחורים של הישיבה, ואין זמני כרגע להאריך אבל זה לא קשור למשיחיסטים ולא לשכה וכו'. יש רק להעיר שכיום הלשכה חוץ מעיסוק שש חודשים במכירת האתרוגים ושש חודשים במכירת המצות לא שומעים אותה.
17.
תגובה ל-כ-ו-ל-ם
ג' חשוון ה׳תשס״ד
בקראי את כל השקו"ט כאן רצוני להעיר דבר א': אף א' שלא יאמר דבר נגד הרב מולע ולא נגד הלשכה. לשניהם יש את תפקידם שהם ממלאים במילואן. הלשכה, חוץ ממכירת אתרוגים ומצת מקבצת הרבה כספים לטובת בתי חב"ד שונים ברחבי צרפת ושאר מדינות, ישיבות ועוד ריבוי מוסדות. אלא שזה לא בולט.
18.
ל-16 "הצלחה למעלה מהמשוער"
ג' חשוון ה׳תשס״ד
אתה צודק, הרב אזימוב נשלח ע"י הרבי "רק" בשנת 1968. אמנם הפליטים הראשונים הגיעו אחרי מלחמת העולם השניה ועד שנת 1968 לא היה אפשרי להשיג חלב ישראל ובטח לא בשר גלאט (וכמובן שלא היו מוצרים עם השגחה כלשהי), הסיבה למצב היתה בגלל מצבם הרוחני הירוד של אנשי קהילת היהודים בצרפת. "רק" אז הגיע הרב אזימוב, ובימינו ניתן למצוא בפאריז והסביבה: - יותר מ-140 מסעדות כשרות, - קרוב ל-70 קייטרינג כשרים, - מאות מוצרים כשרים, - מאות שיעורי תורה, - ואלפי ילדים הלומדים בבתי ספר יהודיים ותלמודי תורה, דבר שלפני כן לא היה ניתן לעלות על הדעת. כמובן שכל זה היא תוצאה מברכתו של הרבי נשיא דורנו לרב אזימוב: "הצלחה למעלה מהמשוער!". שנשמע בשורות טובות! מ.ב.
19.
ל17
ג' חשוון ה׳תשס״ד
הלשכה היום לא מקבצת שום כסף בשביל אף שליח מכיון שבנו בנין משלהם והם בעצמם צריכים את הכסף אתה יכול לשאול אצל השלוחים בעצמם זה כבר במה זמן שלא מקבלים פרוטה
20.
ל18 - תפסיק למכור שטויות
ג' חשוון ה׳תשס״ד
ר' מולע כבר פעל בתור בחור בפריז, הייתי שואל אותך שאלה פשוטה, במשך עשרים שנה מה אכלו הפליטים האלה אם לא היה חלב ישראל ובשר חלק? בפרט שכידוע אז כמעט כל שוחטי הבית דין היו ליובאוויטשע חסידים משלנו... ההכשר הראשון על חלב ישראל היה מהרב חיים יעקב ראטענבערג וזה כעשור לאחרי שר' מולע הגיע... מה הקשר של ר' מולע אם יותר מ140 מסעדות (בדרך אגב המספר מתקרב ל200), וכו'... מאות שיעורי תורה ואולי תכתוב אלפי, ובכן כמה שיעורים הם ע"י ר' מולע? וכמה ע"י המתנגדים? ובזמנו חלק חשוב מהשיעורים היו נתונים ע"י הבחורים מהישיבה בברינוא, אז הסמינר הידוע של ר' מולע בקיץ היה מתקיים בישיבה ע"י הבחורים, רוב רובם של הבעלי תשובה של הגרופ עברו דרך הישיבה שמה למדו משך חודש חודשיים ויותר ורק אז הביאו אותם לחודש תשרי (לאחרי הקיץ) לרבי... אלפי ילדים לומדים בבתי ספר יהודים ובכן כמה לומדים בבתי ספר של ר' מולע, כמה בבתי ספר ליובאוויטש בכלל, וכמה בבתי ספר אחרים, סתם להעיר שבפריז יש יותר מחמישים בתי ספר יהודיים, ולר' מולע יש כמה? כמובן שהכל נהיה לאחרי ואיך שהרבנית אמרה (נראה לי אם זכרוני אינו מטעני) לר' מולע - "אנחנו חרשנו וזרענו ועליכם לקצור". הרבי והרבנים חיו יותר משבע שנים בפריז... כמובן ובטוח שנשמע בשורות טובות תהיה אובייקטיבי אל תהיה מכור...
