מערכת COL | יום כ"ה טבת ה׳תשס״ו 25.01.2006

שבת חסידית בצפת לבנות תיכון 'בית רבקה' בנתניה

בנות תיכון 'בית רבקה' בנתניה שבתו בשבת בעיר צפת. נושא השבת שנבחר באמצעות 'וועדת השבת' היה: 'שבת (א)חיות'- הוספת חיות חסידית לכל העניינים. לבנות הוכנה תוכנית מיוחדת שמטרתה הייתה לגלות את הנושא סביבו יסובו הדיונים, ההרצאות והפעילויות בשבת. להמשך הכתבה
שבת חסידית בצפת לבנות תיכון 'בית רבקה' בנתניה
בנות תיכון 'בית רבקה' בנתניה שבתו בשבת בעיר צפת. הדרך לצפון הייתה חוויה מיוחדת ומרוממת. הבנות צפו בקטעי ווידאו מרגשים מ'בית-חיינו', ניגנו בצוותא ניגונים ושמענו סיפורים חסידיים. מזג האוויר שקיבל את פניהם בצפת היה קייצי ומרענן וכל התחזיות האפרוריות נשארו בגדר תחזית בלבד.

מספרת אחת הבנות: "כשעתיים לפני כניסת השבת הגענו לבניין הפנימייה של בנות התיכון בצפת (שיצאו לשבת חופשה). שלטי 'ברוכות הבאות' קידמו את פנינו ודפים צבעוניים עם חיצים והוראות ברורות הפנו כל אחת לחדרה.

16:20, שבת המלכה פורשת את כנפיה, התאספנו נרגשות בחדר האוכל להדלקת נרות ותפילת קבלת שבת.
הייתה תוכנית מיוחדת שמטרתה הייתה לגלות את הנושא סביבו יסובו הדיונים, ההרצאות והפעילויות בשבת וכן-כל בת קיבלה מזכרת מהודרת-תיקייה ועליה הקדשה.

נושא השבת שנבחר באמצעות 'וועדת השבת'-נציגות מכל כתה שהיו אחראיות, יחד עם המורה אסתי בן מעש-רכזת הפעילות בביה''ס ובהנחייתה הוא-'שבת (א)חיות'- ז''א הוספת חיות חסידית לכל העניינים. כל כתה קיבלה נושא מסוים אותו הייתה צריכה לבטא באופנים שונים. כבר שבועיים לפני השבת הורגשה תכונה נרגשת ותחרותיות בין הכתות. כמו''כ, הוקם צוות שופטות שהעניק ניקוד לכיתות ע''פ קריטריונים מסויימים.

לאחר תפילת קבלת שבת שמענו את הגב' רותי הורוביץ שדבריה המלאים חיות חסידית הדביקו גם אותנו. היא דיברה על הוספת חיות בנושא גאולה ומשיח והוסיפה סיפורים ורעיונות מפ. השבוע. לאחר הסעודה שהייתה גם היא עשירה בתכנים-פרי הכנתם של בנות התיכון, התקיימה ההתוועדות המרכזית אל תוך הלילה עם הרבנית הנדל- בסגנון דיבורה המיוחד היא החדירה בנו שכל חסיד חייב להיות 'מעיין שופע' שיתרום גם לסביבתו.

8:00 בבוקר, היה קצת קשה להתעורר אך בתוך שעה היה חדר האוכל מאוכלס במרבית הבנות שנהנו מבר קפה ועוגות והקשיבו בשקיקה לרב ווילישאנסקי שלימד חסידות תוך הקשר לפרשת השבוע וכמובן לנושא: כיצד להעצים את החיות החסידית שבנו? את תפילת שחרית של שבת התפללנו בביהכ''נ שבשיכון חב''ד ולאחר מכן סעדנו בחדר האוכל.

16:00 שעת ''רעווא דרעווין'' התאספנו סביב שולחנות ערוכים והאזנו ברב קשב לרב חיטריק שהתמקד בהוספת חיות לתפילה היומיומית שלנו. הוא הדגיש כי על כל אחד להיות בבחינת 'מרא דחושבנא'- בעל הבית על החשבון שלו. ז''א לעקוב אחר מצבנו הרוחני ולהשתדל להשתפר כל הזמן.

בסוף דבריו התחלנו את סדר הניגונים כשלפני כל ניגון שמענו סיפורים נדירים על רבותינו נשיאנו, בעלי הניגון מפי מורות ותלמידות- הייתה זו חוויה מרוממת במיוחד. השיא היה בסיום ההתוועדות (שגלשה כבר אי שם למוצא''ש) כשכל בת נדרשה לעיין בדף ההחלטות הטובות ולקבל על עצמה התחזקות באחד מן הנושאים.

