מערכת COL | יום ח' שבט ה׳תשס״ו 06.02.2006

כי מחולון תצא תורה: מבחן פומבי בישיבת חב"ד

ראש הישיבה ורבה של קרית-גת הרב משה הבלין וראש הכולל להוראה ודיינות 'צמח צדק' הרב יוסף סגל הצטרפו אמש לרבה של חולון הרב יוחנן גוראריה למבחן פומבי לתלמידי ישיבת חב"ד בחולון, על עשרות דפי גמרא ממסכת שבת. התלמידים ענו בבהירות על השאלות והבוחנים הביעו את התפעלותם הרבה.
כי מחולון תצא תורה: מבחן פומבי בישיבת חב
מעמד מרשים התקיים אמש בישיבת חב"ד חולון כאשר עשרים וחמשה תלמידים מתלמידי הישיבה לקחו חלק במבחן פומבי על יותר משישים דפי גמ' ממס' שבת. המבחן נערך על ידי רבנים וראשי הישיבות אורחים: הרב יוסף סגל ראש כולל להוראה ודיינות צמח צדק והרב משה הבלין ראש הישיבה ורבה הראשי של קרית גת, כשהם מצטרפים לרבה הראשי של העיר חולון הרב יוחנן גוראריה וראש הישיבה הרב שלמה חיים פלדמן.

מבחן זה הינו פרק מסכם במסגרת מבצע תורה הנערך בישיבה מאז תחילת זמן הלימודים במהלכו משתתפים התלמידים במבחנים מסכמים על כל חומר הלימודים בישיבה בתוספת כמות נכבדה של דפי גמרא אותם משננים ולומדים התלמידים בזמנם הפרטי.

ראשי הישיבות והרבנים הבוחנים הביעו את התפעלותם הרבה נוכח העובדה שכבר בתחילת חודש שבט שלושה חדשים בלבד מתחילת זמן חורף, נבחנים התלמידים על יותר משישים דפי גמרא ממסכת שבת הנלמדת בישיבות בשנה זו ומגלים בקיאות והבנה נפלאה בחומר.

מהנהלת הישיבה נמסר כי המבחן הקיף את כל חומר הלימודים שנלמד לעיון ולגרסא ובתוספת של עוד 30 דפים שנלמדו ע"י התלמידים בזמנם הפרטי. מלבד המבחן הפומבי שנערך ע"י הרבנים וראשי הישיבות, נבחנו התלמידים במבחן מקיף ומסכם בכתב על כל שישים הדפים בבת אחת.

מראש הישיבה הרב שלמה חיים פלדמן נמסר שהצלחת המבצע כללה תלמידים שמתחילה לא דמיינו את עצמם מעפילים לשלב בו הם נבחנים על שישים הדפים בבת אחת, וב"ה ראו חיל בעמלם והשיגו תוצאות מרשימות ביותר.
הוסף תגובה
5 תגובות
1.
א גישמאקע מתנה צום רבין
ח' שבט ה׳תשס״ו
די בעסטע הכנה איז די תמידין כסדרן, עלו והצליחו
2.
dovid!
ח' שבט ה׳תשס״ו
mazal sheyesh midey paam katavot kacha shomim mashhu mimcha. taase chail!!!!!! mikerev lev- berale p
3.
נחת רוח לרבי
ח' שבט ה׳תשס״ו
זה מאד מרשים ומאד מרענן אבל אם יודעים את הגמרא אז למה צריך גמרות פתוחות
4.
I can see you...
ח' שבט ה׳תשס״ו
Hello to efraim, motti, eliyohu, yosef. Mordy Nunberg, Mifaal Hachassidus
6.
ל - 3
י"ב שבט ה׳תשס״ו
כנראה שאף פעם לא נבחנת מבחן פומבי על 60 בע"פ, אחרת היית מבין שזה מקנה (לפחות קצת) בטחון בלזכור מאות פרטי שמות של תנאים, אמוראים, סיפורים, הגדתא, ופסוקים... כמובן שתלמיד שלא עונה ישר אלא מדפדף בגמ לא ניתן לקרוא לזה ידיעה, אבל זה סתם פת בסלו... בשביל ההרגשה הטובה. [בתחילה חשבתי שאתה מתכוון לרבנים וחשבתי לגנוז את התגובה אבל אם לתמימים כוונתך, הרי שתגובתי בעינה עומדת]...
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.