21.
ל18 "דבר שלפני כן לא היה ניתן לעלות על ה...
ג' חשוון ה׳תשס״ד
עובדה: ר' מולע לפני שפתח את בית ספרו היה מלמד בבית ספר שניאור ליובאוויטש העומד בראשותו של הרה"ח שלום מענדל קלמנסון. נקודה למחשבה...
22.
ל17
ג' חשוון ה׳תשס״ד
מעניין איזה בתי חב"ד ברחבי צרפת ושאר המדינות, ישיבות ועוד ריבוי מוסדות... בתור שליח הגר בצרפת אני יכול להעיד שבאפשרותי לצרף את כל מה שאני מקבל במשך השנה מיוסי גורודוצקי (המנסה להכנס למכנסי סביו ר' בנימין ע"ה) וכל הסכום כולו לא יספיק לי לשלם לו למצות של פסח... ובכן מעניין למי הוא נותן הכסף חוץ מלמוסד שלו ביער (אם עודנו קיים), את המוסד הזה הקים ברגע שהפסיק לשלם את החשמל והמים לישיבת תומכי תמימים בברינוא.
23.
לא הבנתם את 18
ג' חשוון ה׳תשס״ד
18 לא אמר שמולע הקים את הכל אלא הוא זה שעורר אצל היהודים את הגאוה להיות יהודי שומר תורה ומצוות ובזכותו היום יש יהדות בפאריז ומי שמתעקש שיפרט לי מה היה לפני שהגיע???
24.
ל-20 חכם גדול
ג' חשוון ה׳תשס״ד
בטח שהפליטים האלה דאגו לעצמם כמו שצריך (כשרות בהידור)אבל בשביל זה לא צריך להיות חסיד חב"ד. אבל מה עם כל היהודים מסביב שלא היה להם מושג על כשרות? מי דאג להם אם לא מולע בעצמו? דרך הגב מולע בהיותו בחור בישיבה היה דואג למקורבים והיה נוסע לרפת באופניים כדי שיהיה להם חלב כשר.
25.
ליתר דיוקים על צדקותו של מולע
ג' חשוון ה׳תשס״ד
אני מציע לכם לקרוא את הכתבות בשתי הגליונות אחרונים של "כפר חב"ד"
26.
מה הקשר???
ג' חשוון ה׳תשס״ד
מה הקשר לכתבה בכלל???
28.
ב"ה חם באתר
ד' חשוון ה׳תשס״ד
תפסיקו להתערב בשביל סתם שטויות סך הכל זה היה רק ערב בשביל הרמב"ם בתקנתו של הרבי... ולא ערב של פוליטיקה !!!
32.
הפליטים
ד' חשוון ה׳תשס״ד
שחכתם שהפליטים הספרדים שהם הבעלי תשובה של מולי רק הגיעו לצרפת בשנים השישים וליפני זה לא היה דרוש כל כך הרבה כשרות כי אחרי המלחמה לא נישאר למי ורק אחרי זה הגיעו אנש והיתחילו את עבודתם ורק ב1968 הגיע מולע בתור שליח רשמי אבל היו הרבה שכר עשו לפני מולע בבקשה תזהרו לא לאבור אל האיסור החמור של שנאת חינם
34.
ל25
ד' חשוון ה׳תשס״ד
בטוח ידוע לך עבודת העיתונאים... ובפרט לעיתון "כפר חב"ד" שהיה אמור להראות דוגמה בתור 'שופר' אפשר לקצץ חצי אם לא יותר.
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.