לאחר ההבדלה, התארגנות וסידור החדרים, הגענו שוב לחדר האוכל, נהננו מסעודת 'מלווה מלכה' עשירה ותוך כדי אוכל שמענו את הגב' אבישג סיימון שסיפרה את סיפורה האישי בצורה מרתקת. מיד לאחר ההרצאה פתחנו בהרקדה סוחפת עם המנגנת המוכשרת: סטערני לוי הייתה זו חוויה מרגשת ומיוחדת במינה ו'החיות' החסידית עליה דנו במהלך השבת הגיעה לשיאה.

רכזת הפעילות ומי שאירגנה את השבת המקסימה הזו-המורה אסתי בן-מעש הכריזה על הכיתה המנצחת שהניקוד שלה היה הגבוה מבין הכיתות(הן תהנינה מטיול מיוחד) וכן הודתה לכל מי שטרח ועמל כדי שהשבת המקסימה הזו תצא אל הפועל ובראשן- המנהלת הגב' צביה קורץ שתורמת ממש את כל זמנה ומקדישה אותו לענייני ביה''ס ושכל בת נוגעת לה בנפש באמת.
הוסף תגובה
13 תגובות
1.
בית רבקה נתניה שולטת במפה!!!
כ"ה טבת ה׳תשס״ו
שמחנו מאוד לפתוח את הנט ולראות את אחיותינו התמימות מנתניה מככבות בחדר האוכל שלנו... שמענו שהייתה לכן שבת מ-ד-ה-י-מ-ה!!!!!!!!! הלוואי על כולנו . אוהבות אתכן- בנות בית-חנה צפת.
2.
אין כמו המנהלת שלנו!!!!
כ"ה טבת ה׳תשס״ו
למנהלת היקרה שלנו- הגב צביה קורץ תחי. תודה רבה על השבת המקסימה!!! הייתה זו חוויה מרוממת לשמוע את כל ההרצאות מהמרצים החשובים ולהנות מתוכניות עשירות ומגוונות מעריכות ומוקירות מ-א-ו-ד- בנות בית רבקה בנתניה
3.
ישר כח!
כ"ה טבת ה׳תשס״ו
אסתי, תמיד היית מיוחדת! כיף לשמוע על העשייה הברוכה שלך! יש כח והמון הצלחה! חברה (ממוסיקה..)
4.
חיה פרחן!
כ"ה טבת ה׳תשס״ו
טוב לראות אותך! הדס. זוכרת??? carrol 1291דירה של הכנסת אורחים בתשרי
5.
כל כבודה בת מלך פנימה
כ"ה טבת ה׳תשס״ו
דייקא . (זה גם מה שתלוי על הקיר)וא"כ אינו מובן מה פשר התמונות...
6.
למנהלת צביה קורץ!!
כ"ה טבת ה׳תשס״ו
הייתה שבת סוף!!!!!!! אבל למה רק תמונה 1?? אבל בכל אופן היה מזה כיף!! אז...תודה!! מתלמידה!!
7.
למורה אסתי!!
כ"ה טבת ה׳תשס״ו
מה היו עושים בלעדייך??? תודה-רבה!!! על השבת היה כייף חבל"ז!!! אם לא היית אז... בקיצקוץ!!!יש לנו מזל שאת ארגנת את ה-כ-ל!! מבנות כיתה י בית-רבקה נתניה!!
8.
בית חנה
כ"ה טבת ה׳תשס״ו
כל הכבוד בית חנההה......אין כמו העיר שלנו צפתתתתתת
9.
למנהלת ולמורה אסתי!!
כ"ה טבת ה׳תשס״ו
אתן 10!! תודה על השבת הכיפית והמיוחדת! וכן ירבו השבתות האלה, ונזכה להתגלות הרבי מה"מ NOW!!!!!! יחי המלך המשיח! מבנות כיתה י המדהימה!!
10.
לכול מי שטרח לשבת....
כ"ו טבת ה׳תשס״ו
למרות שלא הרגשתי כל כך טוב בשבת היה ממש יפה וכיף והמון השקעה!!! אין כמו בית ספר חבד נתניה!! התלמידות והצוות שם עולים על כולם!!
11.
אין כמו המורה אסתי בן-מעש
כ"ו טבת ה׳תשס״ו
לכל הצוות ובמיוחד למורה אסתי שמשקיעה בנו כל-כך הרבה ועושה שכל התוכניות שלנו יהיו מיוחדות ומרשימות!!! יצאנו מהשבת עם המון מסרים וחיזוקים. תודה רבה!!!
12.
לאסתלה
כ"ו טבת ה׳תשס״ו
אנחנו עוקבים אחריך לא כדאי לך להתעסק אתנו מאפית הגינגים!@
13.
לאסתי
כ"ו טבת ה׳תשס״ו
תמיד הכרנו אותך בתור כזו חבלז"ית שמענו שהיתה שבת פיצוציייייידה כמו שאנו מכירים אותך
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.